Kryesore

Edi Rama nuk përmbahet kundër medias: Lehni si shtazë, port-halet ‘qenef’ tmerruan popullin

17:37 - 02.12.19 Gazeta Shqiptare

Kryeministri Rama ka qenë mjaft i ashpër kundër medias sot në dalje të bashkisë së Durrësit. Rama tha se në emisionet televizive lehet shtazërisht, mbillet panik dhe port-halet kanë tmerruar popullin. Rama u shfaq nervoz pasi u pyet për institucionet shtetërore dhe përgjegjësinë e tyre për ngjarjen. “Nuk ka arsye për ato debate shtazarake që bëhen në studio, marrëzi”, tha Rama.Gjatë gjithë ditës, Rama ka qenë mjaft kritik me gazetarët.

“Filtroni informacionet dhe verifikoni ato që thoni! Menaxhoni debatet dhe ndaloni klithmat nëpër studiot tv dhe përfshihuni në qetësimin e shpirtrave të goditur më keq se banesat! Kontribuoni për të kanalizuar energjinë e jashtëzakonshme të solidaritetit mbarëshqiptar!”, thotë Rama.

Kryeministri Rama:

APEL I DETYRUAR MEDIAVE

Gjatë periudhës së gjendjes së jashtëzakonshme të fatkeqësisë natyrore, Japonia ka masa ekstreme për mediat private, që mesa duket edhe në Japoninë e urtësisë së vjetër, paskan qenë taksirat mbi taksiratin e madh të tërmetit! Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok imagjinata!

Filtroni informacionet dhe verifikoni ato që thoni! Menaxhoni debatet dhe ndaloni klithmat nëpër studiot tv dhe përfshihuni në qetësimin e shpirtrave të goditur më keq se banesat! Kontribuoni për të kanalizuar energjinë e jashtëzakonshme të solidaritetit mbarëshqiptar!

Kjo është koha për kurimin psikologjik të popullit që ju ndjek dhe jo për rrenat e shamatatë karakteristike të veprimtarisë së një pjese të madhe të sferës suaj!

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.