Horoskopi

Horoskopi i datës 8 Dhjetor 2019

06:00 - 08.12.19 Gazeta ShqiptareBeqarët do marrin shumë ftesa për takime dhe njohje të reja, prandaj duhet t’i shfrytëzojnë ato. Në planin financiar mund të hasni në disa probleme. Ka ardhur momenti të mendoni një zgjidhje më të përshtatshme për veten.

Ata që nuk janë në një lidhje sentimentale do kenë takime pa fund, por nuk duhet të besojnë verbërisht te fjalët e bukura. Në planin financiar klima paraqitet e favorshme për shpenzime. Disa mundësi në fushën profesionale duhet t’i vlerësoni seriozisht.

Beqarët do të kenë shumë njohje të reja, por ndryshimet do t’i bëjnë vetëm kur ta ndjejnë veten e tyre gati. Keni lënë shumë gjëra pezull dhe nuk po gjeni dot mënyrën për t’u organizuar. Përpiquni të jeni më i kujdesshëm me shpenzimet.

Financat parashikohen të jenë të kënaqshme. Kjo do t’ju mundësojë të kaloni momente të bukura me partnerin. Nuk do të bënit ndonjë gabim sikur të organizoni një udhëtim jashtë vendit. Përkundrazi, do t’ju ndihmonte në aspektin shpirtëror.

Beqarët duhet të kthehen me këmbë në tokë dhe të mos ëndërrojnë më shumë seç duhet, sepse vetëm sa do lëndohen nga realiteti. Në aspektin financiar do keni fat me shumicë, por duhet të dini si t’i menaxhoni të ardhurat.

Financat do jenë pak delikate sot. Momentet e vogla të kënaqësisë sot në çift janë ato që do të bëjnë diferencën në rutinën e ditës dhe që do ju japin energji pozitive. Beqarët do tregohen mjaft joshës gjatë kësaj dite.

Beqarët nuk duhet të marrin vendime të nxituara për të ardhmen sepse do të lëndohen. Në planin financiar, situata nuk do të jetë aspak e qëndrueshme. Ditë e qetë kjo e sotmja për ata që janë në një marrëdhënie dashurie.

Beqarët do realizojnë takime interesante dhe shumë shpejt mund ta gjejnë veten të lidhur. Planetet do jetë në krahun tuaj për sa u përket financave, për t’ju mbajtur larg problemeve. Keni çështje burokratike ose administrative për të zgjidhur sot.

Personat të cilët nuk janë një lidhje dashurie sot mund të bëjnë ndryshimin e madh. Sa i përket frikës që mund të keni për një çështje të caktuar, përpiquni ta mposhtni atë.

Beqarët duhet të tregohen të sinqertë në takime dhe t’i shprehin hapur ndjenjat e tyre. Financat do të vijnë duke u përmirësuar falë menaxhimit tuaj të mirë. Ndryshojeni ritmin e ditës, duke organizuar një takim me miqtë.

 

Beqarët do jenë të kënaqur në shoqërinë e miqve dhe nuk do ta ndjenjë mungesën e partnerit. Në planin financiar do të keni një ditë me fat dhe do mund të kryeni edhe shpenzime.

Beqarët edhe pse nuk do e kërkojnë me ngulm, do të kenë fat në dashuri dhe do mund ta gjejnë personin që ëndërrojnë. Financat nuk do jenë në nivelin më të mirë. Tregohuni më elastikë në punë.

 

es

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE