Kryesore

Blendi Fevziu bën deklaratën e fortë: Duhet të ikë qeveria, rotacion

22:45 - 19.10.19 Gazeta Shqiptare

Moderatori Blendi Fevziu, si njohës i mirë i situatës politike në vend ka treguar tre ndryshimet që duhet të ndodhin në këtë qeverisje.I pyetur nga Luana Vjollca, Fevziu është shprehur se ndryshimi i parë dhe më i mirë do të ishte të ikte qeveria, sepse në këtë formë do të krijonte një rrotacion.

Ndërsa ndryshimet e tjera lidhen me liderin që do të jetë në krye, i cili sipas moderatorit duhet të ketë besimin absolut të shqiptarëve dhe të mendojë më shumë për vendin sesa për karrierën.

Pyetje: Më thuaj 3 ndryshimet që duhet të ndodhin në këtë qeverisje?

Fevziu: Do bënte shumë mirë të ikte qeveria që do ishte ndryshimi më i mirë se do krijonte një rrotacion. E dyta do ishte shumë mirë që ai që do vinte të kishte besimin absolut të shqiptarëve, dhe e treta ky vend duhet të ketë një lloj perspektive në një moment që të dyja palët do mendojnë më shumë per vendin sesa për karrierën e tyre brenda partisë.

Shfaq Komentet (1)

Lini një Përgjigje te Fatmir Lohja Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE