Rezultati i kerkimit per: visar zhiti

nga gsh.al ne E Martë, Maj 30th, 2017
0 Comments

30 vite pasi doli nga burgu Visar Zhitin e çojnë në gjyq. Këtë rradhë është Bujar Nishani

Presidenti Bujar Nishani ka paditur Visar Zhitin në gjykatë për shkaktim dëmi ndaj figurës së tij, pas akuzave për përfshirje në Sigurimin e Shtetit. Ai kërkon nga Gjykata e Tiranës dënimin e të paditurit, Me shume ...

nga gsh.al ne E Martë, Mars 28th, 2017
0 Comments

Spiunë në burg/ Shoku i qelisë së Visar Zhitit: Emrat, ja kë thërriste Komanda…

(Flet ish i dënuar politik Lekë Frroku, bashkëvuajtës dhe bashkëjetues në një dhomë me Visar Zhitin: I del boja shpifjes mbi poetin, në vitet 1982 e në vazhdim, Visar Zhiti ka vuajtur dënimin jo në Me shume ...

nga gsh.al ne E premte, Mars 24th, 2017
0 Comments

Zbulohet dokumenti, si refuzoi Visar Zhiti të bashkëpunojë me Sigurimin e Shtetit

Pas deklaratës së presidentit Bujar Nishani, sipas të cilit, një ish i përndjekur politik me inicialet P.V. i ka thënë se Visar Zhiti ka qenë spiun në burgun e Spaçit, nuk kanë munguar reagimet. Mes Me shume ...

nga gsh.al ne E premte, Mars 24th, 2017
0 Comments

Rrëfimi i të dënuarit në Spaç: Si e njoha Visar Zhitin, kush është P.V. që e denoncoi

  Fatmira NIKOLLI   Në një intervistë të gjatë për “GSH”, poeti Visar Zhiti i hodhi poshtë pretendimet e presidentit Nishani se ai ka qenë bashkëpunëtor i administratës së burgut të Spaçit. Me shume ...

nga gsh.al ne E enjte, Mars 23rd, 2017
0 Comments

Visar Zhiti: Unë ballë për ballë me Nishanin, ç’i thashë në takimin e parë e të fundit

  Fatmira NIKOLLI   (pjesa e dytë) I ngarkuari me punë i Shqipërisë në Vatikan, Visar Zhiti, në një intervistë për “Gazeta Shqiptare” reagon pas deklaratës së presidentit Bujar Nishani, Me shume ...

nga gsh.al ne E enjte, Mars 23rd, 2017
0 Comments

Visar Zhiti: Nishani, karikaturë e Enver Hoxhës, më akuzon me letra nga populli

  Fatmira NIKOLLI   I ngarkuari me punë i Shqipërisë në Vatikan, Visar Zhiti, në një intervistë për “Gazeta Shqiptare” reagon pas deklaratës së presidentit Bujar Nishani, se një ish-i përndjekur Me shume ...

nga gsh.al ne E mërkurë, Mars 22nd, 2017
0 Comments

Nishanit nuk i del inati me Visar Zhitin, paguan para për intervistën në rrjetet sociale

Dekretimi i Fatmir Xhafës si Ministër i Brendshëm ishte një rast tjetër që Visar Zhiti, të sulmonte presidentin. I ngarkuari me punë në Vatikan është në një konflikt të hapur me Bujar Nishanin, që Me shume ...

nga gsh.al ne E mërkurë, Mars 22nd, 2017
0 Comments

E quajti “persekutor”, ja përgjigja e Presidentit Nishani për Visar Zhitin

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka reaguar duke i kthyer përgjigje akuzave të  Visar Xhitit “si të paqëndrueshëm  psiqikisht” ku ka treguar dhe  arsyet pse ka refuzuar të emërojë Visar Zhitin Me shume ...

nga gsh.al ne E hënë, Mars 20th, 2017
0 Comments

“Shpërthen” Visar Zhiti: Nishan pa nishan, je një Hiç-president, ik sa më parë!

Poeti i njohur dhe përfaqësuesi diplomatik i Shqipërisë në Vatikan, Visar Zhiti komenton për “Gazeta Shqiptare” vendimin e presidentit të Republikës për të dekretuar të denoncuarin si hetues diktature, Me shume ...

nga gsh.al ne E enjte, Mars 23rd, 2017
0 Comments

“Visari dhe Bujari kacafyten, Xhafës i ndrit ylli”, ç’shkruan në “FB” gazetari Bledian Koka

Propozimi nga kryeministri Edi Rama dhe dekretimi nga presidenti Bujar Nishani i Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm ka shkaktuar një valë reagimesh, jo vetëm në politikë, por më gjerë. Një fotografi Me shume ...

Kalo te paneli