Kryesore

Fjalimi viral në seancë, lexoni CV-në e plotë që Majlinda Halilaj ka dorëzuar në parlamentin e Shqipërisë

12:02 - 20.10.19 Gazeta Shqiptare

Majlinda Halilaj është një deputete e Partisë Demokratike, e cila ka qenë në listë në zgjedhjet e vitit 2017. Ajo nuk mundi të ketë një vend në parlament në atë kohë dhe vetëm pas djegies së mandateve të deputetëve arriti të ulet me kolegët.Në seancën e fundit plenare, deputetja Halilaj foli kundër “Korporatës së Investimeve”, një nismë që opozita e ka denoncuar si aferë korruptive.

Deputetja Halili pavarësisht se e kishte të shkruar materialin, nuk arrinte të shqiptonte drejt fjalën “Korporatë”, të cilën ajo e tha në vijimësi “Korperatë”. Video e saj u bë virale dhe ndaj saj u ushtrua nje bullizëm i vërtetë në rrjetet sociale.

Me poshte mund te lexoni jeteshkrimin e plote qe deputetja Halilaj ka dorezuar ne Kuvendin e Shqiperise.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.