Aktualitet

Pasojat e tërmetit/ Edi Rama kërkesë Kuvendit, kërkon shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme deri në mars

10:59 - 16.12.19 gsh

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka kërkuar zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri me 31 mars të 2020. Kjo kërkesë e shefit të qeverisë i është dërguar Kuvendit të Republikës.Tërmeti i 26 nëntorit la pas 51 persona të vdekur dhe qindra të tjerë  të plagosur. Shefi i qeverisë ka pohuar se qeveria do të ndërtojë të gjithë banesat e shembura, ndërsa  për këtë ka kërkuar ndihmë nga vende e tjera.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE