Horoskopi

Horoskopi i datës 10 Dhjetor 2019

06:00 - 10.12.19 Gazeta ShqiptareKomunikimi është një ndër aftësitë tuaja më të mira, çfarë do t’ju ndihmojë edhe në arritjen e një marrëveshjeje të rëndësishme në aspektin profesional në ditët në vijim. Megjithatë, tregohuni të kujdesshëm dhe dëgjojini me vëmendje bashkëbiseduesit. Sa i përket anës personale, momentet romantike nuk do të mungojnë.

Nëse nuk jeni të qetë në aspektin personal, ka ardhur momenti të flisni dhe të shprehni të gjitha shqetësimet tuaja. Ka gjasa të jeni përpjekur edhe më parë ta bëni këtë, por nuk keni pasur fat. Sot është dita e duhur për të provuar sërish dhe personi me të cilin do të flisni, do të tregohet mbështetës ndaj jush.

Nëse keni diçka në mendje lidhur me një çështje të rëndësishme, do ta keni të vështirë ta mbani për vete. Do të zhvilloni biseda me perona të ndryshëm në punë, gjë që do t’ju vlejë për arritjen e një përfundimi. Partneri/partnerja juaj mund të bëjë një kërkesë të veçantë ndaj jush.

Disa gjëra po shkojnë në një tjetër nivel për ju. Jeni drejt rrugës së arritjes së qëllimeve tuaja. Do të kujdeseni në veçanti për një prej familjarëve tuaj, i cili/e cila do të ketë mjaft nevojë për ju. Do të ndiheni në formë dhe do të keni dëshirë të jeni në pranishëm në aktivitete të ndryshme.

Duhet të tregoheni besnik ndaj atyre që kujdesen më shumë për ju. Dikush që keni për zemër do të kërkojë këshillën tuaj sot lidhur me një çështje të caktuar. Bëni maksimumin tuaj për ta ndihmuar, pasi kjo do t’ju ndikojë edhe në rritjen e besimit në vetvete.

Ekziston mundësia të ndodheni përballë dy zgjedhjeve të vështira. Megjithatë, këshillohet që sot të ndiqni intuitën. Do të dëshironit të realizonit një udhëtim në një vend të largët, por nuk është koha e duhur. Disa çështje të tjera më me rëndësi kërkojnë vëmendjen tuaj.

Përpiquni të shmangni bisedat që nuk ju çojnë në asnjë drejtim. Dikush mund të dëshirojë të flasë rreth së kaluarës, por shmangeni një bisedë të tillë, nëse nuk ju bën të ndiheni mirë. Jepini më shumë kohë vetes dhe bëni kujdes me regjimin ushqimor.

Shkathtësia do t’ju bëjë që të zgjidhni një problem afatgjatë. Mund të përballeni me disa probleme në aspektin profesional, por do t’ia dilni mbanë me mbështetjen e kolegëve tuaj më të mirë. Bëni mirë të dilni në mbrëmje me miqtë dhe të shijoni çdo moment me ta.

Duhet të kontrolloni emocionet dhe të largoni ndenjën e frikës sa më shpejt të jetë e mundur. Tregohuni më të duruar edhe në momente të vështira. Mund të nisni një lidhje të re romantike, që do t’ju bëjë të mendoni pozitivisht.

Ndajeni kënaqësinë tuaj edhe me të tjerët. Ka gjasa që një lajm nga i afërmi juaj t’ju ndriçojë ditën. Kushtojini më shumë kohë partnerit/partneres, pasi mund të ndihet i/e pavlerësuar kohët e fundit.

 

Këndvështrimi juaj rreth një çështjeje të caktuar do të mirëpritet nga njerëzit rreth jush. Miqtë do t’ju ndriçojnë ditën, teksa kanë menduar diçka shumë interesante për të kaluar mbrëmjen. Çiftet e martuara do të kalojnë një ditë plot argëtim dhe kënaqësi.

Ekziston mundësia që të zhgënjeheni në dashuri. Megjithatë, mos u kushtoni rëndësi fjalëve përreth jush, por veproni ashtu sikurse e mendoni. Në punë do të jetë dita juaj me fat. Ka gjasa që të angazhoheni në disa lojëra inteligjente, duke e bërë ditën më interesante.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE