20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 20 Tetor 1999/ Atentati tek “Arbëria”. “Po ta vrisja, 1 milionë dhrahmi

07:00 - 20.10.19 Gazeta Shqiptare
  • Analizë/ Para dhe pas ’90

Mjeku Çipi: Përse na akuzojnë kaq shumë

   • Dëshmon llogaritarja

“Ja si luanim me llogaritë e VEFA-s”

 

  • Atentati tek “Arbëria”.

Rrëfimi i 2 adoleshentëve në polici

“Po ta vrisja, 1 milionë dhrahmi”

 

  • Kristo Pano, mjeku i njohur infeksionist thotë se në shtretërit e të sëmurëve mund të gjesh “nuska” mbeshtjellë leckash të vjetruara, copa drurësh, shishe të vogla me ujë të mbushur prej muajsh

Në vend të mjekut, ATA zgjedhin magjitë

 

  • Speciale

Si jetojnë të fortët e Kosenit

Gjuhë të huaja dhe gati për Universitet

 

  • Amullia socialiste

Anti-Nanot bokjotojnë Kongresin

Vendimin e Nanos për të thirrur Kongresin është kundështuar, sipas ATSH dhe nga njëri prej mbështetësve të tij me kryesore, Gramoz Ruçi

 

  • Paradoks

Kam tmerr nga shkronjat e mëdha

Shkrim nga Edmond Tupja

Dihet që shkronjat e alfabetit tonë, si dhe të shumë të tjerëve, kanë një ekziztencë të dyfishtë: ato shkruhen edhe të vogla, edhe të medha….

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.