20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 7 Nëntor 1999/ Vetëm një atentator. Salihi 2 plumba në trup. Si u vra Haklaj?

07:00 - 07.11.19 Gazeta Shqiptare
  • Rrëfen Dizdareviç. Ish-udhëheqësi i Beogradit.

Padroni jugosllav: Pse nuk  hoqëm Enverin.

  • Vetëm një atentator

Salihi 2 plumba në trupSi u vra Haklaj?

  • Shpikja tjetër e shkodranëve.

Mashtrim gjigand me AMC-në. Kontrata me emra të vdekurish.

  • Intervistë/ Flet Xhuveli

Shqipëria i vë embargo mishit turk

Mishit turk i bëhet embargo për të hyrë në Shqipëri. Ka qenë një urdhër urgjent i ministrit të bujqesisë dhe ushqimit, Lufter Xhuveli, që ka ndaluar importin e mishit turk. Pasi është njohur me një buletin që publikohet nga qendra ndërkombëtare e veterinarisë, ku ka lexuar se në Turqi është përhapur sëmundja aftaepizotike (sëmundje e këmbëve dhe e gojës), Xhuveli ka njoftuar strukturat autoritare.

  • Portret/ Liljana Korvafa

Labja beqare që mbron Alimuçën

Qe prej mëse një viti e gjysmë Liljana Korvafa ka marrë përsipër mbrojtjen në gjyq të bosit të VEFA-s Vehbi Alimuçaj, i cli është arrestuar nën akuzat “vjedhjes me anë të mashtrimit” dhe “kryerjes së krimeve…

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.