INTERVISTA/ Bashkim Shehu: Librat e ndaluar që lexonim në shtëpinë e Kryeministrit

Bashkim Shehu nuk është vetëm një shkrimtar. Ai është edhe krusma e një kohe të shkuar, e cila i ka lënë shenja, por mundur nuk e ka. Ai është i biri i një Kryeministri të Shqipërisë, i ngritur lart prej tij dhe i rënë poshtë bashkë me të. Megjithatë, Bashkim Shehu, si në autografin profetik që i linte poeti Lasgush Poradeci, Me shume ...

by gsh.al | Publikuar 2 ditë me pare
By gsh.al ne E shtunë, Gusht 12th, 2017
0 Comments

Berisha humb motrën/ Intervista e vetme e Hajrie Osmanit: Kur shkonte për not, Saliu merrte librat me vete…

Motra e ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha u nda nga jeta. Hajrie Osmani ndërroi jetë dje, në moshën 77-vjeçare. Prej kohësh ajo jetonte në Kodër-Kamëz. Në një intervistë të pak viteve Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Gusht 3rd, 2017
2 Comments

Ekskluzive/ Kadare: Letra ime e vetme për Enverin, motra desh më mori në qafë, ja pse e quajta të çmendur (E PLOTE)  

  Fatmira NIKOLLI    Dy muaj më parë e kisha takuar shkrimtarin në “Bar Juvenilja”, ku ulet çdo ditë me botuesin e tij Bujar Hudhri, në kohën që qëndron në Tiranë. Në fund të Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Gusht 2nd, 2017
0 Comments

Shpërthimi në Velipojë/ Mbesa i kundërpërgjigjet hallës: Gënjeshtare, do të përfitojë vetë

Brikena Zenunaj, vajza e Besnik Zenunaj deklaron se intervista e dhënë nga halla e saj Fatmira Zenunaj është një gënjeshtër. Brikena tregon se familja e saj nuk komunikon me hallën prej kohësh ndaj kërkon Me shume ...

By gsh.al ne E hënë, Korrik 31st, 2017
1 Comment

Intervista në “GSH”/ Milena Harito: Do ta nxjerrim administratën nga apatia e rutinës, ja si do të ristrukturohet në mandatin e dytë

  Darina TANUSHI   Ministrja e Shtetit për Inovacionin dhe Administratën Publike, Milena Harito sqaron në një intervistë ekskluzive për “Gazeta Shqiptare” se si do të ristrukturohet Me shume ...

By gsh.al ne E hënë, Korrik 24th, 2017
0 Comments

Flet nëna e ruses: Si më vdiq vajza në “Tre ishujt” e Ksamilit. Pashë 2 varka dhe time bijë që ngriti dorën lart

    Xhensila KODRA Arbër SULO Prokuroria e Sarandës kërkon caktimin e masës së sigurisë “arrest me burg” me afat 45 ditë, me qëllim pritjen e aktit të ekspertimit, për shtetasin Me shume ...

By gsh.al ne E shtunë, Korrik 22nd, 2017
0 Comments

Deputeti i ri i PD-së Bardh Spahia: Sulmet t’i drejtohen kundërshtarit tonë politik, jo Bashës

  Valentina MADANI     Bardh Spahia është rritur në një ambient familjar dhe shoqëror të bazuar kryesisht në parime e ide, të cilat në thelb kishin lirinë e individit dhe shtetin e së Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Korrik 20th, 2017
1 Comment

Zv/ambasadori i SHBA: Korrupsioni i përhapur, duket sikur s’doni biznesin 

  Rudina HOXHA   Të bësh sistemin e drejtësisë të funksionojë në një mënyrë më efikase, të efektshme dhe të drejtë do të jetë kritike për të parë zhvillim ekonomik në Shqipëri”. Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Korrik 19th, 2017
0 Comments

Hoyt Yee: Presim që qeveria e opozita të luftojnë korrupsionin

  Keida KOSTRECI   Zv.ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee bëri thirrje në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, për vazhdimin e bashkëpunimit mes shumicës dhe opozitës, Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Korrik 19th, 2017
0 Comments

Joe DioGuardi: Do ta vëzhgojmë Ramën e do sigurohemi që të mbajë premtimet

Të gjithë e njohin ish-kongresmenin Joe DioGuardi si njeriun që hap telashe, dhe për këtë është i vetëdijshëm, sepse është i drejtpërdrejtë dhe sulmon atë që mendon se nuk po punon siç duhet. Këtë Me shume ...

Kalo te paneli