20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 27 Tetor 1999/ Emrat e qeverisë së re. Ministrat e rinj të Metës

07:00 - 27.10.19 Gazeta Shqiptare
  • Sondazhi i Eurekës

Gjakmarrja: Pro 51.5 për qind të femijëve

Ndërsa në 150 fëmijë veriorë 57.1  përqind e tyre thonë se do marrin vetë gjakun e  të afërmëve të vrarë  • Emrat e qeverisë së re

Kryesia: Ja kandidatët që refuzuan

Ministrat e rinj të Metës

  • Qe dje ata u bënë armiq

  • Prindërit e alarmuar

Vlorë, rrëmbejnë një 6-vjeçar për 18 milionë

Një fëmijë 6 vjeçar është rrëmbyer të dielën dhe pengmarrësit kanë kërkuar dje 18 milionë lekë për lirimin e tij. Prindërit  të friksuar nga letrat kërcënuese, nuk kanë bërë denoncim në polici, por komisariati e ka marrë vesh përmes njoftimeve në televizion dhe ka nisur punën për kapjen e rrëmbyesve.

  • Paradoks

Përkthyer me shkrim e këmbim

Shkrim nga Edmond Tupja

Fatkeqësia e shumë shqiptarëve është që dinë ende shkrim e këndim. Kjo ju krijon atyre iluzionin që janë intektualë të mirtefilltë. Ky iluzion iu forcua atyre gjatë viteve të gjata e të rënda të diktarurës komuniste….

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.