“Nuk i hapi telefonin Ramës në 17 Maj”, a ka përgjegjësi Petrit Vasili për marrëveshjen PD-PS

Kreu i LSI Petrit Vasili i ftuar në emisionin e Sokol Ballës, “Top Story”, ka sqaruar deklaratat që janë dhënë në 17 Maj, kur u arrit edhe marrëveshja mes Ramës dhe Bashës që bëri që opozita të hynte në zgjedhje. I pyetur nga Balla, se a është e vërtetë që Rama e ka marrë 6 herë në telefon atë ditë Vasilin dhe ky i fundit Me shume ...

by gsh.al | Publikuar 22 orë me pare
By gsh.al ne E Martë, Qershor 20th, 2017
0 Comments

Basha sulmon sondazhet e 2 televizioneve: I ka porositur Edi Rama. I ka ikur mendja e kokës

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka sulmuar sot 2 sondazhet e publikuara nga 2 televizione për zgjedhjet e 25 qershorit, ku PD-ja del humbëse me diferencë të madhe nga PS-ja. “Ne nuk bëjmë sondazhe, por Me shume ...

By gsh.al ne E Martë, Qershor 20th, 2017
0 Comments

“Thonë se lekët e koncensioneve i merrje ti, jo Beqaj’. Rama-gazetarit: Njësoj si të them që ti je tutor

Emisioni “Të Paekspozuarit” në ‘News24’ ka prodhuar sot debate të ashpra mes kryeministrit Edi Rama dhe moderatorit Ylli Rakipi. Kështu, teksa flisnin për shëndetësinë falas, Rakipi e Me shume ...

By gsh.al ne E shtunë, Qershor 17th, 2017
1 Comment

Nano zëvendës i tij në Presidencë? Meta: S’ekziston asnjë fantazmë që të më sjellë shqetësim, Ruçin e marr…

Kryetari i Kuvendit, njëherësh president i zgjedhur, Ilir Meta deklaroi dje se Gramoz Ruçi nuk do të ketë mandat deputeti, por i propozon të jetë këshilltar i tij në Presidencë. Pas deklaratave të Ruçit Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Qershor 15th, 2017
0 Comments

3 analistët/ Fatos Lubonja: Rama, aftësi mashtrimi. Shkullaku: PD-ja do fundoset si LDK-ja

Analisti Fatos Lubonja foli në studion e “Të Paekspozuarit” për fushatën elektorale dhe mundësinë e një koalicioni PS-PD pas 25 qershorit. Lubonja hodhi dyshime të forta të një koalicioni të tillë, Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Qershor 14th, 2017
1 Comment

Monika si Meta: As të mos e çojë kush në mend të prekë votat e LSI. Qeverisjes me PS-në do i vija dysh

Deputetja dhe kandidatja e LSI-së për deputete Monika Kryemadhi ka qenë e ashpër në drejtim të Partisë Socialiste por edhe asaj demokratike. E ftuar në emisionin e mëngjesit në “Koha për të zgjuar” Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Qershor 14th, 2017
0 Comments

“LSI s’ka më asnjë shans për të qenë në qeverisje”’, Kryemadhi: Deklarata qesharake, janë në panik

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin e mëngjesit “Koha për tu zgjuar” në News 24 ka komentuar deklaratat e një ditë më parë nga përfaqësues të dy Me shume ...

By gsh.al ne E hënë, Qershor 12th, 2017
0 Comments

Sali Berisha tregon për herë të parë pse Lulzim Basha nuk e sulmon Edi Ramën

Nga studio e “ABC News” Sali Berisha ka thënë për herë të parë, pse Lulzim Basha nuk e sulmon Edi Ramën. Për ish-kryeministrin fushata e PD është përqëndruar tek ekonomia dhe punësimi. Në intervistën Me shume ...

By gsh.al ne E shtunë, Qershor 10th, 2017
0 Comments

Rrëfimi i gjatë i Linda Ramës: Edi, njeri i rrallë. Fëmijët më thonë “ti jeton për të punuar”

Ju keni lindur në një vend të vogël, që për shumë vite ka qenë i izoluar. Si ka ndikuar ky fakt në jetën tuaj si grua? Madhësia e vendit ku lind, për mua nuk matet me kilometra katrorë, po me ngjarjet Me shume ...

By gsh.al ne E shtunë, Qershor 10th, 2017
0 Comments

Patozi: Kërkova moskandidim të deputetëve nëse arrihej marrëveshja me Ramën, Basha heshti

Astrit Patozi është një nga deputetët e PD që nuk u bë pjesë e listave të kandidatëve për deputetë të saj të zgjedhura nga Basha për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Pasi u publikuan listat Me shume ...

Kalo te paneli