Aktualitet

Tërmeti/ Këshilli Bashkiak i Kurbinit merr vendimin: Do shemben 7 pallate të dëmtuara

20:54 - 11.12.19 gsh

Këshilli Bashkiak i Kurbinit ka miratuar këtë të mërkurë shembjen e shtatë pallateve, si pasojë e tërmetit tragjik së 26 nëntorit.Ekspertët kanë shpallur 7 pallate të pabanueshme.

Tërmeti i 26 nëntorit la pas 51 viktima, mijëra të plagosur si dhe shkaktoi shumë dëme në banesa, pallate apo dhe institucione në Durrës, Krujë, Laç, Tiranë apo dhe qarqe të tjera.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE