Aktualitet

Pas Shqipërisë, lëkundjet sizmike prekin edhe Kosovën

09:24 - 01.11.19 gsh

Lëkundje tërmeti janë  ndjerë ditën e sotme  edhe në Kosovë. Tërmeti  me magnitudë 3.1 i shkallës rihter është regjistruar në orën 07:00 të mëngjesit, ndërsa epiqendra  ka qenë  në rajonin e Prizrenit, konkretisht në zonën  Dragashit.Lëkundje të forta nga tërmeti ka pasur dhe në Shqipëri. Tërmeti me epiqendër qytetin e Korçës kishte magnitudë 5.2.  Banorët në rajonin e Korçës shprehen se lëkundjet kanë shkaktuar dëme materiale  në shtëpitë e tyre.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.