Horoskopi

Paratë, shëndeti, dashuria/ Ja çfarë thonë yjet këtë javë për ju

10:08 - 04.11.19 gsh

Çfarë ka parashikuar kjo javë për ju? Si do të shkojnë planet tuaja dhe cila do të jetë shenja më e favorizuar e yjeve? Lexoni parashikimin e yjeve për “BalkanWeb” nga astrologu i njohur Jorgo Pulla. Parashikimet javore 04/11/19 – 10/11/19DASHI

Të përgjithshmet: Kërkesat janë të shumta këtë javë për shenjën tuaj eshte ne te miren tuaj te ulni pak shpejtesin kete jave ,sepse  do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja kjo ndodh nga nje katerkendesh qe realizohet ne fillim te javes me 4/11 me Marsin ne Peshore  dhe plutoni ne Bricjap kerkohet vemendje me teper sidomos juve te lindurit ne dhjediteshin e dyte . Gjatë gjithë këtij presioni, është mirë që të gjeni kohë për pushim dhe relaksim, sepse nuk do të jetë e lehtë të grindeni me njerëzit që ju rrethojnë. Gjithashtu shikoni fushën e komunikimit sepse nxeheni shpejt.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri, nuk perjashtohet mundesia te nevrikoseni  në fillim të javës ku ndikimi I katerkendeshit qe realizohet tani ne fillimjave eshte mire te beni kujdes te pakten ne fillim jave 04/11. Kompromisi mund të mos jetë në fjalorin tuaj, por këto ditë janë të nevojshme për të ruajtur ekuilibrin. Dëgjoni ato që ka për të thënë parneri juaj dhe mos hyni në një pozitë të mbrojtjes nga egoizmi.

Parashikimet profesionale: Në punën tuaj do të ishte më mirë për të planifikuar detyrimet tuaja dhe për të përmbushur detyrat që ju janë caktuar. Ka një shqetësim brenda jush që e tregoni edhe në punën tuaj. Mos lejoni që faktorët e jashtëm të ndikojnë në ju dhe t’ju shpërqendrojnë. Me të njëjtën maturim duhet të përballeni me financat tuaja. Shpenzimet e panevojshme janë shumë dhe ju çojnë në një rrugëdalje pak kujdes diten e Hen nje dite mjaft e ngarkuar dhe anashkaloni grndjet dhe debatet.

DEMI

Të përgjithshmet: Nje katerkendesh qe realizohet ne fillim te javes me 4/11 me Marsin ne Peshore  dhe plutoni ne Bricjap kerkohet vemendje me teper. Pra, sigurohuni që të gjeni mënyra për të forcuar veten dhe për të mbajtur qetësinë tuaj aty ku është e nevojshme. Mos hyni në konflikte me njerëzit rreth jush dhe sidomos me ata në mjedisin tuaj të menjëhershëm. E vërteta është se jeni përpjekur shumë kohët e fundit dhe konfuzioni shpirtëror është i qartë.

Parashikimet në dashuri: Persa I perket spheres sentimentale ne kete jave në dashuri, nëse arrini të nënshtroni kundërshtimin që fshihni brenda jush, vendosja planetare ju ndihmon t’i gjeni ato me partnerin tuaj dhe të ndjeni plotësinë emocionale, madje edhe ju që nuk jeni ende në një marrëdhënie.

Parashikimet profesionale: Me date 8/11 nje gjashtkendesh qe ben  Dielli qe eshte ne Akrep me Saturnin ne Bricjap duket qe nje bashkepunetor I juaji  do te luaj nj rol te rendesishem ne pune tuaj. Shumë mirë shkon puna dhe pse pa arsye. Keni bërë mjaft punë dhe e njihni shumë mirë subjektin tuaj. Pengesat vazhdojnë të shfaqen, por nuk duket se ju intereson dhe shumë. Me besimin që keni çdo gjë shkon mirë. Përfitimet financiare që do të vijnë nga puna juaj do t’ju ndihmojnë të balanconi shpenzimet që keni gjatë kësaj periudhe.

BINJAKËT

Të përgjithshmet: Ne fillim te javes me 4/11 me Marsin ne Peshore  dhe plutoni ne Bricjap kerkohet vemendje me teper sidomos juve te lindurit ne dhjediteshin e dyte .Jeni në qendër të interesit dhe me një përgjigje pozitive nga njerëzit përreth jush. Çfarëdo që të bëni, gëzoni pranimin dhe vlerësimin. Gabimet tuaja falen dhe kapërcehenlehtësisht me ndihmën që merrni. Shikoni këtë favor sepse nuk jeni gjithmonë aq me fat!

Parashikimet në dashuri: Koha e limituar  e dites nuk ju jep shume mundesi qe te rezervoni me teper mundesi i/e dashures suaj per te kaluar me teper kohe bashk. Me date 8/11 Dielli tek Akrepi dhe me Saturnin ne Bricjap ju frymëzon që t’i afroheni i/e dashures suaj  me ndjeshmëri. Ju mund të beni biseda rreth te ardhmes suaj sepse kjo jav ofron plane afatgjat ne kete drejtim.

Parashikimet profesionale: Kjo jav ka shume ceshtje qe kerkojne zgjidhje ne pune ne takime nje katerkendesh qe ben Marsi nga Peshorja  dhe Plutoni nga Bricjapi me date 4 /11ne fillim jave tregon qe mund te keni pak veshtiresi por me pak durim do te ja dilni, duke pritur që iniciativa juaj të përfitojë prej tyre. Përfitoni nga klima pozitive që a mbizotëron mbas dates 7/11 ku do te jeni me mire dhe me te kenaqur,  në mënyrë që gjërat të evoluojnë në avantazhin tuaj. Situata juaj financiare me eshte mire qe te jeni paksa me te mbledhur me te kujdesshem ne kete aspect, kërkon vëmendjen dhe kufizimin e shpenzimeve tuaja. Vendosni angazhimet tuaja të hapura.

GAFORRJA

Të përgjithshmet: Ne kete jave eshte mire qe te jeni sa me te kujdesshem ne pune dhe sa me pak fjale aq me te qet do te jeni . Ne fillim te javes me 4/11 me Marsin ne Peshore  dhe plutoni ne Bricjap kerkohet vemendje me teper sidomos juve te lindurit ne dhjediteshin e dyte . E mira eshte per juve qe te beni nje perllogaritje ne pune te shikoni se cfar duhet dhe cfar mund te beni qe te ndihmoni biznesin tuaj, është mirë të mendoni seriozisht për zgjedhjet tuaja. E kaluara mbart pozitivet ashtu edhe negativet. Ka ndryshuar çdo gjë që ju ka shqetësuar ose gjërat janë njësoj. Mendoni mirë dhe peshoni të dhënat tuaja!

Parashikimet në dashuri: Jeta juaj emocionale është e ndikuar nga psikologjia juaj e përgjithshme, e cila nuk duket se kalon nëpër situata aventureske. Intuita juaj intensifikon dhe ju ndihmon të kuptoni gjërat brenda marrëdhënies që nuk keni qenë në gjendje ta shihni deri më tani.

Parashikimet profesionale: Në kete jave eshte mire qe  te shikoni se cmund te beni me stabilizimin e punes suaj dhe sa me pak biseda me te tret aq me te sigurt do te jeni me punen dhe sigurin tuaj ne ekonomi. Ne fillim te javes me 4/11 me Marsin ne Peshore  dhe plutoni ne Bricjap kerkohet vemendje me teper sidomos juve te lindurit ne dhjediteshin e dyte. Sakrificat personale duhet të shpërblehen dhe kjo nuk do të vonohet. Pak vëmendje ndaj bashkëpunimeve duhet të tregoni vetëm, sepse ne gjysmen e javes se dyte te ketij muaji sidomos me date 8/11 nje gjashtkendesh formohet nga Dielli ne Akrep dhe Saturni ne Bricjap ku gjërat nuk janë gjithmonë ashtusiç duken por shume here me mire per juve .

LUANI

Të përgjithshmet: Ne fillim te javes me 4/11 me Marsin ne Peshore  dhe plutoni ne Bricjap kerkohet vemendje me teper sidomos juve te lindurit ne dhjediteshin e dyte ,ju thotë që të jeni më të kujdesshëm, realist dhe të sigurt në lidhje me zgjedhjet tuaja. Emocionet mund t’ju çorientojnë dhe t’ju bëjnë të largoheni nga realiteti. Mbani qëndrimin tuaj të matur dhe mos i ekzagjeroni gjërat.

Parashikimit në dashuri: Disa konflikte mund te ndodhin ne kete jave por eshte mire q eta gjeni me vetveten gabimin dhe jot e k te tjeret , nese kjo realizohet atehere jeni ne rrugen e duhur qe juve keni zgjedhur, një periudhë që favorizon veçanërisht marrëdhëniet tuaja, veçanërisht në  nivel sentimental mbas dates 8 e tutje . Mundeni të hapeni tek gjysma tjetër dhe bisedoni me të rreth emocioneve dhe mendimeve.

Parashikimet profesionale: Në profesion, nuk do të jetë vonë, pasi mbas dates 8/11 ku Dielli ne Akrep ben nje gjashtkendesh me Saturni ju jep shpres dhe mundesi ne ceshtjet e rendesishme tuajen , planetët duket se janë shumë të favorshëm në këtë fushë. Gjërat po shkojnë mjaft mirë dhe keni bërë shumë përpjekje. Vëmendje e madhe, me financat. Është mirë që të kurseni këtë kohë, sepse nuk do të jetë e vështirë për ted al pertej llogaris tuaj ne ekonomi !

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet: Ne fillim te javes me 4/11 me Marsin ne Peshore  dhe plutoni ne Bricjap kerkohet vemendje me teper sidomos juve te lindurit ne dhjediteshin e dyte . Hapat janë të ngadalshëm dhe kjo është diçka që ju shqetëson. Por mos nxitoni, dhe së shpejti do të shihni se gjërat po evoluojnë në një mënyrë që do t’ju kënaqin plotësisht sidomos me date 8/11 ku nje gjashtkendesh qe ben Dielli ne Akrep me Saturnin ne Bricjap ju ndihmon per te stabilizuar gjithcka deshironi. Pasuria ju favorizon shumë, prandaj mos i hidhni mundësitë që do të jenë unike.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri do mundenitë kaloni në gjendje të shijoni momente të bukura me bashkëshortin tuaj dhe sidomos në fund të javës. Pas disa ditë të plota me kërkesa dhe detyrime për shkak të nje gjashtkendeshi qe ben Dielli nga akrepi  do të keni mundësi të gjeni paqen në anën e i/e dashures  tuaj.

Parashikimet profesionale: Ne fillim te javes me 4/11 me Marsin ne Peshore  dhe plutoni ne Bricjap kerkohet vemendje me teper sidomos juve te lindurit ne dhjediteshin e dyte .Në profesion ka mjaft shqetësime. Diçka nuk shkon mirë dhe mendoni se zhvillimet që dëshironi nuk vijnë. Përqëndrohuni dhe përpiquni të gjeni rrënjën e së keqes duke koordinuar përpjekjet tuaja. Në të njëjtën kohë, rregulloni premtimet tuaja financiare, sepse stresi që ju krijon nuk ju lejon të jeni të qetë.

PESHORJA

Të përgjithshmet: Ne fillim te javes me 4/11 me Marsin ne Peshore  dhe plutoni ne Bricjap kerkohet vemendje me teper sidomos juve te lindurit ne dhjediteshin e dyte .Kini kujdes! Kjo javë për shkak të ndikimeve që merrni nga ky katerkendesh  duhet të jeni vigjilentë dhe të besoni instinktet tuaja. Në këtë mënyrë do të shmangni disa pengesa. Logjika do të jetë një aleat i shkëlqyer, prandaj bëni gjithçka që mundet për të vënë rregull në mendje dhe në veprimet tuaja  keshtu qe nuk keni pse te shqetesoheni sepse do te ja arrini qellimit.

Parashikimet në dashuri:Jeta juaj sentimentale është ndikuar në mënyrë të vendosur nga sundimtari juaj, Afërdita, i cili është tek Sigjetari  në këtë kohë. Marrëdhënia juaj fiton forcë, ndërkohë shprehni një tendencë të superioritetit dhe vendosjes në gjysmën tjetër.

Parashikimet profesionale: Java fsheh disa rreziqe  për punën tuaj anashkaloni daten 4/11 nese do te ju duhet te beni ndonje kontrat bejeni ne nje dite tjeter . Duket se gjërat do shkojnë më mirë pas dites se Merkure mundesit nuk do te ju mungojne nëpërmjet përpjekjeve të përbashkëta keni rezultate pozitive. Në financat, ka mundësi për të përmirësuar nëse arrini të zbatoni ndryshimet që mendoni se duhet të bëhen.

AKREPI

Të përgjithshmet: Ne fillim te javes me 4/11 me Marsin ne Peshore  dhe plutoni ne Bricjap kerkohet vemendje me teper sidomos juve te lindurit ne dhjediteshin e dyte , pasi ende nuk keni arritur të organizoni të gjitha idet që keni në mendje. Pritjet, frika dhe ankthi ngatërrohen në mendje dhe ju bëjnë të humbni përkohësisht vetëkontrollin tuaj. Jepini kohë vetes për të menaxhuar koha eshte doktori me I mire per juve.

Parashikimet në dashuri: Këtë javë  duhet te jeni pak me teper te kujdesshem ne lidhje me anen sentimentale sepse eshte nje fillimjave e veshtire nga ndikimet planetare qe ju veshtiresojn pak gjerat por eshte nje mundesi e mire per te vepruar ne menyr te zjuar ne  kete aspect , ka shumë mundësi të merrni një vendim të rëndësishëm  aty rreth dates 8/11 me ndikimin e nje gjashtkendesh qe ben Dielli ne Akrep me Saturnin ne Bricjap ju jep nje mundesi me shume ,që do ju bëjë të lini pas situata të vjetra rreth rrjedhës së jetës tuaj sentimentale.

Parashikimet profesionale: Ajo qe do te bjer me teper ne sy per kete jave eshte ana ekonomike dhe puna qe do te keni levizje.Në profesion duhet të jeni të qetë sa më shumë që të mundeni dhe nuk i kushtoni rëndësi disa pengesave që shfaqen. Vazhdoni pa pushim programin tuaj. Në financat tuaja, keni kufizuar tendencën tuaj për të humbur paratë dhe për të treguar më shumëkujdes mos I merrni gjerat me nxitin sepse mund te humbni ne aspektin ekonomik .

SHIGJETARI

Të përgjithshmet: Ne fillim te javes me 4/11 me Marsin ne Peshore  dhe plutoni ne Bricjap kerkohet vemendje me teper sidomos juve te lindurit ne dhjediteshin e dyte .Kjo javë shënon fillimin e një periudhe pak te veshtire . Parakushtet për të bërë planet tuaja duket qe  ekzistojnë. Në të njëjtën kohë keni mbështetjen e njerëzve tuaj të dashur që arrijnë t’ju mbushin me forcë dhe zjuarsi , por edhe me qetësi. Mos iu nënshtroheni presioneve të jetës së përditshme dhe pengesave. Çdo gjë do të tejkalohet dhe evoluojë siç duhet.

Parashikimet në dashuri: Dielli realizon një gjashtkendesh me date 8/11 me Saturnin nga Bricjapi, dhe kjo pikëpamje ju rregullon gjendjen në mënyrën më të mirë. Nga kjo ditë e tutje mund të kaloni mirë, të buzëqeshni, të hapeni dhe të argëtoheni me gjysmën tjetër. Per juve qe jeni ne kerkim per dick ate re eshte mundesija pas dites se ejte nje perjudhe qe cdo gje eshte nen kontrollin tuajkeshtu qe mos u shqetesoni fare ne kete drejtim.

Parashikimet profesionale: Nëse doni të kapërceni pengesat që ndodhin në punën tuaj këtë javë duhet të qëndroni të fokusuar dhe më të kujdesshëm, veçanërisht ne fillim te kesaj jave date 4/11 dite e hen sepse pikerisht ky katerkendesh ju turbullon pak ujrat. Sidomos në negociatat tuaja duhet të tregoni besim nëse doni të keni rezultatin ideal. Fitimet tani duket të jenë në rritje. Mund të prisni zhvillime shumë të mira në financat tuaja.

BRICJAPI

Të përgjithshmet: Ne fillim te javes me 4/11 me Marsin ne Peshore  dhe plutoni ne Bricjap kerkohet vemendje me teper sidomos juve te lindurit ne dhjediteshin e dyte .Do të beni kujdes ne dy gjera mos jepni dhe mos merrni borxhe dhe e dyta ne pune anashkaloni me cdo kusht grindjet sepse te tjeret shkak duan  , por do të arrini të gjeni mënyrën për të ruajtur qetësinë tuaj dhe harmoninë. Dini si të luftoni dhe dita e sotme do të provojë aftësinë tuaj. Aleati juaj i rëndësishëm do të jetë personi në rrethin tuaj të afërt, kështu që lejojeni t’ju ndihmojë.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri nga mesjava e tutje  pritet të jetë e qetë. Gjendja juaj është e mirë, por pa u karakterizuar nga periudha të shkurtra. Ju nuk keni nevojë për një ndjenjë të fortë. Ju preferoni aktivitete të qeta me gjysmën tjetër. Per juve qe jeni ne kerkim te dickaje te re eshte mire qe cdo gje ta nisni pas dites se ejte e tutje eshte ne te miren tuaj dhe ne stabilizimin shpirteror.

Parashikimet profesionale: Në profesion vazhdoni të punoni me një program dhe do përfitoni shumë. Përpjekjet tuaja do të njihen nga pundhenesit  tuaj dhe kjo do t’ju mbushë me kënaqësi morale dhe praktike. Propozime të reja në lidhje me financat tuaja do të kenë zhvillime pozitive për ju. Per juve qe doni te beni ndryshime ne pune apo te bisedoni per nje ngritje rroge apo ne detyre eshte mire qe takimet ti beni te merkuren paradite ose te premten pasdite dy dit keto te kesaj jave qe per juve mund te ket sukses.

UJORI

Të përgjithshmet: Ne fillim te javes me 4/11 me Marsin ne Peshore  dhe plutoni ne Bricjap kerkohet vemendje me teper sidomos juve te lindurit ne dhjediteshin e dyte .Ndoshta planet tuaja të shkojnë mirë, por kjo nuk do të thotë që duhet t’i lejoni vetes të ndiheni i humbur. Zhgënjimi juaj është i përkohshëm, duke i vënë vetes një qëllim për arritje të reja. Gabimet dhe dështimet duhet t’ju mësojnë, mos ju ndalojnë nga evolucioni. Jepini vetes kohë për të mbledhur pikat e forta dhe së shpejti do të shihni gjërat në një pamje më pozitive.

Parashikimet në dashuri: Ndjeshmërisht, do të keni mundësi të përjetoni momentet e pasionit nga e enjtja e tutje. Me Afërditën që qëndronntek Shigjetari keni nevojë të shprehni dashurin  tuaj të ngutur. Mundohuni  qe te gjeni gjuhen e perbashket me i/e dahsuren tuaj sepse kjo perjudhe eshte disi paksa e veshtire por jo e pakaluueshme.

Parashikimet profesionale:Në profesion duhet të qëndroni të qetë, pasi kjo do të shmangë keqkuptimet dhe tensionet. Tregoni vetëbesim dhe vetëkontroll. Java ju inkurajon që të merreni më shumë me punët e bëra sesa të merrni iniciativa. Fitimet rriten nëse arrini të rrëmbeni mundësitë që do ju vijnë.

PESHQIT

Të përgjithshmet: Kjo javë ju ndihmon për të nxjerrë aftësitë tuaja në sipërfaqe. Me kokëfortësi dhe dinamizëm arrini të sillni gjërat kudo që dëshironi dhe t’u tregoni njerëzve që ju interesojnë, se çfarë jeni në gjendje të bëni. Disa sugjerime që doju bëjnë mirë janë të mendoni mirë dhe të mos i mohoni, sepse duket se është në favorin tuaj.

Parashikimet në dashuri: Përdoreni fundin e javës për të ringjallur marrëdhënien tuaj. Nje gjashtkendesh  qe ben  Dielli me Saturnin  me date 8/11 ju bën të ndjeshëm, të gjallë dhe ju shtyn te mendoni ndryshme per i/ edashuren tuaj eshte mire qe diten e hen te jeni pak me te kujdesshem se dite t e tjera se eshte nje dite paksa e veshtire mundesit  per tu grinder jan te medhaja anashkalojini me cdo kusht .

Parashikimet profesionale: Në profesion fati është në anën tuaj  edhe pse eshte nje fillim jave e veshtire dhe kjo pritet t’ju ndihmojë të keni sukses. Nëse keni nevojë të ndikojë një person me idetë tuaja, është mirë ta bëni atë në fund të javës, pasi vendosja planetare ju jep bindjen që ju nevojitet. Në profesionfavorizohen hapje të reja, pasi do të jeni në gjendje të përmirësoni financat tuaja.

Për më shumë detaje mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun Jorgo Pulla: Tel. 0699464446 ose pranë websajtitwww.astrologu.al

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.