Kryesore

Tifozët grekë banderolë me mesazh për Shqipërinë në ndeshjen e sotme: Dhimbja dhe mbështetja nuk njohin kufij

23:38 - 28.11.19 Gazeta Shqiptare

Shqipëria është në gjendje të jashtëzakonshme pas tërmeteve të fuqishme të cilat kanë prekur vendin dhe kanë sjell si pasoj vdekjen mbi 40 personave dhe plagosjen e më shumë se 700 të tjerëve.Në momente të tilla shumë të vështira për Shqipërinë, shumë qytetarë dhe subjekete jashtë dhe brenda vendit kanë ofruar ndihmë për njerëzit e prekur nga tërmetet. Mesazhe solidariteti vijnë dhe nga fqinjët tanë nga Greqia, konkretisht nga tifozët e klubit të Panathinaikos. Në sfidën e basketbollit ndaj Basconia, tifozët shpalosën një banderolë me mesazh për popullin shqiptar.

“Dhimbja dhe mbeshtetja nuk njohin kufij. Kurajo për popullin shqiptar”, shkruajnë tifozët në banderolën e tyre.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.