Politike

“Ambasadorë legena”, Neritan Ceka nuk kursehet me sharje ndaj diplomatëve: Borchardt katundar, të ikë!

23:03 - 18.11.19 Gazeta Shqiptare

Politikani Neritan Ceka ka shpërtheu ndaj ambasadorit të OSBE-së Bernd Bochardt duke e quajtur katundar.I ftuar në emisionin ‘360 Gradë’, ai është shprehur se ambasadori duhej të ishte larguar nga Shqipëria që pas gjestit të tij ndaj protestuesve të Astirit.

Ceka ka deklaruar se këto gjëra e prekin pasi ka luftuar për një vend që duhej bërë si të gjithë vendet e tjera të Evropës.

‘Ky pretendonte që do bënte shtet dhe ja ku e kemi rezultatin e tij. Në 6 vjet që po sundon, shtet nuk kemi. Kemi një parlament qesharak, turpi i shqiptarëve, kemi marrëdhënie kombëtare që në përulin vazhdimisht. Kemi ambasadorë legena dhe bën mirë ai që e largon këtë… atë katundarin, të iki sa më parë nga Shqipëria(Borchard). Ai duhej larguar që atë ditë, duhej shpallur person non-grata. Këto janë gjëra që më prekin 30 vjet pasi kam luftuar për një vend që duhej bërë si të gjithë vendet e tjera të Evropës’, tha Ceka.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE