gsh.al

Postuar me me me 0 Kommente

Sorry, there was no activity found. Please try a different filter.

nuk ka komente
 1. […] një intervistë për GSH Rama ka folur për Soros dhe sipas Ramës të gjithë ata që sot flasin kundër tij, janë […]

 2. andonomadhi thotë:

  Kjo persiatje mund te gjente vend gjate diskutimeve mbi ligjin, por tani nuk mund se te shpjere uje vetem se tek Roshi. Prandaj eshte filluar me ate dhe mbaruar teksti me qyqaret qe mund te kene qene viktima te procedurave te padrejta. Per te asociuar rastin e ketyre te fundit me ate te Roshit.
  Andon, qe kur ke marre nje projekt tek Ministria e Kultures nuk mendon paster, as me sinqeritet. Se nuk mund ta nisesh kete tjerrje me Roshin. Po te ishe i interesuar, nuk do te percillje analizen e nje juristi ketu, por do te kishe hulumtuar ndonje rast konkret te nje personi qe vertet diskriminohet pa te drejte nga ky ligj. Nje reportazh nga ato qe di te besh ti. Se per keshtu analizash ne hava kemi Fevziun & Co.

 3. shqip thotë:

  E pse duhet te hetoje Italia..?..ata boll qe i heqin nga vendi vet.!!.Ky shkrim me kujton nje batude nga “Prefekti”, kur i thone se kane pa Kajo Karafilin duke kalu nga lumi dhe e pyesin..a te nisim njerezit per ta kap..Qazimi i pergjigjet…Cer njerzish po thu, mer budalla…lene, mer t’hiki..!
  Keshtu edhe ne, C’interes kane italianet per t’hetu!!! Ne duhet te hetojme, nese eshte e vertete, ky eshte KRIM..dhe duhet te mbajne pergjegjsi!

 4. stefani thotë:

  Jo modelin e flokeve por berberin eshte perkthimi i sakte

 5. E.Berxulli thotë:

  Nuk na ha shume meraku! Duke mos takuar zotin Basha ti moj pipiricke e Mateo Renzit dhe mikeshe e Edi Rames vetem Provokon dhe ul ne mizerabilitet emrin e Komisionerit te BE per Punet e Jashteme.VFC!

 6. Xhenlux thotë:

  GSh eshte informim i shpejt dhe korrekt

 7. Zak thotë:

  “Vota nuk ka Cmim”!E dinte PD kete logo kur bente zgjedhjet si ne vitin 96 apo kur u be Basha kryetar bashkie?!

 8. Albani thotë:

  Si mundet ky l…. te flase ne emer te gjithe popullit shqiptar? Ai mundet, sepse ka mundur te vjedhe e te mos jape llogari, te shetise gjithkund sepse “normal”, dhe tani na delka edhe kundra gjithe botes. Mire atij dhe atyre qindra sahanlepiresave te cadres ju intereson, po popullit te thjeshte ne fund do i tregoje ate kastravecin qe i tregoi Veliajt, sepse ate i ka dhene per 4 vite Tiranes dhe ky eshte fjalori qe ai din me mire. Gjate gjithe ketyre diteve ai riperserit te njejtat fjale dhe me kujton nje film ku riprodhoheshin klone ne laborator, klone te cilat i kishte stervitur me ane te komjuterave duke ju thene “JU JENI PERZGJEDHUR PER TE SHKUAR NE ISHULLIN E PREMTUAR” i merrte per ne ishull dhe kryente vrasjen duke ju marre organin e porositur per te bere transplantin. IK IK IK dhe mbyllu ne nje cmendine.

 9. Hajro thotë:

  Kristi na mungon ne ekran ju uroj dashuri sa me te gjate me partnerin

 10. Teli thotë:

  Pse edhe makarona nuk kishte atehere? Mos teprohet pak si shume? Sidoqofte Gaqo Cako mbetet tenori yne me i madh deri ne ditet tona.Urime per nderimin e Presidentit!

 11. …dhe kete kriminel te kalibrit evropian e boteror,Edi Rama po e liron nga hekurat…Kjo do te thote se shalgjati eshte ushtari kriminelit dhe e liron qe t’i sherbejne njeri-tjetrit,sidomos ne prag zgjedhjesh;po edhe te tjeret kriminele do t’i nxjerre per te njejtin qellim…

 12. gjoja anonim thotë:

  genjen ministrja e genjen arkeologu

 13. Te te rruajne t.opet keta zagaret e komunizmit, o Agron! Vazhdo punen!

 14. Tomor Labi thotë:

  edhe keto depo Sali Berisha i hapi dhe ju shperndahu armet mor legena enveriste?

 15. Janaq Koçi thotë:

  Vdekja e papritur e Millosheviçit të Serbisë në vitin 2006 ishte një organizim për një qëllim të caktuar:

  1. Gjykata e Hagës nuk ka dënim me vdekje. Kështu që Millosjeviçi i ish Jufosllavosë do të jetonte gjatë në burg, duke shkruar versoonin e tij rreth luftrave ballkanike.

  2. Me vdekjen e tij pushohet çështja penale dhe kështu që Millosheviçi i Serbisë mbatet i padënuar.

  3. Millosheviçi duhej të jetonte:
  a) për tiu nxjerë të palarar agjenturave të cilave ai ju shërbeu me përkushtom
  b) për të hedhur dritë mbi bashkëpunëtorët e tij të cilët e kanë ndihmuar në operacionet fashiste që ai ndërmori në Ballkan gjatë ķohës së tij.
  C) Ndihmësi më besnik në karjerën e tij ka qënë ish Presidenti i Shqipëriaë SALI BERISHA, i cili e furnizonte me karburant nga Mali i zi gjatë embargoa që organizoi NATO.

  Pra ishin shumë shërbëtorë dhe ndihmëstë tij, të cilët për të rruajtut vehten e tyre paguan për eliminimin e tij fizik.
  Jurist
  Janaq Koçi

 16. Erion thotë:

  Fisnik bravo ke cekur mire gjithshka mbi realitetin

 17. Romir Nuho thotë:

  Ky eshte shoku yne I klases bravo Niku, me behet qefi qe sta ben syri ter

 18. Ilir thotë:

  Kur ke studiuar historinë e kinemasë shqipëtare dhe asaj botërore nuk mund të mendosh kursesi ashtu sic mendon Tufa apo ndonjë tjetër.
  Eshtë absurde të mendosh si në mesjetë.
  Cfar do mendojnë spektatorët per filmin e D.W.Griffith “Birth of Nation”? (Lindja e një Kombi)
  Ç’do të mendojnë për filmin e S.Eisenstein “Battleship Potemkin”?(Koracata Potjomkin)
  I pari për Ku Klux Klanin dhe i dyti për Revolucionin.
  Ti themi Botës, ndaloini këto filma. Kjo eshte marrëzi.
  Ti themi Anagnostit nuk ta shfaqim “Lulëkuqet mbi mure” se po i ben jehonë Partisë Komuniste.
  Bull Shitters

 19. Tomor Labi thotë:

  Djale i denje per nje femer te denje te ndare nga burri dhe nene e vrasesve te shquar.Enverist i pa koregjushem qe vendose befas te behesh ‘i famshem’. Hik mor legen dhe na ler rehat

 20. […] 2 ministra Klajda Gjosha dhe Edmond Panariti kërkuan që Ilir Meta të zgjidhet kryeministër i vendit. Për më shumë, lexoni KETU. […]

 21. […] – Kush, janë 4 ministrat e rinj dhe jetëshkrimet e tyre i lexoni KETU. […]

 22. […] Shkrimin e plotë mund ta lexoni në Gsh.al http://www.gsh.al/2017/03/13/kryesia-rama-tremb-ministrat-po-humbem-do-te-vuani-hakmarrjen-e-prokuro… […]

 23. VOAL thotë:

  […] Lajmin e plotë mund ta lexoni në “Gsh.al”:  http://www.gsh.al/2017/03/15/investigim-si-u-pasuruan-11-portale-shqiptare-me-sulmet-ndaj-hilari-kli… […]

 24. Burim Bardhari thotë:

  Maqon e perkdhelin Perendimoret dhe e perdorin shkijet sepse nuk eshte ‘Molle Sheqeri’ por eshte ‘Molle Sherri.’

  Putinizimi i pushtetit mjerisht eshte treguar i suksesshem sepse ai perdor zanatin e tij dinakerisht dhe fut pyken e percarjes per te nxjerre koncesione se nuk ka cfare te perfitoje tjeter gje nga shteticka / drzavicka e Maqonit as po nuk ka t’i jape gje sepse do i kishte dhene grekut.

  Mirepo eshte ceshtje strategjike qe shqiptaret te zbulojne kunder strategjine dhe te shnderrojne mollen e sherrit ne molle te sheqerit sepse Perendimi nuk ka cfare te beje gjithemone me hallken e saj me te dobet, gropen e zeze ballkanike.

 25. […] article was first published by Gazeta Shqiptare. It has been translated with the author’s […]

 26. besmir thotë:

  Shkrimi Bukur

 27. Me konkrete thotë:

  Kush jane keto dy bote

 28. Anisa thotë:

  Një artikull që përpara së gjithash bën një radiogafi të mirë sqaruar për disiplinën e antropologjisë dhe studimet antropologjike në Shqipëri. Shkrimi ka një vlerë të shtuar në sqarimin e antropologjisë si disiplinë që të kuptojmë kush janë lëvruesit e vërtetë, një fenomen që ndodh me gjithë shkencat që nuk janë lëvruar më parë në Shqiperi ose që mbeten shumë të indoktrinuara. Me sa duket për të qenë hulumtues funksionon parimi më i shkathti më i shpejti bëhet specialist i fushës, ndonse brendia eshte bosh. Duhet shkruar edhe një artikull i ngjashëm për shkencat politike e marrëdheniet ndërkombëtare, sociologjine por jo vetëm… E keqia është se këto shkenca bëjnë radiografinë e shoqërisë dhe politikës, por në se studimet e tyre nuk na ndihmojnë të kuptojmë se çfarë nuk shkon. Prandaj realiteti do mbetet ky që kemi, e qahemi perdite… Për më tepër thellojmë izolimin me komunitetin nderkombëtar, pasi nuk jemi në gjendje të botojmë një artikull të vetëm në revistat e disiplinës që të marrim e shkëmbejme ide me të tjetrët… Për çudi në Shqipêri preferohen vetëm librat e botuara në vend me pagesë, që nuk kanë nevojë për ekspertiza shkencore dhe borde editoriale ndërkombëtare…
  Ndërkohë kur lexon këtë intervistë, sigurisht për ata që nuk e njohin është e vështirë të kuptojnë se shpjeguesi është Akademiku Albert Doja, përfaqësuesi i parë i Antropologjisë Social Kulturore në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë, zgjedhur nga një komision ndërkombëtar me ekspertë shqiptarë e të huaj në atë fillim të ri të Akademisë së reformuar, dhe që për meritat dhe përvojën e tij është edhe Profesor i Antropologjisë në Universitetin e Lillës në Francë por edhe me eksperiencë të gjatë në shumë Universitete e Qendra kërkimore nderkombëtare. Gjithashtu në këtë shkrim ne lexuesit e kemi të vështirë të kuptojmë kush janë kandidatët e rinj për fushën e antropologjisë në zgjedhjet e Akademisë. Në këto raste gjykoj se do të ishte me vend që të mos i lihej imagjhinatës të fanatzojë..intervistuesi mund të kishte bërë sqarimet perkatëse….

 29. Ortopedi thotë:

  Zgjidhja e osteoartriteve – shkoni te kirurgu ortoped, se te jete per reumatologet, te mbushin receten me methotrexate.

 30. Ariana Shutku thotë:

  Urime Lu, me te verte librat i nxjerr pa shume zhurme, por dhe ne per inerci nen ze themi: – “Shkruan bukur Lu-ja”! Te desheroj shume sukses!

 31. ardi thotë:

  ja çka duhet te bej sali berisha. Te dale nepension e te refeje perralla nga e kaluara e tij komuniste, post komuniste dhe rrumpalliste. Me pas perrallat do ballafaqohen me realitetin dhe do behen skenare filmash, drama dhe komedi. Por nje gje eshte e sigurte. Ai duhet te dale ne pension, me hir a pa hir

 32. ledio thotë:

  Ky BUJAR HOXHA nje autor mashtrues. Libri ka vetem 4 faqe qe flet per ngjarjet e ’97. personazhet jane me iniciale cka ben qe te ngaterrohesh lehte me kuptimin dhe gjithe pjesa tjeter e librit eshte mbushur me copy-paste nga e drejta romake dhe ajo civile. Autor me nivel ZERO

 33. […] Rrëfimin e plotë mund ta lexoni sot në Gsh.al duke klikuar në linkun http://www.gsh.al/2017/03/23/ismet-haxhia-urdhri-ne-mesnate-i-berishes-ne-97-si-u-mblodhen-60-tropoj… […]

 34. […] duke fituar 37 pagesa mujore. Pas Ardian Fullanit ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë që u dëmshpërblye me 56 paga mujore nga gjykata administrative e Apelit, kjo gjykatë ka vendosur të dëmshpërblejë me pagesa […]

 35. Albani thotë:

  Gjithkujt i ka ardhur keq per lajmin traxhik te vdekjes se Arditit, por per mendimin tim kushdo qe shkruan shkrime te tilla eshte i pa yndyre. Ky eshte realiteti shqiptar o shkrues i artikullit. Nese jeton ne Amerike dhe shkruan per Tiranen, apo per realitetin shqiptar, ben mire ta shohesh Shqiperine me syrin e nje shqiptari. Veliaj eshte çdo dite ne TV dhe bravo i qofte sepse thjesht po pasqyrohet puna e tij e perditshme, por juve, shkrues i ketij artikulli, ju pelqen me shume “kollarja” e Bashes qe beri ZERO per Tiranen sesa sportiviteti dhe puna e perditshme e Veliajt.

 36. Antikomunisti thotë:

  Mos gaboni te merrni pjese se votat jane grabitur me dhune nga banda e mafiozeve te perdhunuesit.

 37. Alen thotë:

  Si nuk ju vjen turp! Kush JU KA AUTORIZUAR JU SI MEDIA TE PUBLIKONI EMRAT E PERSONAVE? KUSH?
  MENJEHERE TE FSHIHET KY LAJM, NE TE KUNDERT MENJEHERE E COJME KETE MEDIA NE GJYKATE.
  JU KENI TE DREJTE TE INFORMONI POR JO TE DEMTONI PRIVATESINE E ASNJE INDIVIDI. KUJDES.

  • Profile photo of gsh.al gsh.al thotë:

   E fshehem identitetin e plote. Por ju lutem, kini parasysh qe njoftimin publik per mediat e ben POLICIA E SHTETIT. Nuk i zbuluam neve emrat, i publikon policia. Lajmi ka dale te te gjitha mediat.

 38. agimi thotë:

  Edhe diktatori mesues shkateroi cdo gje antike e te historise,historia fillonte kur ai erdhi ne fuqi !

 39. kasemi thotë:

  Respekte Z. Zeqo per kontributin ne shkencen e Historigrafise se lashte shqiptare.Por Politika dhe Institucionet e shtetit levizin ne nje kuadrat ligjesh te percaktuara ne kushtetute.Dhe ketu gabon kur rrekesh pa argumenta juridike te argumentosh qe “zgjedhjet jane pamvarsisht partive…”Jo nuk ka votues pa Parti perjashtuar “te pamvarurit” qe nuk fitojne kurre.Pyetja shtrohet drejt me Lul e pa Lul:Duhet shkuar ne zgjedhje te deshtuara nga inkriminimi i shtetit dhe pse jo te pjeses me te madhe te klases politike?Pse nuk ulen Partite me nje ose disa platforma per permirsimin e zgjedhjeve?Imkriminimi i krietareve te Bashkive, inkriminimi i policise ne garen e shfrenuar te Drogimit te Shqiperise tregojne qarte se ne keto kushte nuk mund te zhvillohen zgjedhje.Llafet e tjera jane fukarallik.

 40. kasemi thotë:

  Fatkeqesi, vertet keta qeveritare jene kaq te paditur apo tallen.Sido qofte eshte turp e qesharake ideja e “Pordhit te Karpenit”.Nuk eshte pare e degjuar qe nje port “Gjigand” te mdertohet ne det te hapur e ne cektine.(perjashtuar Dubain)Kushti kryesor qe te ndertohet nje Port eshte “Gjiri” qe pengon deprtimir e ererave e per pasoje dallgeve.Durrsi, Vlona, Shengjini,Himara,Saranda,Bari,Trieste,etj, etj,.Pune pastrim paresh, pune horrash.Nuk ja vlen.

 41. Nako Spiru thotë:

  Delirat i pasherueshem!

 42. Ani thotë:

  Nje here fole drejt Cani !! hera pare qe me pelqeu artikulli juaj….I dhe Rames karakteristikat e veta…e le te sundoje kete vend se vetem ai do ta coje ne Europe….!! te tjeret duan anarshi e shkaterrim…i provuam per vite me rradhe dhe akoma duan ta mbajen peng kete vend e sa te jete Sala e Lulushi ky vend do jete me hasmeri

 43. […] e firmës Toptani,që po ndërton në Kalanë e Tiranës,  ka dhënë një intervistë për GSH.al ku ka sqaruar sipas saj këtë […]

 44. ben thotë:

  Edhe une kam nje pyetje per km tone…Pse te gjithe deputetet, politikanet dhe ata parellinjte shkojne per mjekim “te specializuar”jashte shtetit dhe pse mjeket po e braktisin vendin?

 45. Zani Burimi thotë:

  Nuk rritesh dot i gjelber nen hijen e rende te lisit, o Beni qe nuk nesive te ecesh vete. Ti, ore kolopuc, je mesuar te kolovitesh qe i vogel dhe, kur u rrite ca, te katapultuan disa here deputet dhe minister.
  Tani te ka ngjare si dhelpra me rrushte: “… Qenkan rrush te papjekur/, Le t’i haje ndonje tjeter.”
  Mos peshtyj lart, se te bie ose ne surrat, ose ne gjirin tend.

 46. Agim thotë:

  Po ngele gomar o beu yne!!!

 47. Dibra e Madhe thotë:

  po ca jane keta idioter qe thone federata u tregua cinike.,..zyrtaret e tiranes u treguan cinike dhe nuk pranuan qe te behshin testet e antidopingut..gjasme sikur nuk i donin vlonjatet…po ikni mor sigurimsa ..kelysher komunistash se ne kohen e enver kermes vetem lab ka pasur nga trekendeshi vlore gjirokaster tepelene…mos na boni me vjell..se arsyeja e vertete qe federata nuk pranonte testin e anti dopingut ishte se shteti yn ei mbushte me testosteron sportisten tane per te arritur rezultate nderkombetare… po ikni se i dime te gjithe se cfare ndodhte atehere

 48. Pano Hallko thotë:

  …”Këto kontingjente armatimesh moderne ruse nuk vijnë për ta bërë Serbinë atraksion turistik. Ato janë në funksion të një strategjie të Rusisë në Ballkan. Në Tiranë nuk duhet të ndikohen nga disa qëndrime “prit e shiko”… E ç`duhet te thuash me teper?!?

 49. Andi thotë:

  Jo vetem kaq po Ka dhe me shum motorristat e shqiponjave kan 14 muaj Te komanduar jasht cdo afati nuk Ju japin emerim thjesht per faktin mos ge marin veshtirsin. I tha qe me buxhetin e Ri do merni veshtirsin po genjyen si gjithmon Kte qe din Te bejn me mire. Cdo gje esht fasade

 50. ilir thotë:

  Kete dekorate ka marre edhe shkrimtari Fatos Kongoli,me pare se Kadare.

 51. inva thotë:

  Njiminute e ma para shporrnje te gjatin.

 52. Realisti thotë:

  Ligji sugjeron që objektet gjithmonë të filmohen / riprodhohen gjithmonë duke respektuar objektin. Çka do të thotë se nëse këto ikona nuk janë të vendosura në mjedis të ekspozueshëm (ekspozitë, pavijon, etj.), por ruhen në një vendruajtje të zakonshme, etika nuk e lejon riprodhimin. Krejtësisht reale përgjigja e Ministrisë. Ndoshta producenti dhe regjisori duhen pyetur sa e njohin ligjin “për Trashëgiminë Kulturore”, apo Kodin e Etikës së ICOM (meqenëse kemi të bëjmë me objekte muzeale).

 53. Per cfare cadre lirie na derdellis ti o mije kenete,per cadren qe ka brenda lukuni ujqerish e cakejsh qe i tremben drejtesise si djalli temjanit?Turpi do tu shoqeroje kudo ju o vemjet e qoftelargut qe nuke ju ndate nga e kaluara sa korruptive aqe dhe kriminale ne dite e vite.Te shkuajshe e te komentosh ehte sa kulture,aqe dhe dije,profesjon e patriotizem,por te zgaravitesh nen efektin e lekeve te piset te droges,e te krimit nen dote,nuke eshte me dije e pariotizem per bashkepuntore me djallin.Mjaft me,dita e gjykimit po afron doni apo nuke doni ju, o bijte e eterve dhe mostrat e diktatures,frut i mbarsjes ne divanet e zyrave te tyre.

 54. Shume mirnjohje gazetares qe publikoje per shqiptaret papergjegjesine e Tiranes zyrtare ne dite vite ndaj kesaj dukurie qe vetem qeverisje nuke i thuhet,kur rikujton se para kesaj domatjeje te frikeshme,ishte dhe nje emisjon i FiksFare,i cili denonconte feremerin me ze,figure e deshmi te gjalla si perdorues i kimikateve per pjekeje te parakoheshme te domates,gjithone ne sherbim te fitimit dhe ne dem te konsumatorit,pra popullit.Dhe Tirane zyrtare ne dite e vit hesht para kesaj dukurie qe mbjelle vdekje nga pas per shqiptaret pa dallim ngjyrash,apo besimesh.Ne kete konteks na kujtohet rfreni i nje kenge te kenduar nga i Madhi Frances Radi,”ky fat na ra” .Nje popull qe harron te shkuaren eshte i destinuar te vuaje pasojat e te sotmes sa korruptive aqe dhe kriminale te rendjes pas lekeve te piset e pushteteve pa kufi me c’do forme e cmim nga bandat roze-blu.

 55. Agimi thotë:

  Mos u perkul nga presionet e miqve te Edit!

 56. xon thotë:

  Cadra e krimit qe ju e quani cadra e lirise eshte kunder shqiperise dhe shqiptareve . Provat e keni te gjalla por jo vetem nuk doni ti shihni por doni edhe te tjerret te jene qorra si ju . E mori PD -ja pushtetin dhe e pate se cfar beri . ! I vuri flaken shqiperise ne 97 per te mbrojtur karriken e pushtetareve qe premtuan drejtesi e te shkonim drejt Europes dhe kane kaluar 25 vjet dhe Europa eshte me larg se kurre bile kerkohet po nga keta “trima ” te vemi prap ne lindje . Gjithe kjo katraure cerek shekullore u projektua nga keta karagjoze e kriminel politik dhe ordinere te marra se bashku. Kushtetuta ka ligjet themelore te shtetit , por pakica cader nuk perfaqeson popullin por nje pjese te tij . per te pare se sa i do populli Z

 57. ana thotë:

  Paska thirr grate te parat, si xhentellmen qe eshte

 58. Palma thotë:

  Po kjo ua thote studenteve keto gjetje? Pret zgjidhje nga studentet? Apo cfare se s’po kuptoj!!! A eshte kjo deputete ne Parlamentin Shqiptar?! A eshte kjo pjese e qeverisjes apo vjen nga Hena? C’jane keto palaco qe bejene sikur jane nxehur!!! Hidhini nje kocke qenit te pushoje

 59. Piktori thotë:

  Sa per kravaten s’ke c’i thua! Te rrofte kravata se vendin e cove per lesh, aventurier i paafte!

 60. […] Basha përsëriti mbrëmë se nuk ka ndërmend të futet në zgjedhjet e 18 qershorit pa qeveri teknike. Me gjasë, ky është thjesht një pretekst. Në kuptimin që […]

 61. […] sepse ai ka arritur ta shpërfaqë veten në rolin e “viktimës” të dyshes Meta-Basha. Ai nxori disa deputetë të tij që e quajtën Metën “tradhtar që po shkon me Berishën”. Jo vetëm kaq: në intervistën e […]

 62. Xhuliana thotë:

  Pse nuk citoni kurmerrni lajme kaq te gjata?

 63. Me pelqeu shume komenti, pa e ditur fare kete pjese te shkruar e te interpretuar. Mendoj se kuptova sa shume gjera qe nuk i njohim kemi ne vetvehte e te femijet tane, sa nevoje per ndihme kemi per vendosjen e ruajtjen e ekuilibrave te komunikimit brenda e jashte familjes ne kete bote te cmendur, ku jetojme e jemi te detyruar te jetojme. Flm prof. per kete analize e expoze te pjeseshme te pjeses teatrale. Me shume respekt do doja te degjoja prej jush edhe pergjigje te pyetjeve, qe me lindin ne jeten time, familjare e shoqerore. Do deshiroja te ndiqja, me interes e vemendjen me te madhe, biseda e takime ne grupe, te interesuara per tema filosofike, kaq jetike per qenien njerezore!!!! Flm

 64. ISMAIL thotë:

  Te tilla shkrime, rralle e kemi luksin te lexojme. Ndoshta sepse te rralle jane gazetaret te ne. Me shume se ajo “FRYMA”, le ta lexojne kete Ese te shkelqyer keta mender rilindasit, te cilet ende sot, pas kater vitesh, nuk kane kuptuar se cilin popull qeverisin.. Autori duhet te shkruaje me shpesh. Sepse eshte nga te paktat Pena, qe ka ç`te thote, por edhe di se si ta thote. TURP I MADH, AJO QE NDODH NE USHTRI. QYSH NGA MUAJI NENTOR, JEMI PA SHEF SHTABI TE PERGJITHSHEM!!! DHE THEMI SE JEMI NE NATO NE….

 65. Your Name... thotë:

  Nuk quhen relata, po marredhenie diplomatike, Kur do te mesoni shqip!
  Gjoni

 66. po shum jeni munduar deri ne ate fshat te librazhdit o LE LENE ka plote prifterinje pedofil ne itali merruni me shum me rastet tuaja ata nuk jane martuar kane perdorur nje zakon te vjeter per tu fejuar qe nuk duhet te ekzistoj po ta besh shembull si juve mendoj se eshte me e rende nje prifte pedofil se ky raste

 67. Gjin Shpata thotë:

  Policet qe ndjekin krimin hiqen nga puna kur nuk plotesojne ‘detyrat’ e politikaneve.
  Ne kete moment Polici VIHET NEN ZJARRIN e krimit. Dmth, shteti te le vetem perballe krimit!
  Ai qe punon mire gjen belane! Njelloj si Dritan Zagani qe mori Azil ne Zvicer, ne Shqiperi e kerkon Interpoli! Turpi Shekullit! Ish Ministrin Tahiri qe mori hak per kusherinjte nuk e prek kush ! Edi Rama HIQE NGA LISTA E INTERPOLIT POLICIN, sepse e bete si Serbet me Ramushin!! Popull hap SYte!
  EDI RAMA, LESHO KANABISIN, VENDOS SHTETIN LIGJOR, ZHDUK MINISTRAT E KORRUPTUAR, MJAFT ME MASHTRIMET E VETINGUT !
  E BERE SHQIPERINE FAR WEST,PO PUNA ESHTE SE SHQIPTARET NUK KANE ARME ! POPULL HAP SYTE !

  Ne qe po shkruajme nuk jemi te shqupit, si justifikohet shpesh Zoti Rama !
  Jemi thjesht qytetare atdhedashes !

 68. vlora thotë:

  sa here zbulohet prodhimi me tonelata vriten dhe polica

 69. ermira thotë:

  Nuk kuptoj se cfare kerkon Basha qe kur ishte kryetar bashkie nuk gjelberoi as 1 m katror mbaj mend qe para parlamentit ishte 1 m katror e prishur gati 2 vjet qendroi ashtu pa rregulluar qe mezi kalonin makinat dhe e rregulloi 10 dite para zgjedhjeve bashkiake Dhe ai kerkon te fitoj po kurre Ai kerkon remujen e 97 es po kur nuk e ha populli ate se e pagoi me asmerine qe nuk po zhduket ketu e 20 vjet

 70. PANO HALLKO thotë:

  …Qeveria nuk duhet të dëgjojë këshilltarët jugosllavë dhe as disa shoqata joqeveritare fitimprurëse, që financohen nga Serbia, por duhet të shfletojë pak historinë e marrëdhënieve midis Shqipërisë dhe Serbisë” Kërkon një përgjigje adeguate, sepse cenon dinjitetin dhe sovranitetin e Shqipërisë. Përgjigja duhet të jetë shtetërore dhe kombëtare, sepse është shteti dhe kombi, të cilëve po u troket rreziku para portave….

 71. Your Name... thotë:

  Te lumte mendja!

 72. PANO HALLKO thotë:

  Pergezime autores, jo vetem per analizen e sotme, por per gjithe kontributin e saj si intelektuale dhe si qytetare aktive! Kjo eshte nje kauze per te cilen do te duhej te ngriheshin me kembe te gjithe shqiptaret, pa dallime partiake. Ne emer te jetes qe duam te ndertojme.

 73. Drini Pilkati thotë:

  Nuk eshte fare e çuditeshme qe te mos behen zgjrdhje pa anuluar korrigjimin e vettingut. Me zgjedhje konsolidohet pushteti i partive politike qe kane korruptuar edhe nje pjese te popullit. Zgjedhjet nuk do te jene asnjehere te lira ne Shqiperi. Duhet ndryshuar patjeter sistemi politike dhe duhet filluar nga zgjedhje e presidentit te republikes me referendum nga populli. Sistemi ekzistues eshte vetem nje anarki e organizyuar nga parti autoritare ne formen me mafioze. Blushi i ka te gjitha te drejta por eshte pak me vonese. Megjithate me vone se kurre per ndryshimin.

 74. PANO HALLKO thotë:

  … “Ke humbur besimin e Partisë Socialiste”! Por te pakten duhet te ndjehemi mire qe ekzston lsi-ja. Ajo nuk e ka problem per emrat, por per….. “procesin dhe zbatimin e rregullores”. KATANDISJE!

 75. eli thotë:

  Shalsi, po sillesh si grua,
  Uk e le te flase zonjen

 76. PANO HALLKO thotë:

  Le t`i urojme suksese ne misionin e saj, kesaj kishe(jo)autoqefale. Une do te jem ushtari(besimtari dhe propagandisti me i madh i saj),me mundesite e mia modeste, kur: 1-Kisha Autoqefale Ortodokse Shqiptare, te kete KOKËN E SAJ SHQIPTARE NË KRYE. 2- Kur ajo kishe, te shpalle SHENJTORË te saj, ata qe ky komb i ka vendosur ne Altarin e Pavdekesise: Petro Nini-Luarasin, Papa Kristo Negovanin, Kostandin Kristoforidhin, Fan Nolin, e te tjere qe u takon. Sepse jemi i vetmi komb, qe kemi menaxher te huaj ne drejtimin e saj, e asnje shenjtor tonin… Respekte per autorin.

 77. PANO HALLKO thotë:

  ENDE SOT TI, PAS 32 VITESH, NUK MUNDE TE BEHESH AS SA GJYSMA E GJYSHES TENDE FISNIKE. NGUSHELLIME I DASHUR!

 78. Castriot thotë:

  Yll Gjeni Patriot Kadare me i mrekullushmi. Ikona jone.

 79. […] Alban Ylli: Shenjat që tregojnë se të moshuarit kanë depresion […]

 80. agron thotë:

  i peshtire! Politikan pa kellqe, i pabese dhe si gjithe te tjeret super hajdut me cizme. Mjere ne qe ju kemi

 81. Zani Burimi thotë:

  Si perhere: racional dhe me argumente, z. Ngjela.

 82. Lion thotë:

  Turp kush tallet me punen e ndershme!Pambuk paska mbledhur! Po cfare duhej te bente? T’i binte pianos ne Lushnje?Jane raste te mira ato kur ngrihesh shkalle-shkalle dhe aq me teper ne pune partie apo pune me njerezit! Ka pasur shkolle partie, cfare duhej te kishte me shume. Kurse tani nuk ka shkolle partie ama majen e partise dhe te shtetit te gjithe e kerkojne: madje edhe ata qe sapo kane mbaruar kolegjin. Le me analistet qe te gjithe mendojne se dine me shume se ate qe kane thirrur per ta pyetur…

 83. Alidemsi vjeter thotë:

  Ik mer Flor se i habite degjusit qe ke mrapa.

 84. Perparim Lesi thotë:

  Të dijë si një aktorë të mirë.
  Përgjigjet që ke dhënë edhe në intervistë, nuk me befasuan, sepse ka kohë se ke shpreh shenja të qarta prej një bukëshkali, ndaj atyre që të mundësuan që të besh emër!
  Po ta them popullorçe -pusi të marrët!

 85. vang thotë:

  Qe nuk e arrestuan Kadarene prej akuzes tend ka shume arsye.Megjithese pyetja jote eshte shume naive,behet perpjekje per te fshehur ato qe ke bere.Ti e di mire se nuk kishin se si ta arrestonin,Kadarene, nga akuzat e tua te pa verteta,por edhe per shume arsye te tjera.Ti je si shenja O sepse nuk vlereson asgje vec vehtes.Ti e shet edhe Shqiperine me gazetare te huaj dhe tani qe mora vesh se ke shitur edhe babane tend,je me se i neveritshem.

 86. […] Shkrimin e plotë e gjeni në GSH.al  http://www.gsh.al/2017/04/14/perndiqte-e-sulmoi-luana-vjollcen-besmir-lila-me-premtoi-martese […]

 87. Zani Burimi thotë:

  Ilir Meta flet dhe thote asgje, as mish, as peshk.
  Meqe jemi te zgjedhjet e presidentit, pse nuk e beni ligjin tak-fak qe te zgjidhni me 18 qershor edhe presidenti nga Populli qe te mos kete me preferenca partiake dhe t’ia lini zgjedhjen e tij Sovranit?

 88. Meshi Ahmet thotë:

  Akuzat e artikulura sote nga nenkryetari i LSI, z.Luan Rama, jane kembore qe bien per te marre masa urgjente kryemistri Rama, pasi keto akuza jane artikuluar cdo dite nga partite opzitare, nga Blushi, dhe te gjithe populli qe vazhdon protesten 24 oreshe ne bulevard prej dy muajsh, per nje qeveri teknike, shtyrja e zgjedhjeve, ne menyre qe vendi te mos shkoje drejt desabilizimit.

 89. Vangjush Ziko thotë:

  Vangjush Ziko
  Toronto

  “Tema e tregimit është një temë aktuale, mbi emigrimin, zhvendosjen e njeriut të kohës sonë me një botëkuptim të caktuar apo të vonuar në një vend tjetër me botëkuptim ndryshe.

  Merita kryesore e Faruk Myrtajt është sa në planin filozofik, po aq edhe në atë artistik. Ai ka një qasje bashkëkohore në të dy drejtimet. Nga njëra anë ai çmitizon botkuptimin e mbartur të personazhit nëpërmjet një procesi psikologjik ballafaqimi me realitetin dhe botëkuptimin tjetër, të panjohur më parë prej tij. Ky ballafaqim bëhet me një vetëironi të matur ndaj vetes dhe ndaj botës së ëndërruar me të cilën po ballafaqohet. Bota ku ka ardhur ka të mirat dhe të metat e saj.

  Ballafaqimin autori e përqëndron në botën intime të personazheve, të cilët tashi për tashi gjejnë një ngazëllim nga pagesa ditore dhe nga kënaqësi lirike intime ” që iu jep puna e përditshme në palestër midis orës 5 e 6 të mëngjesit” dhe vetëm kaq, krahas vështirësive të tjera të jetës së përditshme.

  Proza e Faruk Myrtajt është një prozë moderne, bashkëkohore realiste në konceptimin artistik dhe në filozofinë e saj krijuese, prozë e detajit, e meditimit dhe përjetimit konkret, që gërsheton çastet e rëndomta të përditshmërisë me çaste intime lirike; mjedisi përshkruet me detaje konkrete psikologjike i shoqëruar me një dialogu të matur të veshur me petkun e një ironie të lehtë gjykuese dhe vetëgjykuese, që e bëjnë një prozë inteligjente.”

 90. Adi thotë:

  Te shumta i qofshin vitet!
  Gezuar!

 91. Gallapi thotë:

  Eshte e drejte e ligjshme e popullit korean qe te vendos lirshem per te sotmen dhe te ardhmen e tij. Kush kercenon apo cenon At’memedheun e këtij populli trim, kam bindjen e plote se do te merr pergjigjen e merituar. Mos te harrohet, se synimet e imperialisteve të vitit 1950 ndaj sovranitetit korean, jane po ato qe po shperfaqen sot, nga imperialistet amerikan.
  Kam bindjen se populli trim korean nuk do te lakojë kurrizin përball, jo vetem te ketyre kercenimeve, por as nese ato shndërrohen ne veprime agresive!

 92. […] i documenti in possesso di Gazeta Shqiptare, la domanda per il rilascio della licenza edilizia è stata presentata da Alban […]

 93. i trullosuri thotë:

  E ky popull do kengen e manu caos, me gusta mariuana me gusta tu

 94. […] kohë dhe procedura e nisur verën e kaluar nga bashkia është mbyllur pak ditë më parë, kur Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar përfundimisht […]

 95. Bashkim thotë:

  Po tenisin kur e mesoje kjo pambuksja qe nuk vlente as sa nje qinta e Themie thomait

 96. Aferdita thotë:

  Eshte per te ardhur keq, te tjeret fitojne milionat, arrestohet Agjenti Doganor e Doganieri i regjimevene Tirane.. Ne doganen Tirane nuk ka scaner .. si mund te identifikohet Droga ?? Agjensite Doganore nuk mund te bejne kontrollin e ngarkesesn ne mjet..Cbeni kshtu??? Ju po shkaterroni njerez te pafaj.

 97. PANO HALLKO thotë:

  Para 150 vitesh, ne disa popuj te Ballkanit, kendohej nje kenge, refreni i se ciles ishte: “Trembem nga ata, qe mendojne PËR mua, PA mua”! Edhe atehere, shkaku i ketij formulimi, ishte Rusia. Prandaj shkrimet e Profesor Muratit kane vlera unikale.Sepse keto shkrime, jane sinteze e Historise se afert dhe te larget… Ju falenderojme Profesor Shabani!

 98. PANO HALLKO thotë:

  Akademiku Moikom-me i madhi nder mendimtaret e ketij kombi, e ka te gjithe tagrin, edhe t`ua perplase per fytyre mercenareve “pakuliqet” e tyre. Eshte i vetmi, nder historianet dhe shkrimtaret, por nder shkencetaret e mirefillte te Albanologjise, qe e ka kete tager. Kuptohet, Tager i krijuar nder vite, permes…LETËRSISË MOKOMIANE!

 99. Agimi thotë:

  Po Lal Eri a ishte me HOLLANDEZET?

 100. Elvira thotë:

  Leter e Hapur!
  Pjeses opozitare te Shqiperise.
  Perfaqesuesit te saj Lulzim Basha.

  Me te drejte cadra eshte kthyer ne simbolin e shpreses se atyre shqiptareve qe para gjithckaje duan me ne fund nje Republike te Re.
  Durimit te shqiptareve me te abuzuarit te politikaneve me pushtetin i ka ardhe fundi.Kjo situate nuk eshte as me shume e as me pak gjendja jone.Zhgenjimi i madh ,devijimet, mashtrimet,
  kane bere masen e gjere e jo me pak intelektualet e ndershem dyshues.
  Ajo qe ndan te bardhen nga e zeza eshte qeveria teknike jo me perfaqesues partish,por me teknicente ,intelejktual me integritet e te paanshem,per te zhbere kodin zgjedhor te deritashem, ligjet e vetingut dhe administrimin e zgjedhjeve.
  Jashte qeverise teknike nuk ka me zgjedhje ne Shqiperi.
  Por kjo qeveri teknike e perkohshme dhe te gjitha qeverite tash e tutje duhet te firmosin nje kontrate me popullin.Pa kete kontrate nuk do qeveriset me!
  Ka ardhur koha qe subjektet politike te mbajne pergjegjesi juridike si persona juridik.
  Pa nje kontrate publike nuk ka me administrim te pushtetit ekzekutiv ne Shqiperi!
  Basha duhet pergezuar se dha ze por edhe per kurajen se diti te qendroje besnik asaj cka proklamoi deri tani.
  Me qadren ai nuk i perket me partise se vjeter e te rrenuar demokratike,por shpreses se shqiptareve qe me ne fund vendi do i mbyll pergjithnje porten pushtetit te ofiqeve,te shperdorimeve,te kolapsit ekonomik financiar e zbatimit te nje drejtesie jo mjet goditje te njeanshme,por si nje revolucion i vertete te pushtetit te drejtesise.
  Basha duhet te dale me nje projekt gjithperfshires te nje shteti e politike te re,te pakapur ,konkuruese ,zhvilluese,integruese qe ne themel ve interesin me te larte te vendit te tij dhe bashkpunimit reciprok ,jo skllaverues te vendeve te tjera.
  Duhet te perkrahim kete embrion qe te mos degradoje, te rritet e shendetshme,gjithnje nen mbikqyrjen e repte te opinionit publik pale ne kete kontrate per nje Republike te Re!
  Urime dhe ecje te shendetshme te gjithe atyre qe po kontribuojne
  per keto themele.
  Mirenjohje e perkrahje pa rezerva Zotit Basha!
  Kujdes shikimin qe te mos ta turbullojne e vjetra!

 101. krasasi tp thotë:

  Ky njeri i madh, do njihet dhe do vleresoet vetem kur te largohet nga kjo bote.Jete te gjate Nderi Kombit.

 102. Tomi thotë:

  Siqe bazohesh ne anglosaksonet, ne cilin vend anglosakson nuk degjohen britmat e opozites o zoti avukat?????

 103. Behari thotë:

  He mer qafir qeke vesh me Kemishe tomihelfiger a ?? Kush te sponcorizon, apo shet akoma fiq ne pazarte ri???

 104. Arber thotë:

  Vetem ne Shqiperi ndodh nje gje e tille ne vitin 2017. Prandaj duhet te implementohet sa me pare Vetingu qe keta prokuror dhe gjykates te KORRUPTUAR mos te flasin me ne emer te popullit tone. Ideja ketu eshte shume e qarte “Mos cenimi i MONOPOLIT”. Per te ruajtur ket pozicion eshte krejt e lexueshme pasi Klodushi i Amerikanin (vetem amerikan nuk eshte por nje rrefugjat turk) ka paguar pak euro (se shquhet per rryshfete dhe ndera), ka fute ne loje prokurorine dhe te gjitha institucionet e Rilindjes qe asnje pacient te mos sherohet ne vend tjeter.

 105. Tomor Labi thotë:

  Pse nuk u arratise si te tjeret me not a me barke a me kembe me resiqe e frike por i hope avionit me gjih gruan dh3 vajzat si me ene minister dhe tash thua u arratisa ti u largove me lejet e qeverise dhe partise se ndryshe nuk merje vize qe te tjeret nuk e mernin kurre

 106. Leonida Kola thotë:

  z. Zeqo me pelqen shkrimi juaj, por do ju korrigjoja ne nje pike shum te rendesisshme: kete periudhe kriza Shqiperia ka 27 vjet qe nuk e ka pare. Drogra, krimi, korrupsioni, oligarkia, shkaterrimi jane aq evidente saqe populli nuk mund te duroje me dhe kerkon qeveri teknike, ku te garantohen zgjedhje te lira dhe kjo qeveri mos te nderhyje ne te drejten kushtetuese, vota eshte e lire!

 107. Leonida Kola thotë:

  z. Zeqo e kuptoj dhe dakortesohem deri ne nje vend me shkrimin tuaj, por kundershtoj ne nje pike teper te rendesisshme: keto 4 vjet qeverisje populli ka 27 vjet qe nuk i ka perjetuar. Droga, krimi, oligarkia, korrupsioni dhe shkaterrimi qe na solli kjo qeveri luftohet vetem me “cadren e lirise” dhe me formimin e qeverise

 108. sokadhja thotë:

  Nuk eshte demokratike te mbash dy qendrime te kunderta per te njejtat probleme, ose per probleme te ngjajshme. Vuçiç eshte shqetesuar sepse u tha qe trojet shqiptare nese…. edhe mund te bashkohen. Ne te vertete trojet shqiptare jane te bashkuar, kjo fale parimeve demokratike euroatlantike, sot ne shkojme tek njeri tjetri, bejme biseda, tregeti, shkojme pa siklet mga nje kufi tek tjetri etj. Te gjithe e dime qe para vitit nentedhjete kufijte mes shqiptareve te komanduar nga shtetet keqdashese nuk lejonin te takoheshin shqiptaret me shqiptaret, vellai, motra, prinderit me njeresit e tyre, besoj e mbani mend. Tash le te vijme tek shqetesimi i Vuçiçit dhe i BE-se, kete shqetesim dua te me japin pergjigje si VuLiçrat dhe BE-ja, Pyetja: Para disa javesh Vuçiçi, tha se do te rikrijoje Jugosllavine duke e shtuar edhe me perfshirjen e Shqiperise, Pse nuk u shqetesua askush? Pse BE-ja nuk foli, pse Vuçiçrave nuk u terhiqet veshi kur duan te rikriojne jugosllavine e madhe?. I veme pike muhabetit: Shqiptaret do ti bashkojne trojet e tyre, pa lufte, pa sherre, pa djallezi, por me urtesi sepse eshte nje popull qe prej tij jane krijuar te tjeret. Sorkadhja 21.04.17

 109. Anxhela thotë:

  Me ne fund e kuptoi dhe Donald Lu kush esht krimineli dhe kush esht e ardhmja e shqiperise. Lulzim Basha per kryeminister

 110. Labi thotë:

  Per zonjen Shamku!
  …qe luan djallezisht me fjalen;
  …qe me demonet hedh valle turpesisht mbi varret e heronjve te persekutuar nga ata qe pagezuan postin dhe privilegjet e ” zonjezes”;
  …qe zbukurohen dhe flasin embelsisht per vlera, por u ngjajne atyre varreve te zbukuruara nga jashte me gelqere dhe qe brenda mbajne kocka e gjithfare papastersish;
  …qe i thurr hymn te mjereve dhe brenda kurdis intriga dhe tallet me ta;
  …qe hane te vjellat e tyre;
  …qe kane sy, por nuk shohin e jane veshe,
  por nuk degjojne;
  …qe Zoti paste meshire per ty e te permiresofte!!!
  Lexoje me zemer Biblen dhe jo me sy se vec veten denon dhe te rekomandoj me shume dashuri te vazhdosh rrugetimin me Kur’anin!

 111. Agron Ramadani thotë:

  DEKLARATE PER MEDIAT
  Duke marre shkas nga informacioni,i cili sipas medias eshte shperndare nga Prokuroria e Shkodres, i pa kompleksuar nga akuza ndaj meje(sepse ndjehem i pafajshem dhe se jam une kallzuesi i shkeljeve ligjore ne lidhje me rimbursimet ne DRT Shkoder),pa marre persiper te bej gjykaten, e ndjej si rrespekt ndaj vehtes dhe detyrim per publikun e gjere te sqaroj ne lidhje me disa nga pasaktesite e tij,ne raport edhe me vete rezultatet e hetimit .
  Paraprakisht,sqaroi opinionin qe Drejtori Rajonal dhe Dejtori i DVAK nuk qendrojne ne nje nivel drejtimi administrativ dhe nuk mund te konsiderohen njesoj kryesor ne funksion.Raportet midis Drejtorit Rajonal dhe Drejtorit te DVAK-se jane mardhenie eprori me vartesin e tij te drejtperdrejte.
  Referuar informacionit te prokurorise,sqaroi pasaktesite apo gjysem te vertetat e bera publike prej saj,si me poshte vijon:
  1.Nuk jane te provuara kater kompani private,te cilat kane perfituar nga procesi i rimbursimeve.Por po,jane kater kompani per te cilat Drejtori Rajonal ka leshuar vertetime te rreme per fshehje borxhi,tri prej te cilave nuk kane perfituar rimbursim te pa ligjshem ,te penguara sa kohe qe Drejtori I DVAK-se Agron Ramadani ishte ne detyre.
  2.Nuk behet fjale per dem financiar ndaj shtetit,ne vleren 200 mije euro.Demi financiar real, i shkaktuar shtetit eshte vlera 10.6 milion leke te reja,rimbursuar pas largimit nga puna te drejtorit te DVAK-se Agron Ramadani ,pikerisht per shkak te refuzimit te ketij rimbursimi te pa ligjshem nga ai.
  Sa i perket rimbursimit te kompanise Calzaturificio Adelchi,eshte e vertete qe ka perfituar rimbursim te TVSH-se se kreditueshme,nderkohe qe nuk kishte perfunduar nje procesi gjygjsor,akoma ne te gjitha shkallet gjygjsore per borxhe te mbartura.Por, vlera e ketij rimbursimi i eshte rikthyer shtetit,menjehere pas marrjes dieni zyrtarisht per vendimin e apelit. Pikerisht per rimbursimin e Calzaturoficio Adelchi,per te cilin ka leshuar vertetim te rreme Drejtori Rajonal,dhe vetem per kete,jane marre si te pandehur edhe Drejtori I DVAK-se Agron Ramadani dhe inspektoria e rimbursimeve.Shkak per prokurorine ka qene,mashtrimi i Drejtorit Rajonal per borxhet e subjektit,mospermbushja detyrimit ligjor per verifikim nga inspektoria e rimbursimit dhe nje shenim dore mbi praktiken e rimbursimit i Drejtorit te DVAK,ku thuhet se “Ky rimbursim eshte bere nen pergjegjesine e Drejtorit Rajonal,i cili na deklaroi qe ka marre miratimin e Drejtores se Kontrollit ne DPT dhe te Drejtores se Pergjitheshme”.Per rrethanat e vendosjes se ketij shenimi, para Gjykates do te pergjigjem une Agron Ramadani.
  3.Nuk eshte korrekte te thuhet qe une Drejtori i DVAK-se paskam kundershtuar rimbursimin e subjektit “Halaj” dhe kam vene ne dieni Drejtoren e Pergjitheshme te Tatimeve,“vetem per kete aresye” pse administratori i kompanise ishte i afermi i Drejtorit Rajonal.Jo,refuzimi i firmes nga une ish Drejtori i DVAK per kete rimbursim eshte kundershtu vetem pse ai ishte i paligjshem.
  Ne lidhje me paligjshmerine e tij,fillimisht kam vene ne dieni Drejtorin Rajonal qe ne maj te 2014-es dhe pasi nuk kam gjete mirekuptimin e tij,kam informuar zyrtarisht Drejtoren e Pergjitheshme te Tatimeve.
  4. “Gjatë hetimit të kësaj çështjeje, -thuhet se – Prokuroria e Shkodrës identifikoi edhe të paktën tri raste të tjera, në të cilat Drejtoria Rajonale e Shkodrës ka rimbursuar TVSH-në në kundërshtim me ligjin”
  Kjo nuk eshte korrekte,sepse te tre rastet per te cilat behet fjale,nuk jane identifikim nga Prokuroria,por jane pjese e kallzimit penal te bere nga Agron Ramadani ne ngarkim te Drejtroit Rajonal ,i cili kishte leshuar per gjithejcilin prej tyre vertetime mashtruese,dy prej te cilave jane zbuluar ne kohe si te tilla dhe penguar rimbursimi paligjshem nga Agron Ramadai,ndersa njeri prej tyre nuk eshte zbuluar nga ky i fundit) .
  5. Nuk eshte aspak korrekte pjesa ku thuhet “Në veprimet e tyre, ata kanë përfshirë edhe inspektoren tatimore Vahide Idrizi”.Nuk eshte korrekte ,sepse ne zbatim te UMF nr 17-te,dt 13.05.2018 i ndryshuar me UMF nr 6 dt 27.02.14,ka qene detyrim ekskluziv I inspektores verifikimi i borxheve ne system dhe I Drejtorit Rajonal per te leshuar vertetim per situaten e borxheve te subjektit.
  6.Ne lidhje me qendrimin e Drejtres se Pergjitheshme te Tatimeve ndaj shkeljeve dhe urdherave te paligjeshme per rimbursimin e “Halaj”,por dhe ndaj te tjerave pasuese,ne se prokuroria shprehet se nuk u provua biseda nepermjet telefonit ndermjet Drejtores se Pergjitheshme dhe Drejtorit te DVAK-se,duhej shtuar se Titullarja me e larte e Tatimeve ka qene e njoftuar zyrtarisht ne kohe reale per te gjitha ato dhe se me mosveprimet e saj ka pranuar ne heshtje ato dhe nuk ka marre asnje mase per parandalimin e tyre.
  Duke u ndjere akoma edhe me i perkushtuar ne sherbim te shoqerise sone te rrezikuar ne pergjithesi,ne pritje dhe ne rrespekt te verdiktit qe do japin edhe gjykatat me perfundimin e te gjitha shkalleve gjygjsore,i premtoj publikut se do te ofroj nepermjet medias te gjitha provat shkresore apo filmike,me te cilat do te kerkoj edhe gjykimin e tyre,ne lidhje me vendimarrjen e organeve te drejtesise dhe pergjegjesine reale te te gjithe subjekteve te perfshira ne kete “teater” absurd shqiptar.
  Agron Ramadani
  Shkoder 13.04.2017

 112. Kjoka thotë:

  Enada ka marre fund definitisht.

 113. dypdyp thotë:

  Ha ha ha, medemek ky do te udheheqe kombin per ne Evrope…aman ore na botoni nje foto te gjytyrymit me bythperpjete.

 114. Tironci thotë:

  Labo 100/00 Prozent te jap te drejt ,pse ne qe ikem me fishekun mas koke kujt i plasi or Molo ,qe ke qen klysh i Dulles dhe hipokrit or njeri i paskrupullt ,tani kur Sal loku i zhduku dosjet na tregon persekutimin apo trimerin ,burgu ne ate kohe donte byth molo .

 115. artan vlora thotë:

  Ç’çmerresh me një dështak si Agim Zeka. Ndërroi 100 parti këto 25 vite, e nuk u mor vesh çfarë zanati kishte se herë merrej me komitetin e sportit, herë dilte në krah të Sabri Godos, herë si përfaqësuesi i pronarëve, e shumë herë nuk dinte çfarë thoshte.

 116. artan vlora thotë:

  “Është sporti i enveristëve”-ka dashur të thotë Xhufi. Pra duhet të jesh bir sigurimsi, komunisti e persekutori që të bësh histori.
  Falëminderit Xhufi, por e dinim këtë.

 117. Ali Ukaj thotë:

  Eu Enver o Enver. Fort na kishe vyer né ditét e sodit, t’i zhdukim do baroja té kéqia. E lexova kété lajm dhe, ende s’mé besohet qé njé kyetar i njé shteti laik té shkojé té marré pjesé né njé ceremoni fetare. Nuk e di a e kupton Nishani qé kryetari i njé shteti nuk éshté veç individ, po éshté institucion. Né kété rast kryetari éshté pérfaqésues i njé institucioni té njé shteti laik.

 118. kasemi thotë:

  Patjeter Dashamir Shehu eshte nje nga te rrallet Politikane (Tipik tiranas)qe ka treguar pjekuri, ndershmeri e burreri ne keto 25 vjet.Model qe per fat te keq nuk u akopjuar nga i “perkedheluri” Topi.Te dy bashke do krijonin patjeter nje perfaqsim dinjitoz te banoreve te Tiranes.(Perjashtuar zonen operative, nomeklaturen e larte komuniste,kollovaret dhe ata qe zbriten nga p…se emes)

 119. Ky njeri eshte simboli i se keqes, i mosmirenjohjes, i pafytyres…

  Ishte i vetmi individ qe dilte jashte shtetit pa Dytesin nga pas,

  Ishte i Vetmi individ qe firmosi kontrat parash, ne emer te tij, per Filmin Gjenerali, kur askush tjeter nuk e bnete dot, pa qene zyrtar.

  Ishte i vetmi individ qe mbrohej direkt nga Enver Hoxha…

  Te cilin e shan sot e kesaj dite sikur te kete qene kunder Tij!

  Tani ska turp e deklaron se “te hyje ne burg ishte kote!”, por “te ikje per ne Paris, Familiarisht- askush tjeter, as Mehmet Shehu, nuk lejohej te dilte familiarisht jashte shtetit- ishte gjest kunder!

  Ky njeri qe e quante Gjergj Fishten shkrimtar shoven…
  Ky qe e mbrojti Enverin edhe pas vdekjes, ne Le Monde, por sot ngjiret te na bind neve,,,jo Neve jo, por ata te Nobelit!, se ka qene kunder Enverit!

 120. era thotë:

  eh i ndajne leket me juristat e nderrmarjeve prandaj humbin gjyqet

 121. Agimi thotë:

  Ti mund ti rruash trapin protestes….

 122. PANO HALLKO thotë:

  KETO ANALIZA DHE KETE EKSPERTIZE TE GATSHME, DUHET TE LEXOJE DHE ZBATOJE QEVERIA DHE PARLAMENTI. E JO TE MERRET ME…OREKSET E ÇADRËS!…

 123. Shqiptar thotë:

  Perderisa e ke denoncu ate qe te ka rrit !cfare mund te prese dikush nga ti .. (kto te folmet si filozof nuk te pijne uje me)..edhe me ato pseudonimet qe di ben presion ???..ja nje sigurims i mirefillte si e nxjerr koken

 124. beho thotë:

  z .Fatos

  Kushdo qe flet per ty ose bashkevuajtesit tane nuk ka asnje merite.Ato nuk i njohen kurre burgjet famekeqe te Enverit dhe metodat mizore te hetuesise se asaj kohe.Cdo i arrestuar ishte FAJTOR, dhe kjo nuk le aspak diskutime.Ceshtja eshte mos u merr me te vegjelit ,kur ke mundesi te besh me teper dhe e ardhmja ka vend per ty dhe te gjithe ne qe vuajtem diktaturen.NDERIME DHE RESPEKT

 125. Gallapi thotë:

  Pajtohem me opinionin e shprehur nga aktori Julian Deda!

 126. gezim thotë:

  hallall julian,je nder te vetmit ne Shqiperi qe e ngre zerin me force kunder pederasteve(keshtu me vjen me mbare t’i quaj).tani per tani, eshte tirana e mbushur plot, por fatkeqesisht shqiperia do mbushet per pak kohe se fara e keqe ne shqiperi ze menjehere.eshte pjellore shqiperia dhe po te mbetesh vetem ne kete lufte , e mori lumi shqiperine.

 127. Oshee e gazit thotë:

  Diplomacia flet ne gjuhe tjeter nga inxhinieria dhe nga biznesi e kjo dihet. Shpesh diplomacia merr persiper te leshoje edhe fjale pa baza sepse ka qellime te veta.
  Me vjen shume keq kur lexoj ish diplomate te suksesshem qe nuk marrin persiper te kerkojne informacion zyrtar por i referohen asaj qe i ofron google dhe google translate.
  Albgaz eshte operatoei i shperndarjes se gazit ne Shqiperi dhe per kete qellim eshte krijuar. Aktualisht zoterohet 100% nga shteti dhe nuk ka lidhje me TAP qe eshte nje kompani tjeter qe ler me teper nuk shet gaz. TAP eshte kompani transportuese gazi ndersa Albgaz do merret me rritjen dhe sistemimin e infrastrukture se brendshme te tregut.

 128. Altin thotë:

  O pika ne koke…u bete te gjithe analiste te cdo ceshtjeje…me keto mendje te mykura tere jeten do perpelitemi dhe sdo bejme perpara…po te ishte kompani Turke nuk do ti hyje fare kesaj pseudoanalize….

 129. Zani Burimi thotë:

  Nuk eshte fare etike kjo qe ka bere Kastriot Dervishi, madje per keto foto makabre duhet te penalizohet rende vete gazeta juaj, e nderuar Gazeta Shqiptare. Ndjej neveri per vepren monstruoze te autorit te shkrimit cmirezi, por dhe shfrytezimin me ligesi nga ish-drejtori i Muzeut qe ka vjedhur pa te drejte materiale prej fondit per shou ogurzi. Moderatori i faqes perseri mund te mos e shfaqe komentin tim, sic ka bere dje, por do t’i gjej anen qe ta publikoj ne ndonje medie tjeter.

 130. Genci thotë:

  “Gazeta Shqiptare” – jeni te vetmit ne llojin tuaj!
  Ajo eshte Zoja e Shkodres. Nuk e kisha pare asnjehere me vulen tuaj ne gjoks e qe mbulon gjysmen e fotos e te kesaj fotoje qe duhet te paraqiste afreskun e plote!!!!!
  Nuk e di ku jeni rritur? Ne pyllin e marrezise berishiane???

 131. Tomor Labi thotë:

  Bashkohem plotesisht me para shkruesin.Veper e nje maniaku dhe bashkepuntorve te gazetes serioze por profesionalisht te dobet, njerezizsht xero.

 132. ti u promovove duke u treguar mosmirenjohes, punoje shef sektori ne drejt. pergj dhe bashkepunoje me sajmir trafikantin.
  pastaju vleresove per kontributin tend partiak si drejtor i tiranes, pastaj per lidhjet tua me balilajt, habilajt etj. u emrove aty ku i duheshe shefit trafikant.
  ti je perlyer keq more djal dhe do habitesh edhe vete sa thell je futur.

 133. Basha si udheheqes i opozites,djal i edukuar ne perndim,me qendrimin qe mban ka humbur shume ai e vete PD.ja,por mund tre humbi edhe populli ahqiptare.se BE nuk mund te na ofroje me nje opozite te tille.

 134. Qazimmiraka thotë:

  Basha lideri i opozites me qendrimin qe mban nuk eshte ne pozicionin e duhur.Do demtohet e ardhmja e shqiperise,shume keq. PD.ja nuk eshte pastruar nga vetvetja,nuk eshte e besueshme,ate force politike e largoi populli me voten e tij per korrupsion te thelle ne gjithe ushat e jetes,ka po ata drejtues,nuk te jep shprrse.

 135. Alban thotë:

  O bash, o rrot karroce!
  Po e fundos PD! Ne futboll kush nuk paraqitet ne ndeshje merr humbjen ne tavoline, pavaresisht se ku zhvillohet ndeshja, ne fushen tate apo ate kundershtare!

  Sheshi i mejdanit jane zgjedhjet, cadra eshte per me u fsheh! Ne je burr dhe i del zot PD, dil ne zgjedhje. Nese jo therrit konferencen e jashtezzakonshme te PD dhe jep doreheqjen qe ti hapesh vendin nje kryetari te ri!

  Askush nuk ka te drejte te shkruaje nje histori turpi per Partine e enderrave studentore te Arben Brozit me shoke!

 136. Agimi thotë:

  Jane grindur per BANANE BRBRAZI per shokun Ditmir se i ka qejf BANANET

 137. fdskjksa thotë:

  Skenderbeu ishte ortodoks o sternipi leshit

 138. vang thotë:

  Tani z.Nishani eshte i kompletuar nga ”virtytet”presidenciale.Si su vjen turp.

 139. Pularia thotë:

  o agron me qe ke simpati per nanon, shko e ha nje dreke me te. Presidentllekun dhe te parin e shqiperise e ka provuar edhe nanoja edhe saloja dhe e çuan shqiperine ne buze te gremines keto 26 vjet. Por ti nuk i di hallet e popullit se u bere bisnesmen nga nanoja, minister i ps-se dhe tani na del si kokosh nga e majta ne te djathte sepse do te ruash pasurite e tua. Ah ky vetingu sa mire do jete sikur te realizohet. Sigurisht me ndihmen e euroatlantikeve, se po qe per ju e ata qe ju i mbeshtetni vetingu nuk behet ketu, ne kete vend. Pularia

 140. Val thotë:

  A mund Ta ritransmetoni TE tere emisionin me zemer TE hapur ne YouTube ose ketu ne Gazeta shqiptare Ju lutem?

 141. BATO thotë:

  Te godasesh femijet e Lenkes se ajo zanafillen e saj e ka nisur si puntore e thjeshte, tregon nivelin shume te ulet te artikullshkruesit.

 142. Bake kaqoli thotë:

  E kujt I plasi per datelindjet tuaja.

 143. Sorkadhja thotë:

  Saliu e ka mendjen tek tunelet, sepse e di qe i duhen ato per te shpetuar koken e tij, te familjes dhe te gruphajnat e tij.Une di qe kane kufi te gjitha ngjarjet, ndodhit dhe kur ato nuk e duan dhe nuk e pelqejne kufirin, atehere u diktohet. Ka kufi toleranca, ka kufi kompromisi, ka kufi durimi, ka kufi mosbindja ndaj ligjit, kushtetutes. Nese vazhdohet me mosbindje ndaj ligjeve dhe kushtetutes, por turret vetem drejt deshirave te paarritshme, por qe kerkohet te realizohen me patjeter, atehere nga deshirat e shumta dhe te jashteligjshme, kalohet ne EGOIZEM, pastaj tek UNI, pastaj behesh diktator. Prandaj eshte vendosur dhe kufiri per gjithçka. Mendoj qe te mos kalohen kufijt sepse ndeshkimi nga zemerimi popullor do te jete i ashper. Kjo nese ka shtet dhe demokraci. Prandaj Sali e Co kuptojeni se njihere i kalon miu mustaqet. Sorkadhja. 27 prill 17

 144. kasemi thotë:

  Z.Ambasador.Dihet mjeshtria e kufirit te Diplomacise.Ju me qellimin e mire e keni “kaluar”ate duke menduar se “Prijsat” shqiptare do te ndjeknin pa medyshje propozimet tuaja.Realisht kjo nuk ka ndodhur.Kjo situate ju ven “para pergjegjsise” duke ju detyruar te jeni i drejteperdrejte dhe i Paanshem.Pyetje e mire:Ne gjithe kete Sipermarrje Kriminale te Prodhimit e Trafikimit te Droges me permasa te frikshme ne Europe,Qeveria Shqiptare eshte Pergjegjse dhe eshte pjesmarrse ne kete aktivitet??Sido qe te jete pergjigjja e juaj (diplomatike apo e drejteperdrejte)minimalisht kjo Qeveri e ka humbur kreditin per te qene se paku e ndershme.Dhe nje qeveri jo garant i ligjit nuk ka se si te organizoje zgjedhje te lira.Gaboheni rende Ju e perfaqsuesit e BE-se kur neglizhoni e injoroni elektoratin jo Komunist te rreshtuar ne kampin e PD-se. Pamvarsisht se kush eshte ne krye te kesaj force qe per fatin e keq, si ne PD e PS nuk perfaqsojne personalisht ideollogjine e forces politike, Ju nuk duhet te lejoni shkatrrimin e PD-se.PD-ja me Sali e pa Sali eshte pa dyshim Forca e pare anti Komuniste ne Shqiperiii…

 145. kasemi thotë:

  Si nuk i vjen zorr Rames qe ndryshon tonet duke u bere si pule e lagur tani qe Maqedonia eshte perfshire ne kaos.Jep keshilla prej mesuesi kur per vete eshte nxenes i keq qe pas dorezimit te pushteteve ne paqe nga Nano-Berisha ndezi konfliktin midis opazites e pozites per jete a vdekje vetem per te justifikuar karakterin e tij ambicioz e hakmarres te etjes me pushtet duke shkelur te tjeret.Ku shkoi miqesia Serbe -Shqiptare kur miku i tij Vucic i tregon Lufte.Maqedonia merr shkas nga tavolinat fasade me faktorin shqiptar te organizuar pa pike nevoje nga Rama.Le ti therrase tani e ti “mesoje” ne Tirane.Greku po dihet. Dhe shalgjati Rama si kaposh e lider i Ballkanit dekllaron:Fale meje Ballkani eshte ne paqe si kurre ndonjehere.Puna eshte ta tregodh veten ne kohe lufte se ne kohe paqe gju me gju me popullin fshatar……

 146. Anita thotë:

  Besoj qe eshte me e drejte qe te mbyllen edhe kestet e fundit per VJM qe qe kane dale qe ne vitin 2009. Mbylli a e keture detyrimeve qe vine nga kompesimi I plote I pronareve te cpronesuar nga legalizimet., I hap rruge legalizimut Dhe paisjes me certifikata pronesie te Legalizuar.

 147. Arberie thotë:

  Pa u bere kompesimi 100 per 100 pronaret e cpronesuar nga legalizimi nuk ka perfundim te proces it. Mbylli detyrimet qe kane qe nga viti 2009. Dale per kompesimi
  Ka mbetur vetem pak per te perfunduar kete proces qe do te jete perfundim rare Dhe do te paise realisht me certifikat pronesie te Legalizuarit.

 148. drakula pan thotë:

  Ej, o popull e shikoni çpamje ka marre ky kreshniku i kenetave? Ai dhe ska me te tjere. Bravo, ngreji me lart duar, ngrej dhe veshet, por kujdes mendjen sepse ajo e shkrete eshte koker gruri dhe ja, fap e shkermoqet e pastaj ulen dmth varen duart, te ulet vetvetiu koka dhe te varren qurrat ose i lepin ato. Mos u tregoni te medhenj kur nuk jeni te tille. Nuk kane nevoje per porosite tua shqiptaret matane kufirit, sepse ju brenda kufirit shume hete keni nbere thirrjet qe bejne sot pseudomaqedonasit. çoç na u duke edhe ti, por dole me kallam bosh se kallami tjeter qe buzqesh edhe kur duhet te jete serioz, prandaj u ça çadra e tij, rrebeshet e shiut ju kane bere qull, ose po ju bejne tung.
  drakula pan

 149. sgorroviç thotë:

  Fevziu merr poza qe te le pershtypjen se ai i di te gjitha, dhe eshte nje mendimtar qe nuk e ka shoqin, me fal veç atij italianit kokeqethur apo rruar. More fevzi po ku ishte ti deri para disa oresh qe nuk le analize pa bere, nuk le mendime te vlefshme pa thene, nuk le hamendesime pa i shfaqur, por veç nje gje nuk e ke thene . Cilen: ate qe nuk ke thene asgje, nuk ke gjetur asgje me analizat e tua, si ti dhe shume analiste te tjere, gjoja analiste, sepse keni folur kot, siperhere. tung Zgorro zgorroviç

 150. Te faleminderit z. çako. Besoj se e kuptova çfare na qenka “bullizmi”, sepse i pershtatet plotesisht atyre qe kane ngritur nje çader ne bulevard. Si thua e kuptova mire bulizmin qe juu na e treguat teorikisht, sepse une mendoj se fizikisht bulizmi ne shoqerine tone jane “çadrallinjte”. Nese nuk e kam kuptuar, je i lutur te na e sqarosh edhe me thjeshte sepse helbete : gjinie pa shkolle jemi zoti hetues”. Fevziu i krekosur

 151. celsi thotë:

  President ai që shetiste bustin e Enverit në Poliçan, skandaloze !!!

 152. beth thotë:

  Artan,e kupton pse e beri Edi Rama 21 janarin? Edi donte ta bente Meten president dhe saliu nuk e kishte ne plan kete gje

 153. Josif Rrapi thotë:

  Je flori Moikom Zeqo, Jan te rrale burra si ty dhe do te deshiroja shume qe brezi i ri te pjelli intelektual si you.
  Te uroje gjithe te mirat dhe shendet te plote

 154. kasemi thotë:

  Njeri i shkences e i letrave nuk merr sens te merret me Polidhike.Humbje vlere e kohe bashke.Qosja i pa begendisur ne Kosove ka marre persiper si “Shqiptar i Madh” te fuse hundet ne Shqiperi.Kur nuk te pyesin ne shtepine tende zorr se ta varin torben komshijte.Shkurt.

 155. Titi thotë:

  Atehere parashikimi per Kavajen le vjen keq po do ta them se eshte vete Rama qe di ta cohe ne gjajderdhje.
  O popull kargohu nga ky krimibel lanhak dhe pervers

 156. Antitradhetari thotë:

  Ne radhe te pare me c’te drejte ky far llapaqeni perdor dokumentat e arkivit te shtetit vetem pse ka pas qasje si drejtor i ketij institucioni? Kush eshte terrorist o qelbesire,ai qe hoqi qafe nje ish tradhetar te kombit qe desh te shiste Shqiperine vetem per nje ciflik te tij? Avni Rusteme me shume se kurre i duhen shqiptarise sot.

 157. bob thotë:

  500 mije euro??? Ju shisni edhe grate per badjava.

 158. kasemi thotë:

  Znj.Doda me gjithe respektin per karizmen tende politike nje keshille.Personalitet politike shqiptare ne Maqedoni kane nevoje per mbeshtetje reale dhe kjo realizohet ne nje Shqiperi Demokratike e jo Enveriste sic eshte kthyer Shqiperia sot. Per fat te keq ne aleance me pushtetin e krimit eshte rreshtuar me gjoksin perpara dhe Partia e Cameve ku tani pjese e se ciles je dhe ti.Luftoni me te drejten e Zotit per Camerine dhe mjaft ne krah te Liderit te Ballkanit Rama se Llafet jane lehte te artikulohen po veshtire te kontrrollohen.Me shume pune e me pak “lider” per rajonin.Rregulloni punet ne kasollen tone dhe pastaj…Rrofte partia Came Komuniste me Mesilen “Balliste” Ha ha ha

 159. kasemi thotë:

  Si ka mundesi Parti ineksiztente pa pike aktiviteti mbush lista koti me Deputete.Spiun i jati spiun dhe Bamiri.Pregaditet te dale ne fushen bosh te opozites mbas shume vite perkrah Ram Enveristit.haram

 160. kasemi thotë:

  Hipokrit e keqpordorues i Llapes edhe sot Ramadani na paraqitet me nje brenge.Dhe brenga eshte:Ekipit te Ri, patjeter Enverist, (te shndruar sapo e vodhi Rama PS-ne)fatkeqsisht ka nje PD (Gabohesh mashtrues PD-ja nuk eshte Basha)anti Enveriste qe kurre nuk do shuhet megjith luften e bijve komuniste.Qurravitet Ducja se me demek i vinka keq per PD-ne.Mashtrim.Frika ta ka vjedhur gjumin.Nuk ka me keq.Gjithe cke gatuar per te tjeret vete do ta hash.

 161. Bashkim thotë:

  Qendrim burreror i padyshimte por mbas viteve 1990 ndofta Gumeni i lodhur ka pranuar ‘favore” nga ish persekutoret e tij dhe fatkeqesisht figura e tij eshte shfrytezuar pre tyre

 162. Bashkim thotë:

  Niveli i ketij Universiteti sic merret vesh nga paraqitja e sinqerte te vet Veliajt eshte qe prodhon “kacavida”per US.Me sa duket nje Kacavide e prodhuar ne US po te vishet me ca maskarallek mund te behet motor ne Albanistan
  Bravo “Heqim i (C)Nderuar”

 163. bexho thotë:

  Bexhetja e shkrete i qeka bo koka si shofer taksie,na jep edhe mend.

 164. Your Name... thotë:

  Pene brilante!

 165. Asd thotë:

  Hey bre. Holle e paske menduar. Une di nje tjeter; Gomarin po e shqyente ujku. Oh zot-mendonte gomari ne caster e fundit- beje qe e gjitha te jete enderr.

 166. PANO HALLKO thotë:

  … “Atëherë na ndanë, kurse tani nuk duan të na lenë që të bashkohemi”… Vetem nje intelektual i permasave te profesor Shabanit, mund te flase jashte dhembeve dhe me argumente kaq te qenesishme e te fuqishme njeherazi. Pastaj, nga kush te presim nje gje te tille? Nga nepunesit infantile te ketij shteti?!?

  • Ata nuk na ndane Pano Hallko por, na u ndame vete.Ata vetem sa e verejten se gjithe shqiptaret duan te jene binbasha, se ne shqiptaret duam ta sundojme njeri tjetrin pasi te tjeret s kemi as guximin dhe as aftesi ti sundojme, ata verejten dhe bene studime volluminoze per lakmite e shqiptareve te cilet, dikur ishin kerkushi por , nese e ulin koken dhe armiqeve u falin teritore , mund te shperblehen dhe mund te behen dikushi…psh.nga historia me e re .ata e verejten se si Enveri , per tu bere dikushi shume kollaj i tha Titos se, ” shteti shqiptar s eshte i interesuar per ate cope toke (Kosoven ) ”
   Dhe tani , na paskan ndare ne dikur te tjeret kurse , sot s po na lejuakan te bashkohemi , kur ne si popull dhe oligarkite politike , matrapaz te deshiruar politik te Shqipërisë dhe Kosoves s bejne as me te vogelen perpjekje ( per mose ti humbur pozitat , privilegjet e benifitet ) ne drejtim te bashkimit Pano Hallko i nderuar ..?

 167. Pse i vjen verdalle z. Nishani, thuaje troç qe ti je ne vartesi teresisht politike te Berisheve dhe lulusheve. Neser, nese i iken çmenduria lulit dhe do pranoje te votohet ne zgjedhehjet, ti do jesh i treti qe do vraposh tek kutia e votimit. Pretendimet qe nuk ke ke te votosh, tregojne se ti njeh vetem PD te tjerat nuk don tja dish, qe do te thote je jo pluralist, dhe e ke treguar dhe e tregon se edhe si president gjithmone ke qene perfaqesues i PD, sikunder edhe gjykatat, KLD-ja, prokuroria etj. Jane keto mentalitete qe ju keni, prandaj nuk ecen ky bend.
  Kaçi i mallkastres

 168. fery thotë:

  27 vite tranzicion te pafund ne shqiperi , 18 vite tranzicion te pafund ne kosove, shkaterrime , vjedhje , nepotizem, informalitet, stagnim ne zhvillimin ekonomik te dy vendeve, vareshmeri te dy vendeve nga importet e malleeave te konsumit te gjere…gjitha si pasoje e oligarkive papergjegjeshme politike te shqipërisë dhe kosoves te instaluara dhuneshem ne shqiperi e kosove dhe te cilat per keto vite edhe praktikishte deshmuan se jane aty dhe mbeshteten nga armiqte e shqiptareve per ta penguar misionin e shenjte te bashkimit te shqiptareve – bashkimin e shqipërisë me kosoven aq me reper kur per kete qeshtje te shenjre flete personi i cili as ne familjen e tij nuk i besojne, personi qe formoi nji parti politike ne kosove te cilen e emertoi me Levizje e Bashkuar Demokratike ( LBD ) pa kredibilitet politik sepse ne zgjedhje fitoi vetem 0.47 % ( as 1% ) te votave te elektoratit te kosoves
  E vetmja ” sukses ” qe arriti kjo klase politike ne shqiperi dhe kosove eshte diktatura e instaluar , monopolizimi i dy vendeve nga nji shtrese biznesesh te pista te mbeshtetura po nga kjo politike …!

 169. fery thotë:

  Duhet hapur rruge politikajve te ri shqiptar , kredibil dhe me integritet , te pakortuptuar dhe profesionist si ne Shqipri , ne Kosove ne Maqedoni dhe ne Luginen e Presheves dhe M. te Zi… BABADIMRAT qe na prune dhe na lane ne kete tranzicion te pafund , si ne Shqiperi , si ne Kosove e gjetiu , qe shkaku i tyre jemi be gazi i botes , duhet vete te largohen ne heshtje dhe nese ata refuzojne ta bjene kete ateher , populli duhet larguar ashtu si di ai ti largoje, ashtu si i ka larguar gjate historise se tije…!

 170. fery thotë:

  ….ose, partite politike ose thjeshte , oligarkite politike gjitheshqiptare te lidhura ngushte me biznese të pista sipas asaj , ti mua-une ty , ” gjeten shesh, me bo pershesh ” … sepse , ne jemi shendrue ne popull hazergjij…dikush tjeter me na veshe, e me na mbathe, me na ushqye, me na clirue nga zgjedha serbe kurse ne , ne vetem jemi ketu me dhene mendime ” të medha ” … jemi ketu vetem me shite mend..!
  Por , a dilet keshtu nga ky qorrsokak ku kane hy shqiptaret..?
  Sigurishte se jo…jo , sepse ne vete i ngritem keta politikaj qe sot na perfaqesojne dhe , per të dale nga ky rethe vicuoz se pari duhet nisur nga vehtja jone..
  kjo eshte rruga, rruge tjeter nuk ka..rruga eshte , të mesosh nga gabimet tua
  Po cili ishte gabimi…gabimi i madh ishte ne ffillim … nji grusht horash na mashtruan dhe tani po i vuajme pasojat e atij mashtrimi…besimi të madh qe patem ne ta
  “por, …nuke e pati fajin sepata qe e preu malin , fajin e patem ne , kure sepates ia vume bishtin ( voten) “

 171. Korab thotë:

  Kjo maj…lind gjen kohen jo vetem për gjimnastike ….

 172. Xhafer thotë:

  Mafia né shqiperi eshte nga koka eshte kjo aresyja qe nuk behet vetingu i pari salì berisha fatos nano ilir meta fatmir mediu lulzim basha Edi rama etj etj kur keto tè futen né burg ate here SHQIPERIA DO TÈ CLIROHET NJE HER E PERGHJITHMON

 173. fery thotë:

  Kur filloi shperberja e ish jugoslkavise dhe fillimisht u pavarsua (u shkeput njianeshem. ) Sllovenija , po ato dite të para të shtetit të ri slloven , erdhi urgjentisht nga Keshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara slloveni Janez Stanovnik i cili kishte kaluar plote 35 vite pune ne KB ne New York të SHBA .Z.Stanovnik ne Slloveni nuk ju dha asnji post sepse , ne kohen kur erdhi Stanovnik nga Amerika , Sllovenia i kishte zgjedhur gjitha irganet shtetrore të saje por , pavaresisht ketij fakti , z.Stanovnik ne Slloveni ishte personi nr.1 dhe asgje nuk ndodhte pa lejen dhe dijen e tij.
  Po cfare beri z.Stanovnik qe po e merituaka aq shume ti permendet emiri edhe pase 27 vitesh…?
  Ai mblodhi gjithe ekspertet e gjitha profileve ne tere hapsiren teritorija slloven, pa perjashtim të gjithe dhe , urdhroi qe ata ne grupe ose bashkarishte të perpilojne raporte per secilen firme sllovene, gjendjen aktuale, mendimin profesional per sanimin e ndonjeres nga ato firma ose edhe mendim profesional per falimentim… dhe , keshtu ndodhi , pase plote 4 vitesh grupi i eksperteve kishte gadi nji elaborat të perpikte per gjendje e gjitha firmave sllovene…
  Lexuesit i mbetet vete te beje krahasimin dhe vete te konstatoje se cfare beme ne shqiptaret ne Shqipëri e Kosove dhe , nuk u deshe ta benim , por edhe cfare nuke beme dhe u deshe ta benim…?
  Vetem pergjegjeja ne keto su pyetje z.Duka mund të na ndihmoje të identifikojme gabimet tona …!

 174. Asd thotë:

  Gjinushin e njohim dhe e dime qe eshte opportunist, legen komunist, por ky salileshi ishte perbindesh fare pa edukate.

 175. fery thotë:

  Japonia , deri ne finnd te viteve te 80- ta ishte importuesi me i madh i orizit nga Kina por , per nji moment ( si shahu strategjik i kryeministrit Raama ) ajo Japonia u shendrue nder vendet me te medha ne bote te eksportit te orizit
  Pyesim z.Kryeminister se a mundet Ai me shahun e tij te fameshem dhe strategjik ta shendroje Shqiperine e tije dhe tonem, nga nji vend importuese te produktive ushqimore nga Serbia , ne nji shtet eksportues si te grurit, misrit, miellit, ushqimit te kafeshve etj. dhe te ia kaloje Haponisr…????
  KAQ ishte pyetja..!

 176. fery thotë:

  Kurse mua , vite me pare , me ra ne sy , ne balinen e nji ndertese shumekateshe ne ” Plazhin e Durresit” , nji mbishkrim ne qirilice mbi nji rrote biciklete te vizatuar ne hyrje te nderteses, me fjalen serbe TCAK (RROTA) kurse ne Serbi ,njeriu askund s mund te gjene asnji firme me mbishkrime shqipe ose dic te shkruar me domethenhe te gjuhes shqipe…as ne firma ku pronaret jane shqiptar..Dhe , .kjo nuk tregon respekt per te huajin dhe gjuhes e tije por , kure behet fjsle per serbet dhe Serbine , tregon se ne shqiptareve ata na trajtojne si bageti…!

 177. fery thotë:

  ” kurir-i ” serb do te ishte me mire qe te shkoje buze Danubit , e me dylbi ti shikoj tanket kroate te prodhimit gjerman ” Leopard ” te stacionuara pergjate gjithe kufirit me Serbine …” Kurir ” -it ia bejme me dije se Lugina e Presheves eshte mbushe me autoblinda dhe ushtare serb per arsye te daljes se ushtrise kroate dhe formacioneve paraushtarake kroate jashte kazermave te tyre ..te stacionuara pergjate kufirit me serbine…po po ” Kurir “…nese ka ardhur koha qe kjo gjenerate serbe ti paguaj mizorit dhe krimet e gjitha qeverive dhe gjeneratave te mepareshme te serbise ateher , do ti paguaj … ti mose u merre me drogen e Edi Rames por , mundohu ta shpetosh by…tende…!

 178. fery thotë:

  Kame qene simpatizues i Znj.M.Bregu ne propozimin , zgjedhjen dhe emrimin e Saje Presidente e Shqipërisë por , fatekeqesisht s mu plotesua deshira…ndoshta , mandatin pase z.I Meta .. Ndoshta …!!!

 179. artur thotë:

  Kush eshte PPSH?

 180. Zani Burimi thotë:

  Ardit,
  Ti atje ne bashki nuk ben as per te fshire rruget dhe ti e di qe postin e ke marre nga marreveshja PS-LSI e 20013-es. Tani, pa PS-ne, do te marresh te rruemet e hamamit e jo me te dalesh force e pare. Pas 18 qershorit do te mbetesh pa pune.

 181. Sibora thotë:

  Per cilen rini e ka fjalen zonja ne fjale, per ata dhe ato qe ka blere veç me nji pale pushime gjate vitit?
  Nuk keni lene me rini ne Shqiperi ju dhe shpura juaj zonje, e keni detyruar te marre rruget e kurbetit te urrej vendin e vet sepse ju urren ju dhe zagaret e tjere si puna juaj.

 182. Beneta Shena thotë:

  Faleminderit Gazeta Shqiptare

 183. Epirotas thotë:

  Pyetini sot Shkodranet? as nuk duan te njohin historine reale te shkodres heroike, por i thurin elozhe turqve dhe sulltan pekmez.mehmetit te cilet shkatruan te gjitha veprat urbanistike ,si keshtjella pallatet e princerve- kishat efamshme qe ishin museume te historise millenare te popullit arberor.Vetun monumente islamike te erdoganit. Fatekeqesi me jetue me imazhin e pushtonjesit barbar e injorant.

 184. qofte thotë:

  fix e ke gjet . po pse budallej i di kavajsit ti more dopio koke .nuk jan palmat e thara pune per tu mburr po nje spital ,nje pallat kulture, 20 kv , landfilldi i ujrave , ujesjellesi i maskurise,prokuroria, gjykata, ,cdo cep i shtruar me asfalt, harruam ikjen e dritave,nqs don qe te vazhdoj me thuaj se u lodha ,po te duash te freskoj memorjen me ndyresirat qe na ke bere

 185. PANO HALLKO thotë:

  … “Për hir të së vërtetës duhet pranuar se Rusia ka pasur sukses në këtë drejtim dhe këtë e provon situata e paqëndrueshme politike në të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë.Nuk është rastësi që në disa shtete të rajonit fitoret elektorale po u buzëqeshin politikanëve të taborit pro rus…Është mirë të kujtohet edhe shteti, edhe lexuesi, se disa grupe diversioniste dhe terroriste të shërbimit sekret rus dhe serb, pjesëtarë në përpjekjen për grusht shteti në Mal të Zi gjatë zgjedhjeve në tetorin e vitit të kaluar, do të hynin në territorin malazez nga Shqipëria, çka tregon se ata kishin një mbështetje edhe në territorin shqiptar”.NJË SHKRIM-EKSTRAKT…

 186. drakula pan thotë:

  Prap ti more, nuk e merr vesh se je levozhge e b altosur: E keqja me e madhe tek njeriu eshte kur nuk e kupton se çvend ze ne shoqeri. Ti ishe ne maja te larta, por nga padija dhe arroganca po noton ne kenete, nese do te shpertosh noto qe te dalesh nga keneta. Dhe ju te mediave pse merreni me keta njeres qe kane rene nga “kali”. Ata dine te flasin vetem urrejtjet e tyre personale, por nuk mund te pritet ndonje projekt i mire, apo idera per zhvillimin e vendit. I lini te llomostisin neper kafenera, mos u a beni qejfin qe te na dalin ne televizore njehre koke rruar nji here koke lesh , sepse trute e tyre i kane pershesh si ushqim per derrat ne lluce. Drakula Pa,

 187. PANO HALLKO thotë:

  I dashur Beni! Ne kete vend, jane çmendur njesoj:Si burrat, edhe grate. E ç`rendesi ka se kush çmendet i pari ne nje çift? Rendesi ka qe ai patjeter çmend doemos edhe tjetrin. Sidoqofte, per fat te keq,do te vonoje shume, qe grate dhe femrat shqiptare ne pegjithesi, te (ri)fitojne te drejtat qe u dha dikur(jo dhe aq larg),Fjalimi Historik ne Plenumin e rrethit te Matit!… Per fat te keq, e perseris….

 188. Milan thotë:

  O sal o lyl,kur te shihni ndonje gomar si puna Juaj qe fluturon atehere do qeverisni

 189. timi thotë:

  lsi parti qe vjen nga kozmosi nga planeti x 257il nga galaxia skrapadibro dhe shef qe ketu ne earth ka plasur lufta midis dy tiranosaurve dhe po behet gati te shpetoje krijesat egjora njerezore nga shpata prej iridumus-platinus te princeshes monikenda krye-lendja dhe prijesi iarte potus ilirikus jep udhezimet nga blloku i argjende me fije kerpi.por ne kemi cadren mor te verberit e galaxise.

 190. what??? thotë:

  3.4 milion zgjedhës???? po në sensus 2011 sa popullsi kishim ne? urime jemi 7 fishuar brenda 6 viteve, lajmi Shqipëria po plaket

 191. Epirotas thotë:

  Autores Znj. Lucia Nardin: nuk gjej fjale te pershtatshme ,me falenderue per vepren titanike-humanitare e patriotike,qe vazhdoni me erudicion te papare !ne lemin e historise arberore e cila per fate te keq, eshte manipulue nga pseudo historian jo kompetent dhe nje pjese e tyre te subvencionuem nga qarqe te errta — arabo-turke.Ju pergezoj Zonje e nderueme qe keni hyre ne tempullin e ndritur te memories-Arberore.

 192. Igli Larashi thotë:

  Një këndvështrim shumë interesant i ofruar në mënyrë profesionale nga një veteran i industrisë së aviacionit dhe transportit civil shqiptar. Një zë që duhet lexohet, dëgjohet dhe të shpërndahet tek profesionistët e rinj.

 193. Adi thotë:

  Leka Bungon e kam njohur ne New York dhe them se zor se mund te gjesh nje pseudo intelektual pa vlera dhe njeri te degjeneruar kaq shume sa ky shqipfoles torollak dhe me mend ne koke.

 194. Zani Burimi thotë:

  Ky tipi, Kastriot Nyftaraj, qe na hiqet si kontravers dhe shpesh dhe si”profet”, ka nje biografi “te bukur” nga Abdi Baleta ne librin “Kundërshpifografi”, ku i behet nje radiografi butaforike, sa qe habitet hallku se si arrin te “montoje” shpifje nga me monstruozet. Ky monstra asnjehere ne “shkrimet” e tij nuk ka referenca, sepse u referohet vetem halunacioneve te truve te tij te semure.
  Edhe ata te hetuesise apo gjyqtaret do te çmeriten nga pergjigjet e tij per mizerio-artikullin e tij dhe do ta leshojne neper rruget e Tiranes si nje kafshe endemike.

 195. Janullatos thotë:

  Te lumte goje more burre. Nese e denojne, gjobisin Kastriotin, qeverria sshte kundra shqiperise dhe po punon per sllavizmin

 196. Riza mance thotë:

  Bravo Kac je me i madhi sot per sot

 197. Mimi thotë:

  Një dedikim i mrekullueshëm. Po shoh një parametër tjetër, kaq njerëzor tek ti. God bless you!

 198. Sorkadhja thotë:

  Pse paska mbaruar Tranzicioni? Cudi! Po ku kemi shkuar sepse populli e di qe vazhdon trazicioni sepse ky kalim eshte i lidhur me Saliun: Po qe qe ka ikur saliu, atehere besojme se ka ikur dhe trazicioni: sorkadhja

 199. Tartufi thotë:

  Me mire ne Gjirokaster i lire si birbili
  se sa ne Tirane pleh si Ismaili

 200. Your Name... thotë:

  Kastriot thjesht je Kocanke misri.je qelb i perzier me gjak te prishur.meshire per kete moster.

 201. Atros thotë:

  Shkrim koti,jemi i vetmi popull ne bote qe mohojme dhe perpiqemi me çdo menyre ti ulim figurat e vendit tone.Keshtu ndodhi me Driteroin qe sapo u largua nga kjo jete hienat ngriten koke por nuk ja arriten ta baltosin figuren e tij
  Kadare prap ne qender te vemendies……Nuk ka vend apo fshat me emrat qe ka perdorur Kadare more zotni sepse jane krijim artistik,jane imagjinate….kesaj i thone letersei ndryshe do ta quanim histori……….

 202. Pranoj analizën dhe admiroj analistin, por zgjidhjen nuk e shoh te magjistratët, pasi kanë borxhe dhe druaj se ato borxhe do të përpiqen t’ua shlyejnë kreditorëve të tyre me vota të paqena.

 203. erjon pajo thotë:

  Po neqoftese nuk I kam targat e mjetit Cfare behet???

 204. Petro COLLAKU thotë:

  Nje roman i mrekullueshem.E kam lexuar ne vitin 1957,blere tek nje bukinist ne Rrugen B.Curri,perballe ish- Muzeut te Luftes,lexohej fshehtas,quhej liber i verdhe dhe si i tille ishte i ndaluar.Libri kaloi dore me dore tek shoket e mi deri sa me humbi,nuk ma kthyen,me ka ngele peng qe nuk e kam ne bibloteken time. Me nostalgji,lexuesi Petro Collaku,Sarande.

 205. Përgëzime zoti Mustafa! Si gjithnjë, i saktë dhe objektiv ndryshe nga mjaft të tjerë të racës mercenare në gazetari që pozicionohen sipas interesit dhe përfitimit duke u bërë kështu pjesë aktive e gjithë kësaj tabloje tragjike dhe që të vret.

 206. po thotë:

  po akoma ske ikur apo pret qe ta besh si baba ne 97

 207. fery thotë:

  Serbija ka plane per gllaberitjen e Kosoves dhe Shqiperise dhe , sipas projekteve memorandumiane të shoveneve serb nga shekulli i kaluar dhe ketij shekulli ( Sanu 1 dhe Sanu 2 ) , ka plane edhe per shtrirjen e saje ne Shqiperi dhe daljen ne Detin Adriatik , i nderuar z.president Thaci
  Deri sa nuk mbaron ky projekt i madh i krijimit të Serbise se Madhe , Serbija nuk do të ndalet… me llafe e deklarata kundershtuese hiq se hiq bile , do ndodhe e kunderra , sa ma shume zyrtar të Kosoves dhe Shqipërisë do ti denojne dhe kundershtojne deklaratat hegjemoniste të zyrtareve serb, aq me shume atyre do tu shtohen apetitet per ti ashpersuar deklaratat e tyre idioteske sepse , ne projektet e paraardheseve të tyre serb pjese e rendesishme jane edhe provokimet nepermes shpifjeve e genjeshtrave por , edhe gjuajtja ne pika të dobeta të shqiptareve sikur jane ne vazhdimesi , ndarja e Kosoves sepse , eshte Kosova arsyeja qe e pengoi daljen e saje ne det…eshte Kosova ajo qe i mbeti Serbise asht ne fyt , e qe me kete fakt. Ajo nuk u pajtua dhe as mund të pajtohet kurre…!

 208. Jorida thotë:

  Eshte vertet turp.By bojaxhi,ka qene minister ne kohen e PD.tANI ME PATURPESINE ME TE MADHE KERKON TE BOJATISE RILINDJEN.TURP PER KETA NJERES

 209. Edi thotë:

  Mjaft plak matuf se na hape barkun. Ti do luft si ne 97. Ne ferr ke per te shkuar.

 210. kasemi thotë:

  E sa kollaj eshte te tallesh me ekranin para.P.S-ja eshte duke tallur vetveten me te thekurit e mbetur, katundaret Brace e Balla.Kacapirrrci Brace gufurret sikur te jete div e jo nje burrec qe kercen valle grash me burra ne Dyvjake.Ndersa kokdruni katunar prej katuneve te Librazhdit perfaqson Elbasanin , Ikonen e Arsimimit Shqiptar.Tani me thuaj eshte e lehte te shajsh….

 211. kasemi thotë:

  Pse habiteni.Ky stan kete bylmet ka.Gaz Demi Bisnes leshi president i Partizanit, maloku polic me kaptinen si tape shishje Bosi Gjici na behet Ndertues, prefekt i Kuksit, sociadhist i rilindjes se Rames.( Nuk gjendet nje njeri me shkolle ne kete parti)President i Klubit te Kuksit (Vetem e Kuksit jo).Dhe si per ti vene kapak dheputeti me shallin qe i takon ne toke,burri ivogel Brace Dekllaron: Gjici eshte i paster por fajin e ka Manaxheri….

 212. fery thotë:

  Kure të ulet Nikoliqi ,ne të kqyre mire të vendoset ne ate pozite qe koqet e Ramushit ti bien ne goje sepse vetem ateher do të jete serb i vertet…?

 213. fery thotë:

  Nese dorasi i kesaje vepere makabre ndaje gazetares Arbana Xgarre nuk gjendet ateher , njerzit do të vazhdojne të pyesin e pyesin , kushe e rrahu Arbanen , sikur qe po vazhdojne të pyesin se kushe e vrau Astrit Degarin e dorasi dhe shkaku i vdekjes se tij ende nuk po dihet…!

 214. Zharin thotë:

  Kush kujtoi se eshte ky Lul basha,po a e ka mare parasysh ndonjehere mendimin e shqiptareve ky cjap,? Po ska faj,shqiptareve veri barium ne krye dhe vijne vete nga pas.me vjen keq per vendin tim

 215. Agim thotë:

  Jet ne kuvend 4 vjet e cfare bere,protesta ndron cdo gje

 216. ISMAIL thotë:

  Tu be vone ty o xhozi, per ta “burra dhe gra”… Per kaq te verber i merr njerezit?

 217. USA thotë:

  Faleminderit qytetareve te Tiranes qe sju pergjigjren thirjes te Bashes e Berishes per pjasmarjen ne protesten e sotme. Edhe pse i paguan nga rrethet udhetimin dhe dreken aktivistet e PD, protesta ishte shum er me pak nga 18 SHkurti.
  Kjo deshmon se qytetaret duan stabilitet, qetesi, duan te behet rreforma ne drejtesi , vetigu dhe ligjet e tjera, duan te votojn me 18 Qershor, duan te degjojn zerin dhe deklaratat e SHBA, BE, bRUKSELIT, Qeveris GJermane dhe zonjes Merkel.
  Sot qytetaret e Tiranes dhe gjith SHqiperis, ne pergjithesi e bojkotuan pjesmarjen ne protest, preferuan plazhin e Durresit, parkun kombetar tek liqeni, prandaj dhe pjesmarja edhe pse erdhen nga rrethet me pages rrugen dh dreken, prap pjesmarja ishte tre her me pak nga 18 Qershorit. Qytetaret i treguan Bashes dhe Berishes, se jan me miqt tan nderkombetar, qe i kerkojn PD, te ler cadren dhe te fytet ne parlament, i kerkojn te shkoj ne zgjedhjet e 18 Qershorit, te miratjon Vettingun, te zgjedhin deputetet, qevrin dhe te vazhdojn rreformat dhe sa me shpejt te hapen negocjatat per pranimine SHqiperis ne familjen Evropjane.
  Suksese popullit ton ne zgjedhjet e 18 Qershorit.

 218. Leone thotë:

  Ti nuk jeton me boten e realitetit moj goc me vjen sh keq…

 219. fery thotë:

  Mose e ʻlashte Zoti Kosoven pa nji bollduzher amerikan si z.Hoyt Brian Yee , sikur dikur qe e ishte Richard Holbruk
  Ky mik i madh shqiptareve do ta zgjedhe edhe nyjen e demarkacionit e Kosoves me Malin e Zi , edhe do të ia krijoje Kosoves Ushtrine e saje…!!
  Zoti dhe Amerika

 220. Nga Fotot e Videot e 5 Dron_eve qe ishin mbi 2 ore mbi Bulevard, del se as 8-mije pjesemarres nuk kishte ne Proteste. Llogarite behen me nje program kompjuterik qe mat pjesemarresit per nje meter-katror dhe gjatesine ku rrine ata. “600-mijet e PD dhe Mediave tellalle te saj jane vetem ENDERR ne DIELL”. Teknologjia digitale sot te nxjerr bojen dhe ne nje meter-katror dhe jo me ne nje Bulevard disa-qindra metra.

 221. fery thotë:

  Komisioneri Haan i dele krah Ismail Kadarese pse ky e mori ne mbrojtje ambasadoren kroate te BE Romana Vllahutin , e cila ishte sekretare e ish presidentit kroat Ivo Josipoviq dhe e cila kishte ne Kroaci disa afera te renda korruptive , por edhe pse ish presidenti kroat Josipoviq kurre nuk i nderpreu lidhjet e tije ” muzikore ” me filarmonine serbe, dhe se , jo rastesishte ai e dha driten jeshile qe Romana Vlahutin te emrohet nga Brukseli si ambasadore e BE ne Shqiperi , Dhe kjo tani me dele vetevehtiu ne shesh , nepermes ish presidentit kroat I.Josipoviq , por me diktat te Beogradit …Mifraraj mire kishte vepruar…duhet gjithkund demaskuar keta horra dhe langoje te mirepaguar te Beogradit, si ne Shqiperi , si ne Bruksel…!

 222. Tomori thotë:

  Nje apel shokues per familjen. Na ishte nje here.. Tragjike

 223. PANO HALLKO thotë:

  … “Nëse Europa, për arsyet e saj, e ka minimizuar ndjeshmërinë për krimet dhe gjenezën politike radikale të udhëheqësve të sotëm serbë, kjo nuk u lejohet dhe nuk u falet aspak udhëheqësve të dy shteteve shqiptare ndonjë iluzion në këtë drejtim. Iluzionet janë për letërsinë, por jo për diplomacinë”.NE KETE SHKRIM KA SHUME FRAGMENTE QE MUND TA KISHIN VENDIN KETU. POR ZGJODHA KETE TE FUNDIT, JO THJESHT SE ESHTE I FUNDIT. POR SEPSE ESHTE PIKERISHT AJO QE DUHET BERE…

 224. 324 thotë:

  Bravo, ja vlen te shkruash per gjene me te bukur ne bote. Vetem me nje gje nuk jam dakord. Sistemi qe lam pas dhe qe kishte ne themel dhunen, e kishte prezent ate dhe ne familje. Ne ditet e sodit nuk eshte se eshte rritur dhuna, thjesht eshte bere me dukshme dhe me e raportushme, fale ndergjegjesimit te opinionit publik.

 225. fery thotë:

  Serbia gjithmone keshtu ka vepruar ndaje shqiptareve sepse ne shqiptaret i kemi dhene rast dhe hapesire qe shteti serb te na trajtoje ashtu sikur aktualisht po na trjajton dhe, gjate gjithe historise , qe nga koha kure serbet na kane ardhur afer ne fqinjesi , serbet gjithmone ne forma te ndryshme kane arritur te pervetsojne lideret shqiptar dhe kane ndikuar qe ata te marrin vendime konfirm interesave te ngushta serbe,ne te shumren e rasteve, me ndihmen e tyre kane artitur qelimet e tyre te uzurpimit dhe grabitjes se trojeve shqiptare qe edhe ka qene qellim i fundit i projekteve memorandumiane te intelektualeve serb , Akademise serbe , Kishes Ortodokse Serbe Dhe qarqeve shoveniste serbe.Dhe , nese shteti serb ka vepruar sipas logjikes. ” qellimi nuke e zgjedhe mjetin ” ateher , Serbia ia ja arritur qe pjeserisht te zgjerohet ne dem te teritoreve shqiptare edhe me ndihmen e disa udheheqeseve shqiptar te cilet qellimisht apo jo qlimisht , ne rethana te ndryshme historike, i mundesuan shtetit serb qe ta katerfishoje teritorin e saje kurse, ne shqiptaret nga 150.000 Km katror teritore qe kishim dikur , u tkurem ne rethe 40.000 Km katrore dhe pranuam te na ndajne ne 6 parcela, per te na sundzar dhe zaptuar me lehte…rezultati eshte ky qe eshte sot dhe , eshte gabim nese per kete gjendje ne cfare jemi ne shqiptaret , ti fajsojme serbet pa i gjete dhe identifikuar leshimet dhe gabimet tona , mendoje une.
  Por , kur nji individ ose nji popull gabon njiher edhe mund disi te kuptohet por , askush nuk mund te na kuptoje kure gabimi i njejte perseritet dy e me shume here gje qe , te ne shqiptaret eshte rast dhe kjo eshte shume shqetesuese…!

 226. fery thotë:

  Europa tradicionaliste ka qene ne anen e Serbise, jo pse Europa i urren shqiptaret por, pse Europa e ka verejtur se bajraktarizmi i demton ceshtjet shtetrore dhe, forma bajraktariste e udheheqjes se shtetit eshte shume e theksuar tek shqiptaret dhe nuk verehet te serbet…!

 227. Shqiptar ÇAM thotë:

  o RAME MBLIDHE MENDJEN E MOS U BE SI AI I MADHI I KORESE SE VERIUT.MJAFTE ME OFENDIME LANGARAQESH!

 228. fery thotë:

  Mjere ajo ” Shqiperi e Madhe ” e cila paska dale si teme diskutimi mese Presidenteve Putin dhe Vuciq ne Pekin të Kines ku , sipas gjitha gjasave eshte implikuar edhe ndonji kinez..!
  Shqiperia Nornale ,si e ka dhene Zoti dhe si ka qene , s mund ta krijojne ata qe bene q mose per ta zhduk ate nga faqja e dheut.
  Shqipërine e ka marre ne dore Amerika dhe as Vuciqi , as Putini s kane pune me Shqiperine …ne ti shkojme ata Serbine dhe Rusine e tyre dhe nuk ka nevoje të hargjojne energjit e tyre se koti, do të ishte me mire se , ashtu ashtu , si pyet kush…!

 229. PANO HALLKO thotë:

  KUR LEXON ANALIZAT E AKADEMIK ZEQOS, PERJETON NJE GJENDJE TE DYFISHTE SHPIRTERORE: 1-KRENOHESH QE E KEMI KETE BURRE TE MENÇUR-MBI GJITHE PARTITE; 2-NDJEN NJE PESHTIROSJE TE THELLE SHPIRTERORE, TEKSA SJELL NDERMEND “ANALISTET” QE SI KORBAT, KANE PUSHTUAR EKRANET, DHE….BEJNE “ANALIZA” PER ÇADREN, KUR SAPO E KANE NGRYSUR DITEN ATJE, BRENDA ÇADRES…

 230. drakula pan thotë:

  Ky Luani, emrin e ka te madh dhe eshte mbreti i pyllit, por ne fakt ngandonjehere emri edhe te ben te jesh ai qe nuk duhet te jesh. Morali qe kerkon te jape z. Luan se nuk u lejohet politikaneve te flasin keq per femrat, nuk qendron sepse pikesepari nga politikanet dite per dite ne parlament kemi mesuar shume fjale fyese si: qelbesirat, do te kap per zhelesh, ose ke ik per lesh etj. Respekti eshte dhunti, por ja qe politkanet tane nuk e kane ne fis kete dhunti. Nuk mbroj Edi Ramen, por kur nje kryeminister shkon per te kryer detyrat e tij, dhe perpara i dalin huligane apo dhe administrata e bashkise kerkon ta pengoje, sepse nuk eshte i sektit politik , besoj nuk qendron. Dhe z. Luan duhet ta kritikoje kete veprim, jo me sharje, as me fyerje siç bejne demokratet dhe disa te majte. Kaq sa per koment. Drakula Pan

 231. zaranika thotë:

  Nuk e di Luan Rama do e kritikoje zonjen Arbiola qe ka fyer zonjen Majlinda??? Vertet te vjen per te qeshur me keta politikane. hahahahah Zaranika Elbasan

 232. Dovlet Sikleti thotë:

  Eh, nuk ke ç’far ti besh, vitet ikin dhe ja na u plak edhe kryministri i pare i demokracise, pavaresisht se emrin “demokraci” e pervehtesuan disa qe ben kariere duke shkateruar Shqiperine. Vertet e shkaterruan, por nuk prish pune, sepse e shkaterruan vertet por ne emer te demokracise ama.!!!!
  Mire behet ta perkthejne z. Meksi, por jo duke bere permiresime me te reja, sepse ngaterohet dun’jaja, po te perziesh ato 500 vjet perpara me keto te sotmet. Apo e kam gabim? Dovleti

 233. kasemi thotë:

  O Taku i xhinseve te bllokut nuk na the gje.Sic duket as te gardhi i ambasades nuk te lejuan per te marre vesh cfare po ndodh.nuk ke me “arme’ te arsyes kur i deshperuar shprehesh:” zgjedhjet nuk kane rendesi per USA-t” e kote te merresh me spiunin e pare ne demokraci “zotin cimka”ha ha ha

 234. kasemi thotë:

  Te lumte Bravo.Lodhesh kot me Ismailin se letren e ka shkruar Eleni.Pasta rendesi ka Brukdheli per ata qe e pijne kafen ne Paris apo me Ramadanin.Tamam shkrimtar Oborri.

 235. Pablo thotë:

  Po edi paska kene tu u lute te kisha qe ti mushi menjen Lore Lekes qe ti japi noj leke prej lekeve qe ban me droge i biri ne Milano e tjetri me grabitje neper italine e veriut e nuk lutej per konsensus jo

 236. jo moj vajze,shkodranet nuk jane me qytetare se askush.jane te nderuar ashtu si te gjithe.kadare nuk mund te beje perdite shkrime se si politikanet tane shahen apo pse nga cadra perdite ka fjalime per zhdukje terheqje zvarre e.t.j.por eshte turp per ty qe barazon te njejtin rast,dhe turp per mua qe harxhoj kohen e shkruaj me ty.

 237. zaho thotë:

  Une or ti mik kam jetuar deri tani jo pak dhe nuk kam degjuar ndonjehere te vdesesh nga anestezia kur ajo eshte dhen brenda proçedurave mjekesore, sepse o prof prepara se te jepet anestezia behen nje sere kontrollesh e ana lizash per te pare se mun te reagoje organizmi i te semurin nen efektin e anestezise! Une vete kam bere dy operacione te lehta me anestezi totale dhe e ddi se ç’fare kontrllesh behen para anestezise! Ju nuk na thate asgje per kete!

 238. zaho thotë:

  Une nuk habitem; si kryehajdut e pleh i aleances qe eshte, kjo eshte normale

 239. zaho thotë:

  Si kyetar i vathes se maskarejve qe sehte, mua me duket normale!

 240. Zani Burimi thotë:

  Zoti Moikom,
  Nuk keni nevoje per modesti, sepse jeni shume i madh si Shkrimtar, historian, arkeolog, filozof, publicist… dhe politikan, edhe pse nuk ju deshen ne politike arrogantet qe nuk ju vijne Juve as te thembra e kembes!Njerezit me dy grame mend e shkolle, e dine fare mire kete.
  Aman, more akademiku yne, ma hoqe mendjen me analizen e sakte… deri afer fundit, por ore Moikomi yne ,vetem kete nuk duhet ta shkruaje:
  “Mungesa e opozitës do të ishte një fatkeqësi kombëtare dhe shoqërore. Prandaj në pikëpamje kushtetuese, unë do të mbetem përherë një mbrojtës i subjektivitetit dhe mbijetesës së çdo opozite.”
  Ju lutem, na sqaro, se jam ca ne dileme: A e shkruajte si “pune mode ” apo nuk e di mire se ikja e kesaj opozite do te ishte nje shperblese per durimin 25 vite te PD-se bashke me armikun ne krye, nje kriminel exstra, monster qe gjynah qe eshte nga Gegeria.

 241. Anila thotë:

  Ne radhe te pare ngushellime familjes se Blertes.Ajo qe une mundohem te kuptoj nga gjithe kjo eshte fakti qe vajza eshte futur ne sallen e operacionit ne oren 19.Pse?Menisku apo demtimi i ligamentit nuk konsiderohen urgjenca.

 242. drakula pan thotë:

  z. Llalla, je shume i informuar dhe mbi kete baze po jep kontribut te vlefshem per rishikimin e qendrimeve greko-shqiptare. Duke informuar per te vertetat, ju realizoni pavlefshmerine e shpifjeve, mashtrimeve, kamuflimeve te bera nga segmente te caktuara shteterore dhe organizatave nazifqshiste ne greqi dhe te shtriras ne forma te ndryshme edhe kendej kufirit. Ju falenderojme per informimet e bazuara dhe nese jeni ne dijeni do te donim te dinim nese ekziston nje organizate e tille e quajtur “ENVI”? Po e lexuat kete koment jeni i lutur te na informoni, sepse keshtu kemi degjuar. Drakula pan

 243. Tropojanja thotë:

  Ngushellimet e mija per humbjen e nje gjeniu te vogel.Per mendimin tim vdekja e Blertes nk ja lidhje me Hipertemin Malinje po nga mbidoza e anestezis.
  E zeme se vdiq nga ajo semundje gjenetike,po pse i mundua te vriste veten mjeku???

 244. Ardian thotë:

  si eshte e mundur qe te gjitha keto reforma qe u kryen per 4 vjet, te zhyten thelle ne balten e shpifjeve dhe te etheve te pushtetit dhe nga zMeta, bashkeqeverises me z.Rama, kur na trumbeton me te madhe se dorezon Presidencen, per hir te pjesmarrjes se opozites ne zgjedhje, ne te njejten kohe leshon dhe nderzen lukunine e çakejve dhe te hienave per te bertitur : Ilir Meta Kryeminister!!!!????, dhe se vetem LSI na bekerka shtet TURP!!!!!!!!!!!!!!!!!.

 245. Ardian thotë:

  jo zoteri, ne memorien tende te shkurter, dhe pse atehere ishe ne trupen e OSBE-ODHIR, ti bashke me ate miun e Berishës, e minuat komisionin bipartizan, ku partia socialiste, per hir te se vertetes, beri mjaft leshime, ashtu sikurse, ishte merite e Fatos Nanos dhe zgjedhja e Presidentit konsesual, ashtu siç e vertetove dhe vete ti, me pas qe u bere pjese e PD. Je mjaft i peshtire, kur permend fakte te tilla.

 246. fery thotë:

  Ata qe japin deklarata populiste pa i pyetur kush , humbjen e kane te sigurte sepse , votuesit dhe populli i kosoves , pase 18 vitesh dojne me shume qe ne vend te deklaratave popullisre , te shofin vepra konkrete…!

 247. SHBA thotë:

  Kokefortesia e Berishes dhe Bashes, per te sabotuar rreformen ne drejtesi, vettingun, demokracin dhe shtetin ligjor, ka nje emer dhe ai esht Sali Berisha.
  Egoizmi deshira per te mar pushtetin e humbur,me gjithfar pretendimesh, te cmedura, her per qeveri teknike, her per shtyrje te zgjedhjeve, per mospjesmarje ne zgjedhje, her per republiken e re, e mbi te gjitha refuzimi i perfaqesuseve me te lart te BE, SHBA, Brukselit, te derguarit te kancelares gjermane zpnje Merkel, ambasadoreve perendimor te akredituar ne vendin ton. deshmoi paturpersisht qellimet e liga, kokefortesin, dhe padrejtesin ne qendrmet antidemokratike, te PD, Sali Berishes, Lulezim Bashes
  U desh te vi dhmes sekretari per punet e jashteme te DASH, ZOTI Yee, qe keta dallaverexhinj te mbrpsht te pranonjn paketen e te derguarit te Kancelares Merkel.
  Pse duhej gjithe kjo cirje, e thirje ne cader, qe per pak coi ne destabilizimin e vendit, qe dote sillte pasoja te pallogariteshme per demokracin shtetin ligjor, ekonomin dhe mirqenjen e shqiptareve dhe afrimin e SHqiperis ne familjen evropjane.
  DHente zoti ta largojn nga politika qoftelargun Berisha qe mban peng PD, saelitet e saj, qe SHqiperia te prosperoi. Edhe ne shqiptaro amerikanet qe ndjekim me vemendje zhvillimet politke, ekonomike e shoqerore sduam
  te shohim komedi, sharje, fyerje, ulje e ngritje me vend e pa vend ne parlamentin e arcem, jo vetem pa S.Berishen, si personazh me i bezdisuri dhe provokator, sharlatan, qesharak e karagjos i cdo seance, por nga askush tjeter. Me Sali Berishen le te meret drejtesia dhe historia.

 248. adri thotë:

  Perfundimisht Shqiperia Iku per lesh. Nuk do as Amerika e as europa qe shqiperia te behet shtet i pavarur te gjithe duan te fusin hundet. Turp per edi ramen i la te gjithe ata qe e votuan ne balte sic la ata qe u vrane me 21 janar.

 249. Virion Graci thotë:

  Pershendetje! E lexova rastesisht kete bisede dhe listen e autoreve qe i kane ndryshuar faqen letersise shqipe pas viteve 90. Nese flitet per autore te pelqyer te personit qe po intervistohet, pranohen shijet e saj si shije te saj. Po te flasim per fakte historike-letrare, tabloja juaj eshte me mengesi te dukshme, qellimisht e tille, besoj. Une vete, Virion Graci, qe nga libri i pare ne vitin 1993 deri sot kam 8-9 romane te botuar, te njohur, te mirepritr nga lexuesit. Po shtoj ketu autore te “harruar”, mbase me te rendesishem se une, Ridvan Dibra, Agron Tufa… e mjaft te tjere qe cuditerisht harrohen ne panoramat tuaja “Zyrtare”. Duhet te kini me teper respekt per veten tuaj kur merrni persiper t’i jepni publikut te tilla ekspozera.

 250. Louise thotë:

  I am very sorry for your lost. Please accept my condolence.
  General anestetic does not have any life limits.
  Any child who is ready for an operation ii is ready for general anestetic. In UK general anestetic is applying from the age of 3 months…up to what age the doctors saying so.
  There are moments in life when we have to find peace by saying that we all are in
  God’s hand!!!
  In a big pains and sorrows the hardest thing to believe
  is that it meamt in that way..
  My thoughts and my prayers are with you.
  The little angel may Rest in Peace…

 251. Ortodoks thotë:

  Ndjej dhimbje për gjithë këta shpirtra që digjen e përvëlohen në puset e urrejtjes.
  Lutem të rreshtin një çast për të kuptuar se ç’kanë humbur!
  O Zot shëroje e mëshiroje popullin tim që po vuan së bashku me armiqtë e tij nga padija!

 252. Ardian thotë:

  Si veprohet ne raste kur te vete-quajturit ” administratore” jane vendosur nga investitori i cili nuk ka qene aspak korrekt me kontraktuesit ( banorete pallatit) dhe qe nuk ka ka nje kryesi asamble dhe as mbledhje te tilla nuk jane zhvilluar, a do te konsiderohet si administrator nje i tille?

 253. Stela thotë:

  Personalit i shquar

 254. Domi thotë:

  Po shyqyr o. ky tipi ka 25 vjet kshu

 255. lis dushku thotë:

  Kur te numuroje votat Ristani,
  Mbani veten e mos qani
  Mos kerceni si shejtani
  nga kangjellat,nga tavani

  Kur te hapen ca kutia
  te hyje grupi ciftelia
  mos ju zere lemeria
  S`ka c`u ben antaresia.

  Kur t`u vjedhin,kur t`u rrjepin
  kur t`u marrin bereqetin
  me vota ta mbushin thesin
  Se ju u tallet me shtetin.

 256. Luftulla Peza thotë:

  Ështënjë gjë shumë e bukur të organizohen festa të tilla, për nder të perëndive pellazge, që populli ynë sipas ardhës i tyre, i ruan në kujtesën e tij. Gëzuar Festën e Afërditës miq të Belshit dhe nga gjithë Shqipëria

 257. Tirana thotë:

  Valle mos i harruame thirrjet e ketyre maskarenjeve per Ilir Meten ,kur diskutohej ceshtja Dioshi? Ju lutem jepni kronikat se c’thoshte ky thuthuqi…… O maskarenj! O njerez te ndyre! O shpifaraqer! Po Ju jeni trupeshk para popullit…..

 258. Fieri thotë:

  ka vene ne zbatim shprehjen populore : ” Hodha lumin dhjefsha kalin!” Edhe Monika sa te mari votat,pa do e shikoni jo maj karroces,po ne maj te avionit duke shetitur. Kaq budallenj na marrin Valle?

 259. Fieri thotë:

  Ke te drejte ,moj moter! Edhe une, kur isha i ri ,dashurova nje vajze. Thura vargje,madje me te bukura se Esenini. I kendova kenge posht ballkonit sa mu zu zeri. Por c’e do1 Nje dite me shikoi me inat e me ofendoi me fjalet me te pista. Une kujtoja se ajo me dashuronte,por paskerka qene e kunderta. Edhe une tani ,ta mesosh ti,nuk le fjale pa i thene edhe me te pista se c’me thoshte ajo mua,mirepo njerezit tani qeshnin me mua se si ka mundesi qe i kendoja ,i shkruaja vargje e tani e urrej. Cili e ka fajin ? Ajo qe nuk shkroi asnje varg per mua,apo une qe mbusha nje kove me lot per ate? Si thua Ti moter, ili e ka fajin ?

 260. Mary Tereza thotë:

  Te vjen keq,
  i fyer ndjehesh,
  si vella, si shok a prind i tyre,
  kur shikon keto dacibao si prej Lenka Cukosh, qe shfaqin helmin e meshkujve kumandare te tyre, shefave te PS dhe LSI-se, gjer dje aleate.

  Nuk ndjej mire prek ketyre te perfolurave per corruption dhe passion te pacipe te pa Cmim per Pushtet,,,
  Asnje shenje brishtesie femerore dhe ftese per qetesi e dashuri asnje shenje dinjiteti e nderi ne keto ego damaresh burrash qe nenshkruajne me emra femrash…
  Ndjese per mekatin ndaj TYRE…

 261. “Kadareja është po ashtu kronikani më i madh i jetës nën stalinizmin…”

  Keshtu deklarohet me siper, thjesht paudhesisht, ne menyre te pasinqerte, me se paku, nese nuk behet dizinformacion qellimshem…
  Kadarene vazhdoni ta tjetersoni, sikur te mos e keni lexuar, sikur te keni lexuar vetem shkrimet de-heroizuese per te, sikur keni merak se shqiptaret do ta harrojne bashke me diktaturen, kur ai shkelqeu apo sikur tere sa shkruhen ne shqip lexohen kudo ne bote edhe prej atyre qe nuk dijne shqip, apo qe nuk e dine se Shqiperia ekziston fare…!

  Graci ka te drejte, por kjo nderhyrje e tij nuk e ka dot permasen e krijimtarise se tij.

  Te thuash qe Kadare eshte kronikani me i madh i jetes nen stalinizem” eshte krejt e kunderta e realiteteve, qe keto gocat e reja nuk paten “fat” ta jetonin! Por, duket se as kulturalisht nuk po arrijne dot ta lexojne.

  Vetem jete shqiptaresh e shqiperie reale, nuk ka ne vepren e Kadarese, kjo eshte dhimbja e tij e madhe, qe e vuan edhe sot e kesaj dite…

  Por ju nuk arrini dot ta vereni, e jo me ta ndjeni kete.

  Cmimet?! Jane kote Virion, jane aq kote sa askush nuk u gezohet dot prej atyre qe i kane marre!
  Jane aq kot, sa edhe pse jane krijuar disa cmime Kadare, dhe askush nuk i regjistron ne CV-t e tij…

  Kjo po, kjo eshte fyerje, per tere krijuesit. Edhe per Kadarene, natyrisht.

 262. kasemi thotë:

  Rezume.(Jo e Tak Ngjeles)Hajdutet, ministra e Krieministra Krijojne Klane me Bisnesmene Te Familjes se madhe PS per te Ruajtur dhe gezuar te “Qete”pasurite e popullit te vjedhur e Langaraq.Tirana e mire e zgjuar,mikpritese nuk perfaqsohet me Tiranas (Ajka e profesoratit te Inxhinjerise ne kohe te Enverit)por me katundar me opinga e hund derr te tipit Qefalia dhe tani me djalin e profesorit te Marksit a thua se jemi ne dinasti.Nuk ndodh Gjakundi te lesh bisleshin e ti futesh Polidhikes.Por tani e tutje veshtire te vidhet si me pare.Na tregon Farken e vjedhur e populluar nga krimi me ne krye Ramadanin qe ka hyre KOLLOVAR ne Tirane.Pune muti e kaq.

 263. Teuta thotë:

  Te lutem zoti Sali , Shkruaje numrin e telefonit ne faqen e fejzbukut,pasi edhe une dua te te marr ne telefon. Jo tek celulari po tek ai qe ke dake ne foto. Sepse me pelqen ai pseudonimi ” Qytetari dicidal” Si une dhe ti kemi patur nje tjeter pseudonim,p tani sepse nuk na paelqen e na pelqeka me shume ky i tanishmi. Si duket edhe pseudonimi duhet te jete demokrat si ti dhe une. Por mbi te gjitha edhe ju dukeni shume gazmor ne telefon ,kur folkerke me ate dicidalin qytetar…

 264. Aroxhena thotë:

  Nje nder kirurg me te mire qe ka shqiperia…ideali per ate post …esht nje njeri me vlera..tani shqiperia po merr drejtimin e duhur…

 265. Altin thotë:

  Ne periudhen 94-96 i bie qe te kryeje njekohesisht 3 universitete, te jete dhe pedagog dhe njekohesisht ne forcat speciale….. a ka mundesi????????? Cudira albaneze

 266. SB thotë:

  Ushtaraket mund te bejne 2-5 üniversitete njekohesisht Altın te jene ne sherbim dhe te japin meşin dhe mund te jene ne nje mision nese duan te dalin te mireformuar dhe te jene Ushtarake e pjese e mbrojtjes se nje vendi ne kuptimin e plote te fjales. Jo ish gagstera me akademi qe flene gjum e ushqehen qyl e punojne ne FS. Kshuqe Mos te te duket Cudi qe zoteria eshte nder I kombit.

 267. mashtrusi thotë:

  Pak ka shkrujt. Ka edhe me tepër. Ne e dinim qe ne 10 fjale 9 i kishte rrena, dhe ai prap na hidhte sirren e na rrente prap. Eshte kampiooooooooon

 268. pER MU DUKET QE NE SURRAT QE ESHTE KOKRRA E GOMARIT.

 269. drakula pan thotë:

  Dakort mor i nderuar avokat, por sikur u be lesh e li kjo pune. Sikur moren shume ata qe duhet te ishin neper gjyqe, more avokat: Nuk di por besoj se mbas zgjedhjeve do te vazhdohet me “lufte fjalesh dhe topa mediatike” apo do bejne paqe dhe ti mbyllin te gjitha demet qe na kane shkaktuar ata qe 90 dite nuk lane gje pa thene. Por nje gje eshte e qarte, une mendoj se ata e fituan betejen, sepse dihet lufta ka strategji dhe taktika, ata strategji kishin te merrnin kete qe moren, por per te arritur ketu ata luftuan per maksimalen, qe te merrnin sa me shume dhe e arriten. Bravo. Ne vazhdojme te rokanisim….. Respekte avokat Drakula Pan

 270. kasemi thotë:

  Pune e mire e z. Anastas i mire vleresuar vleresuar edhe ne Greqi.Aq pasion shkrin ne hulumtimin e tij letrar per Z. Kadare sa te duket se ben “Zbulime” e zgjidhje heroglifesh ne piramidat e Egjyptit.Kjo vec e zbeh vleren e letrave qe shumekush ka te drejte ta shohe vete.Kritika nuk eshte per te shtuar vleren por per ta Formalizuar ate.Nuk di sa i kenaqur ka ngelur Kadare me vlerat qe shpalos studiusi qe “tejkalojne” dhe vete ate.Nje gje eshte e vertete: Kurre nuk kane munguar ne Librari veprat e Kadarese.Perjashtuar profesionistet shkrimtare romanet e te madhit Kadare nuk laxohen dy here.Europa plake veshtire te manipulohet nga “dashakeqet shqiptare’ per dhenien e cmimit Nobel.Ndoshta ma ndihmen e Anastasit …….

 271. Jozi thotë:

  E cuditeshme! Ndersa eproret dhe politikanet e mburrin, vartesit e urrejne si nje njeri mashtrues, te pabese, servil, lekist, dhe te korruptuar.

 272. Ngelën duke thënë fitoi ky evhumbi ai
  Çbëninkështu mor ditëzinj. Lëreni ta zgjidhë elektorati si mendon ai, kur ju fusni hundët nuk bëni tjetër veçse krijoni rrëmuja boll mos flisni sa të.mbarojnë votimet dhe të dalin tabelat, pastaj vazhdoni hidhni romuze dhe topuze. Fevzoja hije

 273. Ferdi thotë:

  Ndoshta erdhi ora qe te besojme se do te behet dhe vendi Yne si cdo vend i emancipuar Europian,per te mos marre arratine inteligjenca kombetare,elita e merrituar,pjelle e popullit Shqiptar!hapte “Rrugen”dhe per qindra bije bija te tjere ,te cilet po japin kontributin e tyre te vyer ,ne shume vende te zhvilluara,per shkak te “moskualifikimit partiak”Shqiptar!Urrime dhe Suksese te Parit Minister Profesional,dhe i Merituar Shqiptar!

 274. Ferdi thotë:

  Per sa ndodhi ne fshatin Krane,eshte nje loje provokative e grupeve ultra-nacionaliste ,antishqiptare te cilat njekohesisht duan te minojne marredheniet vellazerore qe jane krijuar keto vite te tranzicionit politiko-ekonomik midis dy Shteteve dhe Popujve Tane!Por Minoriteti Grek ne vecanti ,nuk ka patur nevoje per “kasnece”te tille ne marredheniet tona dypaleshe ,te farketuara nder Shekuj,pa ju bindur as extremeve religjionare!Por elementet servile,qe per ndonje pagese simultante,apo privilegj privat,nuk kryejne detyren e tyre Kushtetuese,Ligjore Shteterore,por heshtin para veprimeve te tilla te qellimshme,duhet te behen objekt i Kontrollit Administrativ Shteteror dhe Shoqerise Civile ! Marrredhenieve Tona Dypaleshe ,nuk mundet tu vene “carqe “keta minj arrash”Historikisht kemi mbajtur njeri -Tjetrin ne momentet me te veshtira !Flamujte jane simbole Shtetesh e Kombesh,dhe ka Ligj e Rregulla ceremoniale per ngritjen e tyre,por askush nuk duhet te kaloje kompetencat,per te provokuar Krisje plotike dhe konflikte me prapaskena te errta irredentiste!

 275. xhasulo thotë:

  Oh,Shqiperi,Te “ashtuquajtur politikan” po te shkatrojne,mjer ky vatan se c’po me kto hajdut “POLITIKAN”

 276. Bashkim thotë:

  Sic shihet”… qi per
  dua”
  do te jete motoja e Rilindjes

 277. Anita thotë:

  Eshte mire te mbyll I kestet e vendimene qe kane dale qe ne vitin 2009,se vetem keshtu mund ti jepni te drejten e pronesese atyre qe Duan te legalizihen . Zbatoni kompesimi sipas Dates se VKM

 278. Besniku thotë:

  Urime zotit Leka, vertete ke kenaqesi kur lexon lajme te tilla. Na trashen koken politikanet dhe shktimtaret politikane dhe analiste politike.

 279. Vlersoj te parat shkolen “skenderbej” dhe shkollen e bashkuar, pastaj Juridik akademi e rendit dhe instituti fiskultures jane cudi por e madhe leji dy te perat dhe je njesh Fisnik.

 280. evelin thotë:

  Lubonja je vetem nje idiot. Ti jo opinionist por as sfshesazhi nuk vlen

 281. ARRABBIATA thotë:

  SONILA QATO, TE FIRMOSI TE TERE EMRAT E PRONAREVE TE ATYRE 2 VKM JO VETEM TE 68 PRONARE TE SHKRETE QE KAN MUNDUR TI PREMTOJNE ASAJ FELLIQESIRE 20%

 282. Bravo Ar Leka…
  pasi po behen ca vite lirie -sado te brishte, sado te vogel, sado te kercenuar nga patriarket -perkthyer nga aftesi te ndrymura qelive-, ngaqe dihet globalisht se…Freedom Works, Liria Punon, ja tek po vijne frytet e lirise dhe te njerezve/individeve qe s’guxojne dot ta gezojne kete liri thjesht per veten e tyre…
  Mezi pres ta lexoj kete proze elitare…

 283. Guri i Kamjes thotë:

  Me sa kemi mesuar, Enver Hoxha është përpjekut të afrohet me SHBA në vitin 1949, por përpjekjet e tij janë sabotuar nga grekët.Këtë fakt e ka bërë të njohur z. Paskal Milo. Në vitin 1968(gusht), E.Hoxha ka tentuar nëpërmjet ambasadës sonë në Turqi që SHBA të shprehen në të mirë të ruajtjes së sovranitetit të Shqipërisë, por kërkesa nuk u pranua. Në shtator 1968 u denoncua traktati i Varshavës. Përsëri asnjë sinjal afrimi nga perëndimi.E gjithë periuadha e “liberalizmit” ishte ideuar nga E.Hoxha.Duke pritur më ndonjë shenjë miqësore disa vjet iu kthye avazit të vjetër. Shpalli fajtorë të tjerët e urdhëroi ndëshkime të rënda ndaj “liberalëve” e “tradhëtarëve” të tjerë. Ne vitin 1977 në prag të prishjes me Kinën u përpoq të vendoste lidhje me SHBA me anë ta abasadës sonë në Argjentinë, por më kot. Më në fund erdhi shansi “SHTRAUS”, i cili mund të thuhet se u sabotua nga klasa politike shqiptare pas vdekjes së E.Hoxhës.

 284. fery thotë:

  Kurse Qeveria e Kosoves , Ministria e Kulturës , shkaku i mjeteve materijale , u pamundesoi edhe dy shqiptareve te tjere te Kosoves ta shkelin majen e Mont Everestit
  Shkuan vetm dy persona njera nga te cilat ishte vajza nga Peja , UTA IBRAHIMI….njisoj si Majlinda Kelmendi ne xhudo …BRVO UTA , BRAVO…Te lumte …!

 285. Minella Aleksi thotë:

  Përgëzime dhe respekte Z. Murati.
  Preokupimi juaj dhe vlerësimi për kontributin e Z. Bernard në problemin kosovar është një preokupim i ligjshëm shoqëror.
  Më vjen keq kur konstatoj se njerëz me titull profesor në Tiranë, frankofon që mburren se mbajnë leksione filozofie në universitete franceze qëndruan në heshtje në momentin e dhunimit të filozofit Levy në Beograd. Ky ishte momenti kur filozofët tanë të prononcoheshin me forcë në shtyp, në gazeta franceze aq më tepër në mbështetje të filozofit francez. Mirëpo për fat të keq heshtin ngaqë duket që nuk janë në atë lartësi arsyetimi social filozofik të denjë për tu konsideruar seriozisht, në këtë rast në ndonjë gazetë kryesore franceze. Bëjnë filozofi shqiptare në Tiranë e janë të papërfilshëm më tej Tirane.
  Respkte Z. Murati

 286. fery thotë:

  Ndoshta edhe nuk do te jene aq e rendesishme familjet e kryeministrave te ardheshem te Kosoves sa do te jete e rendesishme fakti se cfare lidhjesh direkte apo te terthorta secili prej tyre kane pase ose do te kene me Beogradin, dhe sa keta do te jene nen ndikimin e Beogradit…eshte shume e rendesishme se secili nga tre kryeministrat e ardheshem te Kosoves do te kane arritur te shkeputen nga mendesite titisto – enveriste sepse , per 17 vite ne kosove , pame se gjithe keta qe ishin kryeministra , vendin e udhehoqen me ate mendesi te Titos dhe Enverit respektivisht , me vjedhje , shkatrime , zhvatje, droge , nderhyrje ne drejtesi..etj etj..!

 287. feey thotë:

  Gjithesesi , Znj.Bregu ketu , sipas dhe herave tjera, sipas mendimin dhe shijes time eshte Njish, eshte pa konkurence dhe pa rivale …!

 288. A. Godili thotë:

  Akoma me Genc Rulin do vazhdoni ju …

 289. Nardi thotë:

  Nuk i rrihet pa bere lajm Rames,do te dallohet superlideri..

 290. Gorioi vllahu thotë:

  Është një person që bëhet sekser për të ofruar para që votuesit të votojnë PD-në
  Ky është një antar i partisë demokratike. Por znj. Qirici i del.përpara kkëtij lajmi që të mos akuzohet partia e saj ose e Lulit. Pd-ja filloibtë krikojë terren për të justifikuar humbjen. Xha Gorioi

 291. Bora thotë:

  “Nuk kam asgjë më shumë për të thënë sot, sesa fjalia e vetme që artikulova në Prokurori: “Nuk dëshiroj të deklaroj (asgjë), për sa kohë çmoj që: çdo shpenzim i kësaj energjie nuk do të prodhonte asnjë rezultat, kundrejt një misioni jashtë detyrimeve ligjore që vijon të ndërmarrë prokurorja e kësaj çështje, ndaj meje”.

  Dhe me poshte vazhdon:

  “Ndaj, mezi po pres ditën e gjykimit, kur drejtësia të thotë fjalën e vet.”

  Sa kontradiktor ky djale phuuuu…….

 292. Shqiptari thotë:

  Bota po shkon per lesh. nje shkrim qe apelon per paqe dhe luften kunder varferise. Mision i pamundur. Vetem Zoti na shpetofte

 293. Bona thotë:

  Nje analize e shkelqyer per situaten qe kalon bota. nuk e kuptoj pse eshte anashkaluar prezenca ne shqiperi e 5 mije muxhahedineve iranian, te cilet perbejne nje rrezik te shtuar per sigurine tone?

 294. Besa thotë:

  E keqja e ketij vendi eshte kjo me te shoqin e saj, keta jane te paret per vetingun.Njerez qe per interesa te tyre personale se sa per atdhetare te hane mune,te bejne gjemen.Larg prej tyre o popull,therritini mendjes boll boll boll me keta fytyra botoksi qe nderrojne maskat sa here qe jua keron rasti per te vjedhur. Boll, Boll Boll.

 295. fery thotë:

  Ne cdo variant LSI del fituese…cfare ka Amerika , ne te kete edhe Shqipëria … Amerika nji Monike , Shqiperia nji Monike dhe , pike…!

 296. topalli thotë:

  Mashtrime mediash! LISTA E SHKODRES: vetem dy persona te pasqyruar ne kete liste do jene ne ate perfundimtare

 297. Polici thotë:

  Rrofsh Profesor Besniku, ju si gjithmone na iluminoni. Po ribeje nje pytje: Po ata qe paguhen nga ne taksapaguesit pse heshtin?????
  Ne mburremi me punen dhe shkimet e tua. Suksese

 298. komi thotë:

  Shkrimi eshte shume i mire, megjithate Bona ka te drejte. rreziku me i madh i veprimeve terroriste ne Shqiperi jane muxhahedinet. Megjithate urime Profesor Besniku per kurajon dhe argumentat ne kete shkrim. Si gjithmone nje shpirt dhe mendim i shqetesuar dhe human.

 299. E nderuar Kryemadhi, mendimi juaj, per dergimin ne emigracion te shqiptareve nga qeveria juaj, them se eshte i pakuptomte: Aresyeja nese qeveria dergon ne emigracion me pune qytetaret e saj kur “miku “juaj Berisha i ka shkaterruar vendet e punes qe nga 1991-shi, mendoj se eshte merite. Jashte shtetit punetoret paguhen me shume dhe shikojne nje jete tjeter lloj nga ajo qe e keni servirur ju te LSI-se dhe te PD-se keto kaq shume vite. Urime asaj qeverie qe dergon me kontrata punetore ne vende te tjera, sigurisht urime edhe asaj qeveria qe di te pengoje dhe te flake tej ata liderrrr-shiper qe vetem kane luftuar per mbylljen e vendeve te punes bremda vendit. Mos vazhdoni fushata vetem per te erresuar punet e te tjereve por mundohuni te deklaroni planet tuaja te sakta per te ardhmen. tung. Dibra-Skraparlliu

 300. xhuli thotë:

  Qe ne Tatime mbahesh mend si nje ordiner dhe psikopat dhe vazhdon po me gjuhen tende vulgare te fyesh dhe te ofendosh ata qe nuk cojn uje ne mullirin tend
  Shiko ate familje o poshtersi se ti nuk ke tru per politikan pale kur thu do i hy avokatis
  Mjer ne ku jemi katandise
  Zot ndihmoje kete kokerr idjoti qe nuk di cfar flet nga inatet po pelcet

 301. Edisi thotë:

  Bravo ekspert

 302. Perse nuk perzgjidhen edhe kandidate nga sektori i artit dhe kultures?

 303. Artikullshkruesi, kushdo qoftë mendoj se duhet të jetë I kujdesshëm në deklarimetce tij. Si njëri dhe tjetri kanë.lindur në Shqipëri. I pari ka shfaqur hapur bveprimet e tij kunder shqipërise dhe ka përkrahur gjenovidin grek ndaj çamëve, ndërsa i dyti është shqiptar etnikisht por është i përfshirë edhe politikisht në parti shqiptare dhe nuk është kundër popullit grek, por si shqiptar kërkon të njihen të t dejtat e kpmunitetit çam në rajonin e çamërisë dhe të çamëve që i ka dhunuar fizikisht dhe moralisht kisha dhe shteti grek. I pari nuk duhej të idhte në.listën e demokratëve; ndërsa i dyti edhe.mundet të ishte në.listë por edhe mundet të mos ishte sepse nuk ka ndonjë.meritë të veçamtë për tu renditur tek figurat e mëmçura, të devotshme për atdheun. Kjo edhe për faktin se është një njeri i.përfolut, kur ka plot vlonjatë dhe vlonjate që janë shumë më.lart se të dy këta persona. Xinxifiqe Xinxifuqe

 304. loro thotë:

  Si more na kane hequr Nexhmijen e shkodres!
  Vendim shume i drejte pasi e ka bere balte
  dhe ne shkoder nuk e don njeri.

 305. Sorkadhja thotë:

  Interesant ky fjalimi i gjatë i Patozit. Të lë përshtypjen sikur jep amanetet e fundit. Patoz pse e more me kaq yrysh këtë punën e kandidatit për deputet? Mos vallë keni lindur për të qenë deputet gjithë jetën? Mos u mërzit shumë se nuk të kanë përjashtuar nga partia. A të kujtohet dikur që po të përjashtoheshe nga partia nuk kishte vend që të të qëndronin këmbët? Sot në saje të PD-së tënde që vodhi emrin “demokratike”puna ndryshon. Nuk dovtë internohesh as ti as familja si dikur, por duhet të ndreqësh pak sjelljen tënde. E kam fjalën duhet tu japësh të drejtë atyre që bëjnë vjedhje, vrasje,korrupsion, dinë të shpifin, të shajnë.me libër shtëpie etj.Ti nuk i honepse të gjitha këto, prandaj kalo në atë stan që dinë të ruajnë me dashuri e durim, dhimshuri e transparencë si floririn, bankat,guroret etj.Ti këto nuk arrite ti.luptodh prandaj bashkohuni të gjithë ju të departizuarit e Pd- se dhe krijoni grupin tuaj se kështu veprihet më atë vemd deribsa të jetë klani beridha-basha- familja. Ishte në vënd të ngushëllimit. Sorkadhja

 306. Sado që fillove ti lëpiheshe lulushit nuk fitove dot simpati. Mos u pezmato se do vijnë edhe për ty ditë.të.mira, por.mos të të gënjejë.mendja se do i keshë shpejt. Mos harro e kujt është Partia Demokratike, se sa të jetë lalagjoni ju asgjë nuk do fitoni. Ulu bëj ndonjë shkrim që të mbash gjallë shtëpinë botuese që gjoja si gjithë të tjerët kur bëhemi deputetë u a kalonigrave apo dikuj tjeter
  Më vjen keq por more.me vete edhe xhozin atë të “deklasuarën” e saliut tënd
  Suksese në jetë. Çapajevi rus

 307. donald trump thotë:

  Faleminderit Besnik, pas ketij shkrimit tend, dhe sidomos pas librit te dritan demiraj, terroristet te gjejne vend ku te futem.

 308. Opari thotë:

  O Guri po me mend e paskalit vjen e na flet ketu?

 309. Andoni thotë:

  I shkreti Besnik duket vete si personazh komedie.

 310. Z. Oketa, nuk e lexova te gjithe shkrimin tuaj, por dua te shpreh se ju keni lene pershtypje te mira ne kohen kur ishitne funksione shteterore. Realisht , po te jete per ju personalisht une do tua jepja voten time, vote e cila ka dhe mbeshtetje te gjere. E keqja e partise tusj eshte sepse keni dhe anetare, qofte dhe kryetare qe nuk kane mirekuptim te elektoratit, sepse jane njeres qe bluajne perbrenda mellefe, jane karieriste pavaresisht se nuk e meritojne. Prandaj mire keni bere qe nuk jane perfshire ne kandidate, por ju personalisht mundohuni te mos futeni ne koemnete duke share apo shpifur per partite e tjera, dua te te keshilloj qe te na krijosh nje linje te re partiake qe te jete larg ketyre dy partive dmth Partise demokratike dhe ish partise socialiste,. Mendoj se partia qe drejton z. Rama ka nje ndryshim ndaj asaj te nanos etj. demokrati i verete

 311. Silva Baltadori thotë:

  Kandidatura me e mire e PD!
  Ishte i nevojshem filri ne perzgjedhje!
  Orjola Pampuri eshte nje geua me integritet vlerash morale e profesionale..nje qytetare e denje me te cilen duhet te krenohemi e te besojme se zeru e perkushtimi i saj ne politike do jete me siguri nje ndihme konkrete per progres e per me mire.
  Jam e sigurte se ajo do jete gjithashtu suport per tere grate qe vlejne..nje pjese e te cilave po e lene ate vend pikerisht se antivlera ka ligjeruar e drejtuar deri me sot!
  Urime e suksese Orjola Pampuri

 312. luli thotë:

  Teta Nexhi xha Selmani si dhe vajza e Tyre Miri njerzit me te mrekullueshem

 313. Dashamir Gega thotë:

  I perkas PD nga viti 1991 dhe kurre nuk e kam braktisur per disa arsye qe nuk e shikoj te aresyshme ti them.
  Sinqerisht do isha me ate qe: Cilido deputet qe ka perfaqesuar PD ne dy mandate nuk duhet te kerkonte mandat te tret. Mund te kishte nje perjashtim per nje apo dy deputet te perndjekur. Une sinqerisht nuk mund ta kuptoj qe nje deputet i cila ka qene tre mandate te kerkoje nje mandat tjeter.

 314. Çapajevi rus thotë:

  More Preç fol drejt mos injoro të vërtetat. Ata që janë.lënë jashtë liste e.meritomin se 26 vjet nuk u pa hajri, por basha ka gabuar që nuk hoqi kryesorin nga.lista berishen , sigurisht ka gabuar edhe që të ka futur ty, pavaresisht lapsusit se duhej të ishe i paaarrrrriiiii. Karieristë të fëlliqur. Çapajev rus

 315. PANO HALLKO thotë:

  Si gjithnje, Analiza e Profesorit eshte kambane per politiken tone te jashtme, e per shtetin ne pergjithesi. Sepse si gjithnje, siç ka ndodhur ne shekuj, endrra ruse per te dale ne Mesdhe, vazhdon. Kane vdekur me qindra breza rusesh me kete enderr te parealizuar…

 316. Luli po “shet mend”, ishte ministër në dy ministri, provoi edhe “fronin” në Bashkësi të Tiranës, dhe u nda i “lagur”, me fjalë të tjera dështoi. Dështoi pse lakmoi gjatë gjithë kohës, dhe nuk është aspak e ndershme, që në krye të PD-së, të sillet sikur atë post t’ia kishte lënë trashëgim baba. Është përfolur, madje edhe me tone të rrepta, se Luli ka mbush xhepat me lekë të vjedhur.Është apo nuk është e vërtetë, hajnia e tij kishte pushtuar opinionin.Dhe, shih tash, sa është komod Luli, kryesisht “në krah” të Berishës.Është e vërtetë se PD meriton një “valim” të brendshëm për të “përcëlluar” të gjithë ata që shpërdoruan nderin, u bën amoral dhe varfëruan shtetin dhe popullin.Luli nuk mund të bëjë transformim, për shkak se duhet të fillojë nga vetja.Ai nuk e bën këtë, se është hipokrit dhe shumë i llastuar.Duhet një forcë e brendshme, shumë e ndershme, të kapë për krahu Lulin, me të tjerë, dhe t’u thotë “luks përjashta”, ose gjykata të kujdeset se ku do t’ua gjejë vendin nëpër burgje.Pa këtë nuk ka ecje përpara, as fitore në zgjedhje.

 317. Sorge thotë:

  Boll te ka met hatri mos u shtje ndryshe

 318. hi thotë:

  Kjo Helga tani eshte Ministre e Drejtesise apo Financave.. si hao fare syte kur firmos kjo ???

 319. jastka thotë:

  Sepse perzgjedhja u be pa minimumin e transparences. Sepse ish ministrat jane ndare ca te nenes e ca te njerkes. A nuk ish edhe Flamur Noka,Eduart Halimi, por edhe Basha etj ish ministra dhe n.q.se; keta nuk mbajne pergjegjesi per humbjen e thelle te PD-se. Po strategu i shkaterimit te PD-se Sali Berisha per c`merita u rikandidua, apo i duhet edhe pak kohe per te shkateruar plotesisht PD-ne?????!!!!!

 320. agim thotë:

  Ti munde te jesh dmokratikase,se demokrat do te thote diccka tjeter.
  PD ardhet ne pushtet dikur vone pas rithemelimit jo me keto plehra plake qe ka sot.
  Ti vete je nje kukukull me origjine komuniste por komunist te mire ishin prinderit tu,ti per karrike thjeshte konvergove ne demokratikase.
  Mire u be qe koha jote mori funde

 321. Xha sulua thotë:

  Nuk jam i fushës ku po shkruaj, por nuk më rrihet pa u treguar të gjithëve se jam shumë i dëshpëruar që gjuha e përdorur nga “vipat”, siç u pëlqen tu thuhet,është tepër vulgare bile tregon ose janë pa shkollë ose shkollat nuk janë në nivelin e duhur.
  Xha Sulua

 322. kasemi thotë:

  Shkrim pergjithsisht i sakte.Shqiperia,ky vend ku jeten e sundon “Politika”=Vjedhja vazhdon ti nenshtrohet vetem evolucionit qe sjell dimensioni Kohe.Ne nje gje gabohesh znj.Koti kur vazhdon te mendosh qe Emigrantet (25 vjet e me shume)jane elektorat politik.Ata jane shtresa me e pamvarur e me superiore e Kombit Shqiptar.Fatkeqesisht “Jane Emigrantet pa jemi Ne (polidhikanet”).Mund te besohej se Alienet do mesynin Token por qe te ishte Rama krieminister 25 vjet me pare kerkush nuk do besonte.Dhe me rradhe vijne te tjeret……Mos harroni Brezi i Pare i Emigranteve nuk e njohin mire Albanine, ata jane 20 deri 35 vjec ha ha ha.Nuk ka emigrante por te Larguar.Sa keq.

 323. Drakula Pan thotë:

  Shumë mirë si pd dhe lsi i ka ngrah karrocat me të rinj. Kjo ka të.mirat e saj. Ka shpejtësine, shkathtësitë,por vrulli i pafrenuar krijon probleme të ndërlikuara për moshën e tyre. Lsi thotë jemi.parti që do punëdojë të rinjtë, ju pdistst kërkoni deputete tecreja, shumë mirë po për të rriturit burra gra kush do i mbështesë? Apo ata do shkojnë për lesh. Mos flisni dokrra. Të rriturit dhe mbi 40 vjeçaret me sa duket do evgjejnë veten tek PS-ja. Hallall u qoftë se ajo parti do të përgjigjet për të gjithë njerëzit e këtij vendi prandaj do dalë e para. Ju të tjerët kontrolloni thëniet dhe bëni programe për gjithë njerezit dhe.mod i seleksiononi. Drakula pan

 324. Lida Teneqexhi thotë:

  Pershendetje!
  Shkrimi i shkruajtur ne Gazeta Shqiptare nga Ornela Manjani e vleresoj ne lidhje me infomacionet qe u jep Pronareve per ndryshimet e ligjeve qe behen her pas here.Ju falenderojme,por ne kete shkrim nuk po mar informacion ne lidhje me vendimet e vitit 1999 qe jane mare,personalisht per pronen qe disponojme,ne Korce.
  Toka eshte bujqesore prej rreth 7500 m2,per te cilen ka dale vendimi,dhe njotimi eshte bere duke cilesuar se shteti nuk ka mundesi financiare per kompesin.Per kete problem jemi djetuar ne ATP dhena jepet e njejta pergjigje.
  Ju lutem po pati mundesi nje informacion te thjeshte ne lidhje me keto lloj pronash,si duhet te veprojme ne zyrat e ATP per te mare kontakt me ate personel.
  Ju lutem dhe njehere informacionin e pres ne adresen e i-mail.

  Ju faleminderit.

 325. Xyz thotë:

  Lefter të uroj për qendrimim korrekt ndaj miqve dhe zgjedhësve të tu
  Deri tani askush nuk.ka.menduar se gjithë kjo çojë po bëhet bga Saliu. Ai po përpiqet që Lulin ta lahojë nga lryetarllëku, pasi derivtashti i fuhej. Tash Saliu po i jep kurajo budallait i cili nuk po kupton se ku është futur. Pas zgjedhjeve me humbjen e PD-së Luli hiqet dhe me që edhe Nishani e lë presidencen, Saliu do e propozojë për kryetar të PD luli çargohet , po e la vettingu, ëër hollandë dhe Saliu e dorëzon PD tek njeriu i tij.më i beduar se Luli
  Kjo.është loja. Rama vazhdon dhe kater vjet pastaj forcohet PD-ja
  Xyz

 326. saimir thotë:

  se eshte lolo partish e ke gjet ne pune, e ke heq, po prap do ta kthejne si hero

 327. saimir thotë:

  asnje ligj nuk ka vlere kur ka nje administrate te papergjegjshme politike (lesheliste).

 328. xheni thotë:

  Nese Basha ka mbetur ta mbroje dhe ti beje furce Fariu,sa te jete gjalle ky komb PD,nuk do fitoj me kto lloj mostrash.Demokrate jam ,por qe te me perfaqesoje ky lloj soji i peshtire neper media mua si force politike,do te thote se sa poshte ka rene morali i lidershipit. Degjojeni sovranin jo vetem per ti mare votat kur ju duhen, fariun lere ke dera te parkoje makinat.

 329. Leonora thotë:

  Popull mostrat qe e cuan kete vend kane dale hapur duke na ofruar shum begati,ku mbas tyre fshihen vrasje,shantazhe,nuk eshte paraqitja e kesaj zonje me botoks ne pamje e me botoks ne jeten e saj dhe te shoqit qe do jete dhe president i vendit ku bota ka pare me ze e me figure se si kerkoheshin mijra euro. Harron kjo zonje sepse keshtu dheka deklaruar se nuk ma ndjen dhe se nuk shikoj televizor se Çfar thone per mua.Populli zonje duhet te ngrihet te kerkoje referendum per qenien si president i tet shoqi,ai u zgjodh nga pazaret e te degjeneruarve ku kujtesen e popullit nuk mund ta fshihni,kasetat po,duke paguar aq sa prap qetesia nuk mund tjua jape ate fytyren tuaj si komediane neper media. Haku i popullit jua shperblefte.

 330. Ismail thotë:

  Shkenca ka bindur gjithe boten, perveç…korbave te zes te kishes greke…

 331. Kostandin thotë:

  I kerkohen shume prova Darvinit!!!!????….por nuk i kerkohet asnje prove atyre qe predikojne te kunderten ….A ka ndonje prove se zoti ekziston???!!…dhe e dyta Si ka mundesi qe ata qe jane me mashtrues dalin me ne krye….ku eshte zoti ketu ???qe njerzit e ndershem,njrzit e punes nuk kane kohe te ngrene koke per te thene te pakten ..Ulodha…..!!!!!!!!?

 332. Kostandin thotë:

  Z Ngjela….Kohet e fundit ne raste te vecanta kur vet kame qene pesimist kerkoja ndonje publikimin tende qe te merrja pak optimizem ,sidomos ne lidhje me reformen ne drejtesi….mendoj se ky eshte celesi i zgjidhjes….nese nje gje eshte e mire apo e keqe ,nese nje gje eshte e drejte apo e gabuar apo dikush eshte ajdut apo i ndershem…nuk duhet te jet eksluzivitet i politikes…Sigurisht ka edhe projeksionin politik ky faktore Berisha tashme eshte ne anen e kundert te tije …MENDOJ SE PERPARA REFORMES NE DREJTESI EDHE RAMA EDHE BERISHA SI INDIVID JANE PROBLEMI ME I VOGEL

 333. Astrit thotë:

  Ky artikull eshte mbushur me deklarata te paverteta qe shiten si fakte te pamohueshme. Nje nga keto marrezira eshte tregimi per materjen organike qe pasi u mbajt e mbyllur per dite te tera nuk u u re qe te kish krijuar jete! Jetes, nese do te krijohej prej materies organike do ti duheshin qindra milion vjet, jo disa dite.
  Per pretendimet se mutacionet gjenetike nuk i japin rruge krijimit te specieve te reja, kjo eshte injorance. Inversionet gjenetike (per te permendur nje nder qindra shembuj qe mund te sjell) jane te njohura qe cojne ne “specijimin”, dmth krijimin e specieve te reja. Po ashtu edhe izolimi i gjate gjeografik.
  Se fundi por edhe me injorantja “Asnjë nuk thotë se gjitarët rrjedhin nga dinozaurët. Kjo nuk është e mundur.” Gjitaret jo. Por shpendet jane TE GJITHE pasardhes te dinosaurve. Qe nga pula e shtepise deri tek shqiponja!
  Evolucioni nuk ka perse te jete detyrimisht akt hostil ndaj religjionit, sic e tregojne edhe enciklet e koheve te fundit te Vatikanit. Porse dikush qe merr mundimin te na shpjegoje ne te tjereve teorite e evolucionit, ben mire te hape librat dhe te mos flase marrezira te tilla.

 334. Xha sulua thotë:

  Besoj se ndjehesh i qetë se ja dhe përgjigjen Idrizit.
  z.Tahiri dhe Idrizi nuk arrini të kuptoni se këto sharje apo krahasime dhe kundër përgjigjet tuaja nik vlerësohen më shumë sesa ngatërresa kalamajsh të lagjeve. Çamëri është një dhimbje therëse, dhimbje e pashëruar sa të jetë jeta. Ata që u ra për pjesë ajo shëmtirë njerëzore, vdiqënn me moshkall në kraharor dhe zemër.Atyre nuk u arrit tu lehtësohej plaga që morën nga ortodoksia greke, e cila u shoqërua nga censura bolshevike e byroistëve shqiptarë.Ajo dhimbje trashëgihet ndër breza por në një formë më të lehtë dhe asnjëherë e shëruar. Kështu do jetë derisa të lindin burra shteti dhe shteti i shqiptarëve. Cic micet tuaja nuk kanë asnjë lidhje me “Dhimbjen çame”. Por ju cingriseni me njëri tjetrin
  Jo për “Dhimbjen” por për të siguruar një vend në kuvend. Ne ju urojmë të zini shumë vende të tilla por mos kujtoni se ju në ato vende përfaqësoni “Dhimbjen”. Jo zotëri, veprimet dhe kapërcimet tuaja nga nji në tjetrën fircë politike ju s hërbejnë juve dhe fa miljeve tuaja dhe unë ju uroj ashtu sivgjithë kandidatëve të tjerë, pavarësisht nga niveli patriotik. Mos mend oni se ne të “Dhimbjes”, nuk ju kuptojmë. A nuk ishe tiqë nga PDI-ja kalove tek PD-ja dhe pasta j tek PDIU-ja dhe më pas edhe sot ke PD-ja . Po ti ishe dhe je ashtu si dhe adashivyt Idrizi që hop nga PS-ja tek PD-pastajbhopbnga PD-ja prap tek PS-ja PDIU-ja e lështu me radhë. Janë lëvizjet tuaja personale, është e drejta juaj, por mos e përfshini “Dhimbjen” me orekset tuaja politike.Ju a kam spjeguar edhe herën tjetër që nuk keni punë me vllehtë e mesjetës sepse dikur edhe vllahu Rita bëri çmundi me çamët që banonin në Plazh e Shkozet të Durrësit.Ata paguhen dhe pagesa do shlyer. NUK DI NËSE KALEMXHINJTË tuaj i lexojnë komentet. Paçi fat që të hyni në sallën e të zgjedhurve nga partitë politike. Xha Sulua nga Vërsela

 335. vlonjati thotë:

  po kete kriminelin e ze vetingu

 336. kristian thotë:

  kulla e babelit

 337. nikua thotë:

  forc e 3 do dilni ju te LSI-s (me shume, jo), do dilni se u ka ndihmuar vet rama me berishen duke u dhen 1/2 e qeverrise, punesuat shume njeres tuajet dhe pa tjeter ata do tu votojne prape se nuk duan te humbin vendin e punes, por kjo rritje e juaja asht se u ndhmuan kaqolet(rama dhe berisha). Boll hengret, kini 20 vjet ne pushtet(her me njeren e her me tjetren), u bete si qeverri mbreterore.

 338. Sorkadhja thotë:

  Mos u mbani fort nga emrat që vendosni nëpër çadra apo nëpër fysha se emri shkruhet fshihet nuk është asgjë. Luli dhe të gjithë ju që me mënyra të ndryshme keni hyrë në ato vende duhet ta dini se vendosja se çfare do jetë një shtet republikë apo mbretëri ka proçedura të caktuara ligjore juridike ekonomike sociale ushtarake. Nëse ju sikoni se duhet bërë republikë e re dhe që duhet bërë sa më shpejt jo ashtu sivthoni ju apo Rama, por duhet bërë e plotë reforma në drejtësi duke penalizuar drejtuesit e shtetit e partive që kanë 27 vjet që.po krijojnë pengesa serioze dhe kanë/keni shjatërruar ekonominë e gjithçka në këtë vend. Të ndryshohet kjo, duheni dënuar, ju pastaj bëhet ndaç republikë e re ndaç e vjetër por me njerez të tjerë (jo të rinj siç thuhet). Kështu mos u krekis se ti na paske shpikur republikën e re. sorkadhja

 339. John thotë:

  Autori po thote se po te flase Berisha, PD fiton zgjedhjet?

 340. John thotë:

  Sa per te huajt, ndaje mendjen. Ose kuptoje se ata kane rolin e tyre ne politiken shqiptare, ose nuk kane asnje ndikim. Marrveshja Rama-Basha nuk u be se ia deshi qejfi Bashes, por se nderkombetaret e imponuan ate. Keshtu qe nuk mund te fajesosh Bashen edhe pse e mban keq me te huajt, edhe se pranoi marrveshjen e propozuar prej tyre. Kjo del si analize kote pastaj. Eshte o njera o tjetra.

 341. spartak thotë:

  Edhe unë, kam dy ditë , që edhe me një sponsorizim shumë simbolik e kam mbështetur fitoren e mundshme dhe qeverisjen e Kosovës nga VETVENDOSJA , mbasi programi i tanishëm i saj mu duk më racional e më serioz e i realizueshëm se qëndrimet dhe veprimet e pa argumentuara dhe arriviste të deri tashme . Mendoj se populli i Kosovës do fitojë më shumë edhe përsa i përket rritjes së nivelit të drejtësisë e demokracisë , por dhe uljes drastike të nivelit të korrupsionit shtetëror . Po ashtu mendoj se programi dhe veprimet konkrete të qeverisjes së VETVENDOSJES do përputhen e zhvillohen edhe më shumë se deri më sot me ato programe bashkëvepruese e zhvilluese të qeverisë së Shqipërisë . Fitore.

 342. Sorkadhja thotë:

  Mirë e ke ti.mor zotëri por fdalja jote në fushatën e partisë tregon se i trembesh rezultatit. Ti e di që me Vasilin nuk nxirret qimja nga qulli, peandaj ke përveshur mëngët. Megjithë shkrirjen e energjive të tua forca politike e jotja nuk merr më shumë se 10-12 deputetë. Nuk nëhet Shqipëria me sharje dhe denigrime ndaj njëri tjetrit, por bëhet me rivalitet politik të shprehura me programe zhvillimi
  Këtë e keni lënë.mbrapa krahhëve sepse e dini që ju dhe kryetaret e partive i kanë të sigurta vendet e punës. Besoj tju kthjelloj disi komenti të gjithëve . Sorkadhja

 343. bob thotë:

  Leng bio qenka.

 344. era thotë:

  Turp i botes, vetem ne Shqiperi vidhet i vdekuri nga polici..kjo tregon sa te varfer e ordiner jemi. Fukarallek maskarallek kane thene dikur.

 345. Xyz thotë:

  Ku ishit më parë ju të jorilindjes që keni 26 vjet që qeverisni? Pse nuk mlleftoseni me salen dhe nanon që i kanë bërë, m..in pompërdorxshprehjen tusj tepër të kulturuar
  Që problemi është ivdrejtë.por fol si njeri edhe pse ke inate personale me x y apo zetën.mos bjer nënnivele rrugaçësh sepse ke drejtuar institucione të nderuara. Kaq që të kuptosh se je jashtë.loje. Xyz

 346. asi thotë:

  Gabimi i Metes ishte qe ne fillim qe mori ne radhet e veta nje trafikant te qenieve njerezore,nje injorant,dhe nje biznesmen i kumarxhinjeve.kete fund te kene te gjitha ata palitikane qe vetem te tille nuk jane.Na vjen peshtire te shikojme fytyra nga me te poshtrat ne politike dhe parlament.

 347. asi thotë:

  E KUSH NA BEN MORAL,NJE COPE INJORAT QE TE GJITHE VLONJATET E DINE SE KUSH ESHTE.POPULLI I VLORES ESHTE I ZGJUAR VET DHE NUK ESHTE DELE QE TE BEJE SI THOTE CIMI,CIMI ESHTE SI TE GJITHE DEPUTETET E TJERE TE PS QE U PERJASHTUAN NGA PARLAMENTI.Mjaft me me keta mostra,hapini rruge intelektualve te vertet.Nga dija dhe intelektualet asnje komb nuk ka pare keq.Erdhi koha qe keta te zhveresohen dhe te dalin ne drite te diellit ashtu sic jane.(Po e pastoj ketu Pasi gazetaTEMA e MEROS eshte shume e kujdesshme dhe nuk lejon asnje koment qe nuk i vjen pershtat personave qe e mirepaguajne).TUNG

 348. demo thotë:

  Ndertoni Karuzele,rrotullame,pilikundese,shatervane,lojna me dy porta,pallati me shigjeyta,derrkuci Cufo,se per keto ka keq shqiperia.Edhe ato pak monumente qe shpetuan,i shkaterruat.Pilikundeset,as 2 vjet jete kane,sa te zgjasi pushteti piktorit.

 349. demo thotë:

  blushi ka 25 vjet ne PS,ka 200 vjet kulture qytetare.Ai qe zbriti nga avioni i linjes Paris-Tirane drejt e ne zyren e ministrit te kultures,quhet Edi Rama.Kurse ti zonje zbrite nga qafa Shtame drejt e ne njesine 5 ne Tirane.Ndryshe nga Blushi,ai qe te solli ty nga Burreli ne Tirane,ka bere nje pune me nam,bojatisi me shigjeta pallatet ne Tirane dhe i mbushi sheshet me beton an e mbane.Kurse ti zonje ja mbylle deren e shkolles nxenesve,u bere hatane.

 350. demo thotë:

  Qe Meta i ka ndejtur cekan mbi koke qeverise Rama,duke e shantazhuar me rrezim ne parlament,sa here qe shterngohej laku i vetingut,i largimit te drejtoreve te korruptuar te LSI,kjo eshte e vertetye.

 351. sokrat sokrati thotë:

  Rama ishte ne Pogradec na tha ca genjeshtra u permallua me Lasgushin e Mitrushin,a thua, bene nga nje sh….. ne breg te gjolit pastaj e Mori Nkua dhe iken ne Korce se atje kane vajtur edhe investimet dhe del ndonje gje,Pogradecin perse ta doje e votojne budallenjte te humburit.

 352. xyz thotë:

  Dhe thone se ti je president i zgjedhur i vendit???!!!!
  Ata qe nuk dine por e heqin veten se dine, nga lashtesia e popullit na vjen porosia: largohuni prej tyre….”?????
  xyz

 353. Zani Burimi thotë:

  Perparim,
  Shko ne Pesjake se mos te japin nja 10 vota, sepse ne Maqellare nuk do te marresh gje. Ke mbetur nje bulqizak qe as e merr me mend se cilet jane maqellarasit qe te japin uje ne bisht te luges. Shih ndonje hall tjeterkund, sepse vetiu je jashte Parlamentit. Keq na vjen, je njeri i mire, por ke hyre ne mengenen e ustallareve, lum djali!

 354. Beni thotë:

  Jane me qindra e mijera te tjere si ky qe kane paguar jashtzakonisht shume pa harxhuar as 10% te asaj vlere.
  Ti zhdukim hajdutet me vote.

 355. Emigranti thotë:

  Zoti Vasili, nese ka patur dhe ka hajdut ne te gjitha nivelet e pushtetit, dogana, drejtori ne qender dhe ne rrethe, ata jan pjestar te LSI. SHembullin e keq e ka dhen ish kryetari i LSI,Meta qe u pa dhe udegjua me ze e figur per nje koorupsjon prej 750 mije Erove, deri tek disa drejtor ne portin e Duresit, dogana, drejtoria aresimore ne Lushnje, a folur per trafikantin Balili, drejtorin e rrugeve te Sarandes, pa folur per ndalimet dhe arestimet e diteve te fundit ne Spitalin e Beratit, pushimet nga puna te disa zonjave qe spranuan te mernin tesren e LSI. Prandaj , mos bej enjegjellin, kur jini shejtaner me brire. Na thuaj me ke dote shkoni mbas dy javesh, qe disa antar te partis tuaj te vjedhin perseri.

 356. zaho rrena thotë:

  çfyhu,çfryhu o rruce!

 357. Xha Sulua thotë:

  Ndofta jam specie e veçante, kjo per shkakun se nuk arrij te kuptojper mire aspak politikanet tane, te cilet çdo dite e me shume bejne tamam si kalamj. Ne kete rast nuk e kuptoj se si edhe femijet duhet te kuptojne se Rama ka timon me apo pa ekonomi. çeshtja per mua sigurisht, eshte teoper e pakuptimte dhe e pa aresyetuar. Une nuk i aresyetoj por i kundershtoj me sa mundem me anen e komenteve, por po shoh se keta te ashtuquajtur politikane jane vertet me keq se kalamajte e rrugeve te fshatit, apo rrugicave te qyteteve. Une jam Xha Sulua. 12 qershor 2017

 358. PANO HALLKO thotë:

  Vetem nje njohes i mire si Profesor Murati, mund ta shikoje reagimin rus ne kaq kendveshtrime. Por ajo çfare do ishte mire te mesonim ne nga Mali i Zi, eshte se per te patur dinjitet, nuk luan rol madhesia e shtetit, siperfaqja gjeografike, apo numri i popullsise. Rendesi ka nese ngrehina qe quhet shtet, e ndan mendjen, te behet dhe te jete…SHTET!

 359. Drakula Pan thotë:

  A nuk e kuptoni se fushatën për zgjedhje e keni kthyer edhe këtë herë si një garë partish se cila mund të shajë, të shpifë më shumë dhe nuk po jepni asgjë për rrugët e zgjidhjes së problemeve aq të shumta që ka ky vend. Kacafytjet dhe përgjigjdhëniet që sajoni ndaj kundërshtarëve tregojnë se ju vetëm dini të merreni me cic-mice të kota sepse ju.mungon kapaciteti i dijeve politike, profsionale, etika dhe morali demokratik. Zhurmoni deri në kupë të qiellit për kanabisin, për korrupsionin, për kapjen e shtetit nga pushtetarët, gjykatësit, prokurorët, administra etj. Por nik na tregonimunfësitë reale të lësaj apo asaj fotce politike e cila mund të jetë totalisht në luftë resle dhe për çrrënjosjen e ketyre fenomeneve që na kanë shoqëruar për 27 vjet. Përkundrazi dërdëllisni kështu tha ky, jo ashtu tha ai.Dijeni se jeni tepër të paaftë për të drejtuar shtetin. Ju, politikanët jeni vetëm për tu mburrur, për të vjedhur, për të lejuar korrupsion në çdo fushë. Historia do tju tregojë si fatkeqësi kolere që për 27 vjet mashtroi dhe sëmuri popullin shqiptar. Të tillë do mbetem emrst dhe fytyrat tuaja.
  Drakula Pan

 360. Durim thotë:

  Cfare kuptimi ka: rruga mund te behej pa tunel por me bypass??? By pass do te thote nje unaze apo rruge lidhese. Se si do shkohej ne Peshkopi me bypass, vetem Rimoja mund ta dije

 361. toronto thotë:

  Perderisa je ne fushat elektorale nuk e ke mendjen tek puna prandaj ben mire ta ndash mendjen ose ne fushate ose ne pune.

 362. Vlora thotë:

  Po ti pse i bën thirrje Prokurorisë kur mund ta bësh kërkesën apo akuzën direkt? Na lodhët akoma kur jeni në listë pritje …

 363. dk thotë:

  Faleminderit per keto kujtime z. Koço.

 364. Sorkadhja thotë:

  E kam paralajmëruar edhe më pare politikën se presidenti i zgjedhur ka vendosur që të dekretojë vasilin për qeveri, do a po nuk do basha apo rama
  Kur ujkut i varen mëlçitë në qafë ai i shkreti nga halli do ti hajë. Prandaj të merren masa për anullimin e zgjedhjes se presidentit Meta duke kërkuar që presidenti të zgjidhet me konsensus,ashtu siç e do LSI-ja me qetësi, butësi, dashuri, konsensus dhe transparencë. Kalemçinjtë juridik partiak ti futen punës sa më parë për ligjëshmërinë e rizgjedhjes së presidentit
  Besoj se do lexohet komenti nga ata që u nevoitet. Sorkadhja

 365. Xyz thotë:

  Pp kërcënimet e tua akoma pa hypur ne fron si ti marrim? Me siguri kërcënimet e tua nuk janë për luftë që të emigrojnë shqiptarët por janë kërcënime me urtësi, qetësi? dashuri dhe….
  Xyz

 366. Gio Gio thotë:

  Arsyetim naiv apo i qellimte por aspak realist. Rivaliteti eshte me USA dhe jo frike nga Mali i si i cili sikurse Shqiperia po thuaj nuk kane asnje vlere praktike per NAT-n (teknologji dhe numur te pa perfillshme).
  Per Rusine rezeku vjen nga USA dhe nga disa antare te NATO-s qe i kane cuar forcat ushtarake, bazat dhe stervitjet ne kufi me Rusine duke provokuar konflikt boteror e te rezikshem.
  Zoti Murati ben shkrime e analiza me porosi si ne kohen e Partise se Punes … te pakten te kopjoje analistet amerikane qe jane profesore ne universitetet me te famshme… sigurisht qe nuk jane antiamerikane e as pro ruse por jane profesioniste objektive… fale me shendet dipllomacise bosh te zotit Murati

 367. Radi thotë:

  Lol,merrni Canin seriozisht?!
  Cani eshte pasqyre e shijeve shqiptare…

 368. Radi thotë:

  Ne shqiptaret kemi mbreterine absolute ne demokratike…

 369. FSHN thotë:

  Profesor Tarifa e ka kuptuar shume sakte ate qe edhe Prof. Sokol Abazi e ka shkruar ne komentin e tij ne fb e zotit Berisha. funksionon e njejta skeme si ne denoncimin qe ju be Shullazit nga zoti Berisha se ka kercenuar Konin e Kulen. Vete Koni thote se nuk e ka njohur personin qe e ka kercenuar dhe nuk denoncon ne prokurori. per te hequr qafe Shullazin perdoret Berisha. Ketu perdoret perseri Berisha per te hequr qafe Ndrecen dhe Prof. Arben Gjaten. Pune katunaresh malinj

 370. Xha Sulua i ri thotë:

  Po të drejtë ke aa shprehesh. Mos shkojmë më larg por në vitin 1997 si rrjedhojë e të çmendurve të.politikës e hëngri rnia.
  Gjithë.pjesa.nën rrugë tek varrezat e Sharrës u mbush me varre të datë lindjeve 67-72 .kështu le të shkojnë kalemxhinjtë e LSI-SË DHE TË PD-së ti lexojnë shkrimet e varreve pastaj besoj se do u mbushetm mendja që ta lënë rehat rininë të gëzojë të drejtat që natyra ja ja dhuruar asaj moshe.Me jalimin e “moshës rinore” ajo dobtë dijë vetë të zgjedhi rrugën e saj ëpartiako-politike. Drejtuesit e partivevtë sotme.mos të.përfitojnë nga adoleshenca e të rinjëve që të mos i joshin të përzihen
  aktivisht me pjesmarrje direkte në drejtim të posteve partiakece shtetërore sepse do.nfodhemi para lokërave si ato që tregohen për “Balenat”.
  Xha Sulua

 371. Enxhi thotë:

  Shkrim brilant.

 372. Fatmir Lohja thotë:

  Pse kerkohet nje ministri per bisnesin kerkesa eshe mese normale.Ndersa kerkesa e dyte,mininistrine,ne fjale, ta drejtoni ju, eshte mese absurde.Pse? Votimet behen, se kush do t’i emeroj ministrat .

 373. Mirënjohësi thotë:

  Falenderim i sinqertë për ju z. Trajner. E bëtë punën tuaj duke dhënë frytexqë futbolli dhe kombi shqiptar të njihen në botë dhev të nndwrihen e respektohen. Fusha në të cilën ju dhatë kontribut të vlerësuar është e para në renditjen e gjithë fusgave të veprimtarisë të çdo populli për të tërhequr vëmëndjen dhe për të fituar respekt që deri dje njohja e këtij vendi ishte shumë e pakët dhe me njollë në biografi. Kjo sepse rreth e qark kemi patur dhe kemi plot baltëhedhës. Z. DE BIAZI JU FALENDEROJ.PËRZËMËRSISHT. JU NA KENI RRITUR VLERAT SI KOMB SI ASKUSH TJETËR. LARGIMI SIBTRSJNER MENDOJ SE.NUK DUHET TË JETË KAQ I THJESHTË. JU MERITONI TË VLERËSOHENI JO VETM NGA FEDERATA POR DHE NGA SHTETI SHQIPTAR. RESPEKTE DGE JETË TË GËZUAR FAMILJARISHT. ARRIVEDERCI MICO DI ALBANEZI. MIRËNJOHËSI

 374. kasemi thotë:

  Vertet shkrim brilant.Te merresh me politike ne pergjithsi eshte njelloj si te behesh me Mut.Zakonisht dhe vecanerisht ne Shqiperi kete zanat e bejne te paaftet duke filluar nga koka Rama,Meta, Majkua Lulezimi, Veliaj, Spirrapali qe ne profesionin e tyre per 25 vjet si tha kush “puna mbare”.Ta futesh Rinine ne qorrsokakun e politikes eshte njelloj si ti heqesh atyre te ardmen.Mendoni si do jetonte me piktura Rama,si mund Majko te punonte inxhinjer apo Meta e Luli Veliaj magazinier.Ata nuk dine.Ata kane lindur te Udheheqin apo me mire thjesht te Vjedhin.Shikoni parlamentet e botes jane me koka te bardha jo me 15 vjecare..ha ha ha.

 375. Xyz thotë:

  Po pse lodhesh kaq shumë mor analist. Tivduhetbtëmkuptosh se blushet, sfidat, pr -ja, pds apo psd etj janë bishti i kavallit. Ato partireza janë.për të patur.”bukë” ju anal-istet për të marrë shpërnlimet se ndryshe nuk krni gjë që të shkrusni
  Të shkretet ju që bashkoheni në.mes të ditës me njerëz të.panjohur
  Kaloni orë të këndshme, pastaj kujtoheni që nuk i njihni. Sa keq më vjen për ju që bëheni pre e. Mosnjohjes!!! Xyz

 376. kasemi thotë:

  He me te lumte more Ilir.Trashe zerin perballe dy bythpambukeve qe u tallen me kete popull sideshen vete.

 377. Bashkim thotë:

  Ky scoop ne fakt eshte pjese e fytyres kriminale te Edi Rames dhe locos se tij ne Durres Dakos.Ata e liruan Lul Berishen per te realizuar agjenden e tyre kriminale gjate fushates zgjedhore dhe per te kryer dukshem krimin i veshen bluzen e Edit juventin duke sfiduar Ligjin ne menyren me publike
  ndodhi ajo qe pritej nga liirmi i krimineleve ne prag fushate por prisni s keni pare gje akoma

 378. Për mua nuk është aspak e rëndësishme sepse këto lloj fotosh dhe takimesh nuk janë të ndonjë rëndësiçe të veçantë, veç të japin informacion sesi gjendet rrugët pë të zgjidhur qesen e taksapaguesve tanë. Mos u lodhni se na mbushni mendjen me të tilla fake nwus. Do ishte lajm që presidenti ti bëmte ftesë ndonjë.politikani dhe të bashkëbisedonte.për problemet që ka ky vend të krjuara nga qeveritë gjatë 27 vitevedhe çadra e 18 shkurtit që për pak nuknu përsërit 1997. Votat nuk merren nga dhe.për amerikën por merrem dhe jepen për partonë që merr përsipër të bëjë shtet ligjor. Këto foto le ti mbajë në.muret e shtëpisë së tij kushdo që I pëlqen. Demokrati I vërtetë

 379. Mira thotë:

  Berisha e ka informacionin te sakte se kjo i firmos autorizimet , dhe i ben stafit sikur e mbeshtetet se ka hall ti dal ndonje gje per vete.

  Kjo lekiste e papare e ka fituar me “lodhje” ate vendin e punes

 380. Zani Burimi thotë:

  Z. Shpetim,
  Ndoshta je nder tre-kater analistet qe e shqyrtoni ne thelb problemin qe merrni ne shqyrtim dhe prandaj jeni gjithnje i qarte dhe objektiv. Sa per ate qe do t’ju quajne mbeshtetes i Rames me keto qe keni shkruar, as qe ia vlen te merremi Ju dhe une. Gjithsesi nga konteksti i shkrimit tuaj, del ne pah e famshmja deklarate e Berishes per “skenarin grek” qe ia pergatiti qeverisjes se Rilindjes. Per mua eshte i vertete qortimi per Ramen qe i pagoi borxhet e papaguara menjehere, sepse keshtu beri dy te keqija:1. Stopoi ose ngadalesoi zhvillimin e ndertimit dhe perfundimit te veprave; 2. I mesoi keq sipermarresit qe kishin punuar me frike nga Saliu dhe nuk e kishin hapur gojen dhe nuk u bene bashke t’ia pritnin atij arrogancen e diktatin brutal ne sjelljen ndaj bisnesmeneve, nje pjese e te cileve u bene te babezitur dhe duheshin ndeshkuar qe te mendoheshin mire, sepse, si i thone fjales, ” i penduari, i mesuari!”
  Pershendetje!

 381. kasemi thotë:

  Nazarko perpiqet ta marre ne mbrojtje Ramen si dikur ne rinine e hershme ne Lushnje pretendonte se Teoria e Ainjshtainit eshte e gabuar Ha ha ha.Me nje llogjike te “veten”aspak racionale perpiqet te justifikoje Defektin e Drejtorit te Komunales ,Edi Rama,ne politikat ekonomike.Marrja borxh per te shlyer borxhet e puneve te firmave ndertuse nuk rezultoi me clirim dhe investim por me korrupsion si kusht per ti marre.Ato pare kurre nuk u ivnestuan.Shpallja e industrise se ndertimit si sektor i gabuar nuk zgjati shume sa po iku Basha plasen lejet e ndertimit dhe filloi te vilet taksa per Partine.Aq “idiote” ishte strategjia ekonomike sa u trumbetuan, rruge, porte , aeroporte me deklarime hapje vende pune qe do i kish zili edhe Bota mbare.10 mije ne parkun industrial ne Durres (Ahmetaj) e 70 mije puntore ne Pordhin me te madh ndertuar ne Toke ne Karpenin e Kavajes (Ekonomi).Mbasi e pa qe deshtoi ne cdo inisiative bile edhe ate Qeveritare Kosovare hapi Portat e Droges.Te gjithe nuk mund te harrojne Talljet per mickonja qe rezultuan aviona.Nuk ke faj qe e krahason me Zogollin.Po te dy ishin Sharlatane e Hajdute.Te besoj e ke te veshtire qe te gjejsh suksese ne keto 4 vjet dhe nga halli i kthehesh kohes kur Rama ishte krietar qe e beri Tiranen pellembe e peme.Se perpara Tirana nuk kish peme e lule.Por dhe ti i zgjuari Nazarko ske ci ben katundar i zbritur ne Lushnje je.Po si nuk the nje fjale per Fejesen Rama-Berisha-Nano -Basha qe i la socialdhistet pa kundershtare e me flamurin roze te zhubrosur .Ha ha ha

 382. Xha sulua thotë:

  Respekte z. Historian, nuk e vë në dyshim manovrimin e dinakërisë shteterore greke
  Por me marreveshjen sikur nuk botohet për partitë e vogla, padi ato do votojnë mën siglën e PD- së.në rastin konkret. Më mirë duhetvthënë që ata poristen të votojnë për PD- në se ashtu fiton Dulja. Mimotiteti fuhet të voyojë ato parti që.jamë.më.listë dhe jo njeriun që është në lista të tjera. Shkurt qyqja vezët i shpie në fole të shpendeve te tjerë, prandaj quhen qyqe, siç janë dule, mediu etj.
  Sa për saktësi. Xha Sulua

 383. Lri thotë:

  Nje shkrim i persosur. Po ju ne rinine tuaj kujt i keni sherbyer? Kurse Ben Blushi do ngrinte pyetjen: Nje thes bosh a mund te qendroje ne kembe?

 384. Ore Meta, qe je mjjeshter i mashtrimit dhe koorupsjonit, kete e di i madh e i vogel, ne ter boten, pamaresisht se ta mbylli drejtesia e Sali Berishes.
  Me ze e figur te pam e degjuam, si ne pazarin e 700 mij Erove, ashtu dhe ne banketin dhe dreken qe shtrove njje dit para daljes ne gjuq per Sali Berishen dhe Lulezim Bashen.
  Mjer ata qe te besojn ty. GJat ketyre kater vjeteve thuajse gjith nenpunesit e LSI e en lesh e li detyren, duke u kethyer ne persona te kooruptuar, kudoqe kan qen ne dogana, tatime, arsim, drejtor e shefa te ndryshem ne pushtetin lokal, qe nga Balili miku tuaj i ngusht e deri deputeti dhe drejtori i javes se fundit ne qytetin e Beratit qe u arestuan per shkelje te ligjit. LESHELIN, e ke kethyer ne vend mashtrimesh e pazaresh te pista.
  Kalimi nga nje krah ne tjetrin tregon mungesen e karakterit tuaj. Per ket duhet qytetaret tu ndeshkojn dhe te mos bien viktime e premtimeve dhe mashtrimeve tuaja.
  Cudite se si te vuri PS dhe Edi Rama president i vendit kur te johin dhembe e dhemall, per dallaverxhi e pazarxhi. Megjithate si e ke nisur zor ta bitisish, nga perfaqesusi i unitetit te popullit, perdit ben propagand per te njgjallur urejtje, midis te majteve e te djathteve, shan, fyen, ben presjone nga me te dryshmit kunder kundrshtareve tuaj politik, jasht cdo etike, aq me teper kur je zgjedhur president i SHqipris, te pefaqesosh shqiptaret, jo LSI.
  Mos haroni , as ju e as jotshoqe, pa i thurur hymne e levdata nje pensjonisti qe ne shtypin e shkruar jan pasqyruaar mbi Beishen mbi 200 akuza penale e civile, sigrisht nderi qe ju beri indirekt me ndikimine tuj ndaj gjukates, per tu nxjer te pafajshem, u ben ti detyroheni deri ne vdekje.

 385. Alma Sinaj thotë:

  Po, ne sistem eshte fshire cdo gjobe per deklarim te vonuar deri ne daten 31.12.2016. Ky eshte nje super lehtesim per biznesin sepse shume prej atyre gjobave jane nga padituria apo neglizhenca dhe shume prej boizneseve nuk kane mundesi per ti paguar

 386. Arta R. thotë:

  Kjo falje e ketyre detyrimeve qe skishin per tu mbledhur ndonjehere ndihmon ne realizimin e nje buxheti me te sakte dhe me realist. E konsideroj shume pozitive miratimin e ketij ligji sepse ne thelb largon ate konceptin e ngarkimit te biznesit me gjoba te kota vetem per tu paraqitur si te ardhura qe priten te arketohen. Me mire nje zerim te atyre gjobave qe shpesh konsiderohen te padrejta nga biznesi per shkak te mosfunksionimit te sistemit dhe per pasoje e nuk paguhen. Falja e tyre sjell nje vleresim me te sakte te te ardhurave ne buxhet. Ato arketime qe priten te mblidhen tani jane reale

 387. Aida thotë:

  Likujdimi i ish te perndjekurve eshte gjeja me e mire qe beri qeveria Rama. Ministrja e re teknike ben shume mire qe po zbaton ate qe lane gati paraardhesit e saj

 388. Luli thotë:

  Per ata qe nuk e dine: – shkijet (serbet) edhe sot qojne lule te varri i Esat Toptanit!!!

 389. Zani Burimi thotë:

  Moj z. Flutura Açka,
  Jeni si pune shkrimtareje dhe shkruan pa pike pergjegjesie dhe me shtyn dhe mua ta vazhdoj ironine duke i shtuar Brimes suaj se cfare ishte me pare sheshi: Mos nuk ishte “kodra e B.leve” qe na e shpifi ky “demokrati” i madh Lulushi? Apo pjerdhni ne nje kungull ju qe keni marre shtetesi andej nga Europa dhe qe na shitni dhe profka si e ema e Zeqos ne maje te thanes.
  Turp te kini, ju tutharet kozmopolite, demek!

 390. Gazetarja thotë:

  Nik e kam parë këtë shesh qënju e wuani gungë. Por nëse sot flitet për këtë”gungë”, nuk e di se si është folur për lëtë para se të bëhej gungë. Nuk focsexsi është mbajtur qendrim ndaj prishjes së piramidës, ndaj rrethlloturimit te”zogu i zi”, ndaj stacionit të trenit që dikur zgjidhte probleme, kurse ka kohë që është i padukshëm, ndaj…dhe shumë gjërave të tjera ku ka folur dhe vendosur partia e periudhës së tranzicionit, dhe jo profesionisti arkitek apo inxhinjeri ndertues i urave mbikalimeve, rrugëve etk. Nuk e fi kjo zonjusha apo zonja është e profesionit arkitekte? Dhe a ka parë jashtë shtetit në vende të zhvilluara se di janë sheshet dhe parkimet nëntokësore. Nëse po le të .bëjë diferencat me këto veprat tona.
  Vetëm si intelektuale, nëse është e tillë, i lutemi mos të na përgjigjet me mllefe partish por me profesionalizëm.
  Gazetarja

 391. Horry thotë:

  I la dekoruar xeni..

 392. Perkthim i çuditshem. Shenimi flet per nje shqiptar te vetem trupmadh, keta flasin ne shumes.

 393. saimir thotë:

  Pa lekt tona nuk do kishte roi, po do te ishe puntore te paulin radovani

 394. Emigranti thotë:

  Si meta dhe kjo zedhesja e tij monika, duket se skan te ngopur me pushtetet qe kan haritur, duan akoma me shum.
  Turpi u mbulofte, qe duke qen bashkeqeverises, ne vend te reflektimiit dhe tetu kerkoni ndjes shqiptareve, kini kaluar ne sulm sikur te ishit ne opozit dhe me keq akoma.
  Cilin popull dote mobilizosh more drit shkurter pak kan hequr shqiptaret nga koha e diktatures dhe trazirat dhe konfliktet e Sali Berishes me popullin , por kerkon te tjera me te medha ti shkktoni ati populli.
  Paska gabuar shum PS dhe kryeministri Rama qe e propozoi dhe miratoi per president te shqiptareve nje mafoz ekaragjos qe nderon flamuret dhe partit vetem per interesa personale e familjare. Nese vazhdon me keto mend sdota gezoi ate post qe shpreh unitetin e popullit dhe jo te LESHELIS.

 395. Satanai thotë:

  Po pse poston foto dyshe moj zonjë? Nuk ke celular për të bërë selfie? Eh, kështu ndodh kur magjepsen të ronjtë. Satanai

 396. Bashkim thotë:

  Burrat e fillojne aksionin seksual nga kembet e grave.
  Grate e fillojne nga gjoksi i burrave
  Zakon i lashte

 397. Bashkim thotë:

  Burrat e fillojne aksionin seksualnga kembet e grave
  Grate e fillojne nga gjoksi i burrave
  Zakon i lashte

 398. Bashkim thotë:

  Se shpejti do te arrestohet Saje Qorri qe u ka dhene kushurijve te tij pa dokumenta qe te shmangte vjeljen e gjobes.

 399. Bashkim thotë:

  Se shpejti do te arrestohet Saje Qorri qe u shiti kushurijve te tij makinen pa dokumenta

 400. PANO HALLKO thotë:

  Te gjitha çeshtjet qe ngre Profesori, jane te drejta dhe ulëritëse. Jam nder deshmitaret okulare te vendeve te minuara, si edhe te njerezve te gjymytuar, per te cilet kam bere edhe shkrime.Ateherë, pra ne vitin 2002, pyesja veten:-Ku ka qene shteti yne kur minohej nga serbët territori shqiptar? Sepse minimi eshte proces qe kryhet diten me diell, nuk eshte nje bombe, qe e hodhe prej se largu. Madje, kur u ngrit “biznesi” serb, ne lulishten para Piramides, shkrova Editorialin me.titull “Shqiptarët, ne konsumatorët e minave të qofte-zuara”. Ateherë, shteti yne ishte inekzistent, pra në letra. Le te urojme te jetë tani. Por… te shohim, votojme njehere, e pastaj, bëjmë-ç’bëjmë!…

 401. Po ky qenka trutharë.more zotërinj
  Ç’farë kërkon ky pas gjithë atyre.mënxyrave që polli si ka mënd që do i falen? mbi të gjitha ç’farë ka dhënë të veçantë.për zonën dhe vendin? Këta kanë rrjedhur të gjithë. Po.ç’farë u bë kuvendi.more dritë shkurtet: o burra kush të hyjë! .
  maçoku i Përmetit

 402. sopiqoti thotë:

  Nuk i thone kot :”..BURRE E GRUA MISH E THUA..” Sic duket cifti Meta do ta qeverise Shqiperine me dore te hekurt.He me ju lumte,ndryshe nuk shkojme perpara.

 403. teri thotë:

  Ore po nje gje se kuptoj, I denuar me 7 vjet ne spac dhe kur del nga burgu ka akoma telefonin????

  • Tartufi thotë:

   Halil Lazija,,,, me prejardhje barbare i zbritur nga stanet
   e Laberise si biri i nje barbari stanar i vrare ne lufte i
   ritur pas nje nene te ndere nga barbari i Lazajve. I shkolluar dhe me detyre te shkruante per shtipjen dhe barbarine,Pas litarit qe i dhane barbarit tjeter Hito Cakos
   dhe ky u zvarit ne burgje dhe kampe te shtipjes,,, i braktisur nga nena nga motra me nene jo me baba,nga gruaja
   e tij dhe i braktisur dhe nga femijte e tij ne te tere kohen e burgut, Ky Halili pasi doli nga burgu i shtipjes se diktatures me ne krye pederastin Enver, i shkruan pederastit letren e tij te dale tani pas vdekjes se tij si
   nje dokument per te mesuar te gjithe,,,, qe nje i degjeneruar barbar sa do te vuaj ky do ti falet krye barbarit te degjeneruar deri ne vdekje. Komentusi eshte nje i burgosur i Spacit i atyre viteve,qe e ka takuar dhjetra here kete Halil Laze ate kohe.

 404. evelin thotë:

  Te paska mbet gati shume qe nuk je ne list vladimir. Kjo eshte fatkeqesia e PS, nje pjese e ane treve te saj vuan per karrike. Edi eshte nder i kombit, tani shko me saliun.

 405. tirana thotë:

  iku dhe ky per Meta lesh

 406. meri thotë:

  PO mos genje kaq shume, ti je futur ne burg 1966 dhe ke pare te varae shokun ne 1961 si ka mundesi kjo mos perputhje lajthitje jotja apo e intervistuesit?

 407. Julia thotë:

  Boll me keto deklarata. Mut njeri kak tjetri. Po ju te LSI jeni te llaftarshem. Keni fute ne pune jo vetem ato me lidhje familjare por edhe partiake. Keni emeruar drejtora et drejtoresha qe se kane haberin per pune. Degjoj ter lidhemi me LSI se ajo na gjen pune. Parti e felliqur prandaj pretendoni se jeni rritur ne numer. Nuk ecen Shqiperia keshtu dhe hiqeni se ju dhemb per te. Mendoni per vete se si te majmeni, i jepni lemoshe te tjereve per tu mbajtur aty ku ju jeni. Shame on you LSI……

 408. Ilia thotë:

  Po ato te LSI pse si rrendit? Apo ste vjen mire? Qe te hedhesh balte mbi te tjeret shiko pragun tend. E keni bere kete fushate te neveritshme me lufte te ashper kunder partive te tjera. E vertete eshte gare por jo ne kete menyre. ne fund te fundit tregoni kush jeni. S’keni nevoje per komente. Faktet flasin vete.me liken hajdutin qe beri muuuuu video me Dritan Priftin,por c’ti besh e mbuloi Berisha prandaj dhe ai ben be e rrufe per te e i thurr lavde se se dime cfare njeriu eshte. Nese i ul pike vetes ai dhe e shoqja qe na e ngren Berishen ne piedistal.

 409. Sorkadhja thotë:

  Heqja e shtetësisë është e drejtë e çdo shteti. Kjo nuk përbën asnjë lajm. Lajmi është se shteti grek zyrtarisht ka hyrë në punët e brendshme të shtetit Shqiptar. Konkretisht me sjelljen e disa argumenteve krejtësisht pa lidhje me atë shtet, siç është problemi i pronave, apo objektet fetare të cilat janë në territotin e shtetit shqiptar dhe ruhen e mbrohen sipas ligjeve shqiptare. Sa hipokritë tregohet ai shtet!Në sheshin “Skenderaj “u vunë gurë nga gjithë hapsirat ku banojnë shqiptarë dhe nga territoret etnike shqiptate, pa u bërë inaugurimi vrapoi zonja ambasadore e Greqisë me ca.letra.çarçafë për të.protestuar se gurët nga Çamëria përbëkan provokacion Kurse.për Himarën që nuk e lidh etnikisht asgjë me greqinë po i a hiqkan shtetësinë kryetarit bashkiak. Ja sa i zbaton rregullat demokratike ai shtet i kalbur ekonomikisht, politikidht dhe nga ana sociale. Ai shtet ndërhyn pa teklif në.kopetencat e shtetit tonë dhe na thotë se ne jemi nacionalistë të pa ndreqshëm. Nuk e di.por ministria e jashtëme duhet ti japë një përgjigje asaj greke, jo për heqjen e shtetësisë, por për argumentet të cilat janë e drejte e shtetit shqiptar
  Juve z. GORO mos u shqetësoni sepse realisht nuk ka për ç’farë tu shërbejë një dokument kur shteti disponues ështe shtet jo demokratik, por autokratik.
  Respekte për ju,familjen tuaj dhe vllezërit himarjotë që.nuk i janë nënështruar as armiqve shekullore dhe as këtyre të sotmëve. Sorkadhja

 410. Çapajevi rus thotë:

  Ne nuk çuditemi se nuk janë femomenevtë këtyre zgjedhjeve, me të tillë tipa, por ka dhe gazetarë apo analistë që nga padituria na e bëjnë mizën buall dhe buallin njeri. Eh ka plot turli për kazanat e politikës dhe të mediave.
  Çapajevi rus

 411. Tironsi thotë:

  O zot çfarë tmerri! Shikoni si shkruajnë!! Lëre si këmbët e pulës, por çfarë i bëjnë shqipes!!!

  PERMETE thote ajo, jo PERMET

  Ky tjetri shkruan Shqipëris, dhe jo Shqipërisë!!!

  Të qajmë a të qeshim?!!?

 412. Lili thotë:

  Turp per LSI -ne me Ramen ka bashkeqeverisur Petrit Ilir Hitleri

 413. adnan kondakci thotë:

  Ky toc ka qene sekretar ne MINISTRINE E RENDIT????????

 414. AL thotë:

  Kujt i thoni histori suksesi ju mer, ke doni me na shit per profesioniste, apo familjare te perkushtuar?!! Skeni turp qe promovoni personifikimin e poshtersise, intriges, paaftesise? A i dini bemat e kesaj monstre ju, apo qellimisht beni sikur si dini! Cilen pjese konsideroni histori suksesi? Falsifikimin e notave te diplomes ne Itali? Parate qe iu merrte studenteve per provimet? Apo korrupsionin qe ka bere kur ishte sekretare e pergjithshme ne Ministrine e Drejtesise. Te kishte vetting ne kohen e bemave te kesaj, ende dhe sot pas hekurave do ishte! Ia di nje brez i tere studentesh te viteve 90 “aftesite” profesionale kesaj femre, ashtu sic ia di edhe “moralin e larte” femeror! Turp i madh kur antivlerat shiten si vlera

 415. Vlonjati thotë:

  Z.Paskal e njoh shume mire dhe kam respekt.Nuk mare persiper te di numurin e antaresis te partise se tij por,di se amo eshte nje parti shume e vogel dhe si è tille nuk duhet te kete pretendime.Ai kerkon te kete deputete dhe vende te ndryshme neper ministrira.Gje e cila nuk i shkon.Kaq per PDS dhe “Kalin” sic i therrasim ne me perkedheli.

 416. Mtati thotë:

  Nese politika ka vuajtur kaq shume,shkak eshte bere Leshelia juaj.Deri me sot Ju keni ngrene ne cdo tepsi.

 417. Xha sulua thotë:

  Edhe me urtësi, dashuri, tolerancë dhe sidomos me konsensus nga njëra anë dhe nga ana tjetër me brutalitet si do armatosni popullin (ashtu si debulesa jote Saliu që ka shkatërruar disa herë shqipërine), apo LSI-JA nuk kërkon pushtetin por pushteti kërkon LSI-në, apo juve ju paskan kërkuar falje kursejuvejo askujt, apo partia juaj do na qenka forcë e parë dhe po nuk u bë e tillë, zotrote nuk do dekretosh as zgjedhjet dhe as qeverinë e tjera budallallëqe. Nuk di a i.mbani mend dhe a i arësyetoni këto bëma? Jo zotëri ju duhet të kënaqeni kaq , me vendin e tretë. Është dialektike ju kenimlindur nga e majta pra jeni bijë dhe sibevtillëmmund të nëheni nëmëmkurnnëna të vdesë
  Por PS-ja nuk vdes sepse është parti e shoqërisë civile.më afër popullit. Mos ushqeni për arritje që nuk i keni fuqitë.mendore dhe numerike, ndryshe rrezikoni zbritje shkallësh. Mos krijoni eufori sepse do zhgënjeheni dhe pastaj do ju ikë truri dhe do bëni marrëzira që do ju kushtojnë shumë. Kujdes me forcën!!!!
  Xha Sulua

 418. jetmiri thotë:

  Je nje plehre Ilir Meta,ku gjithe kohes ke qene autor i shantzheve,dhe jo pjese e montazheve,populli ta njeh mire sojin,sepse dhe aty ku Çfaqesh me ze e figure thua qe kane bere montazh,je i pa skrupullt,je i neveritur.Un kam vite qe nuk votoj se jam jashte vendit,por me vjen mire dhe keq,me vjen mire qe sapo vjen dita dites ligjet dhe nderkombetaret duhen te centrohem para deklaratave te nje presidenti koqe, me vjen keq qe voten time dhe familjareve te i ta ktheja ne gure te rende per te nxjerre nga politika vrastare vellazerore qe kerkoni ju o i pa fytyre.

 419. Qazim Sheku thotë:

  Lidhja perverse e shtypit dhe politikes. Dhe nuk besoj se ka Rama faj domosdoshmerisht… Ec e prit populli pastaj. Keto lloj gazetaresh nga fuqi e peste e kane kthyer shtypin ne kollone te peste.

 420. JKB thotë:

  Monstra si ky nuk janë të denja për racen njerëzore!

 421. Korçari thotë:

  Sheiku Like Floriri, Kryehajduti me çizme e me bllok i Shqipërisë.

 422. Ta gezoni Inzagin. Uroni te mos mbetemi te fundit ne grup ne kompeticionet e arshme.

 423. De Biazi do mbetet ne historine e futbollit shqiptar si njeriu qe punoi me perkushtim te jashtzakonshem per ngritjen e nje kombetare dinjitoze.
  Ju falemderojme dhe do t’ju falenderojme per jete, Mister De Biazi.

 424. De Biazi do mbetet ne historine e futbollit shqiptar si njeriu qe punoi me perkushtim te jashtezakonshem per ngritjen e nje kombetareje dinjitoze.
  Ju falenderojme dhe do t’ju falenderojme per jete, Mister De Biazi.

 425. Drakula Pan thotë:

  Shyqyr që paske shpëtuar se turqit Skënderbeu i dogji me zift apo e ke harruar filmin? Nuk je partiake dakort, por çdo gjë ka vëndin dhe kohën e trajtimit 21 janari nuk bëhet pa shkatërruar sistemin e drejtësisë që ka ngritur Saliu zonjë dhe këtë bëri PS-ja. Miratimin e reformës në drejësi. Me ngritjen e kësaj reforme dhe me votat PS-së fillon zbatimi i 21 janarit dhe jo vetëm ai. Nëse fiton PS-ja dhe nuk realizohet 21janari gërdeci apo dhe shumë të tjera atëhere ti, unë dhe të gjithë duhet të kërkojmë llogari dhe fort bile. U kuptuam? Shko voto ti dhe të tjerët si ti!
  Lëri ankesat që të mësojnë të tjerët. Duhet të jeni vetvetja
  Drakula pan

 426. elis thotë:

  JO me lul bashen qe ka shume gabime mbi kurriz

 427. Hahaha thotë:

  Goxha parashikim për 2011, hë?!?! Bravo Gazeta na çove prapë p.e.s. me numërimin e viteve mbrapsht …

 428. entela thotë:

  Ca budalliqesh, Marini ketu me Presidentin Topi eshte kur u dekorua si sportist nga Presidenti. Futja kot ca gazetash. Ai ne ate kohe ka qene diplomat ne MPJ dhe ky shkrim ska qene ne 19 Shtator 2009. Ska qene ndonjehere ne eskorten e ndokujt Marini. PUPUPUPU GAZETA SHQIPTARE

 429. Emine thotë:

  Po te pakten, si minimum, te bente ate qe beri z.Selami. Se sa kohe ishte kandidate, mijera e mbeshteten edhe pse per nje pjese te mire ajo mbetej e perkedhelura e PD-se, qe diti t’ia shijoje frutet me bisnesin e te shoqit dhe pse jo edhe me te tjerat? E per te mos i lene shteg per komente, do te doja te sqaronte vetem nje fakt: ne cilin vend te botes demokratike, nje biznes sjell aqe shume te ardhura ne pak kohe, sa te bredhesh me makina luksoze, me vila, me pushime nuk e di se ku????

 430. Ari Tirane thotë:

  Hajdute.Fitoj vendin e punes me shtirje dhe lepirje, nuk e ka te gjat mberthecka

 431. Eni thotë:

  Avokat,bjeri se i bie mire ti

 432. Zani Burimi thotë:

  Ti Berat Buzhala, nuk te degjon kush ne Kosove dhe jo me ketu ne Shqiperi.Lere po na paske marre dhe nenshtetesine shqiptare nga Nishani t i fare burreci!
  Mos na dil me shoket e tu Fevziun, Rakipin e ndonje si Shkullaku, sepse na e ben kanalin TV te neveritshem.

 433. Drakula Pan thotë:

  Mos duhet kuptuar se ky publikim që bën sb është i qëllimtë.për të bërë fushatë edhe sb kunder lulit?? Nuk.është çudi qenka kthyer edhe sb me rilindjen
  Urraaaaaaa. Drakula Pan

 434. Thank you Mister De Biasi for putting Albania on the European Soccer map. You will be remembered and respected forever by the Albanians in Albania and worldwide. You made us feel proud and you made us feel you’re one of us.
  Thank you again mister. I wish you the greatest successes in your future endeavours.

 435. Bashkim thotë:

  Lexoni me vemendje nivelin e ulet te diskutimeve ne koken e partise dhe keta flasin per letersine.

 436. Kemi knaqsin qe e njohim edhe minoren, dallohej, bante shej! Si gjimnazist shkelqei dhe shkelqimi u rrit se bashku me ‘te.
  Kujtoj ministrin e mjeksis (ndoshta i pari )mbas pushtimit komunist, ishte nje veteriner! Sa zgjedhje e goditur! Populli ishte si kafsh, veterineri duhej.dhe historia vazhdoi me te ndryshem….Urojme te vazhdoje per sembari.urojme te linde Republika e re! Kso kuadrosh i duhet popullit tone te mjeruem!

 437. Kujtim thotë:

  Nga pjella e kkimit gjithcka pritet

 438. timi thotë:

  jo cdo gje qe shkruhet ka vlere

 439. Theo thotë:

  O Bledi, je antar i republikes se vjeter, ti pret qe te jene njesoj si Ilir Meta dmth kanceri i Shqiperise, por jo ti je gabim Shqiperia po ndryshon shume dhe kjo eshte merite e popullit dhe Edi rames, kurse ju jeni 100 vjet mbrapa, dmth e doni Shqiperine Avganistan, ashtu sic e duan Grekerit, Serbet po ashtu dhe stergjyshi jot. Vota e sotme ishte vota per Vettingun amerikano-gjerman. Poppulli shiptar eshte i varfer por eshte i zgjuar.

 440. Asd thotë:

  Ja ku erdhi dita, te votosh PS?

 441. Sorkadhja thotë:

  Qenke pezmatuar shumë zonjushe gazetare.
  Para disa ditësh të komentova për helmin që nxirrje nga marazi që pse po bëhet shqipëria.
  Ta kujtoj ishte mllefi yt për sheshin dhe parkimin e nëndheshëm ku nuk le gjë.pa thënë. Sot na thua pse iku “demokracia” etj. Zonjë a zonjushë ik mëso se ç’farë është demokracia.pastaj shkruaj nga andej matanë kufijve të Shqipërisë.
  Mos i jep shumë rëndësi vehtes së do rritesh vlerat e emëruesit tënd. Shqipëria dhe banorët e saj nuk janë të asnjë partie që vret, që kontabandon, që hedh në erë një fshat të tërë,që ka shkatërruar tre herë këtë popull dhe vend, parti që ka vjedhur emrin e demokracisë, parti që mashtron,fyen,dhe shpif për gjitjçka; së fundi parti që shet hapësirat e vendit të shtetit të toj
  Prandaj shiko punën tënde dhe mos e ngarko shpinën me shumë dru apo shkurre se do biesh nga peshat që muk jsnë për ty
  Sorkadhja

 442. Your Name...Xyz thotë:

  Nik dihet kush te paska pyetur z. Kikan, por ljo pyetje nuk është për ato figura të ndruara pyetjen ju duhet t’ja bëni kryeprokurorit i cili e ka detyrë të hetojë dhe të akuzojë çdokënd që del e trimërohet siç ëdhtë rasti që qenka bërë kjo pyetje për deklaratat dhunuese duke thënë : u thoni lezhjanëve se ka ardhur Iliri me eskortë dhe miq për të ruajtur votat e një partie. Besoj e mësuat jt i duhet drejtuar pyetja. Mos i vini më siklet ata që ligjërisht
  nuk veprojnë dot
  Xyz

 443. dash ago thotë:

  jo shoku Majk
  harrove dhe kontrollin e hekurt mbi voten e administrates dhe familjareve te tyre.ajo eshte berthama e pushtetit.
  te tjeret jane levozhga.

 444. Partroti SHBA thotë:

  Na gezon fakti qe per her te par ne keto zgjedhje, qytetaret shqiptar, me perjashtim te nonje incidenti te vogel qe sduhet te ndothte, votuan te lir, te qet dhe sejcili ja dha voten asaj force pollitike qe shpreson te sjell ndryshime pozitive ne eten e qytetareve, si ne qytet edhe ne fshat.
  Suksese zoti Kryeminisster i SHqiperis edhe ne kater vitet e arceme.

 445. peter thotë:

  Nje mrekulli .

 446. pas orarit zyrtar dhe ne fb personalm mund te shkruaj cfare te dua.jo.ne emailin zyrtar

 447. Eri thotë:

  Cfare doni ju LGBT?!
  Te drejten te biresoni femije?!
  Ju hiqni te drejten krijesave qe nuk mbrohen dot te kene nje babe e nene biologjike?!
  Oriana Fallaci strehonte dy emigrante gay ne shtepi dhe ishte kunder nje ideje te tille….
  Adultet te vendosin vete per zgjedhjet ne jete,por jo femijet Nuk kemi te drejte t’i vendosim perballe kushteve qe nuk jane trend i shoqerise.
  Doda,ka mbrojtur gay komunitet nga diskrminimi,por eshte kunder kesaj se mesipermes. Edhe une,kunder jam .

 448. Eri thotë:

  Tano, sa shpejt dredh?!

 449. margariti thotë:

  Populli shqipetar votoj. Shume analiste (tani jame duke pare Tv abc, date 26 ora 21 30, me Bashkimin etj) thone: ”ska mundesi, te ikin kaq te rinje nga Shqiperia se e shikojne te pa mundur per te jetuar ne Shqiperi dhe perseri votohet PS-ja” (qe per te gjithe eshte e kjarte se rroga ne shqiperi nuk eshte si ne Gjermani, por keta ”analiste” e kane te pa kjarte). Edhe nuk kane akoma te kjarte se populli shqipetar nuk voton me te mirin (se te mire nuk ka), por voton ate qe eshte me pak i keqi, dhe populli shqipetare (deri sa PD ka ne udheheqje Berishen), populli gjithmon beson se Rama ashte shume me pake i keq se sa Partia qe drejtohet nga Berisha. Por keta ”analiste” hiqen te paditur, bejne sikur nuk i kuptojne shkaqet qe populli i thjeshte i kuptone shume mire.

 450. Ina thotë:

  Jam dakord me ju me përjashtim të pjesës mbi drejtshkrimin. E keni harruar shkronjën e bukur ‘ë’. Mirë pseudo gazetarët/analistët, por edhe redaktorët. Turp!

 451. Servet thotë:

  Cfar duhet te presim e cfar kurajoje te kemi kur ju ne nje kohe qe duhet te benit fushate u mbyllet ne cader,kur ju ne vend qe te benit fushate kur kishte mbetur dhe me pak se nje muaj kohe filluat te grindeni per listat,kur ju ne fushate ne vend qe te ngriheshit kunder rilindjes qe e mbushi vendin me droge ,qe kishte pushtetin,qe mund ti manipulonte zgjedhjet ju kundervute LSI duke u bere ortak me Ramen.

 452. Gezuesi thotë:

  Urime dhe pune te mbare!
  Per te mire te vendit i ke duarte te lira dhe drjto timonin!

 453. Genjeshtaret thotë:

  Tani kam fillua te deshprohem. Sa nga keta “besimtare” ishin per te vendos per fatin e tyre ne zgjedhjet politike?! Sa nostalgjik jane Shqipetaret per genjeshtrat e vjetra?

 454. nikua thotë:

  Vertet mendoni se fajin per zgjedhjet i ka vetem Basha??????!!!!!!!, -shume cudi!!!!!!. E para as qe duhet te pretendonit qe PD duhej te fitonte pas asaj katastrofe qe PD e la vendin para 4 vjetesh. Faji nuk asht vetem i Bashes. Faji i Bashes ishte qe (i nxitur nga Berisha) ai e kerkonte llokmen me pahire para kohe, por rrevolucioni behet kur piqen kushtet, nuk behet me pahir; -(fole e shaje sa te duash ti, populli gjykon vete). ashtu si ni femije qe lind vetem kur i vjen koha. Sa per dijeni, e djathta kurre nuk ka fituar zgjedhjet, edhe ne 1993 ja dha e majta vete me urdher te Ramizit. Kisha kudo shoke e miq ne gjithe qendrat e votimit, te gjithe thane se ”ja dhame vete me urdher nga Ramizi” i cili kish dhen urdher ”jepuani, vetem te na lene te qete”.

 455. margariti thotë:

  Vertet mendoni se fajin per zgjedhjet i ka vetem Basha??????!!!!!!!, -shume cudi!!!!!!. E para as qe duhet te pretendonit qe PD duhej te fitonte pas asaj katastrofe qe PD e la vendin para 4 vjetesh. Faji nuk asht vetem i Bashes. Faji i Bashes ishte qe (i nxitur nga Berisha) ai e kerkonte llokmen me pahire para kohe, por rrevolucioni behet kur piqen kushtet, nuk behet me pahir; -(fole e shaje sa te duash ti, populli gjykon vete). ashtu si ni femije qe lind vetem kur i vjen koha. Sa per dijeni, e djathta kurre nuk ka fituar zgjedhjet, edhe ne 1993 ja dha e majta vete me urdher te Ramizit. Kisha kudo shoke e miq ne gjithe qendrat e votimit, te gjithe thane se ”ja dhame vete me urdher nga Ramizi” i cili kish dhen urdher ”jepuani, vetem te na lene te qete”.

 456. Shaban thotë:

  Une shkrova koment. Tani po e perseris:Na rueft zoti nga keta fetare! Orjent i pa skrupullt! Vetem keta e dine kush eshte zoti!

 457. Dielli thotë:

  Une habitem si ka pas guximin ai qe ta rrefuzoj ty vizen?!

 458. Nxitoni thotë:

  Tani edhe nje parti edhe me demokratike e re! Vetem kesaj radhe me serjozisht!

 459. fery thotë:

  Une gjithmone e kame shprehur mendimin tim pro Znj.Bregu qe Ajo ta merre drejtimin e PD ne Shqiperi , edhe kure ajo bente fushate ne Tirane ne perkrahje te z.Basha neper lagjet e Tiranes , edhe kure z.Basha e morri drejtimin e PD nga lideri i saje z.Berisha sepse , nga ketu , ne Kosove shofim se z.Basha ishte lidershipi i sforcuar dhe kjo , vetevehtiu krijonte nji gare jo te barabarte edhe ndaje te ndjerit Olldashi sepse , mendoje se po ate kohe te akordohej nji gare e barabarte dhe transparente ne PD , znj.Bregu bindeshem do te kishte fituar postin e te pares se PD dhe me 25 qershor , bindeshem do ta kishte mundur PS e z.Rama te raskapitur dhe gjysem te dorzuar, ose thjeshte , para kapitullimit. Fjalen e kame per momentin politik dhe, avantazhet e padukeshme qe i ka nji person ne ate moment politik te cilat , nji lidership me eksperience si z.Berisha ( sepse eksperienca krijohet nga deshtimet ) ishte i obliguar ti ” lexoje ” e jo te bie nen ndikimin e emocioneve kurse gjykimin logjik ta le ne harrese.Aqe me teper , qe ne ketu ne Kosove shifnim autoritetin qe kishte Znj.Bregu dhe perkrahjen qe gezonte ne paraqitjet e saje ne komisionit europian por, edhe respektin nga frika qe kishin kundershtaret e PD ne Shqiperi te cilet leshuan nji feshame lehtesuese kure u be shpallja e z.Basha per drejtues te PD sepse , qyshe ne zgjedhjen e tij , z.Rama nuk shifte ndonji rezik potencial nga z.Basha sikur u kanosej reziku po te kishte kandiduar dhe zgjedhur Kryetare PD Znj.Bregu…
  Edhpse ne Kosove ka nji perkrahje te gjere për PD tani , mbasi qerrja u thye , s do mende se rruge do te gjinden sa te duash , dhe kjo nuk eshte edhe ndonji humbje e madhe por , ikja dhe keqemenagjimi i kohes e cila eshte e pameshireshme dhe kure nuk e trajton si duhet, te kthehet ne armike nr.1 , koha nuk kompenzohet dhe koha ne kete moment paraqet humbjen me te madhe per PD , Shqiperine pot, pse jo , edhe Kosoven andaj , mose humbisni kohe dhe votojeni znj.Majlinda Bregu per lidedhip te PD ne Shqiperi …!

 460. Çapajevi rus thotë:

  Po z. Nishani nuk do kandidojë? Kujdes Edi se atë do ta emërojnë sepse i ka dhënë shumë familjes-parti.Sidomos Nishani ka shkëlqyer me shërbimet e pafund që i ka bërë partisë së tij gjatë presidencës. Ai ka dhe bekimin e LSI-SË e cila e ka mnështetur atë në kryerjen e shërbimit partiak. Çapajevi rus

 461. Çapajevi rus thotë:

  Po ku shkoni more pa marrë dorë tek plaku “Mere”? Ai ka sjellë vërdallë në lëmë bosh kuajt e politikës 26 vjeçare dhe jo.më dhëndurrët apo satelitë të tjerë. Ka ardhur momenti të tregoni se kush është vërtet demokrat duhet të distancohet nga këto kurthe që po tjerr plaku mereeee.
  pd-ja e saliut duhet të mbyllë kapitullin. Ju mendoni si t’ju thotë kaploqja .Çapajevi rus

 462. shpetim saraci thotë:

  Pyete pak sa vete ka kercenuar i ati i saj i sapo dal nga burgu?

  Pyete pak si e ka rrahur kryetarin e bashkise se peshkopise

 463. bujar selimi thotë:

  Ata nuk e kuptojne se tani , filloi nje epoke e re e qeverise , dhe se partia demokratite deshtoi , dhe shqipetaret ndoqen zotin Edi Rama , ndoqen reformat , dhe punen e palodhur te kesaj qeverie .

 464. Elis Sina thotë:

  Kta tekniket e dreqit, duhet t kishin dhene dorheqjen sot..

 465. Ana dello thotë:

  Zoti Basha luftoi deri ne fund , dhe humbi , tani menyra me e mire eshte te mbaje tekniket e tij me shpresen se do marri dicka nga kjo qeveri . Timoni eshte i yni zoti basha , koha jote mbaroi . Largoju !!!

 466. Anisa Bega thotë:

  Pse nuk e pranoni dot , qe shqiperia zgjoti Partine Socialise , sepse zgjodhi ate qe ka punuar per popullin dhe jo qytetaret digjitale dhe ministrat e tij fasade .

 467. hajdin elezi thotë:

  Jepni dorheqjen !!! Skeni pse rrine me ne detyre !!!

 468. eri frangu thotë:

  Shqiptaret zgjodhen,ato vendosen per fatin e shqiperise duke zgjedhur kryeministrin.Marreveshja perfundoi dhe ministrat teknike skane me vend ne qeveri duhen shkarkuar.

 469. Eglant Bega thotë:

  Ministrat ishin provizore dhe si te tille duhen larguar sa me pare.Fati i tyre ishte vendosur qe me pare,me zgjedhjen e qeverise se re ato duhen shkarkuar.

 470. avni tobli thotë:

  Me sa kuptoj arsyeja e kerkeses tuaj eshte qe edhe ti e kishe i cike me qejf te ishe ne liste.une po te bej nja dy pyetje qe me shume jane retorike.per ke voton babai jot?cfare kontributi ke ti qe je anetar i parlamentit te tiranes.babai jot voton partine socialist dhe ti ke 0 kontribut ne pd.te llastuar si puna jote nuk mund te hedhin tymuse ne mes te demokrateve.prandaj thuaji dirigjentit tuaj ta futet ne zgjedhje e ta fitoje Lul Bashen po mundi.

 471. izi hoti thotë:

  Ministrat teknike tani duhet vete te japin doreheqje pasi nuk mund te jene me pjese e marreveshjes pasi kjo marreveshje ishte deri pa mbarimit te zgjedhjeve .

 472. asen lupe thotë:

  keta ministra as nuk duheshin ne qeveri fare as nuk duhen tani . E gjuthe preteksti qe beri te mundur qe keta te jene ministra ka rene me 25 qershor .

 473. vula thotë:

  Nuk ke faj ti or mik , fajin e ka Basha qe futi ne listen e keshilltareve te Tiranes , njerez si puna jote , te sapo dale nga veza ,te perfaqesojne demokratet e Tiranes .

 474. Rei thotë:

  Ilva,sulme banale ndaj nderkombetareve?!
  Ju kujtoj se ka akoma nje vile ne Tirane te blere 3 here me shrtenjte se cmimi tregut,nga Vlahutin.
  Ju ndiheni komode ne shoqerine e kesaj zonje te korruptuar…shiteni diku tjeter,jo ne Shqiperi…e pame edhe qendrimin e saje per reformen..Ishte ajo qe jepte ok per variantet e para te nje drejtesie te kapur nga Rama..
  Cut the bullshit Ilva….

 475. Partroti SHBA thotë:

  Zoti Kryeminister Rama. Se pari, si une dhe qndra e mijra bashkeatdhetar ketu ne SHBA, ju urojm nga zemra suksese ne zgjedhjet parlamentare, PS dhe juve personalisht.
  SHpresojm dhe deshirojm qe kete legjislatu,r qe qeveria tuaj te sjell ndryshime pozitive ne interes te qytetareve shqiptar. Me pare mendo per forcimin e shtetit ligjor dhe permiresimine jetes te qytetareve, zhvillimit te bujqsis, industris

 476. Partroti SHBA thotë:

  Zoti Kryeminister Rama. Se pari, si une dhe qndra e mijra bashkeatdhetar ketu ne SHBA, ju urojm nga zemra suksese ne zgjedhjet parlamentare, PS dhe juve personalisht. Propoozimi tuaj per te miratuar kryetar kuvendit te SHqiperis, dote jet nje sukses tjeter i mazhorances tuaj , ne interes te vendit ton. Esht kandiidatura me e spikatur dhe me mire ne gjith deputetet, jo vetem te PS,por edhe te gjith kraheve.
  SHpresojm dhe deshirojm qe kete legjislatu,r qe qeveria tuaj te sjell ndryshime pozitive ne interes te qytetareve shqiptar. Me pare mendo per forcimin e shtetit ligjor dhe permiresimine jetes te qytetareve, zhvillimit te bujqsis, industris

 477. Partroti SHBA thotë:

  Fjalen per kryetar parlamenti e kam per zotin Gramoz Ruci. ju lutem i permendni emrin gjat moderimit para se te cfaet.

 478. Gezim thotë:

  Eshte e vertete qe genjen. Nuk e ka vizatuar shqiponjen ai qe thote ai. Po. Te ishte asbhtu do ishte ridenuar apo pushkatuar po te kishte pasur ate rol qe pretendon

 479. Bledi thotë:

  …si mund te ndodhte ndryshe kur te djathtet nuk kishin asnje nga zona qe ti perfaqesonte ndersa partia socialiste ne listen e saj i katerti dhe i gjashti ishin nga Xhafzotaj (shijaku).

 480. Xyz thotë:

  Kjo tregom s si bastion i drogës që ka qenë është mbështetur nga partia demokratike-bastion droge
  Fakt që tegon se kush e mbështeti drogën tek ne. Xyz

 481. Shaban thotë:

  Urimet me te perzemerta dr.Sofien!!

 482. Dibranet e mi…..,per dibranet..etj..etjjj…Nuk ke faj ti moj vajze jooo.PDIU eshte parti e Çameve jo e dibraneve.Problemet e Çamerise jane ku e ku me ato te dibraneve moj femer!

 483. Katerina thotë:

  Jeta esht vetm vuajtjw

 484. Çapajevi rus thotë:

  Z. Preç 800.000 euro me 135 lekë të rinj bëjnë 108, milionë lekë të rinj ose 1 miliard e tetëdhjetë.milionë lekë të vjetra.Si shumë i pasur qenka ai kampisti juaj, apo mos e ke ngatërruar me ndonjë bankë dakort megjithatë… por harrove nuk përmende “qokat”e LSI-SË. E kam fjalën edhe partitë kush më.pak e kush më shumë na e paskan hapur thesin.
  Kjo nuk është as e para dhe as e fundit herë

  Tithashë këto meqënëse je i penës dhe i politikës të takon të shkruash dhe analizosh fenomenin dhe jo të akuzosh një forcë.politike meqenëse nuk hyre dot në parlament. Bëhuni njiherë të vetme seriozë. Mos na shkruaj karagjozllëqe.çapajevi rus

 485. Xyz thotë:

  Po mirë rekomandoni që të mos ketë ofendime etj
  Por ke harruar ti që I gjithë lidershipi i PD-së, si në pozitë dh në opozitë për 27 vjet ka fyer e fyen shpif manipulon dhe nuk keni lënë gjë pa shpifur e sharë kundërshtarin si më pozitë dhe opozitë? Apo sot kur ju djeg dhe e pësuat brenda racës suaj ju erdhën mentë?
  Nuk ka nevojë.për asgjë tjetër, mjafton të mblidhen strukturat e partisë dhe luli, që babai yt dhe ti doni ta mbroni, të japë dorëheqjen,jo ashtu siç bëri yt atë që vazhdon të drejtijë në hije PD.sëfundi kush jeni ju që jepni
  këto këshila? Apo jeni nga ata… ” bijtë e etërve”.
  U marrosëshin ata që marrin mend nga ju-dhe etërit tuaj!

  PD-ka ardhur koha të çlirohet nga ju oktapodhët berishianë! Xyz

 486. Bureto thotë:

  PR ka qe nga koha e Godos qe eshte nen sqetullen e PD. Vetem nuk ka konkuruar apo fituar asnjehere. Vete mediu ka qene perhere deputet i listes se PD, perjashtuar ndo nje rast por edhe atehere me ndihmen e Saliut.Kesaj morri vetem 4300 vota ne gjithe Shaiperine. Mendoni vete se cfare partie e vetequajtur e djathte eshte kjo.FRD psh qe eshte e atij krahu mori 5.200, ndersa zoti Mediu nuk i ndahet parlamentit me fuqine e nje grusht votave qe merr dhe kur Idrizi qe ai i qan hallin, mori si parti 76.000, por nuk e siguroi dot vendin. Hipokrizi prej qylaxhiu dhe sahanlepires i Berishes.Po jeta do ta tregoje/vertetoje se do ta zejë mallkimi i nenave te Gedecit veshur me te zeza, shkaktuar prej servilizmit te tij ndaj familjes Berisha.

 487. Zani Burimi thotë:

  Urimet me te mira vajzes se z. Biazi,dr. Sofia. Paste shume suksese dhe shume lumturi ne jete !
  Qofsh gjithmone krenar, z. Biazi per femijet e tu!
  Tanti auguri!

 488. fery thotë:

  …parti te reja , komisione , task forca, kryetar e kryeministra ,gjithe me njerez te mendesive te vjetera , duke u gjendur ne nji rrethe virtuoz ne shqiperi , ne kosove , ne maqedoni e cdokund ku jetojne shqiptaret , tashe e 2-3 dekada ne po sillemi si pordha ne tirqi pa qitur gje ne drite …keshtu po tregon rezulltati sepse kete rezulltat , e theme me keqesrdhje , shqiptaret kane prodhuar kurse , serbija ne vitet e 90-ta shkaktoi luftera te pergjakeshme ne slloveni, kroaci, bosnje dhe kosove per nji dekade rreshte dhe sote ajo gjendet shume hapa para shqiptareve…sa turp…!

 489. fery thotë:

  …Dhe pikrisht kjo ishte droja e votueseve te LDK ,pikrisht kjo ishte arsyeja pse votuesit e LDK nuk dolen ne votime dhe nuk e votuar LDK sepse , lideri i saje Isa Mustafa do te deklaroje se pase zgjedhjeve mund te beje koalicion me PAN qe ne te vertet , ai po mundohet ta beje me ato metoda te tija perfide duke e plasuar ne opinion njiher jo tamam ashtu , ku sot , do te deklaroje se LDK do ta le deren e hapur dhe mund te beje koalicion me AAK e Ramush Haradinaj te nominuarit nga PAN per kryeminister dhe me Partine NISMA te Fatmir Limajt ponjashtu parti e Koalicionit PAN qe nenkupton se lideri i LDK Isa Mustafa ,mund ta le nji kapixhik ( dericke ) edhe per koalicion me PDK e Kadri Veselit , Partine e Koalicionit PAN qe fitoi me shume deputet ( 39 ) …
  A thua cfare mendon dhe cfare ka ky njeri i papermiresueshem …apo, vertet qenka aty ne krye te LDK ta shkaterrohet LDK. dhe pastaj te ik diku pa lene gjume ..?

 490. Fatmir Lohja thotë:

  Kjo pankarte,si rakete u holl per Nanon ,Ramen dhe u kthye ne baze per Bashan.Se kush e nisi ne destinacionin e pare,ate e di gjithkush.Kush e urdheroi te kthehet ne baze ka disa dyshime.Çader tek Shqup per zgjedhje te lira ne PD.Keto veprime tregojne se pak te zgjuar kene mbetuyr ne PD.

 491. shqiptar cam thotë:

  Nga na doli ky “filozof ??!”

 492. Petrit thotë:

  Pikerisht ky mendim,se humbja erdhi nga blerja votes eshte gabimi!E para eshte nje ofendim per popullin qe shitet e blihet!E dyta nuk nxirni dot arsyet e verteta e himbjes.

 493. Mu thotë:

  Berisha nuk pranon kryetar PD po si pati nje dosje.

 494. EMIGRANTI thotë:

  Mire e ke Spaho.Ai eshte rasti me i vogel , por juve nuk jeshit te afte ta ruanit deformimin e votes kur u angazhuat ne fushate , jo kete here qe shkonit per fushate dhe perfundonit ne det per plazh , Te gjithe cuditen me ate impenjim qe patete si moret kaq shume depuete?

 495. Zani Burimi thotë:

  O Mustafa, je shume minor duke u krahasuar me historianet shqiptare. Guximi yt per te ‘KRITIKUAR’ edhe DOM Gjergj Fishten eshte tejet qesharak dhe ne fushen e kritikes letrare,sepse do te “qeshet edhi (keci)” me sperdredhjet e tua qe kane si qellim te hedhin balte mbi historine tone reale. Ti, ore qorr, a nuk sheh maqedonasit e sotem qe duan te krijojne mite ne shek XXI duke e mbushur Shkupin me monumente dhe “akademiket” maqedonas po shkruajne “Historine e RE”? Po ne, more Mustafa :Pse duhet ta fshijme historine tone?Pse, more, e njollos Shqiptarine? Apo mos eshte ndonje lecke cerepi vete libri yt me kete titull provokativ?!
  Edhe citimet qe lexova ketu ne shkrimin e mesiperm jane krejt jashte kontekstit dhe kane si qellim ndoshta te coroditin ndonje analfabet, por jo inteligjencen shqiptare. Me vjen keq qe prof. Pellumb Xhufi na e paska shkruar parathenien, ai qe shkroi nje perle te vertete shkencore per historine Joniane te Shqiptareve te Epirit!

  • ….” te tjeret ( popujt tjere ) krijuan figura kombtare kur ato nuke i kishin edhe nga balta , ne i kemi dhe , ato i baltosim”

   Skender Luarasi

   Psh.Janne D’ Arce , ishte nji fshatare franceze, bukuria e se ciles i pelqeu shume mbretit francez andaj , per mos tu komprementuar para popullit , mbreti vendos ta sjelke vajzen e bukur ne oborina mbretror pastaj , me propagande shtetrore , shteti i Frances e ngriti Janne D’ Arce ne figure kombtare bile , na doli se Ajo i krijoi edhe kufijte e shtetit francez.
   Robin Hoodi anglez , zor se te kete egzistuar ndonjiher mirpo , per Te shkruajti edhe Shekspiri
   Mitollogjirat serbe shkojne aq large sa i kalojne edhe fantazite e njeriut normal kurse , te shqiptaret , na dalin horra e dallkauk te paguar qe bythen e shesin edhe per nji luge hallve dhe shkruajne per At Gjergj Fishten , Skenderbeun dhe nenen e Skenderbeut etj.etj pasi per te mire s arriten te permenden kurre ateher , do te permenden per te keq , ashtu si edhe eshte karakteri i tyre , ne rastin konkret , i Mustafa m*t Nanos

 496. Tefta Jaupllari thotë:

  Shpresojme qe do te beni me te miren per te permiresuar nivelin e punonjesve te administrates.Duhet nje nderhyrje urgjente pasi nuk ka as profesionalizem, etike e per me teper minimum perkushtimi ne sherbim te taksapaguesve. Kam bindjen qe do ja dilni te ndryshoni imazhin e administrates me njerez te thjeshte punetore dhe te perkushtuar.

 497. demo thotë:

  Kjo flet per “dibranet e mi”, si me qene Skenderbeu.Te dhancin hakun e votave te blera nga Mucallaret!

 498. Paul Tedeschini thotë:

  Shqiptart e jugut te Shqiperise nuk kan pase hasmeri apo ndonji te keqe direkte me sllavt. Bile komunistet e jugut erdhne ne pushtet pikrisht nga sllavt.

  Shqiptart e veriut kan qene shekullarisht viktima te krimeve te sllaveve deri gjate aleances Enver Hoxha-Josif Broz Tito.

  E sikur te ndohte e kunderta, sikur shiptart e veriut te lidhshin aleance me grekun kundra shqiptarve te jugut si do te quhej ndryshe pose TRATHTI KOMBETARE !?!

  Prandej asht antikombetare te kritikosh nji shkrimtar si Fishten qe i kndoi trimrise e malsorve te veriut gjate luftrave mbrojtese nga sulmet e sllaveve.

  Habitem qe te kete hjedhe balte Mustafa Nano kundra Fishtes. Pa e lexue me syte e mij ate qe paska shkrue Nano, mue nuk me besohet. Vetem ne qofte se Mustafa Nano zbaton porosite e Putinit, vetem atehere mund te besohet qendrimi antikombetar i Mustafa Nanos.

  • …shqiptaret e jugut,shqip.e veriut, shqip.e Kosoves ( ose sic me shume qejf sot na quajne bashkemendimraret e .M.Nanos) , shqiptaret e Maqedonise , M. te Zi , shqiptaret e Lugines se Presheves z.Paul Tedeschini , jemi nji .Keto Remetime per ne na i La peshqesh armiku i shqiptareve , turku sllavi dhe greku
   Ju nuk duhet te merreni me NESE ….sepse NESE gjyshja yte do te kishte patur nji pare tope, baba gjysh do ta kishe quajtur por , si kishte andaj , ti gjyshe asaje i the…!!!

 499. Albani thotë:

  Nje analize shume e sakt. Kush nuk pranon keto rregulla minimale te propozuara nga vete sekretari organizativ i pd, dmth qe ka plan te manipuloje zgjedhjet

 500. Astrit thotë:

  Urimet emia z kryeministe per fitoren e merituar,dua tju shkruaj per nje problem we ma shqeteson the gjitheve,reformimin e administrates,Jo vetem ate qendrore pot sidomos ate lokale,she per kete do the sygjeroja we me administration e re the rekrutoni femijet e emigranteve the shkolluar be Europe she amerike,the cilet japin kontribut neadministraten e.vendeve Ku jetojne,Kane marred edukate.pine europiane etjera.

 501. Rahim Ombashi thotë:

  Skicë e shkruar me dhembje, mall e vlerësim.

 502. besjan thotë:

  Basha me mbeshtetje mori 450000 vota. Disidentet pa fushate te hapur 200 000 vota. Keshtu qe politika e Bashes nuk ka qene e duhura. Kane apo nuk kane kellqe te tjeret. Por me kellqet e Bashes PD vetem po tkurret.

 503. Ragip Rugova thotë:

  E kam me keqardhje a them por, autorëve nga Shqipëria londineze do ua ndaloja të mirren me histori të raporteve të shqiptarëve të veriut me sllav të jugut!

 504. fery thotë:

  Ku i dihet , ndoshta M.Nano ka gjene sllavi, ndoshta Milladini ose Mugosha gjate qendrimit ne Shqiperi afer vellaut Enver , kane patur fatin ta njohin” rastesishte ” mamane e Mustafa Nanos …sepse , ky tranzicion i pafund qe po ndodhe tashe e 28 vite ne Shqiperi , sindromi i se ciles e ka pushtuar edhe Kosoven , s ka se si ndryshe te shpjegohet preveq , qellimeve djallezore sllave te cilat qyshe para nji shekulli i qiti ne drite At Gjetgj Fishta kurse nji kasnec si M.Nano shprehe keqeardhjen e tije per arsye se shkrimrari i Madh na la amanet nga cilet ane shqiptareve do tu vije zullumi…!

 505. Patrioti SHBA thotë:

  Zoti Rama, duke te uruar perzemersisht per fitoren madhore qe qytetaret shqiptar i dhane PS dhe juve personalisht. Pranoni dhe urimet tona te mjra bashkeatdhetareve tuaj, urimet me te ira dhe suksese ne ralizimin e rreformave madore qe ka dermar qeveria tuaj, ne funksjonte shtetit ligjor, ritjes te irqenjes te popullit shqiptar, hapjen sa me shum te vendeve te punes dhe disa prioritete qe u sherbejn shtetit ligjor dhe ritjes te miirqebnjes se qytetareve.
  Me qene se jini ne prag te krijimit dhe mirayimit te qevris Rama 2, kemi nje sugjerim dashamires.
  Sa u perket kater kanddaturave qe shkruet e thuet, te kater personat jan njeri me i mir nga tjetri.
  Por duke menduar qe jemi ne dy shtetete me qeveri dhe parlament me vehte, esht me normale qe keta zoterinj dhe zonja te gjejn vend ne qeverin e Kosoves qe pritet te miratohet se shpejti. Ju kerrkuat timonin per te drejtuar vendin edhe kater vitet e arceme dhe populli ta dha mundesuin. Nderkoh nder antaret e PS, pse jo dhe intelektual te shquar, por atdhetar e patriot, ka shume ne vendin ton. Mendoi qe dote jet me mir te krijosh qeverin me antar te PS qe jan kuadro te aft, te ndercem. Duke ruajtur respektin per vellezerit e motrat kosovare. Esht mir te cfrytezojm afteesit e kuadrove tane, pa mar hua nga Kosova, ata jan shum te nderuar, por kur ne kemi me shumice, duhet ti respektojm se pari tanet. Kjo ndikon mir edhe ne opinjonin e brendeshem.

 506. Patrioti SHBA thotë:

  Zoti Rama, duke te uruar perzemersisht per fitoren madhore qe qytetaret shqiptar i dhane PS dhe juve personalisht. Pranoni dhe urimet tona te mijra bashkeatdhetareve tuaj, urimet me te mira dhe suksese ne ralizimin e rreformave madhore qe ka ndermar qeveria tuaj, ne funksjon te shtetit ligjor, ritjes te mirqenjes te popullit shqiptar, hapjen sa me shum te vendeve te punes dhe disa prioritete qe u sherbejn shtetit ligjor dhe ritjes te miirqenjes se qytetareve.
  Me qene se jini ne prag te krijimit dhe mirayimit te qevris Rama 2, kemi nje sugjerim dashamires.
  Sa u perket kater kanddaturave qe shkruet e thuet, te kater personat jan njeri me i mir nga tjetri.
  Por duke menduar qe jemi ne dy shtetete me qeveri dhe parlament me vehte, esht me normale qe keta zoterinj dhe zonja te gjejn vend ne qeverin e Kosoves qe pritet te miratohet se shpejti. Ju kerrkuat timonin per te drejtuar vendin edhe kater vitet e arceme dhe populli ta dha mundesuin. Nderkoh nder antaret e PS, pse jo dhe intelektual te shquar, por atdhetar e patriot, ka shume ne vendin ton. Mendoi qe dote jet me mir te krijosh qeverin me antar te PS qe jan kuadro te aft, te ndercem. Duke ruajtur respektin per vellezerit e motrat kosovare. Esht mir te cfrytezojm afteesit e kuadrove tane, pa mar hua nga Kosova, ata jan shum te nderuar, por kur ne kemi me shumice, duhet ti respektojm se pari tanet. Kjo ndikon mir edhe ne opinjonin e brendeshem.

 507. fery thotë:

  E madhe eshte Zakja dhe arti i saje . Thjeshtesia si ajo i trajton gjerat , e zakoneshme , ne vecanti artin dhe modestia e saje jane shume mbresenese…fundi i fundit , 4 femra te medha ka Kosova… , Shene Terezen , Zaken, Majlinden dhe Uta Ibrahimin…per fat te keq , nuk kane degjuar te kemi ndonji burr te kalibrit te tyre ..!

 508. Patrioti SHBA thotë:

  Zoti Nebi, pa dashur te gjukoi mbi opinjonin tuaj, per zotin Gramoz Ruci, theksoi se Drejtessia shqiptare qe hetoi rastin e 2 Prillit ne SHkoder, jo vetem qe sgjeti asnje gjurm te kesaj tragjedie, por e nxori te pafajshem ndaj akuzes te ber ndaj ti.
  Ne gjith begraundin e tij, si kuader politik pak koh ne PPSH, as ka urdheruar dhe as ka crare askend ne Tepelene, dhe askund, per 27 vjet ne PS, esht shquar dhe shquyet per atdhetarizem, patriotizem dhe dashamiresi ndaj qytetareve shqipar.
  Deshperimin qe ke per sistemin e mallkuar qe lam pas, mos ja ngarko e kerko Gramoz Rucit, i cili sishte gje tjeter vecse nje ushtar si qindra e mijra qytetar shqiptar e shqiptare qe u ben pjes e ati sistemi famekeq. Ata qe ishin pergjegjes kryesor, qe denonin e vrisnin pa gjyq e pa mbrojtje, e muaren denimin dhe shyqyr qe thyen qafen. Ndersa Gramoz Rucin shumica e qytetareve e vlereson dhe e votjn per gati 27 vjet, spse ska ber krime e vrasje si thoni ju.
  Nuke dua ta perdor emrine zotit Sali Berisha qe kishte funksjone partie, dhe i sherbeu udheheqjes per dekada, por populli e zgjodhi president dhe parlamenti e zgjodhi kruyeminister, duke qene edhe kryetar i partis demokratike.
  Ne cdo vend te botes demokratike ka te majt dhe te djatht, keshtu funksjonon shteti demokratik. Mbas 27 vitesh demokraci vedi ka nevoi per unitet, bashkeveprim dhe jo urejtje, grindje dhe percarje. Nena Terze na la amanet dashurin midis qyterave shqiptar, jo percarjen. Jemi pak shqiptare, prandaj me shum unitet dhe dashuri per njeri tjetrin te duam e ndihmojm brenda ligjeve dhe normave shoqerore. SHpresoi ne mirkuptimin e qytetareve tan.

 509. TEODOR KARECO thotë:

  NGRIRJE, HEQJE APO DOREHEQJE JANE E NJEJTA GJE.
  MOS ABUZO ME TERMINOLOGJINE ZOTI BASHA – KERKO DOREHEQJEN.
  Teodor Kareco

  Ditet e fundit Partia Demokratike pesoje nje nder humbjet me te thella ne historine e saj. Gjykimi im, ndonese larg, eshte se pergjegjesia kryesore eshte e zotit Basha. Kjo jo vetem e thjeshte per drejtimin prej kapadaiu te fushates, mendimeve shume te ceketa, mungeses se alternatives, kopjimin e sloganeve te pakuptimta si “Republika e re” ne vend te “Rilindjes”. Ai hodhi poshte mundin e sakrificat e demokrateve duke u ngujuar ne cader me slogane nga me te ndryshmet. U kenaq me nje “kocke” per disa ministry e drejtori.
  Keto ishin fasada e jashteme e bashkebisedimit, e vetmja rruge e Bashes per te “mbuluar” disi paaftesine e tij shembullore para fatkeqesise qe do vinte.
  Nuk besoj qe ka njeri me mend qe te shpresoje se ne nje muaj do te zhduket kanabizimi i gjithe Shqiperise, molepsia e institucioneve legjislative e ekzekutive nga kriminalizimi e te tjera si keto. Ato jane ulur kembekryq ne Shqiperi.
  Nuk dua te hyj ne analiza. Por me ka mbetur peng nje gje: kaq i paafte je zoti Basha kur nuk bere asnjeidebat me Ramen qe “quravitej” poshte e lart se nuk mund te bente me shume ngaqe e pengonte LSI. Ne radhe te pare ai duhej ta falenderonte LSI-ne qe e solli ne pushtet per ato vite e qe e lejoje te sterpasurohej nje grusht kriminelesh me perhapjen massive te kanabisit. Ai i krijoi kushte sot qe te fitoje – nuk do mend qe qindra mije kultivuesit e droges plus parave maramendese, do t’ja garantonin fitoren. Por, bashkeqeverisja nuk pengoi Ramen qe te zbatonte programin e punesimit, te mireqenies etj. Kishte ndonje situate te sikleteshme ne baze por jo si qeveri. Mua me duket se eshte i semure dhe krejt I paafte dhe I pazoti dhe Shqiperia do te vuaje edhe per 4 vjet nen sundimin e tij medioker.
  Vete zoti Basha nuk kish asnje rruge per te mospranuar se ai ishte pergjegjesi kryesor i kesaj humbje katastrofike. E perseris “humbje katastrofike” qe ka vetem e vetem nje pergjegjes, nje shkaktar – drejtuesin e paafte e megalloman Basha.
  Por, megjithese pranoi me fjale pergjegjesine, per te rruajtur “prapanicen”, nuk nguroi te shkele statutin, te shkele pervojen e demokrateve, demokracine e brendeshme ne parti duke “ngrire” pozicionin e kryetarit dhe duke rruajtur privilegjet a atij pozicioni per te garantuar rizgjedhjen e ketij “humbesi te madh” me metoda manipuluese e diktuese.
  Per gjykimin tim ngrirja, heqja apo doreheqja jane e njejta gje.
  Jam duke punuar per nje botim per Shtetezimin e Tokes nepermjet reformes Agrare te viteve 1945-1946. Pikerisht keto dite kisha perpara process verbalin e séances se trete te Kryesise se Keshillit Antifashist te dates 29 Gusht 1945 ku shqyrtohej ligji i Reformes Agrare.
  Kur diskutohej problem i shperblimit te pronave private te pyjeve u ngrit zoti Ramadan Citaku dhe propozoi “te ngrihet paragrafi i II-te i neneit 21 qe ben fjale mbi shperblimin e pyjeve private qe shtetezohen”. Dhe Kryesia e atij Keshilli e hoqi nga projektligji ate pjese. Megjithese nje pjese e mire e anetareve ishin medioker ne keto interpretime nisur nga Enver Hoxha, kishte edhe njerez me mend si Gjergj Kokoshi, Sejfulla Maleshova dhe juristi i njohur Manol Konomi. Ata e miratuan “ngrirjen” pra heqjen e atij paragrafi nga ligja qe po diskutohej.
  Kjo eshte nje pervoje shqiptare ne vitet e para te vendosjes se diktatures komuniste. Kete pervoje pra, ngrirje, heqjen dhe doreheqjen duhet ti quajme dhe jane ne fakt te barasvlefeshme.
  I takon Kryesise se Partise Demokratike qe duke pranuar “ngrirjen” e kerkuar si doreheqje ti heqe Lulzim Bashes te gjithe te drejtat zyrtare: dmth zyren e kryetarit, drejtimin e administrates etj. Nese duhet, te garoje si i barabarte midis te barabarteve. Per mua eshte e pamoraleshme te kandidoje nje njeri qe po e con Partine Demokratike drejt gremines, nje njeri megjithse me shkolle krejt i paafte per te drejtuar ate Parti me nje histori te lavdishme per Shqiperine.
  Partia Demokratike ka forca te shumta e shume me te afta per te drejtuar ate drejt fitores ne te ardhmen. Nuk jam i shqetesuar kaq per pushtetin e saj sesa per forcimin e metejshem te dukurive demokratike ne te ardhme, per fitoren perfundimtare te demikracise. Me kanabis e kriminele nuk mund te shkohet perpara.

  Troy, Micigan, me 1 Korrik 2017

 510. dino thotë:

  I am individual ” nuk mund te perkthehet “Jam individualist” me teper ka kuptimin ” Une jam ai qe jam,pra jam thjesht dikushi qe kam personalitetin tim!

 511. Starova thotë:

  Kur flet edhe Gjana dhendri i Staroves! Keni vjedhur dhe cfare s’keni bere ! Edhe lloton ja dha Gjana nje nga fshati i gruas!

 512. Lomy thotë:

  Leri perrallat or jemen se e dime sa emer ke vene – psh tu lakua emri shume kur dashnorja drejtoreshe u hiqte licencat firmave importuese te ushqimeve qe t’i kaloje te miqte app te tuat. Nderhyje ne kabinet atehere qe mos ta shkarkonin… Flasim jemen, flasim…

 513. Enver S. Morina thotë:

  Të lumtë, o Frrok Çupi! A po më dëgjon o Frrok?! Të lumtë!
  Po të lajmërohem me rikujtesën nga treni serb i deportimit të popullatës shqiptare me 1 prill 1999 (Prishtinë-Bllacë) kur mora lajmin e vrasjes së disa intelektualëve shqiptarë apo nga katundi ish-Qëndresa (Gllarevë i Klinës), një fshatë i cili ka dhënë dëshmorë dhe dhjetëra martirë në luftën e fundit … Nëse më kë dëgjuar të them dhe një herë: Të lumtë!

 514. Spiuni thotë:

  Paska dale ky Baba Taku i Lulushit. Po ky per vete ka qene spiun i xhahxhi enverit dhe eshte dalluar per mediokritet e paaftesi si minister. Vec mos te shkoje me tutje se po iu hap thesi i parapesive ketij do te gajasemi me vjedhjet e idiotesite qe ka bere.

 515. Dr. John thotë:

  Qe ishte dhe klienti jot, pusht genjeshtar. se kur ishe ti ne krye te bashkise e ka nxjerr lejen dhe ka bere dallaveret per ate ndertim

 516. shkurt2014 thotë:

  Fjalet tuaja kundra erit e edvinit jane fjale boshe,ti kyte e deshmove me marrveshjen e nates zeze qe bere kundra shqiptarve e pd.Tani me e provuar me rezultatin e zgjedhjeve te 25 qershorit.Prandaj ty po kene mbetur ndonji gram moral jepe dorheqjen,kerkoju ndjese qytetarve e pd,kjo do te ishte ne te miren tende e te pd.Mashtrimeve e spekullimeve ju erdhi fundi,per ty e plakun komunit te vicidolit.Largunu lereni pd e demokratet te marrin fatin e kesaje partie ne dore,nr te miren e partise e te vendit tone.

 517. ALDO thotë:

  Si te dyshosh per
  GJ. FISHTEN eshte (Krim kombetar ) e jo ta akuzosh more ( qafir ).Ku e merr rrogen M.Nano. Greket, Serbe, Malazezet ,Maqedonet ta provojne genocidin qe provuan SHQIPTARET e KOSOVES,Camerise, MALIT TE SI e Maqedonis dhe pastaj mund te besh krahasime ore muç muçì

 518. adela thotë:

  ctekeqe ka koalicioni i madh?shume mire po u be.

 519. Mirditas thotë:

  Hahahahahahahahahahaahahhahahahahahaahhaahahhahahahaahhahahahahahahahahahahahaahaahhaahhaahahhaahahahhaahah Rroskoveci Batoni Vetoni Lushnja Berati hahahahahahahahahahahahahahahajajaja

 520. dashamir thotë:

  JENI TREGUAR DIPLOMATI DHW POLITIKANI ME I ZGJUAR AW NUK E FUTET POPULLIN NE VELLA VRASJE PER ZGJEDHET E 25 QERSHORIT
  TANI QE FITOVE ME MERITA SE TE VLERESOJ P[OPULLI PER SHTET LIGJOR E DEMOKRACI TE VERTETE ZBATO LIGJIN SE MBRON INTERESINE SHUMICES DHE HIQI ATO TEKNIKET, LLOMETE E PD SE SALLAVEREVE QE KANE SHKELELUR LIGJIN KEMI KRIJUAR RESPEKTE SE I VURE SHKEMBIN XHELIIT BYTHEGRYSURIT. RAMMA E VOGEL NE PESHKOPI KONTROOLI I SHTETIT I LE DETYRE TE ZBATOHET LIGJI I URBANISTIKE QE URBANISTIKA E PESHKOPISW E ME INXHINJER GJEODET AI NUK E PAIS E LE INXHINJERIN PA PA PUNE NE BULEVARD QE I KA DHEN EDHE VOTEN
  VERI SHQELMIN RAMES SE VOGEL SE NUK ZBATON LIGJIN E NUK PRET QYTWTRAIN NE ZYRE QYTWTRAIN E KAMENIT PER PUNE AE HAP SYTE PER GJERA TE TJERA VERI SHQELMIN AE NUK ZBATON LIGJIN SE NESE R DOTE KUSHTOJE QE DO TE HUMBASE BASHKINE SE I KA MARE ERE KOKA

 521. Turi thotë:

  Ti po ti ishe me I sakte Berisha nuk te hidhte ne plera o spiun i enverit

 522. EMIGRANTI thotë:

  Te drejte ke o Myslym ,por te tjeret qe kane kryesisht t spiune si po fitojne per te qeverisur?

 523. Prokurori apo ndonjë institucion tjetër brenda ligjeve të bëjë akt akuzën ndaj këtij personi, i cili e ka të shumëherë përsëritur thirrjen për të rrëmbyer armët apo për mos bindje civile. Kjo thirrje e rezikshme, pasi ky nxitës urrejtjesh kërkon që shpërbërjen që po pëson PD-JA, ta kalojë në luftë civile të mbarë Shqipërisë, duke qenë se i të njëjtit mendim ëdhtë dhe presidenti i pa betuar me thirrjet e tij në Lezhë dhe jo vetëm.
  Kini kujded veproni me shpejtësi për arrestin e tyre që të.mos u jepet munfëdia për një tjetër ngjarje më të rëndë se 97-ta. Për. Këto ngjarje antikushtetuese mblidhet këshilli i sigurisë kombëtare dhe jo.për inate personale.
  Z. RAMA urdhëroi institucionet përkatse që të kryejnë detyrat e tyre, mos mendo se ata i kanë fjalë boshe. Përdor dhe vër në zbatim urdhërat që të jepen me ligje. Nesër nuk vlejnë faljet apo mendimet për nevojat e tolerancave
  Nuk do të mund të jystifikohesh me konsensuset, tolerancat, urtësitë, butësitë, e ilirit, sepse ato kanë qenë gjithmonë të pa sinqerta dhe aspak serioze. Vigjilencë se do na shkatërroni edhe këtë herë si mëkeq nga 1997-ta.
  DemokratiI vërtetë

 524. Gezimi thotë:

  E kane pritur shume demokrate opinionin Tuaj. Perveç atyre argumentave qe jam plotesisht dakort, desha te shtoj edhe nje tjeter. Sa shqiptar kane emigruar nga vendi yne nga 2013? Shifrat zyrtar thone 135 mije, jane edhe me shume. Kush emigroi? Demokratet ishin te pashshprese. Mungojne votat e tyre. Ky zotria thote se ofendove popullin. Nuk besoj se je shprehur se u ble populli, por fukaralliku, i cili blihet per nje thes miell apo 2000 leke. Kete shou po e amplifikojne dashakqinjte e PD sepse duan ta shkaterrojne ate.

 525. Tonin Palushi thotë:

  Át Gjergj Fishta âsht nji Lis i nâlt, t’cilin ka masé 100 vjet qi nuk e trêmë zjarmi i rrfêve, e t’rrebtat stuhi qi e rrahin pa ja da, nuk kanë mûejt me e perkul, prândej klyshi qenit serbo-sllav ‘nano’mustafa, s’ka çka i bân pse i ra rruga e qiti do t’pshtjellt afer rrâjës! Shiu i pare qi t’bijnë ka me e shperla vêndin, tu mos lânë asnji gjurmë prej t’ndyetit, qi lshoj shkrimtaruci zêmer-pleh.

 526. fteri thotë:

  Dashuri e madhe midis moderatorit me juristen bukuroshe,përqafim shpirtror një shembull për ta patur zili !

 527. Shqiptari thotë:

  Gezuar SHBA se na ke shpetuar ne shqiptare. Bravo Profesor qe te ka vajtur mendja ta shpallim Shenjt Ameriken.

 528. Sorkadhja thotë:

  Më në fund e kuptuan dhe vetë anëtarët e kryesisë së Partisë dmokratike se kjo parti ka qenë e uzurpuar nga mjerot. Sot po e shpëtojnë nga mjerot si Saliu,Paloka, Gencërat, lindmajrat,topallërat, patozërat,gjeneralët e 97-tës si arbenërat, zhulalërat,besnikërat, boderat, azemërat, e të gjithë ata që.kanë 27 vjet që shkatërrojnë demokracinë dhe Shqipërinë. Bravo strazimir që u a bën të ditur demokratëve mjero, ku fllimi nis me tipa si ti, fkamurërat etj. Kështu jeni ju “mjero”.do zoti ka ardhur koha që të zhdukeni politikisht nga strukturat e partive shqiptare. Sorkadhja

 529. vasilika thotë:

  Te lumte profesor Besniku me kenaqe

 530. 324 thotë:

  O Beso, po qe i ngjan xhefersonit ti! Amerika eshte si shpirt vlla,zoti e ruajt.

 531. Urimet e mia per kete nisme te nevojshme.

 532. Emigranti thotë:

  Cudirat e PD dhe nenpunesve te saj skan te treguar.
  Cjan keta mstra qe ne vend te tregojn gjeste demokratike, sic pretendojm te behemi ne te ardhmen, bejn te kunderten.
  Mos duhet vepruar ne menyr arbitrare dhe antidemokratijke, simbas thirjes tee Bashes e fushat, ku qytetaret duhet te cpojn goma, te thyen xhama et e godasin me grushte zyrtaret, duke i nxjer me force. Nje sjellje e till esht dikttorjale dhe antuidemokratike. Prandaj sa me shum duit te kalojn pa u dorhequr vet , aq me shum nota negative mer PD dhe keta te manjat te paras, karikes dhe priviligjeve.

 533. Miri thotë:

  Shkrim i arritur. Fati i nje kombi varet nga miqte qe zgjedh. Bravo Bakiu

 534. xhasulo thotë:

  Prostituta ngel prostitut,sajon gjithcka per te mrojtur imoralitetin e saj

 535. xhasulo thotë:

  Prostituta ben gjithcka per te dale e” ndereshme”

 536. arbana thotë:

  Ju uroj Suksese !

  suksese jo vetem per temat qe trajtoni, por dhe si qytetar i gatshem per lulezimin e demokracise se vertete

 537. arbana thotë:

  Suksese, jo vetem per temat qe trajtoni , por edhe si qytetar i gatshem per lulezimin e demokracise.

 538. Rajmonda thotë:

  PERSHENDETJE.Jam e interesuar per pensioni e parakohshme.ju lutem me sqaroni per kriteret e perfitimit.faleminderit.

 539. Anri Sala te artist buxhetor i perkrahur nga Rama dhe qeveria Franceze. Ka mijera ne evrope dhe ne shqiperi shume me te mire se ai ppr mami valdete ish komuniste nepermjet sorosit e mbajti ne france se ishte duke ikur. Po ashtu ka disa artiste nga keta te mesilermit qe funksionojne nga qeverite. Nderkohe qe buxhetin per kulturen ne shkoder e merr Adrian Paci, artisti i promovuar nga San Egidio dhe i mbeshtetur nga Rama besimtari. Nga ana tjeter artistet shkodrane skane asnje kokerr leku

 540. xhavit thotë:

  Megjithatë, ky ishte realitetii kohës diktatoriale….!!!

 541. fery thotë:

  Kisha degjuar si femij se si ” fukaralleku ose , mosepasja eshte dere e hekurte ” por,me vone , me kalimim e viteve u binda me qindra here , se dere e hekurt paska qene dhe vazhdon te jete mosedija , e jo mosepasaja ..!

 542. fery thotë:

  GEZUR 241 vj.E PAVARESISE AMERKE , E MDHE PER BOTEN – MADHESHTORE PER SHQIPTRET
  JU LUMTE PROFI…SHKRIM QE E MERITON TI TA SHKRASH PER AMERIKEN …!

 543. Patrioti SHBA thotë:

  Zoti Lefter, sa per administraten kKryeministri Rama po ben shum mir qe o i largon nga puna te paaftet. partiaket, Timonin qytetaret ja dhan Rames, jo Ilirit edhe pse u cir e shahu shum qe si takonte si president i zgjedhur.
  Esht nje e vertet e madhe se nga Skodra ne Sarand, kuadrot drejtus te LSi, ne dogana, Tatime e kudo ku kan drejtuar jan mar me pislleqe dhe koorupsjon, i ke ne KLSH, ne shtypin perjodik skandalet ku flamurine mban porti i Durresit i drejtuar nga LSI. Reforma ne administrat qe i ka plasur buzen ati populli esht po aq e rendesishme sa ajo e drejtesis. Prandaj kryeministri Rama si per shum rreforma edhe per kete te administrates, doe mar kredite pozitive.
  Deri tani ne qeveri miksa sic ka qen PD vecse ka mjel lopen, pa e ushqyer e kujdesur per te. Tani te rini ne opozit dhe te mbeshtesni rreformat e ndermara dhe ato qe dote ndermeren ne te ardhmen. Sa per Moniken ta gezoni, se politka e vendit dotete behet ne shtepi se aferm, burri president, Mona kryetare partie. Kjo eht prktik LSI se sesht normale ne perendim. por e provoni mbase u del per mbar, Por Monika ka dhen shenja egoizmi, mendjemadhsie, mbas i theret mendjes ne te ardhmen.

 544. demo thotë:

  Vacja mund te ishte edhe Maria Kalas,por s`mund te rrinte dy muaj pa shkuar ne pune dhe ti paguhej rroga me porosi te komitetit egzekutiv.Ne Republiken socialiste vetem Enver Hoxha e kishjte kete privilegj(prej semundjeve).Vacja mund te zgjidhte kengen,mund tja rrembente kengen nje tjetre minutat e fundit,mund te ikte,mund te braktiste sallen kur te donte.Te gjityhe ansamblet qe shkonin jasht shtetit(Edhe te rretheve),kishin ne liste Vacen.Ishte e lidhur me fijet e merimanges lart,shume lart,lart fare,po ti besosh kujtimeve te nje kengetare tjeter te estrades se shtetit.

 545. leli thotë:

  Lene at muhabet or miku im . Lene brezin e ri te punoje se gjithsesi do ta boje me mire se e ke bo ti para 20 vjetesh o Shabe .

 546. Skënder thotë:

  Sa bukur e thoni, “po t’i besosh…” sepse jam i bindur që edhe vetë nuk e besoni këtë që shkruani. Përndryshe do të citonit këngëtaren tjetër dhe tv/gazetën ku e ka thënë apo shkruar.
  E vërtë është që Vaçja nuk kishte nevojë të zgjidhte këngë, sepse ishin kompozitorët dhe poetët që donin me doemos që t’ua këndonte ajo këngët. E kush u vë faj për një gjë të tillë, ajo i ngrinte këngët në piedestal.
  Për rrogën keni shumë të drejtë. Fakt është që jo vetëm që nuk iu pagua, por nuk i dhanë rrogë një vit të tërë. Që ajo ishte pjesëtare e turneve të Ansamblit është e vetëkuptueshme,apo jo? Shfaqet pa të do të ishin mediokre, njësoj si ky komenti juaj.

 547. Hasmuca thotë:

  Tashmë është fakt se mbi ligjet kushtetuese.mbi gjykatat në Shqipëri ligjin e bëjnë Bandat.Familjet pushkatuara pa gjyq ndodhen tashmë nën dritën e hënës
  Asnjë institucion nuk u interesua se çfar u bë me “kufomat”as dhe avokati i”popullit”që nga sot nuk do ta quaj më të tillë.

  • lindita thotë:

   shteti nuk interesohet per individe qe punojne me forcat e tyre qe derdhin djersen per te fituar ata pak pak para per te mbijetuar nji familje shteti kriminal ku ne jetojme kujdeset vetem per veten etyre dhe kriminelet qe i mbrojne . dhe jo per shtresat qe nuk i lejojne te rrine ne strehen e tyre por i ekzukuton . ky nuk eshte nuk mund ti thuhet shtet eshte gjumah te thuash shtet se keta nuk e meritojne por do vije dita ku keta krimenele do enden neper burgje se drejtsia vonon edhe zoti thone vonon por nuk harron asnjiher e meka krimine ka kush te merret zoti i vrafte

   • lindita thotë:

    edhe mos e vrit mendjen me vidjot qe ne disponojme te pret europa te strehon ajo sa ti shohi materialet se ne nuk shtetas shqipetare vetem kriminelat jane shqiptare

 548. Emigranti thotë:

  Nga ckemi par deri tani. Monika kryemadhi esht ne egoiste, mendjemadhe , karierste. u qe e miratuat , dotja shihni hajrin mbas nje viti , kur ta coi ne gremin LSI.
  Politika e kesaj partie dote behet nne shpi, nga sot e ne te ardhmen. Qesh ai qe qsh i fundit.

 549. Zani Burimi thotë:

  . Rama,
  Degjoje mire zotin Karameta!
  Hiqi keto gerdalla qe kane bere “cudira” te padegjuara ne ministrite perkatese.Kete Karabinen hiqe ca me shpejt, se viti shkollor 2017- 2018 kerkon planifikimin dhe zbatimin e Fushates Arsimore dhe kjo ministrja “teknike” do te beje gjemen dhe ketu nuk, mban uje pilafi!

 550. zaho thotë:

  Nuk ke çte provosh ti mor i pabese, i ke dhene provet per gjithe te zezat qe mund te kete nje qenie si ti; Prova per hajdot dhe korrupsion i ke dhene me kohe, qe kur ishe ne bashki o zgjebe i !Ne qeverisje e mbolle gjithe Shqipreine me droge nuk bere asnje meter rruge, asnje shkolle, asnje qender shendetsore, vetem vodhe gjithe Shqiperine me gjithe qente e tu, se fundi me parate e droges vodhe edhe zgjedhjet! Nese partite e tjetra te lene akome te qeverishesh do te thote qe Shqiperia u shkaterrua pergjithmone, dhe ti si bastard ja arrite qellimit te shkaterrosh kete vend qe e urren me shpirt, sikur te ka faj per komplekset e tuaja fiziko mentale!

 551. fery thotë:

  Shkolle e vjeter serbe z.Cupi, ti futesh hundet aty ku nuk duhet eshte shkolle e vjeter e politikes provinciale serbe te cilen e mesuan ose , ua mesuan serbet per mrekulli disa tallawa – analisteve nga Kosova dhe, keta tallawa – analist po mose ti mbane shpresa se nji dite do te kthehet dhe ringjallet ne cfardo forme nji Jugosllavi, sot ata te gjithe kolektivisht do te benin harakiri…!
  Shoku Tito dikur i kishte futur hundet ne shume vende te botes e ne vecanti ne vendet e varfra dhe te paikuadruara nga te cilat krijoi diktator dhe diktatura primitive por , pse kishte filluar te merre flaket shtepia e tij e quajtur jugosllavi , Ai aspak s merzitej fare.E njejta mendesi dhe e njejta shkolle me keta talkawa-analist nga Kosova z.Cupi …Kosova eshte shendruar nji vend qe sot kundermon edhe me kontributin , analizat dhe meriten e ketyre tallawa-analisteve qe hundet i kane futur ne bythet e Shqipërisë …z.Cupi
  Sidoqofte , une ju prrgezoje z.Cupi per shtjellim briljant te kesaje teme te qelluar…!

 552. fery thotë:

  Ehhh , te shpresojme se Znj.Bregu do te jete me e lire , do te kete me shume kohe, dhe pse jo , nji do mund ta shofim te rethuar me sipatizuesit e saje ne Shadervan te Prizrenit duke pi kafe me ta sepse , eshte shume e deshiruar dhe mireseardhur ne Prizren dhe Kosove…!

 553. kasemi thotë:

  Qesharake, arrogante e kriminale Porosia e Ramadanit per te zhdukur brenda nje viti Drogen.Sa besim tregon per kete problem kur nuk beri asgje per kater vjet.Aq me teper kur pranon inkriminimin e Policise si faktor kryesor. E keqja e ketij vendi e populli budalla nuk eshte aspak droga por lepirja e by… te mashtruesit e genjeshtarit me te madh qe ka njohur ky vend me emrin Edvin milli. Hak e keni sa me shume tju q…aq me shume e doni. Popull alabak.Kush kishte vlera e besim ne vetvete iku sa me larg.Mbeten hajdutet e te paaftet kaq e thjeshte eshte.Por zoti nje dite do i ndeshkoje rende,asgje nuk kalon pa u lare….

 554. fery thotë:

  Artur Zhej i vecante ne analizat e tije , i paoerseriteshem…analiza te cilave s ua heqe asnji presje , asnji pike…e ase kesaje
  ” Eshte Berisha i kercnuar apo eshte pjese e marreveshjes sekrete me Ramen ” ku PD humbi mbi 200 mije vota duke larguar nga lista zgjedhore e PD figura eminentne dhe te deshmuara me vite …andaj , per ju e njejta pyetje z.Zhej… a mose eshte skenar i njejte si ne Shqiperi ashtu edhe ne Kosove largimi dhe moseperfshieja e figurave te deshmuara te LDK pasi , ne te njejten menyre edhe LDK ne zgjedhjet e 11 qershorit persoi fijasko…?

 555. shigjeta thotë:

  ore ca flet ky me ne zrpp duhet te behet qilizem nga drejtori i madhe dhe deri tek drejtoret e rretheve shko nje here ne zrpp e qyteti te durresit mafie e gjalle atje per vec policit dhe pastrueses te gjithe jane te koruptuar 50 euro te kerkojne per nje rregjistrim pallati se futesh tek shumica dhe 10000 leke te reja per nje certifikat individuale dhe i ndajne per nje pallat hartografi 500 euro juristja 500 euro shefi i zones 500 euro drejtori qe eshte tani 500 deri ne 1000 euro nuk firmos ai asnje dokument po si dhe gje kjo eshte e vertete pyesni ne durres dhe do tju tregojne qe cfare flliqesirash jane ti mbajne dokumenta me muaj po nuk dhe gje

 556. Emigranti thotë:

  Mja me keto servilizma dhe sofizmazzzoti Alimi. Disfata esht e qart si drita e djellit. PD esht ne buze te gremines dhe kjo vetem per shkak te Lulezim Bashes, paaftesis dhe keqdrejtimit te PD per tet vite. sidomos ne zgjedhjet lokale te 2015 dhe ne keto te 25 Qershorit deshmuan se Basha esht i pa afte, te dretoi PD.
  E para gje qe dueht te bente esht dhenja e doreheqjes, Kjo esht norme, esht ligj i shkruar ne cstautet e partive politike. Por esht dhe detyrim moral, pas humbjes se thell.
  Prandaj mos e sperkatni me uje trendafile ket deshtak, qe u provua dhe doli kungull i pa dhe pjekur. Ju doni ta beni perseri kryetar partie, pa analizuar shkaqet e deshtimit qe jan pasoi e paftesis se tij.
  Nese e mbron Berisha qe e vuri ne krye te PD merni guximin dhe e denanconi edhe Berishen bashke me Bashen te zhduken nga skena politike. Ndryshe jo vetem percarja , por shkaterimi total e pret PD.

 557. Luke thotë:

  A there kishte tollon pot ushqeheshin te gjith .Tani nuk ka tollon njrzit vdesin part te ngrrne

 558. Luke thotë:

  Luli Ben drheqjn si kryetar I PD .basha shpall kanditaturen per kretar.ketu ska asgje shqetesuese.passi u ca per zgjedhje te ndershme per ne parlamentin shqiptar ,filloj lojen per manipulimin ezgjedhjeve me PD.

 559. Luke thotë:

  Shpiksit e votes se vjedhur ankohen per hajdutet,si ka mundisi

 560. Luke thotë:

  Kam njohur njerez te ndershem qe ishin edhe hajdute .(sadiu) ky eshte A Zhej

 561. Luke thotë:

  A mos ju dukenfigurat e PD si vazot e egjyptit te lashte te mbushura me rere we berisha ja kathyer fundin

 562. Luke thotë:

  Dinastia Meta pas Monikes e ka radhen djali.dinastia kryemadhi

 563. Luke thotë:

  Te gjithinvestitoret e kanabisit be rethinat e bBurelit ishin njerez te families se Monika Kryemadhit

 564. Agur Badeci thotë:

  Mustafa Nano ka gabuar kur eshte marre me Fishten.Por perballe nje kolosi si Fishta ai eshte nje liliput i mjere.Ndersa Xhufit ia ka gjete mbiemrin Zonja Topalli.Ai eshte historiani i keshtu.

 565. Tola thotë:

  Respekt per Ing Fisnikun

 566. servet thotë:

  Po ti,ben pjese ke burrat qe flet tani qe nuk u rendite si deputet kjo fale dhe zotesise tende per ti mbushur mendjen elektoratit demokrat.njerez si ty i duhen vetem rilindjes se Ramesqe ka mbledhur shume sahanlepires si puna jote.

 567. Ana dello thotë:

  Vettingu eshte precesi eshte me i rendesishem per formimin e shtetit. Duhet te zbatohet ne cdo detaj dhe ti japi efektet sa me shpjet

 568. Romarjo Reka thotë:

  Kjo eshte dita qe drejtesia do te marre frym lirisht, do te lirohet nga kthetrat e atyre qe ne vende qe ta jepnin atje ku i takonte e shisnin ate. Vettingu filloi, drejtesia do shpetoji.

 569. klevisa zulenku thotë:

  Reforma me e rendesishme per te cilen u fol gjate me ne fund po nis.Te gjithe te korruptuarit do denohen dhe te gjithe gjyqtaret e prokurore do i nenshtrohen ketij procesi.

 570. Denis kulla thotë:

  Reforma ne drejtesi ne fund po realizohet.Te gjithe do marrin ate qe meritojne,cdo gjyqtare e prokurore sdo i shpetoje ketij procesi.

 571. Emin thotë:

  Je njesh o shoku krenoemi me ty

 572. fery thotë:

  Mire do te ishte qe z. Rama te kthehej nga Stambolli duarplote qe eshte shume pake e besueshme ngase, si e dijme nga praktika te kaluara , gjithe ata qe kane deklaruar se do ta ndihmoje Shqiperine , ne fund ka dale se Shqipëria i ka ndihmuar ata por , ne Samitin e Tieshtes a do te merre me vehte z.Rama ndonji projekt nga Shqipëria me qellim te konkretizimit te tij apo , kryeministri shqiptar ne Tireste do te shkoje duarbosh sepse , nuk kishte kohe te hartonte projekte per Shqiperine nga findet e BE arsyeja , ndoshta eshte fushata zgjedhore apo nuk e kene lene te hartoje projekte para Bg sepse Serbia, i do per vehte gjitha projektet e finansuara nga BE dhe nuk lejon qe askush te ve dore mbi to investime pra, as Shqipëria e z.Rama

 573. Meri thotë:

  Mos tregoni me video ku s’kuptohet asgje. Le te numurojne votat dhe po te jene numuruar gabim ti korigjojne. Mjaft me gee ger ger.

 574. Asgan Halkaj. Te rosh vet se mendja te paska len.
  Kete lekson shko e ua bej pjestareve te familjes tende jo Ne demokrateve.
  Te gjith e dim si erdhi ne pushtet dhe kush e solli ne krye te PD Lulezim Bashen.
  Luli esht njje nga ministrat me deshtak dhe i proceduar penalisht per rrugen e kombit , ku u treten, apo u vodhen mbi 230 milion Ero. Slur te mosmjaftonte vjedhja e shekullit, kjo rruge esht ber me mungesa te theksuara teknike dhe jaht standartiit. SHko e shiko , matan kufirit ne kosove nje rruge te till qe ndrin ne cilesi dhe sesht ven e sdo viet dor edhe per shum vite. Si minister i jashtem firmosi ministres se jashteme Greke, Bakojani, dhenjen e 350 km. vije detare ne detin Jon.
  Si minister i brendeshem, me apo pa urdherin direkt te tij , mvaresit e tij vran kater qytetar paqesor me duar ne xhep me 21 Janar.
  Si kryetar bashkie i Tiranes kater vjet vjeti gjum dhe sberi asgje per kryeqytetin. Krahasohe me Erjon Velin cka ber per dy vjet dhe dote bindesh , sa i paaft esht Basha.
  Ne krye te PD per kater vjet, ka shenuar humbje njera mbas tjeteres, ndersa me 25 Qershor kori furtunen, difaten me te madhe qe njeh historia e ketyre 27 vjite pluralizmi, duke e cuar PD ne gremin.
  Cdo gje varet e matet me rezultatet Do ishte ne nderin e tij dhe te miren e PD qe Basha te jeptet vet dorheqjen dhe ti hapte rrugen dikujt qe esht me i afte dhe i zoti per ta drejtuar PD, sepse ne vend ta organizonte nga baza e qender e shkateroi aq keq, sa akoma ka fshatra e qytete, pa kryetar partish. Prandaj sa do yumne dhe lavde ti thurish deshtakut Basha, vec njgjyres te servilizmit asgje tjeter stregon. Prandaj demokratet e vertet duhet tja kethen krahet dhe te mos e votojn kandidaturen e Bashes, i cili me makinacjone e mashtrime kerkon te rizgjidhet perseri ne krye te PD. Rizgjedhja e Bashes esht fatkeqesi kombetare.

 575. doktori thotë:

  Ku e shikoni vjedhjen ne kete video? Mendoj seicili merr votat qe i perkasin!Kaq te pa afte jane viktimat e “Vjedhjes”

 576. Lule Kuka thotë:

  Nuk po i boshatis Bullgaria fshtrat e shqiperise por eshte kjo e fundit e paafte t’u ofroje nje jete te denje

 577. Ushtaraku thotë:

  Mos na heqesh Gezim Koçi qe punon tek grupi i kontrrollit nga qe eshte me LSI ai, se dhe ne kohen e Arben Imamit u hoq nga puna si i LSI

 578. Hysen Meta thotë:

  Pershendetje z. kryeminister,duke uruar fitoren ,mendoj se ne vitet e ardheshme do te ishte ne interes te fitores, te pastrohet administrata nga diplomat falco dhe ato te blera, kjo do te sherbente per vetingun,arsimin dhe administraten

 579. Zani Burimi thotë:

  Trebishti, ndonese flet ne shtepi nje dialekt te Bullgarishtes, “nashke” i thone vete gollobordasit, e kane ndjere veten shqiptare qe heret ne periudhen e Rilindjes, madje dhe me heret kane luftuar me heroizem sidomos ndaj pushtuesve bullgare ne periudhen e ashtuquajtur “Bullgaria e madhe” dhe me vone ndaj ushtrive pushtuese te Jugosllavise se Pare. Meqe kane ndodhur ne kufirin e Shqiperise Londineze (Dibra e Madhe dhe Maqedonia Perendimore iu dha Serbise nga Fuqite e Medha), TREBISHTI , vernica, Ostreni,Klenja e fshatra te tjera u masakruan nga fuqite pushtuese serbe. Madje ne luftrat e tyre per pavaresi Golloborda eshte vleresuar si “Mali dhjete i Dibres” duke shkruar faqe te lavdishme heroizmi si patriote te devotshem. Kur u caktuan kufijte ne 1913, trebishtasit arriten me mobilizimin e tyre qe te mbeteshin ne Shqiperi. Edhe sot, po te shohesh harten e Shqiperise, duket qarte shtyrja e kufirit drejt Maqedonise. Edhe ne Luften Ncl krahina e Gollobordes krijoi ceten e saj nje njesi me kontribute te shquara ne luften per liri. Ne periudhen e socializmit nderuesit specialiste gollobordas kane dhene kontribut te pashembullt ne veprat e medha dhe ne ndertimin e qyteteve ne mbare Shqiperine. Nga kjo krahine kane dale burra te shquar qe i bejne nder edhe Dibres e me gjere,edhe Shqiperise.
  Pas viteve ’90 familje te tera kane bere levizje demografike drejt Tiranes, Durresit, Elbasanit etj. Duke perfituar nga politika pa bosht e qeverive tona te te dy kraheve politike, ambasadat e Maqedonise dhe te Bullgarise i kane joshur me pasaportat e tyre per te marre edhe nenshtetesite e tyre, thjesht per interesa ekonomike, por trebishtasit dhe mbare gollobordasit as e kane ndjere veten ashtu sic jane: Shqiptare etnike.
  Shkrimi i mesiperm ne fakt duhej t’i meshonte me shume dhe me fort nevojes se gollobordasve per ndihme konkrete te tyre per zhvillimin e zones qe te mos livadhisin te tjeret ne kurriz te shtetasve tane shqiptare, sepse, shikoni: ate qe nuk e bene shekujt, po e bejne per pak vite te huajt.
  Natyrisht nje barre e madhe u bie edhe shkrimtareve, studiuesve dhe publicisteve e gjuhetareve nga Golloborda per te kontribuar ne dritesimin e plote te fenomenit ne fjale.
  Ju ngjatjeta, so zdravo, miq te mire Gollobordes sone!

 580. fery thotë:

  Ne e dijme se z.Rama ka jetuar ne France dhe eshte njifar llafi europian por , keto veprime te tejdukeshme politike cfare po i bene ne vazhdimesi qe nga dita e pare kur u zgjodhe kryeminister , s tregojne gje tjeter vec se sjelle femirore , naive dhe primitive ballkanase, te cilat z.Rama eshte duke i nderrmare ne vazhdimisi , me qellim te krijimit ne heshtje, te favoreve ish homologut te tij dhe presidentit te sapozgjedhur serb Aleksander Vučić dhe Serbise e cila ne vitet e ’90-’99 shkaktoi luftera te pergjakeshme ne ishe jugosllavi ku shqiptaret e Kosoves pesuan keq dhe , sot e gadi tri dekada Serbija nepermes z.Rama, Thaci , Geogivski etj pretendone te rehabilitohet, te perfitoje sa me shume qe mundet avantazhe dhe te kaloje pa asnji therre ne kembe…ky pra eshte roli te cilin po e luan z.Rama dhe disa te tjere …!

 581. Peter thotë:

  Nuk e kuptoj dhe nuk më intereson , sepse nuk jam partiak , por të mbështesësh një humbës si Basha dhe me supetlativa , a thua se ky popull nuk jetonte këtu këto vitet e fundit , të krijon përshtypjen dhe të hap dritare të mendosh se ,z. Azgan Haklaj ose është i paguar , ose ka interesa dhe detyrime tepër të mëdha ndaj Bashës ! Ndryshe , si ta kuptosh?! Asnjë njeri normal nuk e merr përsipër këtë mbrojtje – kaq të zbuluar !
  Do të dëshiroja shumë të bindë z.Haklaj, jo mua , por anëtarët e PD , që do ta votojnë !

 582. Peter thotë:

  Nuk jam partiak dhe as do të jem , por nuk kuptoj mbrojtjen ndaj humbësit të madh Basha – nga z.Azgan Haklaj , madje me superlativa , a thua se ky popull nuk ka jetuar këtu vitet e fundit !
  Do të dëshiroja që z. Haklaj të bindë njerëzit që do të votojnë për kryetarin e ri të PD !
  INTERESI IM ËSHTË QË SHQIPËRIA TË KETË NJË OPOZITË TË FORTË DHE RIVALE , SEOSE KËSHTU DO TË MUND TË KETË ZHVILLIM KY VEND , I CILI HUMBI JAQ SHUMË VITE NË TË QUAJTIRIN – TRANZICION !

 583. Abaz Shehaj thotë:

  Djale me zemer te madhe

 584. saimir thotë:

  Hajna sahanlepirsa/
  Kush pret hajr prej tyne/
  Shef Finance???? hahahaha

 585. EM thotë:

  Shkrim i plotë dhe mjaft interesant për një roman të mrekullueshëm. Titull mjaft i gjetur. Urime.

 586. Pensionisti thotë:

  Po ajo puna e telefonave te dhuruar per voten ishte turp apo merite

 587. kasemi thotë:

  Edhe nje here, se ky i gjati po na merr per teveqela njelloj si ndjeksit e tij komunista:Spiunet e shtepise me gjethe e shtepive pa gjethe ishin struktura te atij shteti mizor ku benin pjese :I jati i Nanos,(kreui RTV) ijati i Rames(Zv.Krietar i Frontit Anti demokratik)i jati I Bushatit (sekretar i pare)Xhafa ( Rinia Komuniste)Ruci (Idhtaret e Enverit)I jati i Bashkim Shehut, Mehmeti, krye kriminel etj,etj.Pra ky muze nuk eshte per te kujtuar te persekutuarit por bash baballaret Persekutore.

 588. fery thotë:

  Kriminelin Dacic as s kemi nder mend ta pywsim se a do te jetesohet projekti i Lidhjes Shqiptare te Prizrenit e 10 qershorit te 1878 .Ai dhe shteti i tije Serbia jane krejtesishte te parendesishem dhe kete here do te jene vetem ne rolin e spektatorit.Rezik per rajonin kure s kane qene shqiptaret e bashkuar por e kunderta, rezik jane dhe kane qene shqiptaret padrejtesishte te ndare ne 6 parcela te Ballkanit kurse Bashkimi do te sjelle vetem paqe dhe qetesi ne Rajon .
  Dačici nuk e kishte vendin ne Greqi dhe takimin me diplomatin grek Nikos Kotzias por , ai dhe kriminelet gjakeftofte do duhej te ishin ne shenimin e 22 vjetorit te gjenocidit ne Potoqare te Srebrenices ku kanibalet serb masakruan dhe vrane mbi 8.000 civil te pafajshem dhe te pambrojtur bishnjak nder cilet kishte gra , pleq dhe femij…aty do te duhej te ishte ky majmun i fliqur serb ,ky cigan karpatesh atje do te duhej te ishte , ne Pitoqare re Srebrenices , e jo ne Greqi . Atje do te duhej te shkonte dhe te ballafaqohej me te verteten dhe realitetin e jo te haje m” t nga Greqija se si shqiptaret na qenkan rezik per rajonin nese bashkohen sepse , bashkimi i shqiptareve aspak nuk do te varet nga Dacici dhe asnji čarapan tjeter te fliqur serb

 589. fery thotë:

  Pa pranimin e gjenocidit te kryer serb ne Kroaci dhe Vukovar , pa pranimin e gjenocidit te kryer nga shteti serb ne Kosove dhe Recak, Meje, Logje, Suhareke, Krushe te Madhe dhe, Krushe te Vogel , Gjakove, Glloxhan, Prekaz , Gryjen e Llapushnikut , Rahivec…pa i pranuar keto krime dhe gjenocid te kryer nga shteti serb dhe forcat e organizuara ushtarake-policore dhe paramilitare serbe, s di te kete as me te voglin shans te vendoset qetesija dhe paqja ne Ballkanin Perendimor…ne te bisedohet deri ne pafundesi ne Bruksel me shqiptaret e Kosoves , ne te gjykohen ne Hage dhe ne te lirohen kriminelet serb nga Haga , pa piknenisjen e zgjedhjes se problemit qe eshte pranimi i kryer i gjenocidit ne Kroaci , Bosnje dhe Kosove, ne Ballkan dhe Europe , qetesi dhe paqe s mund dhe s do te kete …kete e dijne edhe zogjet e malit por , ne ra dijne edhe autoritetet e Brukselit te cilet tashe e 22 vite, ne heshtje , kur jane ne pyetje bashnhaket dhe shqiptaret , ata Serbise po ia mbajne anen …!

 590. E PABESUESHME !?! Njerez te shkelqyer ” SHQELMOHEN ” NGA SHQIPERIA ?!?
  Doktor ” MERRU ME MIRE ME DROGE ?!? ” DO TE BEHESH MILIONER PA Ç’ KA SE DO VRASESH NJEREZ ” .

 591. Eldioni thotë:

  Nje gje ke te mire ti o ekspert qe nuk je materialist

 592. fery thotë:

  Po nese z.Haradinaj nuk artin ti gjeje edhe dy deputet shqiptar dhe nuk arrin ta formoje qeverine , a do te behet kajmeti z.Limaj ..?
  Sigurishte se jo , jo z.Limaj sepse kjo cfare po degjojme e lexojne s jane gje tjeter veq pazare te shpise tuaj kurse , ju e dini por , e di edhe z.Haradinaj se pazari i shpise , nuk dele ne qarshi …!

 593. fery thotë:

  Po po znj.kryeministre Ana , bisedimet nuk kane per tu ndalur deri sa keta bashkekombasit e mij shqiptar te Kosoves ta gjejne per ty nji mullar taraku .. , sa per serbet tu dhe Serbine , edhe 40 vite tjera e virgjer do te mbetesh …!

 594. Hamid Kryeziu thotë:

  Duhet te pranohet fakti se PS eshte parti me e organizuar ne te gjitha pikepamjet.Nderkaq,me 22,62% te votave te elektoratit te pergjithshem te mirren 53% te vendeve ne Kuvend absolutisht eshte e papranueshme.Doren ne zemer,nese egziston dicka e tille,z.Rama nuk duhet ta pranoje nje rezultat te tille.Ky sistem apo kod ne asnje vend demokratik nuk egziston.Dicka te ngjashme ka ne SHBA por ne asnje menyra me at ndryshim aq te madh.Z.Rama nese e llogarite edhe kete rezultat si sovran i mbi 2 milion shqiptareve atehere nje pohim i tille nuk kishte me qene i sinqerte.

 595. ANDONI thotë:

  Jane harruar patentat.

  Drejtori i pergjithshem Ylli Spahiu

 596. tani thotë:

  Ti qenke idiot fare o I gjore.Si ti pjelli mendja kto llafe.Aaaaa je shoku I Lul rrenes

 597. Shqiptar Çam thotë:

  e CFARE DIREKTIVASH PROPOZON “AKADEMIKU POLITIKAN”
  SHUME FJALE PA NJE DREJTIM REAL?1
  Qe KUR AKADEMIA JEP TITUJ POLITIKE??!

 598. TOMORRI thotë:

  Mos fol shum ti o pisanjos.Se edhe ty do te vije shum shpejt rradha….

 599. Meyi thotë:

  Ky jamharbu eshte interesant..nje lloj monstre jeshil..qe nuk e njeh barin..te cudit kur flet e shkruan sepse mbllacit fjale fjale dhe ka shume frike nga e ardhmja..

 600. fery thotë:

  Po gjenocidin serb dhe krimet kunder njerzimit qe kryen forcat e organizuara te shetit serb ne fillimvitet ‘ 91 ne Kroaci , vazhdoi ne Bosnje me ‘ 95 dhe mbaroi ne Kosove me ‘ 99 cfare do te ndodhe …?
  Apo z.Hann , ju doni te percillni porosine e qarte se investime nga fondet dhe antaresim ne BE do te kete vetem per ato vende si Srbija e Mali i Zi qe forcat e tyre ushtarako-policore dhe paramilitare kryen krime dhe gjenocid kunder populesise te pafajshme dhe te pambrojtur ne ish jugosllavi dhe, z.Hann ,kjo do te thote se kush kryen kesi krime monstruoze , ai ose ato shtete do te shperblehen me fonde te majme te BE , te pakten keshtu ne viktimat e agresionit serb e kuptojme pra , ne te tjeret qe ishin viktima te ketyre krimeve duhet te denohemi me xerro € investime dhe perfitime nga keto fonde.
  Por z.Hann , neser ose pasneser , mose pyesni ju lutem as ju e as dikush tjeter se cfare po ndodhe ose , cfare ndidhi sepse diskriminimin dhe segregacionin dhe gjenocidin po e afirmoni ju ne Europe z.Hann

 601. fery thotë:

  Disa muaj pase urimit te presidentit Thaci , presidenti i sapozgjedhur serb Vuciq , ne TV Pink te Bg perballe moderatorit Mariq . preveq tjerash , e hapi edhe debatin publik ne shoqerine serbe per Kosoven por , ai nuk u shprehe per kryesoren , e ajo eshte se cila do te jete fatura e ketij ” leshimi pe ” qe duhet te paguaj Kosova dhe , cilat koncesione dhe lehtesira duhet ti akordoj bashkesia nderkombtare si BE dhe SHBA shtetit te Vuciqit, ne menyre qe presidenti serb te thote ja , kjo eshte mjafte dhe , tani Serbija do ta pranoje pavaresine e Kosoves
  Ne shqiptaret e Kosoves , duke e ditur mire pangopesine e paraziteve serb , mendojme se Serbija do te ia faturoj Kosoves nji fature qe do te jete me e larte se sa do te kushtojne 3 Kosova kurse , faturen qe shteti i tije Serbia e ka cfryrezuar Kosoven nga 1912 e deri me 1999 e qe duhet te jete 15o miljard $ , ne tresi do ta injoroje…!

 602. Enver thotë:

  Shpjegoji Kryeministrit
  Se je pale me gjykatat dhe te fitonin gjyqin njerezit me pas se ti i adresoje dhe te cili avokat duhet te shkonin!
  Thuajse te gjitha rastet i ke humbur ne gjykate o Lindite se nuk e mbroje dot shtetin se merrje te majme nga avokati

 603. Ajet thotë:

  Ti Lindita Tako je nje nga banditet, jo hajdutet se eshte pak, me te papara qe ka pasur ndonjehere administrata e shtetit. Ke grabitur per vete toka dhe dhjetra qindra hektare per te njohurir e miqte e tu e te partise qe i sherben. Ne Prefekturen e Tiranes le nam ne komisionin e verifikimit te titujve te pronesise, u ke nxirre jeten njerezve hallexhinj o bandite, te ndeshkofte zoti!

 604. Ermira thotë:

  I ke rene kokes me kete shkrim por nje gje kuptoj ku shtet me breke neper kembe pse ste ben shef qarkullimi

 605. Po Luli a eshte ne listen e zeze !?!

 606. Eni thotë:

  Ik or i droguar. Bej ndonje tegel te bardhe

 607. Te lumt sa me shpekt vetingun thotë:

  Gjykata durresit gjykata me e koruptuar ne Shqipëri me ne krye gjykatesin VLADIMIR SKENDERAJ

 608. saimir thotë:

  eshte kaq idiot sa njerzit nuk merren me te.
  neser qeramudinet te fajshem apo te pafajshem, te hedhin ne gjygj te marrin e dhe demshperblim si fullhajni? Po duhet ti paguash ti me pasurine tende, ose mos po ben ndonje mbrojtje te tyre

 609. Ismail thotë:

  Zoterine, nuk e njoh per fytyre. Por, ah, sa do te deshiroja te shkruanin keshtu, te gjithe ata, qe quhen dhe vetequhen gazetarë!

 610. Indrit thotë:

  Po a ska mundesi te numrohen votat si ne te gjithe boten? Kosova i nzjerr votat mbas (1)nji ore, ndersa ne Shqiperi mbas (1)nji muaji. Njerez te korruptuar

 611. Indrit thotë:

  Po ky Ngjela nuk e kupton qe partia Demokratike duhe te ishte shfaros qysh ne 1997?

 612. Standard thotë:

  Fabula e shkrimit…..

  Sekretaret(e pergjithshem ne ministri)
  Jane bere si Karkaleci ne Buqesi..!!!

  E thene kjo nga nje nenpunes i shtetit si Pano Hallko, eshte shum e rende.

  Nuk e kuptoj se perse duhet te kerkosh me neper lendina are dhe ‘Livadheve’ virtuale kete te vertet kaq te thjesht.

  Mjafton nje audit i brendeshem per te verifikuar demin e bere ne “buqesi”,…nga karkaleci!!!

 613. Miku thotë:

  Miku im Pano. Ke shfaquer nje analize brilante. Jo I drejteperdrejte dhe kurajoz. Kur nje turme ushtarakesh dhe civilesh te korruptuar i kundervihen dhe investohen kunder nje figure dinjidoze dhe te ndershme te propozuar per Shef SHbabi te Pergjithshem, ketu ka rene sistemi. Te ndershmit nuk jane me shumica.

 614. Maksim Fejzulla thotë:

  Bravo Niko te lumte per perkushtimin ne rrugen e zbulomit dhe te promovimit te historiise tone ec do kesh edhe mbeshtetjen timr

 615. fery thotë:

  E tha z Rama se s ka broqkull dhe apsurd me te madhe se krijimi i nji Jugosllavie te Re , nji Jugosllavie te trete pa Sllovenine dhe Kroacine qe jane shtete sllave dhe me Shqiperine e Kosoven qe asnji lidhje gjenetike, biollogjike, kulturore , gjuhesore , fetare dhe historike skemi te perbashket me sllavet e jugut.E vetmja e perbashket qe shqiptaret kane me sllavet e jugut eshte urrejteja e skajshme , urrejteja patologije per njeri – tjetrin nga arsyeja te padrejtesive historike qe na bene keta sllav duke u bashkuar te gjithe bashke kunder shqiptareve dhe duke na grabitur trojet tona,duke na deportuar nga trojet tona me soldatesken dhe priftrijt e tyre , duke na asimiluar dhuneshem nga shqiptar ortodoks ne nji etni ortodokse sllave dhe pameshireshme duke na vrare .Tani , z.Hahn mendon se pase gjithe kesaje qe ndodhi me shqiptaret shkekullin e kaluar, ne do te pranojme te bashkohemi prap me sllavet qe paraqet nji idiotizem i llojit te vete
  Kurse z.Rama kete ide e quan brokulle te madhe por ,a mendon Ai se brokull akoma me e madhe ishte takimi i tij me Aleksander Vuqiq ne Stamboll ku , mese tyre kishin presidentin turk Erdogan. Aleksander Vuciq, presidenti serb shkoi ne Stamboll ne vend qe te ishte ne Potoqare te Srebrenices ne Bosnje ne nderim dhe shenimin e 22 vjetorit te masakres se Srebrenices dhe 8.000 viktimave te pafajeshme , aty duhej te ishte edhe Ivica Daciq , minister i jashtem serb dhe jo te shkonte ate dite ne Athine , nga ku na porosit ne shqiptaret se eshte rezik per Ballkanin Perendimor bashkimi i shqiptareve ne nji shtet kurse , ky debil karpatesh e pelqen idene e krijimit te nji Jugosllavie te Re.
  Ne shenje respekti, per drejtesi te viktimave, ne ballafaqim te vertetes dhe realitetit , ne Potoqare te Srebrenices do duhej te ishit edhe Ju kryeminister Rama , atje do duhej te ishte dhe presidenti turk Erdogan dhe , jo ne Stamboll te takohen me kriminelin Vuciq duke e rehabilituar ate si pjesemarres i drejteperdrejte i gjenocidit te Srebrenices , Vukovarit , Recakut e Mejes, Rahovecit , Suharekes , Krushes se Madhe , Krushes se Vogel ..po po z.Rama , eshte broqkull me e madhe , eshte turp me i madh te jesh ne krah te nji xhellati sepse , kur shkon e takohesh me nji kriminel ne Stamboll ateher , ateher z.Rama logjikishte, je edhe per krijimin e Jugosllavise se Re ngase , Ju e dini se kjo ide e krijimit te Jugosllavise se Re dele pikrishte nga koka e smure e mikut tuaj Aleksander Vuciq

 616. Z.Vllahutin, mos u mundoni tu spjegoni shqiptarve arësyet për përmbushjen e detyrave për më BE,sepse ne i fimë.më.mirë edhe se sa ju të Brukselit.E rëndësishme.për ne është që të plotësojmë standardet që ne na duhen për të qenë të arrirë në parimet e demokracisë. Dje u tha se negocistst mundvtë shtyhen vitin tjetër, sot ju thoni të fillohet e të vihet në zbatim vettingu, etj. Në vitin tjetër do të na thoni se do të shtyhen pasi një vit më pas do jenë zgjedhjet vendore të vitit 2019 e kështu pambarim. Pra ne ju kuptojmë se ju nuk jeni gati që Shqipërinë ta pranoni në BE, sepse ka dhe shembull atë të shtetit Turk. Ne na vjen keq që ju nuk jeni në gjëndje të kuptoni se shqiptarët kanë kohë që e kanë kuptuar shkakun e vërtetë që Brukseli nuk është gati ta pranojë Shqipërinë në BE, si dhe Bosnjë-Herzegovinën dhe Turqinë.Ne do vazhdojmë të bëjmë sikur nuk e kuptojmë, sepse realisht edhe kështu prap është mirë për ne. Nga ndonjëherë edhe e vërteta është mirë të mos thuhet açik.
  Demokracia është synim thelbësor,vazhdimisht përmirpdohet,por asnjeherë nuk arrin të sigurojë përsosmërinë, sepse kushtëzohet me zhvillimet pandërprerje të shoqërisë njerëzore.
  Sorkadhja

 617. fery thotë:

  Aspak s eshte e vertet se Serbise per arsye te Kosoves i kushtezohet integrimi drejte BE. Dite me pare nga Athina , ne stilin serb u lajmerue edhe presidenti Vuciq , sot ministri i jashtem serb Daciq , dhe shume te tjere te skenes politike antishqiptare serbe si Djuriq, Drecun , Vulin por , edhe disa analist e pseudoakademik serb, te gjithe e rrahin te njejten teme, te gjithe flasin per Kosoven dhe kushtzimit qe BE i ka vu Serbise si , njohjen e pavaresise se saje por , si zakonishte , te gjithe serbet genjejne dhe te gjithe nuk e thone te verteten.Po te ishte e vertet kjo qe politikanet provincial serb deklarojne ne orkester , njeri pas tjetrit ateher , asnjeri nga ata fare s do ta kishte permendur kete fakt sikur qe nuk e permenden fare kushtezimin qe Serbia ka nga Kroacia per kroatet e vrare gjate luftes ne Kroaci me 1991 dhe te groposur ne varreza masive ane e kend shetit serb ( 1866 kroat ) .Ky eshte nji kusht i domosdoshem nga Kroacia te cilin Serbia domosdoshmerishte duhet ta plotesoje …shteti zyrtar serb duhet te tregoje vendet se ku jane groposur kroatet ( me emra dhe mbiemra ) , shteti zyrtar serb duhet te tregoje me emra dhe mbiemra kush i ekzekutoi ata kroat dhe kush ishin ata qe dhane urdhera per egzekutimin e tyre ( poashtu me emra dhe mbiemra )
  Por , kasnecet serb per kete fakt nuk flasin sepse eshte e vertet , ata flasin per Kosoven dhe dijalogun mes Bg dhe Pr i cili nuk eshte i vertet sepse , duket se do jete i pafund sepse , asnji marreveshje nga ky dialog ata nuk e kane implementuar gjere sot sepse , serbet e dijne shume mire kush jane shqiptaret ose grupe perfaqesuesish shqiptar me te cilet ata kane patur pune ne te kaluaren e larget, te aferte dhe kane pune me ta sot.Serbet e dijne se shqiptaret me te cilet ata kane arritur mereveshje nuk jane as te nivelit dhe as kane kapacitete intelektuale , profesionale , njerzore dhe kombtare andaj marreveshjet nuk jane te detyruar ti imolentojne qe , nuk eshte rrasti me kroatet dhe Kroacine .Dy shtetet shqiptare , Kosova dhe Shqipëria eksportojne mallera te konsumit te gjere nga Serbia tashe e me shume se dy dekada ne vlere prej rrethe 1 miljard € ne vit .Pra , 1 miljard € ne vit , shteti serb cdo vit inkasimon para Cash , para te fresketa nga taksapaguasit shqiptar me te cilat e mekemb ekonomine e saje te shkatrruar nga lufterat ’90-’99 ne ish jugosllavi nga te cilat pesuan shume keq , nder te tjera edhe Kosova .Megjithate ,ne shqiptaret vazhduam te bejne marreveshje te fshehta tregetare me kriminelet serb ku , per nji kohe te shkurter tregu gjitheshqiprar u mbush. me artikuj dhe mallera Made in Serbia .Edhe me keq se kaq , ne Kosove ndodhen privatizimet shtazarake te nderrmarrjeve shoqrore preveq tjerash , edhe per hapjen e mundesise se deponimit te mallerave serbe ne depot e nderrmarrjeve te privatizuara nga matrapaz dhe oligark te lidhur me grupet kriminale te politikes se Kosoves .Thjeshte , per te mose e zgjatur , Serbia per shqiptaret ka dosje volluminoze, te perpiluara me dekada e shekuj dhe ajo ka be c mose qe ne krye te politikes ne Shqiperi dje dhe sot por , edhe ne Kosove te emrohen persona shqiptar te cilet ne takim e pare me serbet, do ta heqnin rripin e panrallonave dhe serbit do te ia ktheje bythen, keshtu ka qene ne te kaluaren dhe keshtu eshte sot.Ja pra , per kete arsye eksponentet serb te politikes nuk e kane seriozisht kur flasin per Kosoven dhe permirsimin e raporteve me te por , ata kur flasin per shqiptaret tallen sepse , ne shqiptaret u kemi dhene shanse e shanse qe ata te tallen me ndjenhat tona sepse , sot askush ne bote nuk eshte me i dobet se Serbia preveq shqiptareve dhe vetem shqiptaret sot ne Serbi derdhin rethe 1 miljard € , para Cash kurse , per arsye edhe te Serbise me se shumti, sot Shqipëria kufizohet nga kater anet e saje me bashkekombas te saje shqiptar , qe eshte apsurdi dhe rast i vetem ne bote …!

 618. fery thotë:

  Pasi e lexova shkrimin pashe se e kisha dhene mendimin tim edhe per tranzicionin e pafund ne Shqiperi ne g.sh.te artikullit te ministrit serb Ivica Daciq : A PO E KUSHTZON BE SERBINE ME PRANIMIN E KOSOVES
  Mendoje se problemi qendron te varshemerija e politikes Shqiptare nga ajo komuniste – jugosllave e cila per disa dekada krijoi nji mendesi , krijoi nji trend se zhvillimi dhe perparimi i Shqipërisë domosdoshmerishte duhet kaloj nga Beogradi . Nga kjo u krijua nji mendesi e quajtur titisto-enveriste e cila u ngulit ne kokat e shqiptareve edhe te pase ardhjes se demokracije ne Shqiperi me 1990 dhe qe vazhdon edhe sot.U krijua ne Shqiperi nji mendesi ku shqiptaret e Kosoves jane te gjithe kokederra dhe ku eshte nder per shqiptarin ta keshe serbin mik ( shtepije )
  Kjo mendesi titisto – enveriste e cila ne permbajtjen e saje ka kerkesen per nenshtrimin e shqiptareve ( se shqiptaret e Kosoves i kishte nenshtruar me tyten e pushkes ) per pasoje kishte edhe tranzicionin e sterzgjatur dhe pafund ne Shqiperi ne menyre qe Serbia te dilte me tezen se shqiptaret nuk jane dhe s kane qene te afte te krijojne dhe bejne shtet andaj Serbise duhej ti takonte me shume se gjysema e Shqipërisë , Deti Adriatik dhe Kosova nen shqetulken e saje sepse , Serbia edhepse shkaktoi luftera te pergjakeshme ne ish jugosllavi , pase dy-tri dekadash e mblodhi vehten dhe filloi te mekebet .Nga kjo mendesi e smure serbe vjene edhe deklarata e Vuciqit ne Samitin e Sarajeves pet krijimin e nji Jugosllavise te Re , te trete pa Kroacine dhe Sllovenine por , me Shqiperine e Kosoven brenda saje
  Tranzicioni i pafund ne Shqiperi Dhe sindromi ” i Shqipërisë ” qe e ka kapilarni Kosoven tashe e 18 vite ka per pasoje mendesine e ngulitur serbe ne kokat e politikeberesve shqiptar e cila mendesi as pase disa gjeneratash zor se mund te hiqet…!

 619. Krist thotë:

  Ky shkrim,vetem duhet pershendetur.Autori qe perdor vetem fjale qe kuptohen nga kushdo,dhe aspak ,uje,vleresohet,jo vetem per permbajtjen,por edhe per kulturen e pasur dhe guximin e tij,per t’i thene troc,te bardhes ,e bardhe dhe te zezes,e zeze.Pershendetje profesor Kabo!

 620. Luke thotë:

  Nuk besoj se ka tenders he shqiperi Ku te mos kete afera koruptive

 621. kasemi thotë:

  Pershendetje nga Kasemi z. Sinan.Ju si zedhenes i Erdoganit ne Shqiperi ate detyre keni te mbroni sa te mundni sistemin politik te Turqise sado i kritikueshem eshte nga bota demokratike.Aferim.Por e ke gabim kur na jep “urdhera” te mbyllim shkollat apo te nderpresim marredheniet me te ashtuquajturin “armik” e nxites i grushtiit te shtetit z.Gylen.Ajo eshte puna juaj pra e shtetit te sotem Turk neser….allaversem.Mos kerkoni me shume se krieministrin Rama katolik i cili me sa duket po kthehet ne Ramadan.Sa per Dylen-in te ashtuquajturin “terrorist” ai gezon te gjitha te drejtat prej vitesh ne shtetin me demokratik pra ne USA.Harrojeni “vellezer te nje gjaku”.Po nuk patem zene ment nga histori-gjeografia Haram e pacim.

 622. pal thotë:

  Te gjithe tenderat duhet te kontrollohen nga kontrolli i shtetit.menyrja e hedhjes te ka lene hapsire korruptive.pse eshte lene qe tenderat te shkojne deri tek pesti,diferencen nga oferta e pare deri te i pesti qe te shkojne aty ku don titullari kush i paguan??Jam i mendimit se tenderat te perqendrohen se e ka me kollaj kontrolli dhe marrin dicka ata ne qender se keshtu si eshte bere duke marre te gjithe titullaret ne qender dhe rajone nuk ngelet gje per tu bere hyrje ne instuticion.Ju lutem beni shtet qe nga qelizat me te vogla shpenzuese.

 623. M.leka thotë:

  560. Mij napolona flori jan. Dicka ne shum se 2500 kg

 624. dionis thotë:

  ja pse jemi kaq mbrapa botes ne,sa njerez te tjere rrotull ka pasur aty, pse s;reagoj asnje e na doli ky trimi,,,,nqs se ste pelqen dicka largohesh dhe me e fundit mund te komentosh, po si tha ai ke filmi shtigje lufte. kshu eshte kur ha buke misri me gjize.edhe nje here rezil ne syte te botes.

 625. M.leka thotë:

  566730me nje gr nje frang = me566 kg se me 3 gr nje frang = 1698 kg flori Zogu pati vetem nje merit qe nuk e futi ushtrin shqiptare ne luft.

 626. Luke thotë:

  Grushti iashtuquajturi I tille ishte nje sajese alla E Hoxha per te hequr qafe kundershtaret e tij dhe per te perforcuat pozitat per me shume pushtet.te cilen e hariti ne rferendumin e fundit.po te mos kishte sajuar poucin ushtarak nuk do te fitonte ne referendum

 627. PANO HALLKO thotë:

  Sa i takon greqise dhe serbise, nuk ka asgje te pazakonte. Ato jane bashke, siç kane qene te pakten qysh nga koha e Lufterave Ballkanike; ne te njejten llogore,- e kunder shqiptareve. Bullgaria, “keto dite sapo zbuloi” se…gjuha maqedonase, esht enje variant i bullgarishtes. Kurse Tirana jone, vazhdon hosana-rat per…. “aleatet” tane, madje edhe….”strategjike”! Pergezime Profesor Murati, per kontributin tuaj te vazhdueshem, e shume te çmuar!

 628. fery thotë:

  Nese prapavija e ketij minisamiti te Ballkanit Perendimor te tri minishteteve i mbajtur ne Athine me 13 .07.’17 nuk ka si qellim te fundit marrjen e copes se kulaqit sa me te madh nese vjene deri te shkaterrimi i shtetit te Maqedonise dhe ndarja se saje ateher kete takim ose te vetequajtur minisamit mese Greqise , Serbise dhe Bullgarise me se miri e spjegon nji fabule e poetit te madh francez te mesejetes La Fontaine i cili protogonistet ne fabullat e tij i kishte kafshet nepermes te cilave ai tallej dhe ironizonte qelimet dhe veprimet e njerzeve.
  Dhe , La Fontaine e pershkruan ne fabulen e tij si nji macok , duke kerkuar dic per te ngrene ne koshin e plehrave , papritmas trembet nga zeri i hapave te ekefandit i cili i lodhur nga te nxehti e madh ecte ngadale me hapa te rende.Me te pare macoku elefandin , me vrap i dele elefandit perpara dhe e pyet se kah po shkon.Po shkoje te freskogem pake ne lum i pergjigjet elefandi.Mire , ja kthene macoku, ka mundesi edhe une te vije me ty. Po si s ka , pergjigjet elefandi dhe, nisen rruges bashke.Pase nji cope rruge dhe pasi e kalojne te dy nji ure , macoku papritmas e urdhron elefandin te ndalet .C ‘ u be macok, pse u ndalem, pyet elefandi.U ndalem se desha ta perkujtoje se sa te rende ishim ne te dy , nga pesha jone , kur e kaluam uren , ajo shume u lekunde.
  Po , a lekundet ura nga pesha e macokut apo, nga minisamiti Greqi-Serbi -Bullgari z.Murati…sigurishte se jo por , Serbija e ka problemin e realizimit te projektit SANU 2 ( Projekt i Akademise serbe te Shkencave dhe Artit ) per krijimin e Jugosllavise se Trete andaj dhe presidenti serb Vuciq e paraqiti kete plan te tij ne Samitin e Sarajeves me perjashtimin Kroacine dhe Sllovenine , dy shtete te sllaveve te jugut por , me Shqiperine dhe Kosoven brenda.Plan shume i tejdukeshem i kokave te smura serbe per krijimin e Serbise se Madhe me mundesi te daljes se Serbise ne brigjet e Detit shqiptar..!

 629. nikolin thotë:

  zoterinj pershendetje ne vecantij moshatarin kaloci
  kjo periudh aq e bukur dhe triste per ne qe kemi jetuar
  ne nje vend prei 15 mij banoresh industrial i uroi dashit qe ka shum per te shkruar te verteta sic shkruan
  shendet lumturi ne familie falemiderit

 630. Kopi Kyçyku thotë:

  Andi Meçaj, i cili, – më erdhi krahasimi i mëposhtëm këtu, buzë liqenit, në Pogradec, – si Lasgushi i ujrave të ëmbla, atje, ndanë ujrave të kripura, është bekuar nga Zoti me dy talente: të penës e të penelit, vjen sot me një duzinë e dy perla thellësish abisale, në të cilat është kredhur dhe i ka mbledhur me përkushtim e ngrohtësi, duke ua ditur si rrallëkush vlerat.

 631. Qytetari thotë:

  O fshatar Skrapari ku merr vesh ti nga keto pune.Pash nderin se na peshtiroset te lexuarin. Po nuk eshte faj yt kur bashkohet nje fshatar Skarpari me nje fshatar Labinoti (N.Cili) qe te boton.
  Turp, Turp

 632. Shqiptar Çam thotë:

  Kur po behesh edhe ti o muc muti te japish mendime”filosofike”??! Vaj medet se ku po na con??!

 633. fery thotë:

  …ngase , lufta mentale e akterit kryesor dhe shkaktarit te luftrave te pergjakeshme ne Ballkanin Perendimor ne vitet ’91-’99 qe quhet Serbi , akoma s ka mbaruar Monike …ngase , ende ne kokat primitive serbe egzistojne grimasa shprese te krijimit te Serbise se Madhe me dalje te saje ne Detin shqiptar por , nuk jane te cliruar akoma nga mitollogjirat e tyre dhe nuk dojne te besojne se nga 10. Qershori 1999 ata Kosoven , nga ajo date mund ta shikojne me dylbi vetem nga mali Avalla e Beogradit … keto do ti thone provincialit Vuciq sot ne Amerike …!

 634. John thotë:

  Rreshti i pare eshte i paarritshem por nuk ka as kryefjale e as nuk merret vesh nga askush qe di te lexoje. Dhe ky kerkon te behet udheheqes?

 635. fery thotë:

  Lere rehat Skenderbeun por ,na trego o Musrafa Nano ti cka je ..na trego , kure ti ishe femij , a te ka folur ndonjiher mamaja jote per Dushan Mugoshen ose Milladinin Popoviqin…???

 636. Kampisti thotë:

  Edhe ti shares me pagese qeke?? Sa për rreshtat e Astriti I kemi lexuar shpesh e nuk na kanë zhgënjyer. Fatmirësisht eshtë midis atyre qe janë plot shpirt e zjarr për PD e të ardhmen e saj

 637. kasemi thotë:

  Tamam si Enveri dhe ky i gjati Ramadan.Vetem ky nuk gabon, vetem ky nuk vjedh, vetem ky e di se ku ka nafte.Ci do llafet te gjithe jane per burg vetem Rama ka mbetur i ndershem pra Krieminister e krieprokuror.O koqe kandari mos kujto se jane te gjithe katundare e gjindje pa shkolle dhe nuk kuptojne se kriehajduti je pikerisht Ti, pas teje vjen kok bilja usta Lame,Gjiknuri me blerjen energjise,kokdruni qe harbohet ne klubet maqedonese Ahmetaj qe shiti me pare kesh ne dore Koncensionet duke vazhduar me Lalin qe mbjell peme ne beton apo qorri Sajmir qe ndau paret e trafikut te droge me kriminale.Ai drejtori eshte brima e fundit e kavallit.Cfare kreresh kerkon Rama/ Keto pra jane kreret.Ha ha ha

 638. Tahir thotë:

  Pershendetje kete ekspert e kam njohur vete personalisht dhe gezohem pa mase kur e shoh pasi eshte person qe meriton respekt

 639. fatos thotë:

  Ca ja keni fut kot fare.As nuk ngjajne hic.

 640. fery thotë:

  Z.Stphen Banks miku amerikan besojme se tani me e ka kuptuar se nga zgjedhjet parlamentare te 2010 , 2014 dhe keto te 2017 ,koga e pase shpallejes se rezulltateve zgjedhore , eshte shendruar ne dicka neveritese sepse ne gjitha keto zgjedhje behet fjale per pozicionimin e individeve dhe subjektive politike kurse , Kosova dhe votuesit e saje jane lene ne margjina dhe as qe egzistojne.
  I vetmi preokupim qe degjojme eshte se ” ata si kane numrat …ne i kemi numrat ” pra , krijohet pershtypje se votuesit , populli i Kosoves dhe shteti i Kosoves nuk egzistojne fare , ne plan te pare jane qite eksponentet politike , pozicionimi i tyre dhe subjektet te caktuara politike …!

 641. Yllson thotë:

  Turp-Turp
  Or Sali mavrija je bere si ato plakat e keqia qe nuk lene njeri pa mbajtur ne goje.
  Dhe ti nuk ke lene njeri pa i perfolur.
  Or race e keqe.

 642. BBALBANIA 2018 thotë:

  tmerr per ket njeri si ka mund

 643. Sorkadhja thotë:

  Normat e moralit shoqëror nuk e pranojnë këtë lloj martese zonjë dhe gabon rëndë që e këshillon. Për vete bëj si të të pëlqejë, shko dashurohu edhe me qenër. Megjithëse ti nuk arrin ta kuptosh por po ju pyes: Nëse vajza apo djali juaj do të dashurojnë disa vajza apo djem dhe me ata lindin fëmijë, po kështu nëse veprojnë dhe gjithë njerëzit, mbas 30 apo 50 vjetëve si do e përcaktonit familjen?
  Pyetja tjetër është a duhen rregulla morale dhe ligjore për të frenuar pasionet,urrejtjet,shfrenimi për të siguruar pasuri të paligjshme në dëm të të tjerëve, po vrasësit a duhen lejuar të veprojnë në dëm të të tjerëve? Pyetjet ti bëj meqenëse thuhet që qenke një shkrimtare e madhe, por jo e dëgjuar. Mblidhni mëndjen more njeri se ndrysge bëhemi kope hijenash dhe ujqërish.
  Nuk e di pse i serviren këto mendime antimorale shoqërisë nga shumë portale mediatike!!!??
  Sorkadhja

 644. Berti thotë:

  Ik mehr burgaxhi

 645. Kreshnik thotë:

  Problemi eshte se ne me te vertete nuk e dime se cila ishte marrveshja Rama Basha !!! Ka shume gjera te fshehta qe te bejne te mendosh se po luhet nje loje e piset ne sy te opinionit por ne te vertet esht ndryshe

 646. fery thotë:

  Ehhh sa skandale kishte dhe ka Kosova e Shqipëria dhe, askush nuk leviz nga vendi, asnji Kryetar shteti , asnji kryeminister por , po ndodhe e kunderta , cdokujt qe i zbulohet nji skandal, ai avancohet ne postin me te larte, cdokujt qe i zbulohet nji skandal , deshmitaret hupin nga faqja e dheut dhe, keto skandale ne Shqiperi dhe Kosove , nuk ishin te pakta as te vogla. Por, skandali me i madh na del tranzicioni idiotesk dhe i pafund ne keto dy shtete shqiptare qe edhe eshte projekt i Serbise ne menyre qe ajo , edhe pasi shkaktoi luftrava te pergjakeshme ne ish jugosllavi , me ndihmen e skandaleve ne Shqiperi dhe Kosove , i krijoje vehtes favore dhe avantazhe per te avancuar rruges drejte BE, gje qe edhe po ndodh..!!

 647. kasemi thotë:

  Prape “Usta”Lameja ne krie te Aluizmit.Pu prape Lamja,po Ai sikur shpetoi nga vdekja.Aq para e perfitime ka sa dhe vdekjen e sfidon.Te jete kaq Patriot ky Hajdut me “muze” historigrafie.Pika atij megjith Rame,prit kur nje Zonje e krekosur ta zevendesoje drejtorin.Jo Lamen,largqofte..

 648. kasemi thotë:

  Filloje Shou,lyerja e fasadave,gju me gju me populin.Nejse e zevendesove Drejtorin por minimalisht nuk mund te japesh “meritat, vlerat,apo bemat” e kesaj zonje.pak tranparence shoku Edvin.Edhe Enveri zgjodhi femer ministre Bujqesie por ajo ishte Themie Thomai.Ajo ishte Njeri i shkelqyer,puntore fushe e rralle,intiligjente,me autoritet absolut, agronome e talentuar.Sot e kesaj dite eshte ministrja me popullore qe i ka qendruar ndryshimeve politike.Nje “fshatare”qe me zgjuarsi e sjellje i sfumonte zonjat e bllokut ne administraten e kohes.kujt i thua zogoliit apo Duces alla albanese…..hibrid i shemtuar…

 649. Justin Terziu thotë:

  Kjo eshte per te qeshur dhe per te qare se cfare organe te drejtesise kemi ne.Mjere ai vend thuaj,prandaj nuk vijne investitore ne Shqiperi.O ndyresira qe e shkaterruat ate vend,po si mund te arrestosh nje businesmen per rritje fiktive te shpenzimeve?????Si e provon ti si Prokurori qe ai ka paguar $500 dollare per hotel apo $150?????prokuroria do te me thote mua si biznesmen se sa duhet te harxhoj une???O pika qe sju bie a tju shuaje.Po ku e dini ju qe kane blere skrap apo jo???O idiote,qe ta akuzosh per kete duhet ta kapesh mat,dhe jo pas vitesh te tera,sepse ajo kompani ka punuar dhe skrap ka blere.Keni dash noi lek dhe se keni marre dot si duket…..o te peshtire.

 650. Justin Terziu thotë:

  Hahaaaaa….ky profesori amerikan qe ka shkruar ketu,le te haje mut sa te doje bashke me te tjeret,sepse nuk ka shkelje ligji ne kete rast.ne politike kundershtaret gjithmone kerkojne burime skandali per rivalet.Ky do jete noi nga ata liberalet ketu,po kush pjerdh se cfare thot ky.Amerika vepron mbi baze provash dhe jo fjalesh.

 651. Mavria thotë:

  Sa trishtuese dhe e turpeshme Profesor Besniku. I kemi humbur te gjitha vlerat, jemi bere dru.

 652. Xyz thotë:

  Je i saktë z. NGJELA. Mendimet tuaja bëhen më të plota e të vërteta duke i shtuar edhe disa analistë apo shkrimtarë të tjerë, si.këndej lumenjëve edhe andej. Mos harro lubjonin, beratbeun, muçollarët, zhejlerët, e të tjerë plot.
  Xyz

 653. Pashku thotë:

  Faleminderit per shkrimin zoti Bakiu, Migjini ne nje situate te tille ka shkruar:
  0, si nuk kam një grusht të fortë
  t’i bij mu në zemër malit që s’bëzanë,
  ta dij dhe ai se ç’domethanë i dobët –
  n’agoni të përdihet si vigan i vramë.

  Unë – lugat si hij’ e trazueme,
  trashigimtar i vuejtjes dhe i durimit,
  endem mbi bark të malit me ujën e zgjueme
  dhe me klithma të pakënaqura t’instinktit.

  Mali hesht. Edhe pse përditë
  mbi lëkurë të tij, në lojë varrimtare,
  kërkoj me gjetë një kafshatë ma të mirë…
  Por më rren shaka, shpresa gënjeshtare.

  Mali hesht – dhe në heshtje qesh.
  E unë vuej – dhe në vuejtje vdes.
  Po unë, kur? heu! kur kam për t’u qesh?
  Apo ndoshta duhet ma parë të vdes?

  0, si nuk kam një grusht të fuqishëm!
  Malit, që hesht, mu në zemër me ia njesh!
  Ta shof si dridhet nga grusht’ i paligjshëm…
  E unë të kënaqem, të kënaqem tu’ u qesh.

 654. Ka interesa ekonomike mes dy vendeve Coca cola, Microsft, Filip Morris hahahaha gallat falas

 655. Vjollca telo thotë:

  Persh. Jam banore e nje prej pallateve te Klares ne rrugen “Don Bosko”, tirane. Kemi aplikuar si pallat qe prej vitit 2006 dhe akoma nuk kemi marre hipoteken. c’duhet te bejme?????

 656. Dhimiter Gjoni thotë:

  Pershkrimi i mesiperm per vdekjen e Aleksander Kondos eshte real. I ndjeri jetonte ne nje dhome me vellain tim Ing. Vasil Gjoni, i cili u arratis nga Shqiperia ne vitin 1983. Vasili ishte inxhinjer ndertimi, dega banesa qytetare qe u arratis nga Shqiperia me 2 Gusht 1983 nga Driloni, Pogradec, kohe ne te cilen diktatorii E. Hoxha ishte me pushime aty. Ndaj tij u gjuajten rreth 3000 plumba por ai me not mundi te kaloje ne anen tjeter. Nje plumb e mori ne pulpen e kembes. E shtruan ne spitalin e Struges ku ndenji afro 1 muaj me pas e derguan ne kampin e refugjateve ne Beograd. Mbas shume peripecive arriti qe te futet ne SHBA. Ai e njihte Aleksandrin qe nga koha e Dinamos ku Sandri ishte peshengrites dhe Vasili luante volleyball. Vasilin e vrane mbas Sandrit me dy plumba kokes ne Astoria, Queens, New York. Ai kishte nje taxi te verdhe. Te tretin vrane S. Litin nga Kinostudjo Tirane. Qe te tre te arratisurit i ekzekutuan njeri mbas tjetrit. Vasili i kerkoi Perfaqesuesit Shqiptar ne OKB Petraq Pojani qe te kthehesh ne Shqiperi dhe ai i tha qe je i denuar nga Gjykata e Pogradecit me 14 vjet heqje lirie per tradheti ndaj Atdheut. Ndersa Vasili i tha qe une s’kam bere asnje tradheti ne vend qe ta kaloj kufirin me leje e kam kaluar pa leje. Mua bashke me nenen me internuan ne fshatin Bruz-Mal te Kruje per pese vjet kohe per motive politike.(per arratisjen e vellait). Keshtu perfunduan te arratisurit nga Shqiperia ketu ne New York. Kush i ekzekutoi ata? Ju e mirrni me mend se kush jana ata ketu.

 657. Po Edi eshte akoma ne qeveri me lsi e pd o Petrit djali

 658. fery thotë:

  …vete fakti qe M.Nanos i jepet kaqe hapesire e madhe per te shkruar ( ne kete kontekst te ulet qe shkruan ) per Skenderbeun dhe ADN e gjenet e tij , dicka na thote se nuk eshte ne regull andaj, edhe avokati i madh Spartak Ngjela me te drejte tha ate cfare tha dhe, shume mire e tha …!
  Tani , Mustafa Nanos i mbetet te hulumtoje edhe ADN e shume kraljeve , careve e personaliteteve serbe , si psh. Car Dushanit , Stefan Nemanjes ( Stefan Nimanit) , Mbretit Aleksander Obreniviq. ( Aleksander Obreni ) etj etj . dhe mund te publikoje edhe ndonji punim shkencor ne revistat serbe ose edhe ndonji dizertacion doktorature…mund te shkruaj ndonji rresht edhe per shkrimrarin serb Branisllav Nushiq ( Branisllav Nushi ) , presidentin serb Dobrica Qosiq ( Dobrica Qosja ), gjeneralin serb Marko Komnenoviq ( Mark Komneni ) ,studjuesin dhe historianin serb Ilia Kastratoviq ( Ilija Kastrati ) , mbetit Karagjorgje etj etj qe jane me qindra e mijera serb me ADN shqiptari , te asimiluar dhuneshem dhe te konvertuar ne serb .Kjo do te ishte nji pune me e dobishme kombtare e M.Nanos dhe me me shume interes se sa te mirrej me insinuata e demagogjira neveritese prr Skenderbeun. .Nena e Skenderbeun ka qene shqiptare ortodokse dhe, shume shqiptar -ortodoks , per arsye te ndikimit bizantin te cilin ne ate kohe e kishin perqafuar dhe pranuar ruset dhe sllavet.Andsj , shume shqiptar , per arsye te mungeses se Kishes Ortodokse Shqiptare , u konvertuan ne sllav edhe per faktin se deklarimi i tyre sllav dhe frekventimi i Kishes Ortodokse Sllave. ( serbe ose malazeze ) per shqiptaret kishte disa favore por , te ia leme te tjerat te na i tregoje ambiciozi Musrafa Nano

 659. Astrit thotë:

  Jemi banor te rruga Musa Agolli pallati qe ka ndertu Viktori. Jemi pa hipotek. Pallati esht me leje. Cfar duhet te bejm se Viktorit sja ndjen fare.

 660. Alba thotë:

  Po cfar te veshtir e keni ju …coni nje punonjes tuajin tek cdo pallat dhe mbaron puna. Per cfar je ti ne krye te ALUIZNI per te then qe e keni te veshtir??? Ku pysin ndertusit ata i kan marr leket. Keni premtu qe do i mbaronit.

 661. Asd thotë:

  Solidarizohem me Kimeten.Ne shqiptaret duhet te vleresojme dhe respektojme cilindo qe vjen tek ne. Te varferit ca me shume. A nuk eshte edhe populli yne i varfer?

 662. kasemi thotë:

  Mero,nuk di si nuk mbytesh ne lume me ate fytyre te shemtute qe ke.Ashtu e ke dhe shpirtin.Zaten e keqja e ketij vendi nga keto ftyra i ka ardh….

 663. Artan thotë:

  Nuk arrije ti kuptoje Pse kosovaret mburren kaq shume me muziken e tyre qe degjohet ne lokalet e TIRANE’s ,pak te shqiperise,kur ne fakt ajo eshte muzike zezakesh usa e kopjuar me se miri nga gjithe bota,nuk eshte pra muzika e tyre. Ka kosovare qe Kane vdekur per shqiperine,sikurse ka edhe shqiptare qe Kane vdekur per Kosoven, sikurse mos te harroj e kosovaret kush ja hapi dyert gjate luftes,apo mos te harroj e sa pislliqe Kane bere kosovaret me femrat shqiptare ne 91,ne si kemi asnje borxh atyre,ajo dihet qe vijne ne shqiperi se eshte me lire dhe kaq,seshte as patriotizem,por eshte interes. Une jetoj ne usa dhe kam edhe shoke kosovare,dhe keto komente qe ka bere kjo zonja i kam degjuar edhe prej shokeve te mi kosovare,Shqiperia nuk mbahet prej Kosovareve,ndersa Kosova mos te harroje se po mos ti kishte cuar Enver Hoxha mesues per gjuhen shqiperi ne Kosove ,ato do flisnin turqish ose Serbish sot. Sa per spiune,di edhe shume Shqiptare qe jane spiunuar nga kosovaret kur Kane kaluar per ne Jugosllavi .Nuk eshte mire te diskreminojme njeri -tjetrin ,por se kuptoj llogjiken e kosovareve,nqs nuk Jane te kenaqur me Shqiperine dhe Shqiptaret ,mos te vijne,ato Po vijne tek ne ,jo ne Po shkojme tek ato.

 664. Eri thotë:

  I vetmi njeri me mend dhe integritet ne politiken shqiptare.
  Bravo Manjani.

 665. Eri thotë:

  Kame,thone se e ke kap veten.

 666. Ku e gjeten kete? ME MIRE NJE TRAJNER SHQIPTAR.

 667. servet thotë:

  Ja kjo eshte drejtesia e rilindjes,te besh sipas ligjit nuk te le kryeministri,te besh sic thote kryeministri te denon ligji d.m.th gjithsesi je i denuar ose nga ligji ose nga maliqi.

 668. TIRANA thotë:

  Nuk ka dokumente dhe prova bindese! Nje gje eshte e çuditeshme emri Vojsava, eshte emer serb! Asnjeri nuk mundohet ta spjegoje kete fakt!!

 669. Niko Mihali thotë:

  Gjate udhetimeve te mija per pjesemarrje ne veprimtari nderkombetare kulturore, me ka rene rasti te ndodhem disa here ne Bruksel dhe te jem pjese e aktiviteteve te zhvilluara ne pallatin e Artit Bozar. Aty mes te tjeresh kam patur rastin te takoj edhe z Jorgji Kote , diplomat kariere ne ambasaden tone i cili ka qene i pranishem ne gjithe aktivitete e grupeve shqiptare, ka dhene ndihmese per propogandimin e tyre, ka ndertuar marredhenie shume te mira me grupet dhe eshte bere pjese aktive e veprimtarive tona. gjej rastin ta pershendes dhe te pohoj se me sa njoh punonjesit e kesaj ambasade dhe ne vecanti z Jorgji jane shume te ndjeshem e te pranishem ne keto aktivtete dhe te ndihmojne per cdo gje . Urime per sa shkruan me lart dhe shpresoj qe te percjelle gjithmone lidhjet tona kulturore .

 670. Niko Mihali thotë:

  Te ndritte shpirti atje ku je miku yne Odhiose Paskali. Ti ishe e mbetesh artist i permasave te medha, ke qene dhe do jesh nderi i qytetit tone dhe artit shqiptar. Ndjehem mire qe te kam njohur nga afer dhe jam bere interpret i vepres tende. Ata qe shkruanin e shkruajne letra te tilla mbeten xhuxha para teje, andaj ti i ke njohur me mire se askush tjeter ndaj nuk i perfillje dhe mire ke bere. Por eshte mire qe ato shuarje te emrave te mos beheshin, te ishin atje qe te njiheshin mire fytyrat e tyre se edhe sot mund te jene te strukur diku ne ndonje qoshe e te bejne te njejten pune .
  per fat kete shkrim po e lexoj sot ketu ne Torino , ku sa here dal neper rruget e sheshet e ketij qyteti mendoj se ne ato rruge vite me pare ke shkelur edhe Ti ne vitet e rinise shkollore kur fillove te gdhendje figurat e portretet e para, Eshte qyteti i rinise tende dhe ku ka rrahur fort zemra Juaj endrrat Tuaja . I paharruar do te jesh gjithmone .

 671. Albana thotë:

  Rrofte Kosovo e Shqiperia! Me bere te qaj me kete super shkrime !! My favorite s f up! Ai eshte spiun I ndyre . Ju dua

 672. Niko Mihali thotë:

  Te ndritte shpirti atje ku je miku yne Odhise Paskali. Ti ishe e mbetesh artist i permasave te medha, ke qene dhe do jesh nderi i qytetit tone dhe artit shqiptar. Ndjehem mire qe te kam njohur nga afer dhe jam bere interpret i vepres tende. Ata qe shkruanin e shkruajne letra te tilla mbeten xhuxha para teje, andaj ti i ke njohur me mire se askush tjeter ndaj nuk i perfillje dhe mire ke bere. Por eshte mire qe ato shuarje te emrave te mos beheshin, te ishin atje qe te njiheshin mire fytyrat e tyre se edhe sot mund te jene te strukur diku ne ndonje qoshe e te bejne te njejten pune .
  per fat kete shkrim po e lexoj sot ketu ne Torino , ku sa here dal neper rruget e sheshet e ketij qyteti mendoj se ne ato rruge vite me pare ke shkelur edhe Ti ne vitet e rinise shkollore kur fillove te gdhendje figurat e portretet e para, Eshte qyteti i rinise tende dhe ku ka rrahur fort zemra Juaj endrrat Tuaja . I paharruar do te jesh gjithmone .

 673. Adrian thotë:

  Banoj ne nje pallat ne Tirane te re. Me akt noterial shitblerje dhe paguar totalisht ndertuesin. Gjendemi perballe nje paradoksi.
  – Dosja e plote e pallatit perfshire lejen e shfrytezimit ndodhet qe nga 2004 ne Hipoteken Tirane.

  Jam interesuar dhe me thone qe duhet te aplikoje ndertuesi i cili nuk ndodhet ne shqiperi, nuk eshte i interesuar pasi i shmanget dhe detyrimeve tatimore.
  (theksojme se ndertuesi ka edhe konflikt me pronaret se ka bere nje shkelje prej 50 m2 me teper dhe siduket nuk ka dhene pjesen qe i takon pronareve)
  Mgjth ne nuk na intereson kjo pjese e tija. Sikurse thashe me larguan nga hipoteka dhe ju drejtova ALUIZMI – it te cilet u cuditen se dosja e pallatit eshte ne hipoteke. Ata thone ne kemi detyre ti cojme dokumentat ne hipoteke dhe ne kete rast duhet ti marrim e ti cojme prap.

  Te lutem me jep nje pergjigje ligjore cilit institucion i takon te angazhohet dhe zgjidhe problemin ne rastin tone. Une personalisht jam gati te paguar tarifen apo taksen qe duhet te paguante ne per hipoteken ndertuesi pasi ja kam mbajtur kete pjese ne likuidimin total te apartamentit.

 674. fery thotë:

  Po po Mero Baze , ne shqiptaret e Kosoves vijme ne Shqiperi per patriotizem . Edhe ateher kure Shqipëria nuk ishte , ne shqiptaret e Kosoves shkonim ne Ulqin per patriotizem ndryshe , i kishim rruget e hapura ne Greqi ( Aspravalta ) , Turqi. ( Antalia ) , Kroaci ( gjithe bregdetin kroat ) , Spanje …etj por , ne Ulqin shkonim thjeshte per patriotizem sikur edhe pase ‘ 90 -ve qe filluam te vinim ne Shqiperi per patriotizem, e qe kapaciteti i trurit tend Mero Bazes zor se mund ta kuptoje sepse ,ti Mero Baze dhe bashkemendimraret e tu jeni edukuar ne familje e shkolla ne Shqiperi , kure sigurimi i shtetit shqiptar merrte direktiva nga UDB jugosllave si ti keqetrajtonte , perbuzete , injoronte …dhe vriste shqiptaret e Kosoves ( qe nga 1945 – masakra e Tivarit nese ke degjuar Mero Bate , deri ne luften e fundit ne Kosove me ’97, ’98 ‘ 99 ..me vrasjen e Ramzi Hoxhes , Ahmet Krasniqit….etj.) .Pase vitit ’99 eksponent ” e fuqishem ” politik te shtetit shqiptar , me mendesine e rrjetin e tyre primitiv dhe idiotesk , te importuar nga Serbia , vazhduan me te njejten injorance duke ne quajtur ne shqiptareve te Kosoves kokederra dhe duke patur per ne qmime tjera ne markete pergjate gjithe bregdetit shqiptar , dukuri e cila nuk hiqet nga kokat e disa shqiptareve te Shqipërisë ku bejne pjese , dje dhe sot, edhe ” i perkdheluri ” i bossit dhe politikes
  shqiptare Mero Baze , simptomat e deshtimit te se ciles , pa dashje , vete ai po na i tregon…!

 675. fery thotë:

  Ata shqiptar te Kosoves qe ishin ne autobusa, thane se aty ne kolone kishte edhe autobus me stega serbe dhe nga maqedonia por , ata nuk u bdalen.U ndalen vetem autobuset me traga Kosove kurse , vitin e kaluar , te hyrat nga turizmi ne Shqiperi ishin rethe 5 miljard € ku pjesa me e madhe e ketyre mjeteve ishin nga pasagjeret e autobuseve me targa Kosove, Mero Baze

 676. epirotas. thotë:

  Po he pra , kush eshte??N e mediat e botes se lire thuhet emen e mbiemen : perse e fshehni .Tipik shkrim

 677. Eri thotë:

  Mesila, zonje grua.
  Mos e ndyj veten duke ju pergjigjur komenteve vulgare,respekt.

 678. TOMORI SHBA thotë:

  Nisma tuaj zoti Patozi esht e shkelqer per te shpetuar PD dhe per te cuar perpara demokracin ne vendin on SHqiperi, por sa e jet gjall sali berisha, PD sben perpjet, por dote shkoi drejt shkaterimit total.
  Fakti qe per deshtimin e PD ne zgjedhjet e 25 Qershprit. sali berisha sberi asnje lloi kritike ndaj lulzim bashes, vetem se esht benjamini i tije dhe me veprime te padukshme e te dukshme mbeshtet totalisht rizgjedhjen e deshtakut Lulezim Basha.
  Jo vetem Ju te nderuar drejtues te kesaj levizje te re , qe ne themel ka mbrojtjen e PD nga asfiksimi dhe zhdukja e saj nga skena politike,. Per ket nisem madhore, ju pergezojm dhe ju urojm qe kjo levizje e re te kethehet ne nj e urigan, per te fshir nga antaresia e PD te gjithe servilat, bythelepiresit qe jan njgjitur Bashes, jo per ideale, por per t perfituar ata dhe familjet e tyre nga privilijet qe u premton deshtaku Basha. Urime dhe suksese ne te ardhmen per ta ngritur PD ne piedestalin qe e meriton te jet.

 679. TOMORI SHBA thotë:

  Nisma tuaj zoti Patozi esht e shkelqer per te shpetuar PD dhe per te cuar perpara demokracin ne vendin ton SHqiperi, por sa te jet gjall sali berisha, PD sben perpjet, por dote shkoi drejt shkaterimit total.
  Fakti qe per deshtimin e PD ne zgjedhjet e 25 Qershprit. sali berisha sberi asnje lloi kritike ndaj lulzim bashes, vetem se esht benjamini i tije dhe me veprime te padukshme e te dukshme mbeshtet totalisht rizgjedhjen e deshtakut Lulezim Basha.
  Jo vetem Ju te nderuar drejtues te kesaj levizje te re , qe ne themel ka mbrojtjen e PD nga asfiksimi dhe zhdukja e saj nga skena politike,. Per ket nisem madhore, ju pergezojm dhe ju urojm qe kjo levizje e re te kethehet ne nj e urigan, per te fshir nga antaresia e PD te gjithe servilat, bythelepiresit qe jan njgjitur Bashes, jo per ideale, por per t perfituar ata dhe familjet e tyre nga privilijet qe u premton deshtaku Basha. Urime dhe suksese ne te ardhmen per ta ngritur PD ne piedestalin qe e meriton te jet.

 680. Zoti Shkullaku,

  ne demokraci ka te drejten e vet gjithkush te shprehi ose jo mendimiet personale per ato qe perjeton nga afer apo ne distance.

  Por eshte dicka tjeter mendoj une qe nga nje analize personale te themelosh fakte fiktive mbi evidenca te pabaza.

  Me lejoni te pyes shkurt kuptimin e kesaj fjalie:
  “Ja arsyja përse Sali Berisha nuk flet, këtë herë u gjend i kapur në kurth”

  E kuptoj qarte rolin e vepren e Dr. Berishes ne politiken shqiptare qe prej `90 e deri sot, dhe e mendoj se kur ai flet degjohet nga ata qe duan ta degjojne por edhe nga ata qe s`duan ta degjojne.
  A mendoni ju se heshtja e tij ulurin me shume se fjala e tij?
  Ne rast se PO kjo do te ishte nje deshmi e qarte e impotences profesionale te brezit te ri te politikaneve Shqiptare. Ketu duhet kerkuar me shume e verteta e rrugezgjidhja.

 681. Abdyl Bakiu thotë:

  Shkrim performant!

 682. Tomorri thotë:

  ajde shifra ajde.shifra hajdutesh…o kok pa lare po kush i ha keto qe nxirni ju.o dikaster legenash qe doni zhdukur te gjithe aty….

 683. jakobini thotë:

  ketu tek ne disa politikaneve ua ka marre era miellin! Ty te lumte Brizida qw rrezaton ne kete shkrim kulturen tende juridike duke analizuar me fakte ligjore. ketu mungon drejtesia, suguria, dhe lulezon korrupsioni, nepotizmi, varferia etj. Paturpwsia me e madhe eshte se nga nje familje ka dy familjare te postin e drejtorave te pergjithshem, ose babai drejtor i pergjithshem dhe e bija zv/ ministre. Grate e vagabondeve politike ( qw kane lene nja dy dhe kane marre gra te jera. Moral horrash), pra grate e tyre punojne neper banka, neper, institucione ku pagat i kane marramendese, ;horrat vete i kane makinat shume te shtrnjta sepse marrin rroga dhe benifice neper te ashtuquajturit Borde dhe keshilla Mbikqyres etj. Mjere ky popull dhe ky vend ne ç’kthetra hajdutesh, ka rene!

 684. Tomorri thotë:

  Po fole ti per ate e mori lumi..ti pame analizat ne zgjedhje.futi nje shkop bythes e ri mire se dhe ti te kembet e ke ….ne burg e ke vendin…

 685. Emigranti thotë:

  Zoti Lesi, beni mr qe i beni pershkrimine karieres, vetem duke theksuar sukse Dalt ashtu sic e pershkruani.
  Pormbi Ilir Meten, rendojn edhe akauza te renda. Fjala Ilir Floriri ka mar dhen, sepse ne kohen e shkurter si kryeminister, u vodh rezeva e arit ne Krabe dhe sot e kesaj dite sdihet ku perfundoi, pamvaresisht se e justifionin me nje hajdut, fashatar qe erdhi me gomar, hyri nga oxhaku dhw vodhi floririn.
  U zu me presh ne dore me ze e figur qe merej me koorupsjon ne kohen si minister i jashtem. U degjuan shum pislleqe, pamvaresisht se ja mbylli drejtesia e kooruptuar.edhe nga frika se nje dit para gjyqit, shrtroi drek ne shpine tij per Berishen dhe Bashen. Duke i then drejtesis , kujdes me vendimin se jemi per drek tek Iliri.
  Diskutohet shum se ka ber marveshje me DIAN ne CEZ k jan vjedhur miliona dollar.
  Figuren me te keqe e beri ne fushaten e zgjedhjeve parlamentarere, ku mbasi ishte zgjedhur de jure kryetar i shtatit SHqiptar, eleminoi kryetarin e ligjeshem Petrit Vasilin dhe beri nje fushat te pamoralshme, jashteligjit e kushtetutes, jashtezakonisht te eger, bajate, qe meritonte te mosvotohej per president te SHqiperis, por fal PS, dhe kryeministrit Rama, qe e anashkalioi kete skandal politik.
  Mejithate, shpresojm qe te mos i njgjaj Ish presidentit Nishani qe ishte dhe mbeti ushtar i bindur i PD. Ne shum raste mbante shpaten e Demokleut mbi koken e kryeministrit Rama dhe skish pun tjeter , por kethente ligjet pa firmosur, derisa u diskreditua me vajtjen ne parkun e liqenit per te kundershtuar e prishur kendin e lodrave per femij, qe esht nje mrekulli per kryeqytetin. Megjith mangesit dhe shkeljet ligjore, apo statuore qe ka ber, shpresojm te mbetet president i SHqiperis dhe i unitetetit te shqiptareve dhe jo si kryetar i LSI.

 686. hamza qorri thotë:

  Po ne qe jemi te profilizuar me arsim te laret cfare duhet te bejme per tu punesuar ?

 687. kasemi thotë:

  Patjeter qe Selami ishte “Kollona e peste ne zgjedhjet e PD-se.Ai nuk kishte shansin me te vogel per te fituar por “sabotoi” per nje Vend pune.Te gjithe duhet ta kene te qarte se nje njeri me vlera ne Emigracion e tregon veten.Ky Selami turi nallane deshtoi ne USA dhe erdhi per cape buke ne llumin e qelbesires politike shqiptare.Si Ramadani edhe ky.Nuk ja vlen….

 688. Bregu thotë:

  Mor ti Pus Patosi! Po miré e paske renditur letrén vajtuese.. Mos harro ta vazhdosh pjesén tjetér. Té theksosh qé, PDSH-ja kapitulluese u NDÉSHKUA RÉNDÉ nga populli shqiptar, 2017-tén, pér turpet dhe krimet e tmerrshme té bandave té Saliut, Xhozefnés dhe Lulit té vockél né politiké. Pa respekt pér juve!

 689. Fery thotë:

  Ndertimi dhe riparimi i xhamive ne Shqiperi, Kosove , Maqedonine perendimore , Luginen e Presheves dhe Pazar te Ri , Mal te Zi etj, si forme ndihmash te shtetit te turqise jane shperlarje parash te organizatave kriminale turke.Pikrisht para zgjedhjeve lokale ne Kosove eshte hapur nji debat artificiral per ndertimin e Xhamise se Madhe ne qender te Prishtines ku vendimi per ndertimin e saje , projekti dhe mjetet ( 20 miljon € ) materijale u siguruan para 4 vitesh ne Turqi kurse tash priret te kapitalizohet projekti me nji vendim -leje ndertimi nga ana e Kuvendit Komunal te Prishtines ku lideret e partive politike te Kosoves josen me sigurim te fitores te subjektet te tyre nese garantojne se do ta fillojne ndertimin e Xhamise se Madhe ne Prishtinë
  Po fati i Xhamise se Madhe ne Tirane ku
  mbeti…?
  Po Xhamia e Madhe ne Shkup kur do filloje se ndertuari…?
  Krahas cdo Xhamie , shteti turk a planifikon te na nderroje edhe nga ndonji fabrike sepse , ne shqiptaret kete e meritojme pasi 500 vite ishim nen rrobreine e Imperise otimane mirpo , nji plan i tille shofim se nuk egziston pasi , shqiptaret duhet te falen, te luten dhe te lypin.Fabrika Turqia aktivizon dhe ne fabrika inveson vetem ne Serbi ku vetem para Samitit te Trieshtes shteti turk ne Serbi dergoi 150 afarist te fuqishem te lidhur me politiken dhe presidentin Erdogan ..kurse , propaganda turke thote se aty ku jetojne shqiptaret , aty shkojne investimet edhe ndihma e shtetit te turqise por , e spjeguam se cfare ndihme kemi , ne ndertimin e Xhamive te Medha ne kryeqendrat shqiptare sepse kjo shperlarje parash ne Turqi duhet te perfundoje diku larg syve te publikut turk kurse , ndihmat qe po i jepen Serbise propaganda turke fare nuk i publikom

 690. Luke thotë:

  Ne shqiperi vepron maliqi Jo ligji

 691. PANO HALLKO thotë:

  “Shtetet ballkanike nuk vërejnë se poshtë dyshemesë së ahengjeve diplomatike ballkanike një kazan zien ngadalë. Është kazani i armatosjes së shpejtë dhe në rritje të Serbisë nga Rusia”. Hera e parë,që mundem “të redaktoj” diçka:-Druaj se kazani, nuk eshte poshte dyshemese. Por vendet e ballkanit perendimor, po notojne si bretkosat brenda ketij kazani. Kur te arrij pika e vlimit, ato bretkosa do te kercejne te dalin jashte kazanit. Edhe po mundi ndonje bretkoce te dale jashte kazanit, e ka te garantuar qe do te bjere direkt ne…zjarrin mbi te cilin eshte vendosur kazani…

 692. rilindaSI thotë:

  me ket QOKE “shkrim” Qendro ka humbur respektin dhe konsideraten e skenes artistike profesioniste. qendrim patetik, deri ne qesharak, sa ç’mund te jete patetike dhe qesharake deshira apo nevoja konsistete për të “pjedestalisuar” heronj që mbijnë nga nuli, pa asnje kerkim dhe kontribut ne skene. po ca ben o gezim se na flliqe fare me keto ndijime personale. per ksi Qokash te qofshim fale

 693. D.Lolja thotë:

  Do te jete sh.mire,do na dergonte perpara si shpirte dhe si shoqeri !

 694. Kasemi thotë:

  Vazhdon propoganda e mashtrimi komunist me kete popull teveqel qe ka mbetur.Flasin me perqindje, me mandate,gjenerata. premtojne pa ju trembur syri si Shvejku se do “hajne me luge floriri”.Turp per Ramen, Bashen dhe se fundmi vengeroshit mashtrues Veliaj qe e kane shkaterruar UKT-ne duke e perdorur si batalion elektoral.Na trego nje drejtor prefesionist apo nje inxhinjer me nivel mesatar ne Bashkin e vajzave apo ne UKT-ne e Tiranes.Ku vate “optimizmi” i shitesit te fiqve Veliaj qe kur erdhi krie.ar zbuloi se ujesjellsi ka dhe hidrocentral.Te paafte.Nuk jane ne gjendje te menaxhojne nje projekt serioz por vetem Reklama me arkitekte bojaxhinj pa pike vlere te tipit Shkreli,Lame,Veliaj me shoke.Ti biem shkurt.Sistemi i Ujesjellsit eshte jashte kontrolit te Prurjeve dhe Presineve.Eshte i Falimentuar.Nga ndertimet pa kriter Furnizimi me Uje i Tiranes perben rastin Unikal ne Europe qe uji furnizon pompat e pallateve dhe jo rubineten e konsumatorit sic duhet te jete ne baze te kontrates.Larg qofte nje kontaminim ne depozita kush e mban pergjegjsine???E kemi pare hundgjatin Veliaj te na tregoje shtrimin e tubave ne disa rrugica sa per Shou.Zgjidhjs taknike e nje Ujesjellsi eshte objekt shkencor dhe aspak i lehte or shites fiqsh.Burimet e furnizimit:Burimet e Selites e Shen Merise mesatarisht japin 600L/sek;burimet e Buvilles 400L/sek; impianti i Buvilles (Me uje te turbullt e bajga zall Mneri)1200L/sek, puset e berxullit e te tjera 200L/sek Pra per te qene brenda ne Total 2000L/sek e perkthyer ne Dite jep 172 000 Litra e shperndare ne 800 000 banore jep normen ditore rreth 215 litra uje ne dite per nje banor.Gjermania e madhe eshte e kenaqur me 170 litra ne dite per fryme.Pra uje ka.Duhet filluar te behet projekti”Rihabilitimi i Furnizimit me Uje i Tiranes se Madhe”.Kerkon studim e pune vertet shkencore.Fundja Elementi i Pare i nje qyteti eshte Ujesjellsi e jo Sheshi e Pazari i te marreve.Cdo punim i kryer dhe qe kryhet sot ne Ujesjells eshte pa Projekt te Miratuar, Pra shkelje Ligji.Sa per firmen JICA qe menaxhon keq kredine e shtetit Japonez i “ndihmuar” nga ca femije qeveritaresh objekti i kontrates eshte Kanalizimet qe me thene te drejten duhet ti nenshtrohet nje investigimi serioz.Nuk Ekziston asnje studim apo projekt nga JICA apo ndonje tjeter per ujesjellsin e Tiranes.Kamza e ka zgjidhjen e vet me impiant te pavarur por me te njejtin rezervuar ate te Buvilles.Stop Propagandes, stop inestimeve pa projekt,stop drejtusve te paafte e militant,Liri shkences e prefesionisteve,poshte dallkaukeve me kurse disa mujore verore ne amerike,Mjaft me bojaxhinj etj etj.Pra Krie.ar, beni dhe aprovoni Projektin, pastaj beni preventivin dhe Pastaj shtrojeni ne Keshillin e Ndrikullave.Dhe pastaj futjani populit teveqel…

 695. fery thotë:

  Prezenca e agjenteve rus ne nji kazerme ushtarake ne qytetin e Nishit ne Serbi nga viti 2004 dhe mbajtjen ne fshehtesi te aktivitetit te tyre nga qeveria serbe tregon haptas qelimet hegjemoniste te shtetit serb dhe rolit te qeverise serbe si vegjel ruse.Grup specialistesh serb ne vitin 2015 u instaluan ne dy kazerma tjera ushtarake ne Novi Sad dhe Zrenjanin te Vojvodines per qellimin e te cileve sherbimet intelegjente te Kosoves dhe Shqipërisë dhe qeverite respektivie te dy shteteve Shqiptare nuk paten guximin ta thonin edhe as nji fjale te vetme edhepse kishin informacione te bolleshme mirpo , per kete aktivitet antiballkan dhe antishqiptar nuk heshti qeveria kroate e cila fuqishem e denoncoi kete ndermarrje serbo-ruse sikur qe publikoi edhe trajnimin e “muxhahefineve ” serb ne nji kazerme tjeter ushtarake ne qytetin e Kraljeves ku serbet trajnohen ne kryerjen e aktiviteteve teroriste dhe merren me regrutimit te shqiptareve per keto aktivitete duke perdorur paran si mjet stimulues .Ne kazermen e Kraljeves regrutet serb mesojne edhe gjuhen shqipe dhe zakonet e konfeksionit mysliman per tu derguar pase perfundimit te trajnimit ne Siri dhe Irak ose duke regrutuar shqiptar te Kosoves , Shqipërisë , Maqedonise , Malit te Zi dhe Serbise e boshnjak te Bosnjes ne keto luftra . Nji nga ata ishte edhe serbi Boba Simeunoviq ( alias Avdurrahman ) i cili vepronte ne Gjermani por u zbulua nga sherbimet intelegjente kroato – gjermane
  Por , autori i ketij shkrimi shume analitik z. Shaban Murati e di se pikrishte ne vitin 2004 , ateher kure filloje se funksionuari “misioni ” rus ne kazermen e Nishit , ne ate kohe ju vu flaka Kosoves kurse . nga ai vit, Kosova dhe institucionet e saje nuk treguan progres ne ndertimin e institucioneve demokratike , nuk treguan efikasitet ne luftimit e krimit te organizuar dhe korrupsionit por ,e kunderta , zyrtar kompetent te Kosoves e shikuan kete dukuri me nji indiferente kurse ne shume raste duke qene edhe vete akter te skandaleve e aferave korruptive.Ne Shqiperi po lulezon kultivimin dhe kontrabanda e droges etj.etj.dhe, e gjithe kjo ,duke u nisur nga armatosja e Serbise me armatim rus si qellim te fundit ka realizimin e projektit memorandumian serb i cili tani quhet SANU 2 , projekt idiotesk i Akademise se Shkences dhe Arteve te Serbise per te cilin foli njeriu qe sot e ka kapur bajrakun ne realizimin e ketij projekti qe sot eshte votuar president i Serbise andaj , dhe propozoi ne Samitin e Sarajeves idene e perfide te Aleksader Vuciqit per krijimin e nji Jugosllavie te Trete por , pa pjesemarrjen e dy shteteve te sllaveve te jugut, kriacine dhe Sllovenine por , me Kosoven dhe Shqipërisë si vende qe asnji lidhje s kane me sllavet e jugut por kane me mundesise e zgjerimut te shtetit serb deri ne brigjet e Detit shqiptar , si anetare te kesaje Jugosllavie ku , do te ishin edhe Mali i Zi , Maqedonia , Bosnja dhe Serbia
  Kongresisti amerikan , Miku i Madh i shqiptareve Eliot Engele e inicoi dhe Kongresi e votoi rezoluten por , oligarkirite biznesore dhe eksponent te politikes gjitheshqiprare me ndikim nga paraja serbe , qellimisht luajne rolin e sherr – budalkenjve dhe marrin vendime qe e rehabilitojne dhe avsncojne Serbine ne betonimin e qendrimeve hegjemoniste te saje dhe forcjne ndikimin e dominimin rus ne keto hapsira….!

 696. EMIGRANTI thotë:

  Artur!Je gazetari me i mire i vendit tim
  Keshtu eshte: “Beme Baba te te ngjaj”

 697. Elio melengu thotë:

  Dole nga vrima ti parashikusi i math i zgjedhjeve.pse sta ka çuar atje ku duhet steken batoni po ngrie pak vete me doren tende.lyrash burre qelepirxhi…..

 698. ceni thotë:

  te uroj suksese besoj ne inteligjencen tende

 699. Reli thotë:

  Respekt zonje,pas gjithe atyre vuajtjeve prape fisniku,fisnik ngeket.

 700. Denisa thotë:

  Gjergji Kushe vertet kishte ato probleme qe iu shkruani por vetem borxhe nuk kishte pasi vellezerit i jane pergjigjur deri ne fund per cdo gje.

 701. Kasemi thotë:

  Turp i madh, qeverria (Rama),bashkia(Vengeroshi Veliaj),Mazniku nen Krietar dhe UKT Tirane NUK kane nje inxhinjer per be te sqaroje Opinionin Publik mbi zgjidhjet teknike te situates ne rrjetin e Ujesjellsit.Kaq.Eshte e vertete absolute.Inxhinjeret jane perzene me kohe nga te paaftet Krietar duke u zevendesuar me arkitekte bojaxhinj qe sjane te zot te kalkulojne.Inxhinjeria eshte shkence e sakt e aplikuar jo Pikture e Zhgarravine.Per te mos e zgjatur.Qe te gjykosh nje investim duhet me pare te behet Projekti.Nuk ekziston.Qe te shtrosh tuba te rinj duhet Projekti.Nuk ekziston.Qe te behet Projekti do Inxhinjere te afte.Ne administraten Publike nuk ka.Me thoni nje emer apo nje dalje ne media e publik.Ha ha ha Sharlatane me degjesa,te pa arsimuar, pa pike eksperience ne pune.Krietare te Bashkimeve Profesionale.Emulacion e Propogande Komuniste.Nuk ja vlen.Pazari i te Marreve.

 702. servet thotë:

  Tamam nje histori e vertete dhe e dhimbshme por kjo nuk ishte vetem per te perndjekurit por per te gjithe popullin shqiptar me perjashtim te komunisteve dhe spiuneve.

 703. dritan goxhaj thotë:

  kokrra parazitit dhe servilit o denion ndrenika

 704. Emigranti thotë:

  Dava kurvash qe Sapo Kane dale nga kulla dhe Kane shperthyer burdelove hollandeze

 705. Eri thotë:

  Te drejte ke Zheji,
  Por edhe ti sje gje tjeter vec nje bythelepires i Metes.
  Ju te gjithe jeni te nje soji, soj sklleverish …

 706. E dashur Janulle, te kuptoj dhe ta qaj hallin, e di historine e hidhur qe te ndodhi dhe e kuptoj brengen tende.Ashtu si djalin tend , ky kopuk i talentuar ne letersi dhe ne vetelavderim ka pregatitur arkivole edhe per shume kolege te tij. Por shyqyr qe ka gjetur edhe nje grua te talentuar qe shkruan libra e mburret per dashnoret qe paska patur Ismaili,dhe qe paska qene dem i palodhshem. Lum çupat per babane dhe Elena per trapanon qe ka pas ne perdorim.Edhe nje here shpreh keqardhjen dhe solidaritetin tim me ty znj. Janulla, por ki parasysh qe shoqeria nuk ben dot pa halera.

 707. berti kraja thotë:

  kurva plake e shkodres e njifka dhe Makbethin

 708. Marjana thotë:

  Ky Bedeni, me siguri do kete pase prinder spiune te sigurimit te dhtetit. Vetem atyre u shkon mendja tek gjerat qe kane bere vete. Bedenin e emeroi Sala dhe ai i kishte per zemer spiunet dhe ai ja doli dhe me Ramen, vetem me spiunllek.
  Dhe ju botoni manipulimet e spiunit sikur eshte Ajnshtajni.
  Turp

 709. "NAIVI" thotë:

  Kuptohet … , z. Berisha ka autorizuar Bashen , te flase ne emer te tij . Berisha nuk mund te konsumohet ne evenimente kaq te vogla.

 710. Patriroti SHBA thotë:

  Nese ka, politikan apo kryebashkiak qe duhet mbeshtetur ne nisma dhe projekte qe u sherbejn permiresimit te jetes se qytetareve dhe e nderojn SHqiperin, ky esht heroi i diteve tona Zoti Erjon Velia.
  Hallall qumshti i nenes, Hallall aresimimi ne SHBA, Lum qytetaret e bashkis te Tiranes dhe gjith shqiperia, per kete djal , vizjonar, puntor si askush, qe mbi partin dhe bindjet, ky zotni, ve punen. Per kete flasin veprat, punet emedha qe ka ber e vazhdon te bej, prandaj mos i vini shkopinj mbi rota, ndimojeni dhe miratoni, te coi perpara projektet madhore qe po ja ndryshojn faqen dhe kryeqytetit ton te dashur dhe po e bejn kete bashki shembull ne vendin ton e me gjere.
  Lini menjan luften politike,ju zoterinjte PD dhe LSI, se pengesat artificjale dhe keqdashese qe ju mundet ti krijoni, vecse u turperojn dhe ju bejn differencen, nese e doni te miren dhe progresin apo doni regresin. Qendrimi objektiv dhe ne mbeshtetje te projekteve qe u sjellin permiresim te kushteve te jetes se qytetareve, jane pluse ase minuse, per juve dhe partit tuaja.
  Zoti Velia noten 10 dhe shkelqyshem, eka mare deri tani nga qytetaret e Tiranes dhe rrethinave. Prandaj mos ja prisni hvin e puneve te medha e te mira keti heroi te diteve tona. Suksese dhe pune te mbar zoti Velia.

 711. Sorkadhja thotë:

  Si shumë shpesh shteti grek po përfshihet në punët e brendshmetë Shqipërisë! Lidhur me minoritetin, nëse ka shtet që nuk duhet të flasë për këtë çështje është pikërisht shteti grek.Gjithashtu nëse ka shtet brenda BE-së që nuk duhet të flasë në emërctë saj është pikëridht dhteti grek.Nëse ka shtet që nuk duhet të akuzojë shtete të tjera për nacionalizëm, është pikërisht shteti grek. Por mesa duket ministria e jashtme dhe ndonjë “institucion” tjetër tek ne, kanë “dobësi”për nacionalitetin “ortodoks ” grek.
  Uleni qafën sa më poshtë këmbëve derisa t’ju thyhet shtylla kurrizore.Që të shpëtoni, thuajeni me zë të lartë se në BE po hymë, do të hymë, jo si të kërrusur, pot me kokën lart. Këtë ta mësojë mire Greqia dhe kushdo qoftë.
  Sorkadhja

 712. Kola thotë:

  Ja ke futur kot me gjithe keto zhgarravina. Pastaj…romani “Dervishi dhe vdekja” nuk eshte i Danillo Kishit, por i Mesha Selimovicit

 713. saimir thotë:

  z. Fuga, thuaj fillimisht marveshja e Katovices dhe e dyta shkatrrimi, degjenerimi i Sindikatava te pavarura.

 714. Haqifi thotë:

  Me kot lodhesh neper monopate te gjesh shkakun e shkoqjes se PD. Ajo lindi e funksionoi si nje parti e vertete fashiste. U pasurua duke rrembyer gjith c’pati ky vend mbi toke e nen toke. U mbajt ne pushtet me thonj e me dhembe duke ushtruar dhunen me te eger mbi kundershtaret e vet, u shnderruar ne parti e familjes e kuneterve dhe bijve e bijave te majmura, dhe natyrisht qe do vinte kjo dite per te. E rendesishme eshte qe kreret e saj shpellare qe e masakruan dhe e shiten Shqiperine, te japin nje dite llogariper gjithe c’i punuan vendit, pastaj demokratet e vertete qe sigurisht jane te shumte ne kete parti, do dine ta gjejne vendin e vet ne nje parti dekoratike te rilindur.

 715. BABAGJYSHI thotë:

  Nderhyrje e hapur ne punet e brendeshme te nje shteti sovran , qe Gerqia e perserit si refrenin e kengeve popullore dhe , c`eshte me e keqja , shantazhon me fantazmen e vetos per ne BE . Shtet dhe politikane me idjote e keqdashes se Greket , rralle te gjesh ne planet ! Duhet kerkuar leje prej qeverise mishngrenese greke , edhe se me cilat parti duhet formuar qeveria shqiptare , si duhet ta beje ndarjen e brendeshme administrative, si duhet te zbatoje ne menyre selektive ligjet ,ne rastet me minoritaret,edhe per garazhet e emertuara si kisha , duhet pyetur Athina , bile edhe per guret e avllise , pse jo edhe te haleve shqiptare , se ku i marrim dhe ku i vendosim . PERNDRYSHE , VETUA GREKE NA QENDROKA MBI KOKE , SI SEPATA E DAMOKLEUT , PER HYRJEN NE BE .NE NJE KOHE , QE GERQIA E KA NJE KEMBE NE VARR E TJETREN MBI VARR , NA TREGON SE KA TANKE , RAKETA E AVIONE ! KULMI I INJORANCES ME KETO LLOJ SHANTAZHESH PSIKOPATESH , QE NEVERITIN EDHE FEMIJET ! JA , KY ESHTE “MIKU” DHE MIQESIA E “SINQERTE” E PLEHRAVE GREKE , QE NA KANE RENE NE PJESE QE TI KEMI FQINJE ! ! ! ! !

 716. I MASHTRUARI thotë:

  Gjithe sa thuhet ketu , nga z.Sulejman Mato eshte as me shume dhe as me pak , se sa nje diskutim ne forumet partiake te PD-se dhe qe nuk ka vlera per lexuesit e zakonshem. Sulejmani ka per idhull , me te neveriturin e politikaneve shqiptare ,pas `90-es, qe e shpuri vendin ne buze te gremines ,luftes civile , grushteve te shtetit,percarjeve Veri-Juge , politikes se gjuhes se felliqur e rrugacerise , vjedhjeve,abuzimeve e korrupsionit galopant , deri vrasjen ne mes te dites me gjakftohtesi te protestuesve paqesore te pa armatosur ,etj.etj. qe per kete fare burri , jane krejt normale dhe gati sa nuk i kujton me nostalgji Duket se nuk ka kapacitet mendor e intelektual per te vleresuar drejt kundershtarin politik , por perdor shprehje bajate e te pergjitheshme , ashtu sikurse ka bere e ben Saliu dhe dishepulli i tij Bashovici , i dale edhe ky nga duart e specialisteve te UDB – se .Po , per keto , as qe i bie nder mend Sulejmanit !

 717. Fran Çukaj thotë:

  Vetem duke e pare pd-ne ne zhvillimet e saj vertikale , mund te gjesh te verteten e saj , pas se ciles duhet kapur , per riberje te saj

 718. PIKERISHT MORALI IU MUNGON JUVE ZONJE ! jU , KINI SHUME DEMAGOGJI NE ATO QE THONI , POR AJO QE IU MUNGON TERESISHT , ESHTE MORALI .

 719. DIBRANI thotë:

  Puna me e mire qe ka bere E.Veliaj , ndonse pak i vonuar . Shteti nuk eshte lope , qe ta mjele Liri me Moniken . Asnje leshim per ta

 720. Po.Po thotë:

  Nje plehre me pak . Ajo qendronte atje , vetem per te penguar punet. Per fanatiket e verber partiake , te vena ne ato pune vetem per merita partiake , nuk duhet pasur asnje meshire.

 721. E verteta thotë:

  Shkrim i goditur dhe plotësisht real. Sekretarët e Përgjithshëm janë kthyer në menaxher-sekser të xhepit të ministrave pa harruar xhepin e tyre. Për sa kam dëgjuar Ministria e Mbrojtjes është rast ekzemplar. Pyetja qëndron nëse është serioz Kryeministri të pastroj këto fusha nga ky lloj karkaleci që po shpërfytyron administratën.

 722. matogruda thotë:

  O i shkreti Sulejman. Po “Dervishin…” nuk e ka shkruar Danilo Kishi, o igno… E ka shkruar Mesha Selimoviçi, boshnjaku.Te pakten shiko ne internet. Pastaj nuk eshte ajo qe pershkruan ti permbajtja. ha,ha,ha. O te uruar kuadro te komunizmit, qe jeni bere lemsh jeni bere. Po shkoni e vdisni o te mjere ça ju duhet ju lufta brenda llojit. Ti edhe mbiemrin e ke mato qe ne italisht do te thote:… Ngaterroni Danillo me Dervish. ha,ha,ha.

 723. Justini thotë:

  Kjo parti duhet te shkrihet.Keto plehra kane emeruar plehrat ne shume vende pune,dhe me e keqja eshte se nuk dine te shkruajne as emrin e tyre dhe jane harbuter.Kane bere si kane dashur sepse e dinin qe pa LSI Ps-ja nuk qeveriste dot.Plehrat e mutut…

 724. Justini SHBA thotë:

  Vazhdo punen Z.Rama dhe mos degjo as majtas as djathtas politikanet e ndyre.Ai popull do vetem forcen e ligjit se ndryshe nuk ndreqet.Gjeja a pare qe duhet te beni si qeveri,eshte te ushtroni presion mbi prokurorine te filloje hetimet mbi cdo politikan te korruptuar,duke filluar nga Ilir Meta,sepse nuk e kemi harruar videon e Dritan Priftit.Ushtro kontroll te forte dhe force edhe mbi te tute qe te mos kene guxim te mendojne dhe jo me te korruptohen.Pastroni gjykatat nga te gjithe gjygjtaret e para vitit 2005,futini ne burg nese ka fakte.Mos ja ke friken as Berishes,thyeja hundet edhe atij e asaj ndyresires Topalli.Kontrolloi Ministrat e tu,futi ne burg nese ka fakte,se vetem keshtu do merrni mbeshtetjen e popullit dhe ai vend mund te behet.

 725. I nderuari sulejman ( Normali jo i madherishmi), mendoj qe tentativa juaj per te shpieguar humbjen e nje partie ne zgjedhje eshte shume e dobishme; siç e permendni faktoret jane te brendeshem(programi, kandidatet per deputete,por mungon autokritika)dhe te jashtem (partite kundershtare, elektorati,fukaralliku me pasojat e veta)Per mendimin tim PD humbi sepse asnjehere nuk ka bere autokritike, nuk ka bere analize te humbjeve qe ka pesuar, nuk ka demostruar juridikisht qe eshte ndryshe nga PS. Dallimi kryesor i te majtes dhe te djathtes eshte qendrimi mbi pronen ku PD me dashje gaboi(gjithnji mendimi im)ne ligjin per ndarjen e tikave;gaboi ne trajtimin e te perndjekurve politik dhe ne krijimin e brezit te ri drejtues me pikpamje te djathta.Mendimi im eshte se ne vendin tone ka parti tarafesh dhe jo parti idesh. Ky eshte nje fenomen i lidhur me injorancen politike dhe me mungesen e ideologjise te majte apo te djathte. Ne vendet e zhvilluara quhet populizem, ne vendet ideologjikisht te prapambetura quhet feudalizem me kollare ose kepuce atlete; apo erdoganizem, siç po ndodh ne Turqi)

 726. Po Gerdeci ç’fare shperthimi eshte zoti Sali?

 727. Po Gerdeci ç’fare shperthimi eshte z. Sali?

 728. TOMORI SHBA thotë:

  Zonja Kryemadhi, se pari sta uroi detyren e kryetares se LSI, sepse esht jasht moralit, mundet dhe jasht kushtetushmeris, apo ligjit. Nese Bashkeshorti zgjidhet president, ka nje portokoll, pamvaresisht nga shteti esht i madh si Amerika apo i vogel , bashkeshortja e tij mbetet zonj e par e vendit. Ndesa ju, per te mar postin e kryetares te LSI, sic e muart, bet deklarata qe si duhet SHqiperis nje emer i till, se jem shtet i vogel
  Lepuri , fle tjeter kund, ty dhe Ilir Metes i duhej patjeter te mernit krysimin e LSI, me shum nga portokolli qe esht oniirifik.
  Nuk e kuptoijm sdo te thot opozit konstruktive, kur deri dje dje kur ishit ne bashkeqeverisje, antaret tuaj tne ne keshillin bashkiak, miratonin cdo projekt vendim, qe paraqeste kryetari i bashkis zoti Velia, dhe qe kan dhen e japin rezultate te shkelqyera, ne interes te qytetareve, ndesa tani qe dualt ne opozit, filluat te sabotoni projektet, madhore qe sjellin permiresimin renjesor te jetes te qytetareve.
  A ka projekt me te mir se ky, qe paraqet bashkia per zgjidhjen njher e mir te kryeqytetit dhe rrethinave me uje 24 ore ne dit.
  Perse smerni shembull nnga qyteti i Korces qe e zgjidhi njeher e mir kete problem. Une jam korcar thuajse shkojm cdo vit me familje dhe kenaqemi, kur degjojm qytetaret te flasin me respekt per nje zgjidhje te till.
  nga bashkia e Korces. Atje kur u prezantua projekti, keshilltaret te majt e te djatht i dhan OKEIN, dhe svepruan sic veprokeni ju te lSI.
  Nje qendrim i till i LSI, na ka indinjuar shum ketu ne Amerik dhe vajmedet nese shkoni me keto mend
  Zgjedhjet lokale do vin shpejt Zoti Velia e ka te sigurt 200 perqind fitoreen, sepse ka bera aq shum per kryeqytetin sa seasht ber per 27 vjet, por mos u tregoni pengus, sabotus, boll ka nje Lulezim Bashe, destruktiv , mos u beni dy , se dote ndeshkoheni tmeresisht ne te ardhmen.

 729. Shqiptari thotë:

  Analize shume e thelle dhe realiste. Bravo profesor bakiu

 730. Ervini thotë:

  Urime per shkrimin, shume informativ. Pika 2 me ngjan shume edhe me gjendjen sot ku disa nga “lideret\bejleret” e sotem po bejne cfare eshte e mundur te pengojne integrimin e kombit me gjithe interesimin e madh qe po vjen nga Fuqite e Medha, per te mbrojtur “cifligjet” e tyre.

 731. ermal thotë:

  ku jane emrat e ministrave????
  hajde mashtrusa hajde

 732. Qukapiku thotë:

  Perse nuk thua qe je nje kurve…qe te jesh pak me e sinqerte…
  Asgje nuk ta fal tradhtine, turp…turp…turp…
  Zoti e shpetoi burrin tend dhe ishalla shpeton edhe femijet…

 733. Soli thotë:

  Cili baba, ai qe akuzove se shkon me gruan tende?

 734. faruk myrtaj thotë:

  Mecaj, Andi…
  lindur ne djepe poeti
  “kthimi” serish ne vendlindje,
  eshte pikellime, heqje ne shpirt, ububu..
  vlonjatet dhe poetet mergojne
  dhe s’mund te mos kthehen
  vecse keshtu…
  Eh, Andi, valeza, u ndje
  E merrni me mend Atin?!
  Dallgen qysh qekur Odise
  kthyer, gurezuar Itaken?!

  Ati dhe Biri dhe Ora
  E ka Sahatin Vlora…!

 735. PANO HALLKO thotë:

  Ky Kryeintelektual i ketij vendi, i cili shoket i ka te pakte(ndoshta gishtat e njeres dore), mundohet me perpjekje sizifiane, t`i ngrere lart te gjithe. Ç`ti them? Le t`i urojme te gjithe:-FORCË DHE KURAJO!

 736. Besniku thotë:

  Urime Profesor/Ambasador Shabani, sinqerisht nje shkrim analitik i shkelqyer.

 737. PANO HALLKO thotë:

  … ““Flota kineze do të bëhet më e fuqishme dhe më e fuqishme dhe do të marshojë larg e më larg, gjë me të cilën Perëndimi duhet të mësohet”. Atehere, i bie te mesohemi edhe ne. Per te mos thene qe ne kemi qene te mesuar, ne tjeter kohe, kuptohet. Por nje gje dihet mire:-Qe e ashtuquajtura politike shqiptare e pasviteve `90-te, lujti shume keq me Kinen…

  • genti thotë:

   Nje analize komplet e permbysur me premisa komplet te fbrikuara. Autori duhet te informohet me shume..minimalisht te kuptoje se kush po fut hundet ne punet e te tjereve

 738. Qemal Lame thotë:

  Dokumente, dëshmi dhe përfundime që zbulojnë e publikojnë të vërtetën për qëndrimet e padrejta të institucioneve shtetërore të RPSSH, për të mos realizuar filmin “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur”, të shkruar nga Ismail Kadare dhe të vlerësuar ndërkombëtarisht.

 739. mihali thotë:

  Pas miratimit te statutit duhen zgjedhje per kryetarin pa Bashen sipas statutit te ri. Kiha e mjaftueshme 3 muaj.

 740. Peço vasili thotë:

  Nuk e shikon si e katandiset popullin mor maskara eshte rreqethse te degjosh faktet qe u jane krijuar njerezve nga tyja e shoket e tu

 741. Indrit thotë:

  Po ky palla nuk di te boje opozite, por vetem papagall e ngjon te boje. Po kur ka prova pse nuk bon denoncim ke autoritet e drejtesise? Po njerezit qe ky akuzon pse nuk e denoncojne?

 742. PANO HALLKO thotë:

  Nje shkrim i merituar e me ndjenje, per nje njeri te madh e te merituar. Kuptoihet, nga nje personalitet i merituar si Prof. Kabo.

 743. Iliri thotë:

  Per te dyja temat qe ka cekur ka shume te drejte. Pse qenka kaq e veshtire te pranosh realitetin. Kush ka njohuri historike eshte ne nje mendje me M. Nanon.

 744. TROJA thotë:

  Perse kryeministri “haroi” arsimin? Vetem ne kete institucion ka patur aq shume korupsion sa ai mesues qe ka filluar pune e di sa ka paguar,perse e haroi? Po institucioni me i uryer i shqiptareve,INSTITUTI I SIGURIMEVE SHOQERORE, qe ekziston si ne vitet 91-95,e ku asnje njeri qe del ne pension,apo do sherbim,duhet te kete nerva dhe durim gomari,perse e haroi?

 745. Trapoja_shpk thotë:

  Po normal mi Orjola sistem leshi eshte….dhe ky sistem fillon nga ai qe ke ne shpi Henri qe njeh mire ti….se nuk e njeh dhe aq mire e ka pasur emrin haxhi ne kraste te burelit por erdhi ne tirane dhe per te terhequr tironset budallaqe si puna jote e beri henri. Ai ti e di mire qe eshte doktor me korespondence por eshte bere milionet duke cvatur te semuret (permes recetave rimbursuese) qe ky sistem ja mundeson. I ke folun ndonje here Haxhi Henrit tend per kete sistem???

 746. kasemi thotë:

  Si ta kuptojme zonja Harito kur rreshtojme “arritjet”apo Fitorjet ne reformen administrative ne keto kater vjet ne te njejten kohe del Krieministri me shpate ne dore duke i denigruar ( per te ardhur turp se cfare administrate eshte perzgjedhur) dhe Masivisht ju kerkon “llogari” te shoqeruar me doreheqje a thua se nuk eshte Administrata e Tij.Apo tani i doli gjumi, apo “nuk e di i ka bere Mehmeti me koke te vet.(I ka rene pikes Dritan Shehu).Pastaj nuk e kuptoj (Qesharake) qe e thjeshtoni Administraten ne sherbime te zakonshme certifikatash apo hipotekash duke anashkaluar me qellim administraten e Ministrive qe kane Peshen me te Madhe te administrimit te Shtetit.Ketu fillon shteti dhe ketu duhet “mprehur shpata edhe nje here per Situaten”(ka qene nje kenge per Xhaxhin…..) Te vjen mire per perfshirjen e rinise te mire arsimuar por nuk sheh neper ministri Prefesionista me pervoje por vetem Manaxhera. Nuk ka vleresime, projekt ide qe tju paraprijne reformave.Flasin per rruget,portet e aeroportet “guzhinjere e jo Inxhinjere, flasin per ujesjellsin e koncensionin e hidrocentraleve “marangoze” e jo tekniciene e shkencetare e keshtu me rradhe.Jepini vlere e respekt trurit te ketij vendi, respektoini Ata se ata vertet jane Ustallaret jo shendetligu Usta Lameja. ha ha.

 747. Emigranti SHBA. thotë:

  Zoti Patozi, ju kini shum te drejt , por kujt ja thoni, nje deshtaku, nje te pa afti, qe ka len nam per keq, ne
  te gjith detyrat qe ka kryer. Mbajtja e ministrave te PD ne qeverin e Rames, akoma. deshmon per krimin qe ky bastard i beri shkaterimit te PD, ndersa qendrimi i tyre edhe njemuaj e gjusem mbas zgjedhjeve esht nje thellim i metejshem i tragjedus qe pesoi PD ne zgjedhjet e 22 Qershorit. Sa me shum ti ler ministrat ne qvrin e Rames ,, aq me shum na shtohet urejtja per kete veprim te felliqur te Lulezim Bashes.

 748. Nje grua e moshuar hyri ne urban, dikush si duket e preku pa dashje, nuk besoj se e ka shtyre, por gruaja ngriti zerin duke kerkuar respekt.
  Me fal, moj moter, por une nuk…
  Jo nuk ke faj ti, tha ajo, fajin e ka njeriu kur rron me shume se duhet e nuk iken ne te mbaren e tij…
  Nuk ka gje te keqe ne kete mes, thashe une, ai provoi te te ndihmonte, por si duket nuk u kuptua…
  Me duke se ajo eshte Kadrie Kadare, i thashe simeshoqe, motra e Ismail Kadarese.

  Ne duhet te shkojme mire me fqinjin, me gjitonin, tha dikush.
  Eh, kush do t’ja dij tani per gjitonine…
  Po, ajo qenka, vetem ajo mund ta perdore aq bukur termin “gjitoni”…Ajo eshte Kadrie Kadare.

  Kadrie Kadare, edhe me dinjitoze se i vellai, pragmatist i shkoqur, ajo mbeti idealiste, teksa ai beri gjithcka per privilegjet e tij prej asaj kohe qe, e motra e ka akuzuar prej kohesh si antinjerezore, ate kohe te ciles ai i ngriti himne dhe prej se ciles perfitoi si rrallekudh tjeter…

  E nderuar qofsh Kadrie Kdare…

 749. Fatmir Lohja thotë:

  Zoti Patozi!Nese doni me te vertete PD-ne,behuni nje grup bashke.Veçe e veç i hengri ujku demat.

 750. tani thotë:

  Ky eshte gomar.Mos I vini vesh.

 751. Kasemi thotë:

  Te trondit Papergjegjshmeria dhe deklaratat e nje niveli feminor te Guvernatorit te Bankes.Kurre nuk flet me shifra sic ja kerkon pozicioni i larte qe ka por:Jemi besimplote, trajektoria eshte ne ngritje, trendi eshte pozitiv ,ekonomia ka rritje tej parashikimit etj etj.Nuk thote sa eshte dhe sa pritej te ishte Inflacioni, si jane rritur perkatsisht cmimet e konsumit,Numrat e kreditimit te ekonomise ne “lulezim”,kredite e keqia cvlere zene ne kreditim, cdo te thote permirsim i treguesit te kredive te keqia me “Metoden e Fshirjes”, cmasa ka marre banka per formalitetin e parave qe qarkullojne me shumice jasht sistemit bankar,parate me fajde etj, etj.Nuk eshte normale “kapardisja” e guvernatorit qe ne vend qe te beje analize numrash flet si minister ekonomie si dhe na jep lajmin e “Madh” per rritje rrogash(per te perballuar rritjen e cmimeve) a thua se eshte Krieministri dora vete.Banke Koti, Guvernator Koti…

 752. Sorkadhja thotë:

  Kur nuk jeni të sigurtë pse harxhoni kohë, bojë dhe letër dhe shkruani hamendësime. Nëse doni të ulni figurën e kryeministrit tuaj duke e përfolur mendoj se tregoheni të cekët në mendime dhe na detyroni të mos merremi me portale të tilla.
  Sorkadhja

 753. Qemal Lame thotë:

  Publikimi përbën një dokument me rëndi për të kutuar, interpretuar dhe vlerësuar me objektivitet realitetin e asaj kohe, qëndrimin e Ismail Kadaresë, reflektimin në aktualitetin politik e shoqëror.

 754. Fatmir thotë:

  sikur ti vrisnin edhe vrasesit dhe pastaj prinderit e tyre te ankohen se jane ne situate te rende… cfare kafshesh..

 755. ndue thotë:

  ti mor hajdut duhesh vare ne litar. ke vjedhur dokumentat e shtetit e tani na del si i ditur..

 756. ndue thotë:

  e nuk paska vend ne parlamentin shqiptar per keta???

 757. Jahir. Behluli thotë:

  Ku mund ta plotesojm kete formular..

 758. Fatmir Bakiu thotë:

  erdhen serbet dhe e votuan kryetarin e bashkise…ju nuk keni faj…

 759. Fatmir Bakiu thotë:

  me sa mbaj mend..asnje dallim nuk ka edhe nga koha kur ti ishe minister…ky popull nuk drejtohet..eshte ne mase nga lekura e djallit

 760. Lumemadhi thotë:

  Qenka prekur keq Lumemadhi…
  Nese e doni, nese nuk doni qe te na bej ndonje te pa bere, te merzitet me gjithe Kombin dhe te dale te na shaje hapur neper bote,
  nese ju vjen keq per ate Njeri…
  mos i botoni gje
  mos i merrni me intervista…
  qenka bere per ibreti alem, lume madhi…

 761. Dashi shkruan “…Nuk dihet me saktësi, nëse është thjesht një koincidencë fatale, por plot një muaj para se t’i vinte ajo ftesë (3 prill 1981), shkrimtari Ismail Kadare është thirrur në Komitetin e Partisë të Tiranës nga sekretari Xhelil Gjoni, lidhur me “një grup armiqësor” ku ishte “implikuar” e motra e tij, Kadrie Kadare…”

  Ne letren e zbuluar se fundi derguar Enver Hoxhes, qe mbyllet me shprehjen “Me respekt të thellë Ismail Kadare, Tiranë 2 prill 1980”, lexojme:

  “… Vitin e kaluar më thirrën në Komitetin e Partisë së Tiranës për të më njoftuar se motra ime flet keq politikisht dhe se është thirrur edhe në hetuesi për këtë gjë…”

  Pra, duket qarte se Kadarea eshte lajmeruar nga Xh Gjoni se paku diku ne vitin 1979, nje vit me pare se i nise kete letren Enver Hoxhes.

  Dashi si serioz i arkivave komuniste nuk genjen, as Isa nuk genjtente, sa ishte gjalle Enveri.
  Kush rreket te na i ngaterroj datat dhe vitet, atehere?!

 762. Diana Rexhepi thotë:

  “Publikimi përbën një dokument me rëndi për të kutuar, interpretuar dhe vlerësuar me objektivitet realitetin e asaj kohe, qëndrimin e Ismail Kadaresë, reflektimin në aktualitetin politik e shoqëror.” Teresisht dakordohem me vlersim te nuancuar te zotriut Qemal Lame. Me andej, nese lexohet holle e holle, dhe me holle se holle e holle, te themi ne mes reshtave, letra e shkrimtarit me fame botrore, diktatorit te asaj kohe, deshmon vetvetiu pse Ismail Kadare eshte shkrimtar me fame botrore. Nuanca te niveleve shpirtrore dhe/apo te gjendjes se mendjes tek njeriu si qenie e Natyres apo e Zotit, me te Cilin, Zotin, njeriu shkeput, e te mjeshtrosh me ato nuanca psikologjike mund te krahasohet me shkathesi te Odhisese nga Itaka, i cili del fitues ne, te themi me shprehje simbolike, loje shahu me kiklopin Polifem. Me qene ne vend te juajin, shqiptareve te Shqiperise, e qe nuk jam, por me qene ne vend te juajin, zemrimin ndaj diktatorit, qe ne esence mban zemrim edhe me vetvehten cdo njenit nga jush, cdo njeri, e atehere qytetar te Shqiperis ne kohe te Enver Hoxhes, e asi zemrimi qe eshte fenomen per ta studijuar duke u nisur nga libra te shejta, Bibla, Bhagavad Gita, Epin e Gilgameshit dhe tjera, nuk e kisha drejtu me aq lehtesi gishtin kah nje personi cfare eshte ismail Kadare. Ngase, sikurse Odhise i Itakes, per te i shpetuar shoket e vet dhe vehten, viktimizon disa luftare-shoke tjere. Dhe shpeton, duke dal fitimtar ne beteje per vdekje me Polifemin shume te forte. Edhe per kete Odhise i Itakes jeton sot sepse veprat e tij, shkathesia e tij jeton e gjelle nder gjenerata te shumta mbas ti, ne tere boten. Ashtu do te jetojne veprat e Ismail Kadares te shkruara ne kohe te diktatorit Hoxha, dhe veprat te shkruara pas Diktatures, gjegjesisht nga koha kur Ismail Kadare jeton dhe vepron ne France. Nuk do te ken fuqi mbarekombetare dhe nderkombetare as poteze, vepra, lufta, as e Gjergj Kastriotit e as Ismail Qemajlit sa do te jetojne veprat letrare dhe kryeveper e Ismail Kadares per cilin mbare bota din qe eshte shqipetar, e nga Shqiperia. “askush nuk eshte profet ne qytetin e vet, ne vendin e vet” thote ne nje nga Ungjillave Jezu Krishti, por mund te ju them, qe ne Kroaci kur permendet emri i Ismail Kadarese, kroatet perkulen.

 763. goni thotë:

  Te gjithe ata qe kerkojne te baltosin figuren e gjeniut te letersise s jane gje tjeter vecse morra qe gjallojne ne mjedisin llumegjere te Shqiperise ku zhuli triumfon mbi pastertine,imoraliteti mbi moralin dhe injoranca mbi dijen dhe shkencen

 764. xaviti thotë:

  Nje bravurë e vertetë…!!!

 765. Ismail thotë:

  Astrit te lutem, vetem me gazetaret e asaj kohe mos u merr! Sepse mund ta pesoje me i pari-krahu yt i djathte, botuesi i paçavures, Bari Falliu(me fal, fariu deshta me than). Dhe kjo eshte humbje e dyfishte; sa per shtypin, aq edhe per ju… Pastaj mund te dalin edhe dy pseudonimet qe kishte fariu i vockel…

 766. Klodi thotë:

  Po per tu futur njerezit te rrethqarkullimi duhet te fluturojne

 767. Lulzim thotë:

  Kryyeministri duhet te shhkarkoj jo vettem drejtoret por te gjith te korruptuarit domethon te gjith spese jan te till,me vjen keq qe kta hajduta e gjakpires mbrohen nga palo gazetar si puna jote, dhe fatkeqsisht nuk do ti pergjigjen te gjith drejtesis shiptare edi rama u votua nga populli per te ven drejtesin kundret shiptareve se u ka shkuar thika ne palc nga politikanet ton edhe te administrates shteterore te mbrojtur edhe nga ju gazetar maskrejn qe ne nje far menyre keni gisht edhe ju si gazetar ne te gjitha krimet qe Jan kryer ndaj popullit, nje sugjerim do ti jap Kryeministrit ta bej luften kunder korrupsionit qe premtoi,dhe mos te tallet me pensionistet me rritje prej 600 lekesh turp per ate qeveri,dhe te mos i rendoj shhtresen e varfer ata qe te votuan per drejtesin e edhe pak mirqenie

 768. Emigranti thotë:

  Zoti Luan, beni mir qe grini shqetesimin e ndjekjes penale te boseve te droges, te cilet duhet car sa me par per hetim dhe ndjekje penale.
  Por mos u cudit qe keta kriminel edhe pse skan njgjyr te shkruar, Me shum jan idhetar, simpatizant, ndoshta dhe pjestar te PD, LSI dhe me pak rezik te PS.
  LSI, perfaqesohet me kryebanditine e balkanit, Balili. ish shefi i transportit ne Saranade perfaqesusi tuaj, pa folur per tarfikantet e portit te Durresit perfaqesus te LSI qe te lidhur me kriin lejonin maunet te kalonin me hashash ne brigjet Italjane. Dote cuditeni edhe ju vet kur te dalin emrat. Lista e emrave te trafikanteve esht hapi i par, rendesi ka identifikimi dhe nxjerja para drejtesis e ketyre krimineleve, qe me veprimet e tyre antiligjore , marin jet njerezish.

 769. laoura thotë:

  E FALENDEROJME REDAKSIN E GAZETES PANORAMA DHE AUTORIN HUMORISTE QE KA GODITURE DIREKTE DHE NE THELBIN E PROBLEMIT KU NEPERKEMBET GJUHA JONE E BUKURE DHE E EMBEL SHQIPE.
  Nje vrejtje dashamirese per redaksine eshte fakti qe foto stabel e nje femre gjysem e zbuluar nuk i qaset fare (kerkund)artikujve te tjere dhe sidomos kure ka veprime gangsteresh qe marrin jete te rinjesh.vIKTIMA qe jane te edukuar,Engjellore dheintelektuAL;
  Mundet te mos e botoni vrejtjen qe bera per foton qe nuk ka lidhje me artikullin. NGUSHLLIME FAMILJES DHE TE AFERMEVE TE TJERE;

 770. Nuriu thotë:

  Propozoj ta pranojme ne akademine boterore te shkencave per kete shkrim gjenial.

 771. Shtogu thotë:

  Edhe lipja kishte mbetuar pa bere leksione per gjuhen.

 772. servet thotë:

  Po e ben mire lojen e Rames,perca e sundo.

 773. Fatmir Lohja thotë:

  Nuk mund te hape nje konkurs punesimi nje çuperline.

 774. arjani thotë:

  Problemi te kablli eshte tani…se ka mendjen njeri per buken

 775. kasemi thotë:

  I mirepritur reagimi “mbi Pronen” nga Juristi Ngjela.(Por pa kuptim “reforma Morale” mbi Pronen)Shkurt.Nuk diskutohet ne Shqiperi e Kosove, Ministra te dobet apo Krieminister i Paafte por vetem: krieminister, minister qeveritar Hajdute.Kaq banale eshte.Po kush vidhet: pronaret legjitime dhe shteti ,Prona e perbashket,Toka, burimi, pylli, lumi, mali, fanbrikat e trasheguara nga prishja e sistemit. Kush vjedh? Ai qe ska patur prone( merr letrat).Pronaret nuk vjedhin (skane arsye) presin doren e ligjit dhe ne me te shumten ngelen me gisht ne goje.Llogjike.Pakica ishte Pronare ndersa shumica pa prona e katundare.Keshtu shkuam ne “lufte Nac-Clir.”keshtu vazhduam me Enverin “Pronaret ne bodrum katundaret ne Podium”.Vazhdon dhe sot Kontigjenti Maxhorance, pa prona” Voton Historikisht si ne kohe te Enverit..pra kundra Prones e pronareve.Tallen delenxhinjte: Shalsi:Tani e tutje nuk do kete ish pronare por “pronare”.Skandal.Dhe vjedhja vazhdon dhe pronaret Vdesin deri sa te harrohet Prona e te vidhet nga morracaket.Dhe Rama,Lameja dhe ndrikulla ndajne prona hajduteve.Vetem Zoti do i denoje keta Hajdute.A ka me TURP ta keshe Baben a Gjyshin Hajdut. Kaq ngrifuni ne kafe o zgjebanjose Hajdute.

 776. kasemi thotë:

  Se sa i lexueshem e i vleresueshem ishte dhe eshte Kadareja kete e tregon “Blerja e Librit” kaq.Keshtu ndodh kudo ne bote.Per sa i perket Desidences, drejte e ka Kikia; Kadare nuk ishte e nuk eshte Desident apo Patriot i Madh.Ai thjesht eshte nje shkrimtar.Sa i madh e sa i vogel Kritika Letrare e Vlereson dhe do ta vleresoje sic ndodh me shkrimtaret ne pergjthsi.Pergjigjet e Kadarese flake per flake te shkrimeve ne media nuk eshte se e ngrejne Artin e Kadarese por e zbresin Ate , si person, ne te Thjeshte.Sa per definicionin e Kikise se Shqiperia do ishte e manget pa Kadarene me duket se……Cdo njeri ka vleren e vet ne vendine tij.Ate nuk te japin Gazetaret e Presidentet…

 777. julio thotë:

  Edi Rama të djegur e mori Shqipërinë, ky manki, harron se kush është i pari i këtij vëndi, njeriu më i pa besuar dhe më i pa votuari, Ilir Moni Kokmadhi.

 778. Klodiana thotë:

  Ata qe njohin deskrecionin e rotarianve kudo ne bote e dine se vetem ne Shqiperi shkruhen marrezi te tilla.

 779. Teli thotë:

  Veprat me te mira te Ismailit jane ato qe ai ka shkruar per PKSh-PPSh dhe Enver Hoxhen! Ketu ai derdhur gjithe zellin e talentin e tij prej poeti dhe shkrimtari komunist.Ishte i prirur per te krijuar shoqeri me femijet e banoreve te ish-bllokut, kryeminister,zv, antare te Byrose Politike dhe nga fundi i viteve 1980-te u be edhe zv/kryetar i Frontit Demokratik, leva me e madhe e PPSh, qe drejtohej nga Nexhmije Hoxha, gruaja e Enver Hoxhes! Ismail Kadare do te ishte i “lare” me lexuesit e tij, me popullin shqiptar ne teresi dhe opinion publik nderkombetar nese qe ne fillimet e demokracise do te dilte dhe do te bente nje autokritike te sinqerte per rolin e tij ne diktature dhe jo te perpiqej te na mbushte mendjen se kishte shkruar tregime e novela me prapamendim per regjimin komunist dhe se keshtu ia kishte hedhur E.Hoxhes. E kujt, atij qe sic shkruan vete Ismaili tek Dimri i Madh, i trembej edhe vete Nikita Sergejevic Hrushovi, udheheqesi komunist i BS dhe i komunizmit nderkombetar! Sidoqofte i uroj suksese !

 780. PANO HALLKO thotë:

  … “Tani që presidenti i Serbisë dhe Serbia janë vënë me shpatulla pas murit nga BE, këtë pozicion të vështirë duan ta shesin sa më shtrenjtë. Beogradi ka të drejtën ta shesë, por as Tirana dhe as Prishtina nuk kanë asnjë arsye të blejnë ajër diplomatik”.PËRSE DUHEN KOMENTET?!?

 781. xhaviti thotë:

  Vuçiq, murmurit , por akoma nuk e nxjerre koken nga gëzhoja….Serbët e rrallë edhe më heret kanë rastisur se belbezuari, por ama perkundrazi, kurre nuk kane mundur me shpreh ate haptas e me thene, Kosova e ka radhen e mëvetësimit…!!!!!

 782. Besniku thotë:

  E shkelqyer. Ne shqiptaret i nderuar Profesor Shabani vazhdojme te kemi politikane adoleshent, qe entuziazmohen, si puna e djalit gjimnazist, qe sapo nje femer i thote nje fjale, kujton se e beri te dashur.
  Nejse ky qenka fati yne, kur qeveritaret i kemi adoleshent dhe keshilltaret e tyre minorene.
  Ju i nderuar Profesor jeni si puna e asaj veres, qe sa me shume kalojne vitet aq me e mire behet. Edhe nje here urime dhe faleminderit.

 783. Sulejman Mato thotë:

  Shkrimi me pelqeu ishte njohes i herdhem i problemit,me fakte,dhe njekohesish dashammires me ne entuziastet.Shpresojme qe kessj radhe ky dialog i brendshem te jete jo i radhes,por,i gundit,per prerjen e nyjes gordiane 1200 vjecare

 784. kasemi thotë:

  Si rralle here Analiza eshte bazuar ne Numra,pra, Analitike.Antikapi qendron se mu keta Ministra apo Kuadro Partie pak kohe me pare “Jeshen” Krenaria e Edi Rames.Ku vate Polidhika e Jashteme,Ekonomike-financiare,Rendi dhe Droga e keshtu me rradhe.Te duket si nje autogol, ne mos qofte prefeksionim Makiavelialist i te gjatit Rama.Cfare nuk pret nga pasojat e sindromes te delirit te madheshtise.Cfare ka Erdogani me shume se une…….

 785. I nderuari z. Shaban,ju pergezoj per shkrimin, qofte per prembajtjen, qofte per stilin analitik. Qe te besh politike ne favor te vendit tend nuk eshte turp por detyre dhe kur kjo behet me kulture dhe patritizem si e keni bere ju, nderon autorin dhe vendin. Besniku shkruan se kemi politikane axhaminj( adoleshente ) nuk jam dakord, kemi politikane te shitur dhe kaq, kjo vlen si per Shqiperine ashtu dhe per Kosoven. Kjo eshte buke e bere nga i njejti brume.Persa i takon prof. Sulejmanit (ne mos qofte ndonje tjeter) ka bere shume gabime ortografike.

 786. kasemi thotë:

  Shkaku i krimit (xhirimi i gomave) dhe personat qe kane marre pjese tregon per Fatkeqesine qe i ka ndodhur qytetit te Tiranes me vershimin e Katunareve qe