20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 19 Tetor 1999/ Lirohet banda e Lushnjës

07:00 - 19.10.19 Gazeta Shqiptare
  • “Koka e prerë është gjallë”

Avokatët shpëtojnë 5 të akuzuarit

  Lirohet banda e Lushnjes 

  • Te premten sërish Kongres. Ja kulisat

Meidani: Unë s’ndërhyj në sherret e partisë tuaj

Grupi i Majkos druhet se në seancën e e premtes, dikush apo një grup delegatësh kërkon votëbesimin e qeverisë aktuale

 

  • Armata e shërbetorëve të “borgjezet” shqiptare

 

  • Ishte nën oficeri I SHIK-ut

Vritet shoferi i këshilltarit të Majkos

Tiranë – Ekzekutohet shoferi i këshilltarit për sigurimin Kombëtar të kryeministrit Majko. Shyqyri Muça ishte njëkohësisht edhe nënoficer i SHIK-ut. Dje rreth orës 22:00, dy persona ende të paidentifikuar i kane zënë rrugën BMË-së me targa gjermane, me të cilën udhëtonte nënoficeri i shërbimit sekret, Shyqeri Muça dhe një miku i tij, Agim Celibashi, në rrugicën përpara pallatit ku banonte ky i fundit në afërsi të shkollës “Naim Frashëri”. Në drejtim të makinës së viktimave është qëlluar me breshëri automatiku PMS, i prodhimit të Poliçanit.

  • Speciale Formula I

Ferrari, misteret e një skualifikimi

Në lojë kanë hyrë edhe armiqtë më të mëdhenj të Ferrarit, drejtuesit e Ëilliams. Në menyrë të habitshme ata kanë propozuar një kompromis

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.