Kryesore

Lionel Mesi fiton “Topin e Artë” numër 6, lë pas Kristiano Ronaldon. Kush u shpall trajneri më i mirë?

21:53 - 02.12.19 Gazeta Shqiptare

Lionel Mesi është shpallur fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2015. Sulmuesi i Barcelonës e fitoi për herë të pestë këtë trofe në një ceremoni të organizuar nga FIFA mbrëmjen e së hënës në Zyrih të Zvicrës.Përballë tij argjentinasi kishte rivalin e Realit të Madridit, Kristiano Ronaldo dhe shokun e tij të skuadrës, Nejmar.

“Është një moment i veçantë për mua të vij këtu dhe të marr edhe një herë “Topin e Artë”.-tha Mesi pas shpalljeS së rezultatit. Pak para se të gjiten në skenë, argjentinasi shtrëgoi duart edhe me Ronaldon.

Por shpallja e fituesit duket se nuk ishte një surprizë. Disa ditë më parë, mediat ndërkombëtare kishin parashikuar se Mesi do të ishte fituesi i kompeticionit, referuar edhe disa rezultateve të marra nga FIFA…

Trajneri i Barcelonës Luis Enrike është shpallur trajneri më i mirë i vitit nga FIFA. Në këtë garë Enrike pa pas rivalët, Pep Guardiola tek Bajerni i Mynihut dhe trajnerin e Kilit, Jorge Sampeoli.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.