Politike

Presidenti Meta viziton Kalabrinë, ja surpriza që i bënë

12:59 - 07.11.19 gsh

Presidenti i vendit, Ilir Meta ndodhet në Kalabri, për të marrë pjesë në konferencën kushtuar Antonio Gramshit, personalitet i shquar italian dhe shqiptar. Komuniteti Arbëresh i Paltacit(Pllatënit)në Kalabri i ka organizuar një pritje të ngrohtë presidentit Meta. Në një postim në profilin e tij në Facebook Meta shkruan: “Shumë i emocionuar nga pritja e ngrohtë e komunitetit shumë të dashur arbëresh”Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.