Aktualitet

E hëna nis me lëkundje 4.3 shkallë, ja ku ishte epiqendra e tërmetit

09:38 - 02.12.19 Gazeta Shqiptare

NJë tjetër tërmet me magnitudë 4.1 gradë të shkallës Rihter është ndjerë sërish pak momente më parë në Durrës dhe Tiranë. Lëkundjet e kishin epiqendrën 30 kilometra në veriperëndim të Tiranës. Duhet thënë se lëkundja ishte relativisht e shkurtër. Mbi 1 mijë lëkundje janë shënuar që nga ora 4 e mëngjesit të së martës, kur Shqipërinë e tronditi tërmeti 6.4 ballë. Lëkundjet duken normale me këtë ritëm. Në fakt ato janë paralajmëruar edhe nga një pjesë e sizmologëve. 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE