Bota

Pamje apokaliptike nga Venecia/ Uji vërshon në mes të qytetit, dy të vdekur

12:02 - 13.11.19 gsh

Venecia, qyteti i karnavaleve, prej dy ditësh është nën sundimin e ujit.Kjo si pasojë e reshjeve të medha të shiut dhe motit të keq që ka përfshirë të gjithë rajonin. Niveli i ujit ka aritur mbi dy metra duke shkaktuar dëme të mëdha. 

109640075_hi057946699 109640319_hi057963889 maxresdefault-2-800x450 Untitled-4 Untitled-8 Untitled-2 Unsstitled-5 Untitledd-3 Untitled-1
<
>

Kjo është njohur si përmbytja më e madhe e Venecias e ndodhur në 50 viteve e fundit. Mediat italiane raportojnë se dy persona kanë humbur jetën si pasojë e motit të keq. Nga videot që qarkullojnë në internet vihet re se uji ka hyrë në të gjitha banesat dhe shumë turist janë të bllokuar.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE