Vasili “kundër” Ramës: Qindra milionë euro ikin nga Shqipëria, kryeministër ku je?

  Nga Petrit VASILI   Atrofizimi i përditshëm i ekonomisë, kryeministër ku je? Banka e Shqiperisë raporton se: 1. 68 milion euro te bizneseve shqiptare investohen jashtë duke qenë ky një rekord historik, nga 32 milion euro të një viti më parë. 2. Bankat shqiptare kanë investuar mbi 3 miliardë euro jashtë Shqipërisë, në formën Me shume ...

by gsh.al | Publikuar 17 orë me pare
By gsh.al ne E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

Analiza/ Basha shiti opozitën dhe vodhi karrigen e kryetarit të PD. Ka disa javë që është zhdukur…

  Nga Jozefina TOPALLI   Ka Disa jave qe askush nuk din ku eshte Lulzim Basha. Gjeja duket eshte shume sekrete. Por sot edhe pse prap me pushime, ai u shfaq ne fcb duke komentuar raportin per zgjedhjet Me shume ...

By gsh.al ne E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

Zoti Kryeministër, kthejani qetësinë Eseninit shqiptar

  Besim Ndregjoni Në fillim të muajt gusht ndodhesha me pushime në Pogradec, në qytetin e Mitrushit e të Lasgushit, ku perla e mrekullueshme hyjnore, liqeni, i jep këtij qyteti madhështinë e bukurinë natyrore Me shume ...

By gsh.al ne E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

Pse MAS duhet të ndryshojë qasjen e regjistrimit për universitet

  Dr. Valbona Nathanaili Fillimisht duhet të theksojmë se nga viti 1990 dhe deri më sot, mënyrat dhe kërkesat për pranimin e kandidatëve për studentë në institucionet e arsimit të lartë, në Shqipëri, Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Gusht 17th, 2017
2 Comments

Ne kemi, grekët edhe dinë  

  Luela Myftari Mjaftueshëm me vrer kam shkruar për politikën e tyre të jashtme. Politika e tyre e jashtme e sidomos në lidhje me ne (shqiptarët) ma shpif, por nuk them dot të njëjtën gjë për këngët, Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

E majta është sëmurë që kur imiton të djathtën

  Nga Emiliano Brancaccio  Idetë socialistë kanë hyrë në krizë, kur qeveritë e majta kanë aplikuar në ekonomi rregullat e liberalëve. E tani progresistët rrezikojnë të zhduken nën tentativën Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Raportet e “ministrave teknikë”, ja pse janë të ligjshëm

  Martin GJERGJI   Çdo tentim per te kushtezuar delegimin e kompetencave qofte si iniciative mediatike apo edhe institucionale eshte nje mekanizem i paperligjur pasi kushtetueshmerisht ministri eshte Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Si mburret qeveria “Rama” me investimet e huaja që erdhën në kohën e Berishës

  Nga Andi BUSHATI   Një seri mediash proqeveritare kanë deformuar një raport të OKB-së për të vizatuar Shqipërinë si një Eldorado të investimeve të huaja në mbarë rajonin. Sipas këtij Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

“Mesia” Macron bëhet president

 Nga Christoph Hasselbach 100 ditë pas fitores në zgjedhje të Emmanuel Macronit, me të është i kënaqur vetëm një ndër tre francezë. Por kjo nuk do të thotë shumë, beson redaktori i ‘DW’, Christoph Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Për Demaliajn dhe “furnitorët” e tij

  Nga Kastriot Dervishi Lexova sot në median online një tekst kundër meje me nënshkrues Ilir Demaliajn. Pasi debatin për çështjen e letrës së Ismail Kadaresë nuk ka se ku ta çojë më, Demaliaj Me shume ...

Kalo te paneli