20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 6 Nëntor 1999/ Klinton: Bravo Meta. Jeni burrë shteti dhe i zgjuar

07:00 - 06.11.19 Gazeta Shqiptare
  • Vendimi i Federatës

Hafizi dëbohet nga Kombëtarja

  • Mbrëmë votëbesimi: 109 pro, opozita bojkotoi sallën

Klinton: Bravo Meta

“Jeni burrë shteti dhe i zgjuar”“Dëshiroj të shpreh urimet e mia për zgjedhjen në postin e Kryeministrit. Tranzicioni paqësor dhe i rregullt i lidershipit, që përjetoi vendi juaj është një shenjë e qartë demokracie”. I është drejtuar Klinton Metës

  • Verdikti i drejtësisë

Gazeta fiton gjyqin me Doklen

Gjykata dhe Prokuroria shqiptare dje kanë hedhur poshtë paditë e ngritura nga Namik Dolke dhe Ndre Legisi ndaj gazetarit tonë Artan Hoxha. Tre muaj më parë dy njerëzit e veshur me pushtet na kanë akuzuar për shpifje pasi shkrimit me titull “Legisi e Dokle kontrabandistë”, por  vendimi i djeshëm i drejtesisë ka vertetuar plotësisht ate që është shkruar në gazetën tonë.

  • Grupi i Pollos shkon në Parlament: Lidershipi reagon ashpër

Reformatorët e PD: Gati përjashtimi

Berisha: Ata përfaqësojnë vetëm bizneset e tyre

Partia Demokratike ka kërcënuar dje me përjashtim nga partia deputetët që morën pjesë në seancën e votëbesimit të qeverisë “Meta”. “PD deklaron se deputetët që shkuan sot në parlament, mekatin e sotem, me shpërdorimin që i bënë votës së demokratëve, humbasin çdo shpresë për t’u t’u kandiduar nga kjo parti si përfaqësues të saj”.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.