Kryesore

VIDEO/ Juventus fiton në minutat e fundit, kualifikohet Bayerni. Pse e zëvendësoi Sarri Kristiano Ronaldon?

21:12 - 06.11.19 Gazeta Shqiptare

Bayern Munich ka marrë një fitore komode në shtëpi, 2-0 përballë Olympiacos, me gjermanët që bëhen ekipi i parë që kualifikohet në raundin e 1/16-ave të UEFA Champions League.Gjermanët iu falën golave të Robert Lewandowski dhe Ivan Perisic për të sigluar fitoren e katërt në grup në po kaq ndeshje.

Pas kësaj fitoreje, Bayern ngjitet në krye të grupit B me 12 pikë, ndjekur nga Tottenham me 4. Anglezët kanë mundësi për të ngushtuar distancën, pasi në rast fitoreje ndaj Crvena Zvezda do të shkonin në kuotën e 7 pikëve.

Fitore mes drithërimash mori Juventusi. Bardhezinjtë mposhtën 2-1 Lokomotiva Moskë në transfertë dhe ngjiten në krye të grupit D me 10 pikë. Golat e fitores u shënuan nga Cristiano Ronaldo dhe Douglas Costa.

 

5

E

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.