Politike

Miku i Ramës jep lajmin e mirë për shqiptarët, zbulon kur hapen negociatat e BE me Shqipërinë

20:27 - 13.11.19 Gazeta Shqiptare

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha pas takimit me homologun e tij francez Emmanuel Macron se BE do të hapë në mars negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut sepse frikësohet nga rezultatet e zgjedhjeve më 12 prill në Shkup.Vuçiç theksoi nga Parisi se pret që negociatat për anëtarësim në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë të hapen në muajin mars, nëse nuk pritet Samiti i Zagrebit në maj.

Presidenti serb tha pas takimit me homologun e tij francez Emanuel Macron se BE do ta bëjë në mars sepse frikësohet nga rezultatet e zgjedhjeve më 12 prill në Shkup. “Ata nuk duan të jenë fajtor për mposhtjen e dikujt të cilit i kanë premtuar diçka që nuk e kanë bërë”. Vuçiç, tha në samitin e Ohrit se do të lobonte tek Macron për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut…

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE