Aktualitet

Policia e Sandër Lleshajt “grin” kosovarët në gjoba: 240 mijë lekë për tejkalim shpejtësie (DENONCIMI)

19:32 - 13.11.19 Gazeta Shqiptare

Një shofer kosovar ka denoncuar te ish-kryeministri Sali Berisha policinë rrugore shqiptare. Shoferi thotë se është gjobitur me 205 euro vetëm pse po e ngiste kamionin me 90 km në orë, në një zonë ku lejohet 80 km/h.



Sipas tij, kjo shumë është sa rroga mujore, të cilën mezi e fiton. Berisha ka publikuar edhe faturat bashkë me mesazhin e shoferit, të cilin e quan guximtari dixhital.

Qendrim banditesk ndaj qytetareve te Kosoves nga narkopolicet e Edvin Mafise.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e guximtarit dixhital. sb

Prsh i nderuari Sali Berisha jam nje kosovar po ju shkruaj pasi sod ne rrugen e kombit saktesisht ne dalje te tunelit perveq se pagova taksen par kamion me rimorkio dhe u gjobita nga policija shqiptare hiq me pak se 24,050.oo lek shqipetare qe i bie sakt 205 euro pra nje rroge timen te cilen me.mund te madhh e fitoj.arsyeja ishte ngasja 90 km ne ore e jo 80 pra kjo asht policija shqipetare qe sod neve kosovarve na gjobit me denime extreme kam deshmit e pageses qe bera por sdi si tju qoj ne msn, kur ju ishit kryeminister dhe president neve kso gjobash nuk kem paguar me rrespekt per ju i nderuar Dr.SALI BERISHA.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE