Horoskopi

Horoskopi i datës 22 Nëntor 2019

00:00 - 22.11.19 Gazeta ShqiptareRoli juaj si qetësues i gjakrave në grupin shoqëror nuk mund të jetë i përhershëm. Nëse dikush thotë diçka që shkakton debat, mos u përpiqeni ta pengoni atë. Lëreni këtë person të përjetojë pasojat e veprimeve të tij.

Edhe pse sot është një ditë shumë e mirë për të filluar kërkime të reja dhe udhëtime interesante, nuk ka nevojë të nxitoni për të bërë plane dhe prenotime biletash. Është e rëndësishme që të planifikoni pushimet tuaja me një ritëm të ngadaltë, me një synim të mirëpërcaktuar. Sot një ndryshim karriere duket në sfond.

Hiqni dorë nga tendencat tuaja të forta poseduese. Mund të përballeni me një person, i cili nuk i toleron këto tendenca. Energjia juaj është e jashtëzakonshme, por duhet të siguroheni që reagimi të jetë i përshtatshëm për situatën.

Përpiquni të shmangni përplasjet në vendin e punës. Gjasat janë që të tensionoheni për gjëra pa kuptim. Në aspektin romantik, sot mund të njihni një person i cili mund të rezultojë i duhuri.

Nëse doni diçka të bërë sot, do të duhet ta bëni vetë. Nuk është se njerëzit përreth jush nuk do të duan t’ju ndihmojnë, por ndoshta u mungon aftësia për ta bërë këtë. Në aspektin sentimental, lajmet e mira nuk do të mungojnë.

Qëndroni mendjehapur dhe bëni më shumë përpjekje për të kaluar kohën me të afërmit. Po ndodhin shumë ndryshime në jetën tuaj, që do të donit t’i peshoni më tej. Rrethi juaj shoqëror mund të ndjehet më shumë si familja juaj tani, por kjo nuk do të thotë se ju nuk keni përgjegjësi ndaj njerëzve me të cilët keni lidhje.

Gjërat e vogla kanë rëndësi të madhe, kështu që përfitoni nga aftësia juaj për të vlerësuar gjërat më të vogla në jetë sot. Një mesazh i thjeshtë mund të funksionojë për mrekulli, duke ju sjellë shumë gëzim.

Kur mendonit se po vendosni kontaktet me një ish- mikun tuaj përmes bisedave të shkurtra, diçka e vogël do t’ju çojë drejt një shpërthimi të ri. Përpiquni të ruani qetësinë dhe të mos e thelloni armiqësinë që ju ka karakterizuar së fundmi.

Vlerësoni aftësitë tuaja në punë dhe mos u bëni pesimist nga kritikat që mund t’ju bëjnë. Jepini kurajo vetes dhe ecni përpara. Sa i përket marrëdhënies suaj në çift, partneri/partnerja juaj do tregohet mjaft mbështetës ndaj jush.

Një qëllim i përbashkët mund të krijojë atmosferë më pozitive në karrierën tuaj. Ka gjasa që të keni rritje të të ardhurave. Mos u befasoni nëse ndryshoni krejtësisht drejtim në profesionin tuaj.

 

Ekziston mundësia që planet tuaja për ditën e sotme të mos realizohen plotësisht për shkak të disa pengesave. Përpiquni të bashkëpunoni me miqtë për të kaluar pengesat në fjalë. Sa i përket anës profesionale, do të jetë një ditë produktive.

Ndjenja e pasigurisë do t’ju bëjë të mos ndiheni komod dhe do të sjellë probleme tek ju. Miqtë dhe familjarët do t’ju mbështesin, por duhet të tregoheni të hapur me ta. Mos hezitoni të shprehni mendimin tuaj, pavarësisht sesa efikas mund të rezultojë.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE