Aktualitet

“Stooop, mendohu mirë kur flet”, Lleshaj përplaset me Drejtorin e Urbanistikës dhe i ngre zërin

18:58 - 03.12.19 gsh

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj pak minuta më parë ka debatuar  “ashpër ”  me qytetarët në lagjen  “Besëlidhja”, në qytetin e Lezhës. Banorët ishin të frikësuar nga dëmtimet e pallatit, si rrjedhojë nuk pranonin të hynin në banesat e tyre, ndërkohë që Bashkia e  Lezhës i kishte njoftuar që kishte rrezik.Lleshaj ju tha qytetarëve se pallati është i banueshëm dhe se nuk ju cenohet siguria e jetës. Por këtë pretendim të ministrit e hodhi poshtë Drejtori i Ubranistikës në Lezhë, Nik Leka. Ky i fundit i tregoi Lleshajt sesi pas inspektimeve të kryera e kishin cilësuar pallatin të pabanueshëm sepse përbën rrezik për jetën e qytetarëve.

Në këtë moment ministri i Brendshëm “shpërtheu” ndaj Drejtorit të Urbanistikës. Sipas tij, ai po përhap panik kot tek banorët sepse pallati nuk përbën rrezik. Madje, Lleshaj e kërcënoi Lekën duke i kërkuar të ketë kujdes kur flet.

Debati i plotë:

Qytetarja: Ku të rrimë këtu ne? Si more të rrimë

Qytetarja: Mos më thuj boll, mos më thuj boll…

Sandër Lleshaj: Marie…Kush ta ka fut frikën kot, kush ta ka thënë?

Qytetarja: Kam traun e çam në shpin teme. Si ta lemë ore?

Qytetari: Na thonë për shtëpinë që është e banueshme.

Qytetarja: Nuk banohet në këtë pallat.

Qytetari: Zoti ministër, na lër të flasim pak o Marie. Ky është përgjegjësi i urbanistikës.

Drejtori i Urbanistikës: Përshëndetje. Jam Drejtori i Urbanistikës. Kemi verifikuar pallatin. Në katën e 3 të banimit në të 4 anët trarët janë të çarë. Kemi sjellë një grup tjetër. Për të verifikuar na duhet ekspertizë më e specializume.

Sandër Lleshaj: Dëgjo, ti je shefi i Urbanistikës dhe duhet të kesh shumë kujdes kur përhap panik.

Drejtori i Urbanistikës: Po nuk e kam thënë unë këtë.

Sandër Lleshaj: Kush e ka thënë?

Drejtori i Urbanistikës: Kryetari.

Sandër Lleshaj: Po kryetari ça është? Ça është?

Drejtori i Urbanistikës: Në gjykimin tonë ishte shumë e rrezikshme.

Sandër Lleshaj: Përhapni kot panik tek njerëzit. Shihni një xham të thyer atje dhe bëni budallallëqe kot.

Drejtori i Urbanistikës: Është situatë shumë e rrezikshme. Situata nuk është e mirë sepse e kemi verifiku…

Sandër Lleshaj: Stop! Kini kujdes! Në qoftë se i thoni vetes inxhinierë, mendohu mirë kur flet.

Drejtori i Urbanistikës: Ndërtesa është e rrezikshme.

Qytetari: Kanë ardh dhe e kanë nxjerrë shtëpinë time të pabanueshme. I kam ba gati gjërat në makinë me i çue në një shpi tjetër. Ky më thotë është e banueshme. Zotni thotë kjo është as. Ça është ky? Ministër i Brendshëm? Të ma japë me shkrim mue e të më kthej familjen në shpi se specialistët ma kanë qit të pabanueshme shpin e vajzës.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE