Aktualitet

Nëna nga Durrësi lind djalë në Prizren/ “Edhe në Shqipëri s’do kishin bërë kaq shumë”

10:15 - 03.12.19 gsh

Një nënë nga qyteti i Durrësit, e cila u detyrua të  largohej drejt Prizrenit pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, ka sjellë në jetë djalin e saj në spitalin e këtij qyteti. Ajo tregon për mediat vendase situatën trishtuese që ka përjetuar nga lëkundjet e forta të tërmetit, e deri tek momenti i bekimit me lindjen e djalit, pa harruar dhe shërbimin e bluzave të bardha.“ Nga tërmeti nga gjendja e keqe, jetuam në çadra dhe pastaj ra ky i dyti shumë i rëndë dhe u tronditëm familjarisht. Këtu jemi trajtuar shumë mirë, më mirë s’ka. Njerëz shumë të dashur, shumë të mirë,  shumë të sjellshëm. Për çdo gjë pronto. Ma mirë nuk ka. Edhe në Shqipëria nuk do kisha kaq shumë… faleminderit për gjithçka”-tha nëna Manushaqe Hoda.

 

LINDI FOSHNJA E PARË NË SPITALIN E PRIZRENIT NGA TË PREKURIT E TERMETIT NË DURRËS

LINDI FOSHNJA E PARË NË SPITALIN E PRIZRENIT NGA TË PREKURIT E TERMETIT NË DURRËS

Publiée par RTV BESA sur Lundi 2 décembre 2019

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.