Kryesore

Shqipëria zhgënjen ndaj Andorës, kuqezinjtë me mendje te Franca

23:39 - 14.11.19 Gazeta Shqiptare

Shqipëria zhgënjen ndaj Andorrës duke barazuar me rezultatin 2-2, në ndeshjen e zhvilluar sonte në mbrëmje në “Elbasan Arena”.Kuqezinjtë e nisën ndeshjen mjaft mirë duke shënuar golin e parë me Balajn që në minutëne 6-të, por Andorra barazon pas 11 minutash. Kuqezinjtë hidhen në kërkim të golit avantazhit, por në pjesën e dytë Andorra shënon dhe të dytin.

Për të barazuar ndeshjen mendon Manaj. Shqipëria provoi deri në fund për të marrë fitoren, por ndeshja u mbyll në barazim. Me këtë barazim, kuqezinjtë shkojnë në kuotën e 13 pikëve, ndërsa pas 3 ditësh do të përballen me Francën në stadiumin e ri “Air Albania Stadium”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE