Kryesore

Murinjo më 2015: S’bëhem kurrë trajner i Tottenhamit, e dua Chelsean. Por, tani do fitojë 13 milionë euro në vit…

19:27 - 20.11.19 Gazeta Shqiptare

Jose Mourinho u emëruar sot trajneri i Tottenham Hotspur, duke zëvendësuar të shkarkuarin Mauricio Pochettinon, edhe pse dikur u kishte premtuar tifozëve të Chelseat se kurrë nuk do t’i bashkohej rivalit të tyre londinez.Trajneri portugez kaloi dy periudha në Stamford Bridge, por ai i prishi marrëdhëniet me të kaltrit kur iu bashkua Manchester Unitedit.

“Kurrë nuk do të bëhem trajner i Tottenhamit”, pati thënë Mourinho më 2015 para finales së kupës së ligës mes Chelseat dhe Tottenhamit.

“I dua tifozët e Chelseat tej mase, prandaj”, pati shtuar ai.

Me sa duket ai ndryshoi mendje, per 13 milione euro ne vit dhe nje kontrate prej 3 vitesh e gjysme.

Ama kohërat kanë ndryshuar dhe Mourinho ka pasur konflikte të vogla me ish-ndjekësit e tij që prej periudhës së tij të dytë në Chelsea.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE