Aktualitet

“Më thërmove zemrën”, postimi prekës i Blerina Gjylametit pas humbjes së vëllait në aksidentin fatal

17:10 - 20.10.19 Gazeta Shqiptare

Elton Maçolli është viktima i cili humbi jetën një ditë më parë nga aksidenti në tunelin e Krrabës. 37-vjeçari është vëllai i deputetes së PS, Blerina Gjylameti.Sipas policisë, si pasojë e parakalimit të gabuar makina Seat me targa AA 209 AR u përplas me një kamion me drejtues shtetasin D Sh., 33 vjeç. Përplasja ishte shumë e fortë, duke bërë që makina, e cila ishte edhe me impiant gazi të merrte flakë.

37-vjeçari Maçolli ndërroi jetë në vend, duke mos i mbijetuar plagëve të marra. Ai u transportua në morgun e qytetit të Elbasanit.

Motra e tij, Blerina Gjylameti beri sot kete postim prekes per te vellain.

Elton Maçolli punonte në bazën ajrore të Farkës dhe kishte gradën reshter. Kjo është tragjedia e dytë në familjen e deputetes, e cila gati një vit më parë humbi edhe motrën pas një sëmundje të rëndë.

macollliiii

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.