Kryesore

Shqipëria zhgënjen ndaj Andorës, kuqezinjtë me mendje te Franca

23:39 - 14.11.19 G.SH.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Shqipëria zhgënjen ndaj Andorrës duke barazuar me rezultatin 2-2, në ndeshjen e zhvilluar sonte në mbrëmje në “Elbasan Arena”.

Kuqezinjtë e nisën ndeshjen mjaft mirë duke shënuar golin e parë me Balajn që në minutëne 6-të, por Andorra barazon pas 11 minutash. Kuqezinjtë hidhen në kërkim të golit avantazhit, por në pjesën e dytë Andorra shënon dhe të dytin.

Për të barazuar ndeshjen mendon Manaj. Shqipëria provoi deri në fund për të marrë fitoren, por ndeshja u mbyll në barazim. Me këtë barazim, kuqezinjtë shkojnë në kuotën e 13 pikëve, ndërsa pas 3 ditësh do të përballen me Francën në stadiumin e ri “Air Albania Stadium”.