Kryesore

“Po ti ku punon?”, Rama preket nga përgjigja e djalit të familjes Greku, ndërhyn dhe Veliaj

09:39 - 11.12.19 gsh

Edi Rama i shoqëruar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ishte në familjen Greku e cila humbi 3 anëtarë nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. I pranishëm në banesën sociale në Shkozë ku kjo familje është strehuar ishte edhe vëllai i të ndjerit Sajmir Grekut, Dorjan Greku i cili u pyet nga kryeministri Rama se ku punon, por përgjigja e tij e stepi disi kryesocialistin.Rama: Ti ku punon?

Greku: Jam pa punë!

“Gjejini një punë djalit”– i drejtohet Rama shoqërusve të tij.

“Ka qenë në Francë”, ndërhyri Veliaj, për të qetësuar kreun e ekzekutivit dhe për të justifikuar rastin e papunësisë së të riut.

Rama: Na thuaj kur të jesh gati dhe ne jemi gati të të ndihmojmë…

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE