Rezultati i kerkimit per: ismet haxhia

nga gsh.al ne E Martë, Mars 28th, 2017
0 Comments

Ismet Haxhia: Kompromisi politik për likuidimin e Haklajve, Izet Haxhisë dhe Nehat Kullës

(Rrëfimi: Si i vrau shteti në atentat me mina Halil Haklajn dhe Feriz Kërnajën. Fatmir Haklaj mbeti i plagosur, ndoqi telat e minave dhe gjeti një radio policie. Ishte 6 maji 1998) Ish-i dënuari me 20 vjet Me shume ...

nga gsh.al ne E shtunë, Mars 25th, 2017
0 Comments

Ismet Haxhia: Si më akuzuan mua dhe Izetin për vrasjen e Skënder Nezës në Tropojë

(Rrëfimi: Ne nuk dinim asgjë rreth kësaj thashethemnaje të rrezikshme, por të pasnesërmen, daja i viktimës, me të cilin rrija shpesh, më fton për kafe. Ai me buzët që i dridheshin më thotë: “Nuk Me shume ...

nga gsh.al ne E premte, Mars 24th, 2017
0 Comments

Ismet Haxhia: Thirri “rroftë PS”, shoferi i kreut të PD i zbrazi karikatorin pensionistit Ago Imeri në ’99

(Rrëfimi: Të moshuarin Ago Imeri e morën militantët e PD-së dhe e nxitën të prishte mitingun e PS, por ai i surprizoi të gjithë kur bëri të kundërtën, thirri: Rroftë PS, rroftë Lush Përpali! Ata Me shume ...

nga gsh.al ne E enjte, Mars 23rd, 2017
1 Comment

Ismet Haxhia: Urdhri në mesnatë i Berishës në ‘97, si u mblodhën 60 tropojanë në Presidencë

(Rrëfimi: Dy incidentet e fshehta në ’97 kur ruanim me armë Presidencën. Dialogu i Berishës me rojet. Frika për sulm ndaj Bankës Kombëtare. Më 14 mars ’97 u qëllua me mitraloz makina e atasheut Me shume ...

nga gsh.al ne E mërkurë, Mars 22nd, 2017
0 Comments

Ismet Haxhia: Incidenti me Berishën në mitingun e Tropojës, Dem Dollapi i dha kasetën Haklajve

(Rrëfimi: Shkëlqim Haklaj e shkatërroi podiumin me kallash. Aty Presidenti foli ashpër, Dem Dollapi ja dorëzoi inçizimin Haklajve. Iu vra i afërmi, Fatmir Haklaj luftoi me grabitësit në Mirditë) Ish-i Me shume ...

nga gsh.al ne E Martë, Mars 21st, 2017
0 Comments

DOSJA TROPOJA/ Ismet Haxhia: Dialogu në makinë me Fatmir Haklajn pasi pa vëllain e vrarë

(Rrëfimi i ish-të dënuarit me 20 vjet burg: Vrasja e 5 janarit 1998 e Shkëlqim Haklajt shënoi fatalitetin e krahinës. Dialogu në makinë, më kërkoi cigare e s’e kishte pirë kurrë. Më tha që nuk Me shume ...

nga gsh.al ne E hënë, Gusht 7th, 2017
1 Comment

Kur nisi udhën e saj letërsia e Realizimit Socialist në Shqipëri

Nga Albert GJOKA Menjëherë pas Luftës së Dytë Botërore në Shqipëri konflikti për mbështetjen ose jo të rezistencës së armatosur kundër nazi-fashizmit u shtri jo vetëm në qarqet politike, por edhe Me shume ...

nga gsh.al ne E Martë, Gusht 1st, 2017
0 Comments

Arkivi i Shkollës së Bashkuar, kush ka dhënë mësim në 45 vite

Shkolla e Bashkuar apo siç njihet shkolla e “begsave” ka qenë një ndër institucionet e rëndësishme të arsimit. Në 45 vite të funksionimit të Shkollës së Mesme të Përgjithshme Ushtarake Me shume ...

nga gsh.al ne E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Lista/ Dalin emrat për kreditë e buta, ja cilët janë 977 fituesit

Janë caktuar emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë nga Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet Me shume ...

nga gsh.al ne E mërkurë, Prill 12th, 2017
0 Comments

Lista me 1500 emra/ Ish-të përndjekurit, kush janë përfituesit e këstit të tetë të dëmshpërblimit

  Nga Ornela MANJANI   Ish-të dënuarit politikë që janë gjallë dhe kanë marrë këstin e shtatë të dëmshpërblimit do të marrin së shpejti këstin e tetë. Përfituesit janë rreth 1500 persona, Me shume ...

Kalo te paneli