Aktualitet

Toka lëkundet sërish, ja sa ishte magnituda e tërmetit. Fatmirësisht, epiqendra 60 kilometra në thellësi të tokës

23:47 - 01.12.19 Gazeta Shqiptare

Një tjetër tërmet me magnitudë 3.5 gradë të shkallës Rihter është ndjerë sërish pak momente më parë në Durrës dhe Tiranë. Lëkundjet e kishin epiqendrën 35 kilometra në veriperëndim të Tiranës. Duhet thënë se lëkundja ishte relativisht e shkurtër.Mbi 1 mijë lëkundje janë shënuar që nga ora 4 e mëngjesit të së martës, kur Shqipërinë e tronditi tërmeti 6.4 ballë. Lëkundjet duken normale me këtë ritëm. Në fakt ato janë paralajmëruar edhe nga një pjesë e sizmologëve.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE