Aktualitet

Info paraprake/ 3 të vdekur dhe 150 të plagosur nga tërmeti shkatërrimtar

06:31 - 26.11.19 Gazeta Shqiptare

Tërmet 6.4 ballë ka shkundur në orët e para të mëngjesit vendin. Epiqendra ka qenë në Shijak, 10 kilometra nga Durrësi dhe 31 kilometra nga Tirana. Te pakten 3 te vdekur dhe 150 te plagosur jane shenuar nga bilanci paraprak.Në Thumanë janë shembur disa banesa dhe shumë njerëz kanë ngelur nën rrënoja. Në videon e mëposhtme shohen momentet e shpëtimit të një djali të vogël në Thumanë, i cili ka ngelur nën rrënoja.  Raportohet se ende nën rrënojat e këtij pallati ka njerëz.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.