Kronikë

Kapen me 500 mijë paund kokainë, 3 shtetas shqiptarë “sulmojnë´´ policinë

19:54 - 11.12.19 gsh

Tre shtetas shqiptarë janë kapur me 500 mijë paund kokainë në Britani. Të arrestuarit që po trafikonin lëndën narkotike të llojit A, kanë sulmuar dhe oficerët e policisë.Denis Markeci, 29 vjeç dhe Endri Cena, 26 vjeç, akuzohen për posedim të drogës të llojit A dhe për sulm ndaj tre oficerëve policorë të Britanisë në Britton, Bristol. Ata u akuzuan gjithashtu se posedonin dokumente identiteti të rremë së bashku me Dorian Zilin, 25 vjeç.

Si rrjedhojë e kontrollit të banesës ku jetonin shtetasit shqiptarë policia gjeti dokumente identiteti të rremë, përfshirë 4 karta identiteti italiane, dy romune dhe gjithashtu karta bankare të paligjshme.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE