gsh.al

Postuar me me me 0 Kommente

Base

Name

gsh.al

nuk ka komente
 1. […] një intervistë për GSH Rama ka folur për Soros dhe sipas Ramës të gjithë ata që sot flasin kundër tij, janë […]

 2. andonomadhi thotë:

  Kjo persiatje mund te gjente vend gjate diskutimeve mbi ligjin, por tani nuk mund se te shpjere uje vetem se tek Roshi. Prandaj eshte filluar me ate dhe mbaruar teksti me qyqaret qe mund te kene qene viktima te procedurave te padrejta. Per te asociuar rastin e ketyre te fundit me ate te Roshit.
  Andon, qe kur ke marre nje projekt tek Ministria e Kultures nuk mendon paster, as me sinqeritet. Se nuk mund ta nisesh kete tjerrje me Roshin. Po te ishe i interesuar, nuk do te percillje analizen e nje juristi ketu, por do te kishe hulumtuar ndonje rast konkret te nje personi qe vertet diskriminohet pa te drejte nga ky ligj. Nje reportazh nga ato qe di te besh ti. Se per keshtu analizash ne hava kemi Fevziun & Co.

 3. shqip thotë:

  E pse duhet te hetoje Italia..?..ata boll qe i heqin nga vendi vet.!!.Ky shkrim me kujton nje batude nga “Prefekti”, kur i thone se kane pa Kajo Karafilin duke kalu nga lumi dhe e pyesin..a te nisim njerezit per ta kap..Qazimi i pergjigjet…Cer njerzish po thu, mer budalla…lene, mer t’hiki..!
  Keshtu edhe ne, C’interes kane italianet per t’hetu!!! Ne duhet te hetojme, nese eshte e vertete, ky eshte KRIM..dhe duhet te mbajne pergjegjsi!

 4. stefani thotë:

  Jo modelin e flokeve por berberin eshte perkthimi i sakte

 5. E.Berxulli thotë:

  Nuk na ha shume meraku! Duke mos takuar zotin Basha ti moj pipiricke e Mateo Renzit dhe mikeshe e Edi Rames vetem Provokon dhe ul ne mizerabilitet emrin e Komisionerit te BE per Punet e Jashteme.VFC!

 6. Xhenlux thotë:

  GSh eshte informim i shpejt dhe korrekt

 7. Zak thotë:

  “Vota nuk ka Cmim”!E dinte PD kete logo kur bente zgjedhjet si ne vitin 96 apo kur u be Basha kryetar bashkie?!

 8. Albani thotë:

  Si mundet ky l…. te flase ne emer te gjithe popullit shqiptar? Ai mundet, sepse ka mundur te vjedhe e te mos jape llogari, te shetise gjithkund sepse “normal”, dhe tani na delka edhe kundra gjithe botes. Mire atij dhe atyre qindra sahanlepiresave te cadres ju intereson, po popullit te thjeshte ne fund do i tregoje ate kastravecin qe i tregoi Veliajt, sepse ate i ka dhene per 4 vite Tiranes dhe ky eshte fjalori qe ai din me mire. Gjate gjithe ketyre diteve ai riperserit te njejtat fjale dhe me kujton nje film ku riprodhoheshin klone ne laborator, klone te cilat i kishte stervitur me ane te komjuterave duke ju thene “JU JENI PERZGJEDHUR PER TE SHKUAR NE ISHULLIN E PREMTUAR” i merrte per ne ishull dhe kryente vrasjen duke ju marre organin e porositur per te bere transplantin. IK IK IK dhe mbyllu ne nje cmendine.

 9. Hajro thotë:

  Kristi na mungon ne ekran ju uroj dashuri sa me te gjate me partnerin

 10. Teli thotë:

  Pse edhe makarona nuk kishte atehere? Mos teprohet pak si shume? Sidoqofte Gaqo Cako mbetet tenori yne me i madh deri ne ditet tona.Urime per nderimin e Presidentit!

 11. …dhe kete kriminel te kalibrit evropian e boteror,Edi Rama po e liron nga hekurat…Kjo do te thote se shalgjati eshte ushtari kriminelit dhe e liron qe t’i sherbejne njeri-tjetrit,sidomos ne prag zgjedhjesh;po edhe te tjeret kriminele do t’i nxjerre per te njejtin qellim…

 12. gjoja anonim thotë:

  genjen ministrja e genjen arkeologu

 13. Te te rruajne t.opet keta zagaret e komunizmit, o Agron! Vazhdo punen!

 14. Tomor Labi thotë:

  edhe keto depo Sali Berisha i hapi dhe ju shperndahu armet mor legena enveriste?

 15. Janaq Koçi thotë:

  Vdekja e papritur e Millosheviçit të Serbisë në vitin 2006 ishte një organizim për një qëllim të caktuar:

  1. Gjykata e Hagës nuk ka dënim me vdekje. Kështu që Millosjeviçi i ish Jufosllavosë do të jetonte gjatë në burg, duke shkruar versoonin e tij rreth luftrave ballkanike.

  2. Me vdekjen e tij pushohet çështja penale dhe kështu që Millosheviçi i Serbisë mbatet i padënuar.

  3. Millosheviçi duhej të jetonte:
  a) për tiu nxjerë të palarar agjenturave të cilave ai ju shërbeu me përkushtom
  b) për të hedhur dritë mbi bashkëpunëtorët e tij të cilët e kanë ndihmuar në operacionet fashiste që ai ndërmori në Ballkan gjatë ķohës së tij.
  C) Ndihmësi më besnik në karjerën e tij ka qënë ish Presidenti i Shqipëriaë SALI BERISHA, i cili e furnizonte me karburant nga Mali i zi gjatë embargoa që organizoi NATO.

  Pra ishin shumë shërbëtorë dhe ndihmëstë tij, të cilët për të rruajtut vehten e tyre paguan për eliminimin e tij fizik.
  Jurist
  Janaq Koçi

 16. Erion thotë:

  Fisnik bravo ke cekur mire gjithshka mbi realitetin

 17. Romir Nuho thotë:

  Ky eshte shoku yne I klases bravo Niku, me behet qefi qe sta ben syri ter

 18. Ilir thotë:

  Kur ke studiuar historinë e kinemasë shqipëtare dhe asaj botërore nuk mund të mendosh kursesi ashtu sic mendon Tufa apo ndonjë tjetër.
  Eshtë absurde të mendosh si në mesjetë.
  Cfar do mendojnë spektatorët per filmin e D.W.Griffith “Birth of Nation”? (Lindja e një Kombi)
  Ç’do të mendojnë për filmin e S.Eisenstein “Battleship Potemkin”?(Koracata Potjomkin)
  I pari për Ku Klux Klanin dhe i dyti për Revolucionin.
  Ti themi Botës, ndaloini këto filma. Kjo eshte marrëzi.
  Ti themi Anagnostit nuk ta shfaqim “Lulëkuqet mbi mure” se po i ben jehonë Partisë Komuniste.
  Bull Shitters

 19. Tomor Labi thotë:

  Djale i denje per nje femer te denje te ndare nga burri dhe nene e vrasesve te shquar.Enverist i pa koregjushem qe vendose befas te behesh ‘i famshem’. Hik mor legen dhe na ler rehat

 20. […] 2 ministra Klajda Gjosha dhe Edmond Panariti kërkuan që Ilir Meta të zgjidhet kryeministër i vendit. Për më shumë, lexoni KETU. […]

 21. […] – Kush, janë 4 ministrat e rinj dhe jetëshkrimet e tyre i lexoni KETU. […]

 22. […] Shkrimin e plotë mund ta lexoni në Gsh.al http://www.gsh.al/2017/03/13/kryesia-rama-tremb-ministrat-po-humbem-do-te-vuani-hakmarrjen-e-prokuro… […]

 23. VOAL thotë:

  […] Lajmin e plotë mund ta lexoni në “Gsh.al”:  http://www.gsh.al/2017/03/15/investigim-si-u-pasuruan-11-portale-shqiptare-me-sulmet-ndaj-hilari-kli… […]

 24. Burim Bardhari thotë:

  Maqon e perkdhelin Perendimoret dhe e perdorin shkijet sepse nuk eshte ‘Molle Sheqeri’ por eshte ‘Molle Sherri.’

  Putinizimi i pushtetit mjerisht eshte treguar i suksesshem sepse ai perdor zanatin e tij dinakerisht dhe fut pyken e percarjes per te nxjerre koncesione se nuk ka cfare te perfitoje tjeter gje nga shteticka / drzavicka e Maqonit as po nuk ka t’i jape gje sepse do i kishte dhene grekut.

  Mirepo eshte ceshtje strategjike qe shqiptaret te zbulojne kunder strategjine dhe te shnderrojne mollen e sherrit ne molle te sheqerit sepse Perendimi nuk ka cfare te beje gjithemone me hallken e saj me te dobet, gropen e zeze ballkanike.

 25. […] article was first published by Gazeta Shqiptare. It has been translated with the author’s […]

 26. besmir thotë:

  Shkrimi Bukur

 27. Me konkrete thotë:

  Kush jane keto dy bote

 28. Anisa thotë:

  Një artikull që përpara së gjithash bën një radiogafi të mirë sqaruar për disiplinën e antropologjisë dhe studimet antropologjike në Shqipëri. Shkrimi ka një vlerë të shtuar në sqarimin e antropologjisë si disiplinë që të kuptojmë kush janë lëvruesit e vërtetë, një fenomen që ndodh me gjithë shkencat që nuk janë lëvruar më parë në Shqiperi ose që mbeten shumë të indoktrinuara. Me sa duket për të qenë hulumtues funksionon parimi më i shkathti më i shpejti bëhet specialist i fushës, ndonse brendia eshte bosh. Duhet shkruar edhe një artikull i ngjashëm për shkencat politike e marrëdheniet ndërkombëtare, sociologjine por jo vetëm… E keqia është se këto shkenca bëjnë radiografinë e shoqërisë dhe politikës, por në se studimet e tyre nuk na ndihmojnë të kuptojmë se çfarë nuk shkon. Prandaj realiteti do mbetet ky që kemi, e qahemi perdite… Për më tepër thellojmë izolimin me komunitetin nderkombëtar, pasi nuk jemi në gjendje të botojmë një artikull të vetëm në revistat e disiplinës që të marrim e shkëmbejme ide me të tjetrët… Për çudi në Shqipêri preferohen vetëm librat e botuara në vend me pagesë, që nuk kanë nevojë për ekspertiza shkencore dhe borde editoriale ndërkombëtare…
  Ndërkohë kur lexon këtë intervistë, sigurisht për ata që nuk e njohin është e vështirë të kuptojnë se shpjeguesi është Akademiku Albert Doja, përfaqësuesi i parë i Antropologjisë Social Kulturore në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë, zgjedhur nga një komision ndërkombëtar me ekspertë shqiptarë e të huaj në atë fillim të ri të Akademisë së reformuar, dhe që për meritat dhe përvojën e tij është edhe Profesor i Antropologjisë në Universitetin e Lillës në Francë por edhe me eksperiencë të gjatë në shumë Universitete e Qendra kërkimore nderkombëtare. Gjithashtu në këtë shkrim ne lexuesit e kemi të vështirë të kuptojmë kush janë kandidatët e rinj për fushën e antropologjisë në zgjedhjet e Akademisë. Në këto raste gjykoj se do të ishte me vend që të mos i lihej imagjhinatës të fanatzojë..intervistuesi mund të kishte bërë sqarimet perkatëse….

 29. Ortopedi thotë:

  Zgjidhja e osteoartriteve – shkoni te kirurgu ortoped, se te jete per reumatologet, te mbushin receten me methotrexate.

 30. Ariana Shutku thotë:

  Urime Lu, me te verte librat i nxjerr pa shume zhurme, por dhe ne per inerci nen ze themi: – “Shkruan bukur Lu-ja”! Te desheroj shume sukses!

 31. ardi thotë:

  ja çka duhet te bej sali berisha. Te dale nepension e te refeje perralla nga e kaluara e tij komuniste, post komuniste dhe rrumpalliste. Me pas perrallat do ballafaqohen me realitetin dhe do behen skenare filmash, drama dhe komedi. Por nje gje eshte e sigurte. Ai duhet te dale ne pension, me hir a pa hir

 32. ledio thotë:

  Ky BUJAR HOXHA nje autor mashtrues. Libri ka vetem 4 faqe qe flet per ngjarjet e ’97. personazhet jane me iniciale cka ben qe te ngaterrohesh lehte me kuptimin dhe gjithe pjesa tjeter e librit eshte mbushur me copy-paste nga e drejta romake dhe ajo civile. Autor me nivel ZERO

 33. […] Rrëfimin e plotë mund ta lexoni sot në Gsh.al duke klikuar në linkun http://www.gsh.al/2017/03/23/ismet-haxhia-urdhri-ne-mesnate-i-berishes-ne-97-si-u-mblodhen-60-tropoj… […]

 34. […] duke fituar 37 pagesa mujore. Pas Ardian Fullanit ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë që u dëmshpërblye me 56 paga mujore nga gjykata administrative e Apelit, kjo gjykatë ka vendosur të dëmshpërblejë me pagesa […]

 35. Albani thotë:

  Gjithkujt i ka ardhur keq per lajmin traxhik te vdekjes se Arditit, por per mendimin tim kushdo qe shkruan shkrime te tilla eshte i pa yndyre. Ky eshte realiteti shqiptar o shkrues i artikullit. Nese jeton ne Amerike dhe shkruan per Tiranen, apo per realitetin shqiptar, ben mire ta shohesh Shqiperine me syrin e nje shqiptari. Veliaj eshte çdo dite ne TV dhe bravo i qofte sepse thjesht po pasqyrohet puna e tij e perditshme, por juve, shkrues i ketij artikulli, ju pelqen me shume “kollarja” e Bashes qe beri ZERO per Tiranen sesa sportiviteti dhe puna e perditshme e Veliajt.

 36. Antikomunisti thotë:

  Mos gaboni te merrni pjese se votat jane grabitur me dhune nga banda e mafiozeve te perdhunuesit.

 37. Alen thotë:

  Si nuk ju vjen turp! Kush JU KA AUTORIZUAR JU SI MEDIA TE PUBLIKONI EMRAT E PERSONAVE? KUSH?
  MENJEHERE TE FSHIHET KY LAJM, NE TE KUNDERT MENJEHERE E COJME KETE MEDIA NE GJYKATE.
  JU KENI TE DREJTE TE INFORMONI POR JO TE DEMTONI PRIVATESINE E ASNJE INDIVIDI. KUJDES.

  • Profile photo of gsh.al gsh.al thotë:

   E fshehem identitetin e plote. Por ju lutem, kini parasysh qe njoftimin publik per mediat e ben POLICIA E SHTETIT. Nuk i zbuluam neve emrat, i publikon policia. Lajmi ka dale te te gjitha mediat.

 38. agimi thotë:

  Edhe diktatori mesues shkateroi cdo gje antike e te historise,historia fillonte kur ai erdhi ne fuqi !

 39. kasemi thotë:

  Respekte Z. Zeqo per kontributin ne shkencen e Historigrafise se lashte shqiptare.Por Politika dhe Institucionet e shtetit levizin ne nje kuadrat ligjesh te percaktuara ne kushtetute.Dhe ketu gabon kur rrekesh pa argumenta juridike te argumentosh qe “zgjedhjet jane pamvarsisht partive…”Jo nuk ka votues pa Parti perjashtuar “te pamvarurit” qe nuk fitojne kurre.Pyetja shtrohet drejt me Lul e pa Lul:Duhet shkuar ne zgjedhje te deshtuara nga inkriminimi i shtetit dhe pse jo te pjeses me te madhe te klases politike?Pse nuk ulen Partite me nje ose disa platforma per permirsimin e zgjedhjeve?Imkriminimi i krietareve te Bashkive, inkriminimi i policise ne garen e shfrenuar te Drogimit te Shqiperise tregojne qarte se ne keto kushte nuk mund te zhvillohen zgjedhje.Llafet e tjera jane fukarallik.

 40. kasemi thotë:

  Fatkeqesi, vertet keta qeveritare jene kaq te paditur apo tallen.Sido qofte eshte turp e qesharake ideja e “Pordhit te Karpenit”.Nuk eshte pare e degjuar qe nje port “Gjigand” te mdertohet ne det te hapur e ne cektine.(perjashtuar Dubain)Kushti kryesor qe te ndertohet nje Port eshte “Gjiri” qe pengon deprtimir e ererave e per pasoje dallgeve.Durrsi, Vlona, Shengjini,Himara,Saranda,Bari,Trieste,etj, etj,.Pune pastrim paresh, pune horrash.Nuk ja vlen.

 41. Nako Spiru thotë:

  Delirat i pasherueshem!

 42. Ani thotë:

  Nje here fole drejt Cani !! hera pare qe me pelqeu artikulli juaj….I dhe Rames karakteristikat e veta…e le te sundoje kete vend se vetem ai do ta coje ne Europe….!! te tjeret duan anarshi e shkaterrim…i provuam per vite me rradhe dhe akoma duan ta mbajen peng kete vend e sa te jete Sala e Lulushi ky vend do jete me hasmeri

 43. […] e firmës Toptani,që po ndërton në Kalanë e Tiranës,  ka dhënë një intervistë për GSH.al ku ka sqaruar sipas saj këtë […]

 44. ben thotë:

  Edhe une kam nje pyetje per km tone…Pse te gjithe deputetet, politikanet dhe ata parellinjte shkojne per mjekim “te specializuar”jashte shtetit dhe pse mjeket po e braktisin vendin?

 45. Zani Burimi thotë:

  Nuk rritesh dot i gjelber nen hijen e rende te lisit, o Beni qe nuk nesive te ecesh vete. Ti, ore kolopuc, je mesuar te kolovitesh qe i vogel dhe, kur u rrite ca, te katapultuan disa here deputet dhe minister.
  Tani te ka ngjare si dhelpra me rrushte: “… Qenkan rrush te papjekur/, Le t’i haje ndonje tjeter.”
  Mos peshtyj lart, se te bie ose ne surrat, ose ne gjirin tend.

 46. Agim thotë:

  Po ngele gomar o beu yne!!!

 47. Dibra e Madhe thotë:

  po ca jane keta idioter qe thone federata u tregua cinike.,..zyrtaret e tiranes u treguan cinike dhe nuk pranuan qe te behshin testet e antidopingut..gjasme sikur nuk i donin vlonjatet…po ikni mor sigurimsa ..kelysher komunistash se ne kohen e enver kermes vetem lab ka pasur nga trekendeshi vlore gjirokaster tepelene…mos na boni me vjell..se arsyeja e vertete qe federata nuk pranonte testin e anti dopingut ishte se shteti yn ei mbushte me testosteron sportisten tane per te arritur rezultate nderkombetare… po ikni se i dime te gjithe se cfare ndodhte atehere

 48. Pano Hallko thotë:

  …”Këto kontingjente armatimesh moderne ruse nuk vijnë për ta bërë Serbinë atraksion turistik. Ato janë në funksion të një strategjie të Rusisë në Ballkan. Në Tiranë nuk duhet të ndikohen nga disa qëndrime “prit e shiko”… E ç`duhet te thuash me teper?!?

 49. Andi thotë:

  Jo vetem kaq po Ka dhe me shum motorristat e shqiponjave kan 14 muaj Te komanduar jasht cdo afati nuk Ju japin emerim thjesht per faktin mos ge marin veshtirsin. I tha qe me buxhetin e Ri do merni veshtirsin po genjyen si gjithmon Kte qe din Te bejn me mire. Cdo gje esht fasade

 50. ilir thotë:

  Kete dekorate ka marre edhe shkrimtari Fatos Kongoli,me pare se Kadare.

 51. inva thotë:

  Njiminute e ma para shporrnje te gjatin.

 52. Realisti thotë:

  Ligji sugjeron që objektet gjithmonë të filmohen / riprodhohen gjithmonë duke respektuar objektin. Çka do të thotë se nëse këto ikona nuk janë të vendosura në mjedis të ekspozueshëm (ekspozitë, pavijon, etj.), por ruhen në një vendruajtje të zakonshme, etika nuk e lejon riprodhimin. Krejtësisht reale përgjigja e Ministrisë. Ndoshta producenti dhe regjisori duhen pyetur sa e njohin ligjin “për Trashëgiminë Kulturore”, apo Kodin e Etikës së ICOM (meqenëse kemi të bëjmë me objekte muzeale).

 53. Per cfare cadre lirie na derdellis ti o mije kenete,per cadren qe ka brenda lukuni ujqerish e cakejsh qe i tremben drejtesise si djalli temjanit?Turpi do tu shoqeroje kudo ju o vemjet e qoftelargut qe nuke ju ndate nga e kaluara sa korruptive aqe dhe kriminale ne dite e vite.Te shkuajshe e te komentosh ehte sa kulture,aqe dhe dije,profesjon e patriotizem,por te zgaravitesh nen efektin e lekeve te piset te droges,e te krimit nen dote,nuke eshte me dije e pariotizem per bashkepuntore me djallin.Mjaft me,dita e gjykimit po afron doni apo nuke doni ju, o bijte e eterve dhe mostrat e diktatures,frut i mbarsjes ne divanet e zyrave te tyre.

 54. Shume mirnjohje gazetares qe publikoje per shqiptaret papergjegjesine e Tiranes zyrtare ne dite vite ndaj kesaj dukurie qe vetem qeverisje nuke i thuhet,kur rikujton se para kesaj domatjeje te frikeshme,ishte dhe nje emisjon i FiksFare,i cili denonconte feremerin me ze,figure e deshmi te gjalla si perdorues i kimikateve per pjekeje te parakoheshme te domates,gjithone ne sherbim te fitimit dhe ne dem te konsumatorit,pra popullit.Dhe Tirane zyrtare ne dite e vit hesht para kesaj dukurie qe mbjelle vdekje nga pas per shqiptaret pa dallim ngjyrash,apo besimesh.Ne kete konteks na kujtohet rfreni i nje kenge te kenduar nga i Madhi Frances Radi,”ky fat na ra” .Nje popull qe harron te shkuaren eshte i destinuar te vuaje pasojat e te sotmes sa korruptive aqe dhe kriminale te rendjes pas lekeve te piset e pushteteve pa kufi me c’do forme e cmim nga bandat roze-blu.

 55. Agimi thotë:

  Mos u perkul nga presionet e miqve te Edit!

 56. xon thotë:

  Cadra e krimit qe ju e quani cadra e lirise eshte kunder shqiperise dhe shqiptareve . Provat e keni te gjalla por jo vetem nuk doni ti shihni por doni edhe te tjerret te jene qorra si ju . E mori PD -ja pushtetin dhe e pate se cfar beri . ! I vuri flaken shqiperise ne 97 per te mbrojtur karriken e pushtetareve qe premtuan drejtesi e te shkonim drejt Europes dhe kane kaluar 25 vjet dhe Europa eshte me larg se kurre bile kerkohet po nga keta “trima ” te vemi prap ne lindje . Gjithe kjo katraure cerek shekullore u projektua nga keta karagjoze e kriminel politik dhe ordinere te marra se bashku. Kushtetuta ka ligjet themelore te shtetit , por pakica cader nuk perfaqeson popullin por nje pjese te tij . per te pare se sa i do populli Z

 57. ana thotë:

  Paska thirr grate te parat, si xhentellmen qe eshte

 58. Palma thotë:

  Po kjo ua thote studenteve keto gjetje? Pret zgjidhje nga studentet? Apo cfare se s’po kuptoj!!! A eshte kjo deputete ne Parlamentin Shqiptar?! A eshte kjo pjese e qeverisjes apo vjen nga Hena? C’jane keto palaco qe bejene sikur jane nxehur!!! Hidhini nje kocke qenit te pushoje

 59. Piktori thotë:

  Sa per kravaten s’ke c’i thua! Te rrofte kravata se vendin e cove per lesh, aventurier i paafte!

 60. […] Basha përsëriti mbrëmë se nuk ka ndërmend të futet në zgjedhjet e 18 qershorit pa qeveri teknike. Me gjasë, ky është thjesht një pretekst. Në kuptimin që […]

 61. […] sepse ai ka arritur ta shpërfaqë veten në rolin e “viktimës” të dyshes Meta-Basha. Ai nxori disa deputetë të tij që e quajtën Metën “tradhtar që po shkon me Berishën”. Jo vetëm kaq: në intervistën e […]

 62. Xhuliana thotë:

  Pse nuk citoni kurmerrni lajme kaq te gjata?

 63. Me pelqeu shume komenti, pa e ditur fare kete pjese te shkruar e te interpretuar. Mendoj se kuptova sa shume gjera qe nuk i njohim kemi ne vetvehte e te femijet tane, sa nevoje per ndihme kemi per vendosjen e ruajtjen e ekuilibrave te komunikimit brenda e jashte familjes ne kete bote te cmendur, ku jetojme e jemi te detyruar te jetojme. Flm prof. per kete analize e expoze te pjeseshme te pjeses teatrale. Me shume respekt do doja te degjoja prej jush edhe pergjigje te pyetjeve, qe me lindin ne jeten time, familjare e shoqerore. Do deshiroja te ndiqja, me interes e vemendjen me te madhe, biseda e takime ne grupe, te interesuara per tema filosofike, kaq jetike per qenien njerezore!!!! Flm

 64. ISMAIL thotë:

  Te tilla shkrime, rralle e kemi luksin te lexojme. Ndoshta sepse te rralle jane gazetaret te ne. Me shume se ajo “FRYMA”, le ta lexojne kete Ese te shkelqyer keta mender rilindasit, te cilet ende sot, pas kater vitesh, nuk kane kuptuar se cilin popull qeverisin.. Autori duhet te shkruaje me shpesh. Sepse eshte nga te paktat Pena, qe ka ç`te thote, por edhe di se si ta thote. TURP I MADH, AJO QE NDODH NE USHTRI. QYSH NGA MUAJI NENTOR, JEMI PA SHEF SHTABI TE PERGJITHSHEM!!! DHE THEMI SE JEMI NE NATO NE….

 65. Your Name... thotë:

  Nuk quhen relata, po marredhenie diplomatike, Kur do te mesoni shqip!
  Gjoni

 66. po shum jeni munduar deri ne ate fshat te librazhdit o LE LENE ka plote prifterinje pedofil ne itali merruni me shum me rastet tuaja ata nuk jane martuar kane perdorur nje zakon te vjeter per tu fejuar qe nuk duhet te ekzistoj po ta besh shembull si juve mendoj se eshte me e rende nje prifte pedofil se ky raste

 67. Gjin Shpata thotë:

  Policet qe ndjekin krimin hiqen nga puna kur nuk plotesojne ‘detyrat’ e politikaneve.
  Ne kete moment Polici VIHET NEN ZJARRIN e krimit. Dmth, shteti te le vetem perballe krimit!
  Ai qe punon mire gjen belane! Njelloj si Dritan Zagani qe mori Azil ne Zvicer, ne Shqiperi e kerkon Interpoli! Turpi Shekullit! Ish Ministrin Tahiri qe mori hak per kusherinjte nuk e prek kush ! Edi Rama HIQE NGA LISTA E INTERPOLIT POLICIN, sepse e bete si Serbet me Ramushin!! Popull hap SYte!
  EDI RAMA, LESHO KANABISIN, VENDOS SHTETIN LIGJOR, ZHDUK MINISTRAT E KORRUPTUAR, MJAFT ME MASHTRIMET E VETINGUT !
  E BERE SHQIPERINE FAR WEST,PO PUNA ESHTE SE SHQIPTARET NUK KANE ARME ! POPULL HAP SYTE !

  Ne qe po shkruajme nuk jemi te shqupit, si justifikohet shpesh Zoti Rama !
  Jemi thjesht qytetare atdhedashes !

 68. vlora thotë:

  sa here zbulohet prodhimi me tonelata vriten dhe polica

 69. ermira thotë:

  Nuk kuptoj se cfare kerkon Basha qe kur ishte kryetar bashkie nuk gjelberoi as 1 m katror mbaj mend qe para parlamentit ishte 1 m katror e prishur gati 2 vjet qendroi ashtu pa rregulluar qe mezi kalonin makinat dhe e rregulloi 10 dite para zgjedhjeve bashkiake Dhe ai kerkon te fitoj po kurre Ai kerkon remujen e 97 es po kur nuk e ha populli ate se e pagoi me asmerine qe nuk po zhduket ketu e 20 vjet

 70. PANO HALLKO thotë:

  …Qeveria nuk duhet të dëgjojë këshilltarët jugosllavë dhe as disa shoqata joqeveritare fitimprurëse, që financohen nga Serbia, por duhet të shfletojë pak historinë e marrëdhënieve midis Shqipërisë dhe Serbisë” Kërkon një përgjigje adeguate, sepse cenon dinjitetin dhe sovranitetin e Shqipërisë. Përgjigja duhet të jetë shtetërore dhe kombëtare, sepse është shteti dhe kombi, të cilëve po u troket rreziku para portave….

 71. Your Name... thotë:

  Te lumte mendja!

 72. PANO HALLKO thotë:

  Pergezime autores, jo vetem per analizen e sotme, por per gjithe kontributin e saj si intelektuale dhe si qytetare aktive! Kjo eshte nje kauze per te cilen do te duhej te ngriheshin me kembe te gjithe shqiptaret, pa dallime partiake. Ne emer te jetes qe duam te ndertojme.

 73. Drini Pilkati thotë:

  Nuk eshte fare e çuditeshme qe te mos behen zgjrdhje pa anuluar korrigjimin e vettingut. Me zgjedhje konsolidohet pushteti i partive politike qe kane korruptuar edhe nje pjese te popullit. Zgjedhjet nuk do te jene asnjehere te lira ne Shqiperi. Duhet ndryshuar patjeter sistemi politike dhe duhet filluar nga zgjedhje e presidentit te republikes me referendum nga populli. Sistemi ekzistues eshte vetem nje anarki e organizyuar nga parti autoritare ne formen me mafioze. Blushi i ka te gjitha te drejta por eshte pak me vonese. Megjithate me vone se kurre per ndryshimin.

 74. PANO HALLKO thotë:

  … “Ke humbur besimin e Partisë Socialiste”! Por te pakten duhet te ndjehemi mire qe ekzston lsi-ja. Ajo nuk e ka problem per emrat, por per….. “procesin dhe zbatimin e rregullores”. KATANDISJE!

 75. eli thotë:

  Shalsi, po sillesh si grua,
  Uk e le te flase zonjen

 76. PANO HALLKO thotë:

  Le t`i urojme suksese ne misionin e saj, kesaj kishe(jo)autoqefale. Une do te jem ushtari(besimtari dhe propagandisti me i madh i saj),me mundesite e mia modeste, kur: 1-Kisha Autoqefale Ortodokse Shqiptare, te kete KOKËN E SAJ SHQIPTARE NË KRYE. 2- Kur ajo kishe, te shpalle SHENJTORË te saj, ata qe ky komb i ka vendosur ne Altarin e Pavdekesise: Petro Nini-Luarasin, Papa Kristo Negovanin, Kostandin Kristoforidhin, Fan Nolin, e te tjere qe u takon. Sepse jemi i vetmi komb, qe kemi menaxher te huaj ne drejtimin e saj, e asnje shenjtor tonin… Respekte per autorin.

 77. PANO HALLKO thotë:

  ENDE SOT TI, PAS 32 VITESH, NUK MUNDE TE BEHESH AS SA GJYSMA E GJYSHES TENDE FISNIKE. NGUSHELLIME I DASHUR!

 78. Castriot thotë:

  Yll Gjeni Patriot Kadare me i mrekullushmi. Ikona jone.

 79. […] Alban Ylli: Shenjat që tregojnë se të moshuarit kanë depresion […]

 80. agron thotë:

  i peshtire! Politikan pa kellqe, i pabese dhe si gjithe te tjeret super hajdut me cizme. Mjere ne qe ju kemi

 81. Zani Burimi thotë:

  Si perhere: racional dhe me argumente, z. Ngjela.

 82. Lion thotë:

  Turp kush tallet me punen e ndershme!Pambuk paska mbledhur! Po cfare duhej te bente? T’i binte pianos ne Lushnje?Jane raste te mira ato kur ngrihesh shkalle-shkalle dhe aq me teper ne pune partie apo pune me njerezit! Ka pasur shkolle partie, cfare duhej te kishte me shume. Kurse tani nuk ka shkolle partie ama majen e partise dhe te shtetit te gjithe e kerkojne: madje edhe ata qe sapo kane mbaruar kolegjin. Le me analistet qe te gjithe mendojne se dine me shume se ate qe kane thirrur per ta pyetur…

 83. Alidemsi vjeter thotë:

  Ik mer Flor se i habite degjusit qe ke mrapa.

 84. Perparim Lesi thotë:

  Të dijë si një aktorë të mirë.
  Përgjigjet që ke dhënë edhe në intervistë, nuk me befasuan, sepse ka kohë se ke shpreh shenja të qarta prej një bukëshkali, ndaj atyre që të mundësuan që të besh emër!
  Po ta them popullorçe -pusi të marrët!

 85. vang thotë:

  Qe nuk e arrestuan Kadarene prej akuzes tend ka shume arsye.Megjithese pyetja jote eshte shume naive,behet perpjekje per te fshehur ato qe ke bere.Ti e di mire se nuk kishin se si ta arrestonin,Kadarene, nga akuzat e tua te pa verteta,por edhe per shume arsye te tjera.Ti je si shenja O sepse nuk vlereson asgje vec vehtes.Ti e shet edhe Shqiperine me gazetare te huaj dhe tani qe mora vesh se ke shitur edhe babane tend,je me se i neveritshem.

 86. […] Shkrimin e plotë e gjeni në GSH.al  http://www.gsh.al/2017/04/14/perndiqte-e-sulmoi-luana-vjollcen-besmir-lila-me-premtoi-martese […]

 87. Zani Burimi thotë:

  Ilir Meta flet dhe thote asgje, as mish, as peshk.
  Meqe jemi te zgjedhjet e presidentit, pse nuk e beni ligjin tak-fak qe te zgjidhni me 18 qershor edhe presidenti nga Populli qe te mos kete me preferenca partiake dhe t’ia lini zgjedhjen e tij Sovranit?

 88. Meshi Ahmet thotë:

  Akuzat e artikulura sote nga nenkryetari i LSI, z.Luan Rama, jane kembore qe bien per te marre masa urgjente kryemistri Rama, pasi keto akuza jane artikuluar cdo dite nga partite opzitare, nga Blushi, dhe te gjithe populli qe vazhdon protesten 24 oreshe ne bulevard prej dy muajsh, per nje qeveri teknike, shtyrja e zgjedhjeve, ne menyre qe vendi te mos shkoje drejt desabilizimit.

 89. Vangjush Ziko thotë:

  Vangjush Ziko
  Toronto

  “Tema e tregimit është një temë aktuale, mbi emigrimin, zhvendosjen e njeriut të kohës sonë me një botëkuptim të caktuar apo të vonuar në një vend tjetër me botëkuptim ndryshe.

  Merita kryesore e Faruk Myrtajt është sa në planin filozofik, po aq edhe në atë artistik. Ai ka një qasje bashkëkohore në të dy drejtimet. Nga njëra anë ai çmitizon botkuptimin e mbartur të personazhit nëpërmjet një procesi psikologjik ballafaqimi me realitetin dhe botëkuptimin tjetër, të panjohur më parë prej tij. Ky ballafaqim bëhet me një vetëironi të matur ndaj vetes dhe ndaj botës së ëndërruar me të cilën po ballafaqohet. Bota ku ka ardhur ka të mirat dhe të metat e saj.

  Ballafaqimin autori e përqëndron në botën intime të personazheve, të cilët tashi për tashi gjejnë një ngazëllim nga pagesa ditore dhe nga kënaqësi lirike intime ” që iu jep puna e përditshme në palestër midis orës 5 e 6 të mëngjesit” dhe vetëm kaq, krahas vështirësive të tjera të jetës së përditshme.

  Proza e Faruk Myrtajt është një prozë moderne, bashkëkohore realiste në konceptimin artistik dhe në filozofinë e saj krijuese, prozë e detajit, e meditimit dhe përjetimit konkret, që gërsheton çastet e rëndomta të përditshmërisë me çaste intime lirike; mjedisi përshkruet me detaje konkrete psikologjike i shoqëruar me një dialogu të matur të veshur me petkun e një ironie të lehtë gjykuese dhe vetëgjykuese, që e bëjnë një prozë inteligjente.”

 90. Adi thotë:

  Te shumta i qofshin vitet!
  Gezuar!

 91. Gallapi thotë:

  Eshte e drejte e ligjshme e popullit korean qe te vendos lirshem per te sotmen dhe te ardhmen e tij. Kush kercenon apo cenon At’memedheun e këtij populli trim, kam bindjen e plote se do te merr pergjigjen e merituar. Mos te harrohet, se synimet e imperialisteve të vitit 1950 ndaj sovranitetit korean, jane po ato qe po shperfaqen sot, nga imperialistet amerikan.
  Kam bindjen se populli trim korean nuk do te lakojë kurrizin përball, jo vetem te ketyre kercenimeve, por as nese ato shndërrohen ne veprime agresive!

 92. […] i documenti in possesso di Gazeta Shqiptare, la domanda per il rilascio della licenza edilizia è stata presentata da Alban […]

 93. i trullosuri thotë:

  E ky popull do kengen e manu caos, me gusta mariuana me gusta tu

 94. […] kohë dhe procedura e nisur verën e kaluar nga bashkia është mbyllur pak ditë më parë, kur Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar përfundimisht […]

 95. Bashkim thotë:

  Po tenisin kur e mesoje kjo pambuksja qe nuk vlente as sa nje qinta e Themie thomait

 96. Aferdita thotë:

  Eshte per te ardhur keq, te tjeret fitojne milionat, arrestohet Agjenti Doganor e Doganieri i regjimevene Tirane.. Ne doganen Tirane nuk ka scaner .. si mund te identifikohet Droga ?? Agjensite Doganore nuk mund te bejne kontrollin e ngarkesesn ne mjet..Cbeni kshtu??? Ju po shkaterroni njerez te pafaj.

 97. PANO HALLKO thotë:

  Para 150 vitesh, ne disa popuj te Ballkanit, kendohej nje kenge, refreni i se ciles ishte: “Trembem nga ata, qe mendojne PËR mua, PA mua”! Edhe atehere, shkaku i ketij formulimi, ishte Rusia. Prandaj shkrimet e Profesor Muratit kane vlera unikale.Sepse keto shkrime, jane sinteze e Historise se afert dhe te larget… Ju falenderojme Profesor Shabani!

 98. PANO HALLKO thotë:

  Akademiku Moikom-me i madhi nder mendimtaret e ketij kombi, e ka te gjithe tagrin, edhe t`ua perplase per fytyre mercenareve “pakuliqet” e tyre. Eshte i vetmi, nder historianet dhe shkrimtaret, por nder shkencetaret e mirefillte te Albanologjise, qe e ka kete tager. Kuptohet, Tager i krijuar nder vite, permes…LETËRSISË MOKOMIANE!

 99. Agimi thotë:

  Po Lal Eri a ishte me HOLLANDEZET?

 100. Elvira thotë:

  Leter e Hapur!
  Pjeses opozitare te Shqiperise.
  Perfaqesuesit te saj Lulzim Basha.

  Me te drejte cadra eshte kthyer ne simbolin e shpreses se atyre shqiptareve qe para gjithckaje duan me ne fund nje Republike te Re.
  Durimit te shqiptareve me te abuzuarit te politikaneve me pushtetin i ka ardhe fundi.Kjo situate nuk eshte as me shume e as me pak gjendja jone.Zhgenjimi i madh ,devijimet, mashtrimet,
  kane bere masen e gjere e jo me pak intelektualet e ndershem dyshues.
  Ajo qe ndan te bardhen nga e zeza eshte qeveria teknike jo me perfaqesues partish,por me teknicente ,intelejktual me integritet e te paanshem,per te zhbere kodin zgjedhor te deritashem, ligjet e vetingut dhe administrimin e zgjedhjeve.
  Jashte qeverise teknike nuk ka me zgjedhje ne Shqiperi.
  Por kjo qeveri teknike e perkohshme dhe te gjitha qeverite tash e tutje duhet te firmosin nje kontrate me popullin.Pa kete kontrate nuk do qeveriset me!
  Ka ardhur koha qe subjektet politike te mbajne pergjegjesi juridike si persona juridik.
  Pa nje kontrate publike nuk ka me administrim te pushtetit ekzekutiv ne Shqiperi!
  Basha duhet pergezuar se dha ze por edhe per kurajen se diti te qendroje besnik asaj cka proklamoi deri tani.
  Me qadren ai nuk i perket me partise se vjeter e te rrenuar demokratike,por shpreses se shqiptareve qe me ne fund vendi do i mbyll pergjithnje porten pushtetit te ofiqeve,te shperdorimeve,te kolapsit ekonomik financiar e zbatimit te nje drejtesie jo mjet goditje te njeanshme,por si nje revolucion i vertete te pushtetit te drejtesise.
  Basha duhet te dale me nje projekt gjithperfshires te nje shteti e politike te re,te pakapur ,konkuruese ,zhvilluese,integruese qe ne themel ve interesin me te larte te vendit te tij dhe bashkpunimit reciprok ,jo skllaverues te vendeve te tjera.
  Duhet te perkrahim kete embrion qe te mos degradoje, te rritet e shendetshme,gjithnje nen mbikqyrjen e repte te opinionit publik pale ne kete kontrate per nje Republike te Re!
  Urime dhe ecje te shendetshme te gjithe atyre qe po kontribuojne
  per keto themele.
  Mirenjohje e perkrahje pa rezerva Zotit Basha!
  Kujdes shikimin qe te mos ta turbullojne e vjetra!

 101. krasasi tp thotë:

  Ky njeri i madh, do njihet dhe do vleresoet vetem kur te largohet nga kjo bote.Jete te gjate Nderi Kombit.

 102. Tomi thotë:

  Siqe bazohesh ne anglosaksonet, ne cilin vend anglosakson nuk degjohen britmat e opozites o zoti avukat?????

 103. Behari thotë:

  He mer qafir qeke vesh me Kemishe tomihelfiger a ?? Kush te sponcorizon, apo shet akoma fiq ne pazarte ri???

 104. Arber thotë:

  Vetem ne Shqiperi ndodh nje gje e tille ne vitin 2017. Prandaj duhet te implementohet sa me pare Vetingu qe keta prokuror dhe gjykates te KORRUPTUAR mos te flasin me ne emer te popullit tone. Ideja ketu eshte shume e qarte “Mos cenimi i MONOPOLIT”. Per te ruajtur ket pozicion eshte krejt e lexueshme pasi Klodushi i Amerikanin (vetem amerikan nuk eshte por nje rrefugjat turk) ka paguar pak euro (se shquhet per rryshfete dhe ndera), ka fute ne loje prokurorine dhe te gjitha institucionet e Rilindjes qe asnje pacient te mos sherohet ne vend tjeter.

 105. Tomor Labi thotë:

  Pse nuk u arratise si te tjeret me not a me barke a me kembe me resiqe e frike por i hope avionit me gjih gruan dh3 vajzat si me ene minister dhe tash thua u arratisa ti u largove me lejet e qeverise dhe partise se ndryshe nuk merje vize qe te tjeret nuk e mernin kurre

 106. Leonida Kola thotë:

  z. Zeqo me pelqen shkrimi juaj, por do ju korrigjoja ne nje pike shum te rendesisshme: kete periudhe kriza Shqiperia ka 27 vjet qe nuk e ka pare. Drogra, krimi, korrupsioni, oligarkia, shkaterrimi jane aq evidente saqe populli nuk mund te duroje me dhe kerkon qeveri teknike, ku te garantohen zgjedhje te lira dhe kjo qeveri mos te nderhyje ne te drejten kushtetuese, vota eshte e lire!

 107. Leonida Kola thotë:

  z. Zeqo e kuptoj dhe dakortesohem deri ne nje vend me shkrimin tuaj, por kundershtoj ne nje pike teper te rendesisshme: keto 4 vjet qeverisje populli ka 27 vjet qe nuk i ka perjetuar. Droga, krimi, oligarkia, korrupsioni dhe shkaterrimi qe na solli kjo qeveri luftohet vetem me “cadren e lirise” dhe me formimin e qeverise

 108. sokadhja thotë:

  Nuk eshte demokratike te mbash dy qendrime te kunderta per te njejtat probleme, ose per probleme te ngjajshme. Vuçiç eshte shqetesuar sepse u tha qe trojet shqiptare nese…. edhe mund te bashkohen. Ne te vertete trojet shqiptare jane te bashkuar, kjo fale parimeve demokratike euroatlantike, sot ne shkojme tek njeri tjetri, bejme biseda, tregeti, shkojme pa siklet mga nje kufi tek tjetri etj. Te gjithe e dime qe para vitit nentedhjete kufijte mes shqiptareve te komanduar nga shtetet keqdashese nuk lejonin te takoheshin shqiptaret me shqiptaret, vellai, motra, prinderit me njeresit e tyre, besoj e mbani mend. Tash le te vijme tek shqetesimi i Vuçiçit dhe i BE-se, kete shqetesim dua te me japin pergjigje si VuLiçrat dhe BE-ja, Pyetja: Para disa javesh Vuçiçi, tha se do te rikrijoje Jugosllavine duke e shtuar edhe me perfshirjen e Shqiperise, Pse nuk u shqetesua askush? Pse BE-ja nuk foli, pse Vuçiçrave nuk u terhiqet veshi kur duan te rikriojne jugosllavine e madhe?. I veme pike muhabetit: Shqiptaret do ti bashkojne trojet e tyre, pa lufte, pa sherre, pa djallezi, por me urtesi sepse eshte nje popull qe prej tij jane krijuar te tjeret. Sorkadhja 21.04.17

 109. Anxhela thotë:

  Me ne fund e kuptoi dhe Donald Lu kush esht krimineli dhe kush esht e ardhmja e shqiperise. Lulzim Basha per kryeminister

 110. Labi thotë:

  Per zonjen Shamku!
  …qe luan djallezisht me fjalen;
  …qe me demonet hedh valle turpesisht mbi varret e heronjve te persekutuar nga ata qe pagezuan postin dhe privilegjet e ” zonjezes”;
  …qe zbukurohen dhe flasin embelsisht per vlera, por u ngjajne atyre varreve te zbukuruara nga jashte me gelqere dhe qe brenda mbajne kocka e gjithfare papastersish;
  …qe i thurr hymn te mjereve dhe brenda kurdis intriga dhe tallet me ta;
  …qe hane te vjellat e tyre;
  …qe kane sy, por nuk shohin e jane veshe,
  por nuk degjojne;
  …qe Zoti paste meshire per ty e te permiresofte!!!
  Lexoje me zemer Biblen dhe jo me sy se vec veten denon dhe te rekomandoj me shume dashuri te vazhdosh rrugetimin me Kur’anin!

 111. Agron Ramadani thotë:

  DEKLARATE PER MEDIAT
  Duke marre shkas nga informacioni,i cili sipas medias eshte shperndare nga Prokuroria e Shkodres, i pa kompleksuar nga akuza ndaj meje(sepse ndjehem i pafajshem dhe se jam une kallzuesi i shkeljeve ligjore ne lidhje me rimbursimet ne DRT Shkoder),pa marre persiper te bej gjykaten, e ndjej si rrespekt ndaj vehtes dhe detyrim per publikun e gjere te sqaroj ne lidhje me disa nga pasaktesite e tij,ne raport edhe me vete rezultatet e hetimit .
  Paraprakisht,sqaroi opinionin qe Drejtori Rajonal dhe Dejtori i DVAK nuk qendrojne ne nje nivel drejtimi administrativ dhe nuk mund te konsiderohen njesoj kryesor ne funksion.Raportet midis Drejtorit Rajonal dhe Drejtorit te DVAK-se jane mardhenie eprori me vartesin e tij te drejtperdrejte.
  Referuar informacionit te prokurorise,sqaroi pasaktesite apo gjysem te vertetat e bera publike prej saj,si me poshte vijon:
  1.Nuk jane te provuara kater kompani private,te cilat kane perfituar nga procesi i rimbursimeve.Por po,jane kater kompani per te cilat Drejtori Rajonal ka leshuar vertetime te rreme per fshehje borxhi,tri prej te cilave nuk kane perfituar rimbursim te pa ligjshem ,te penguara sa kohe qe Drejtori I DVAK-se Agron Ramadani ishte ne detyre.
  2.Nuk behet fjale per dem financiar ndaj shtetit,ne vleren 200 mije euro.Demi financiar real, i shkaktuar shtetit eshte vlera 10.6 milion leke te reja,rimbursuar pas largimit nga puna te drejtorit te DVAK-se Agron Ramadani ,pikerisht per shkak te refuzimit te ketij rimbursimi te pa ligjshem nga ai.
  Sa i perket rimbursimit te kompanise Calzaturificio Adelchi,eshte e vertete qe ka perfituar rimbursim te TVSH-se se kreditueshme,nderkohe qe nuk kishte perfunduar nje procesi gjygjsor,akoma ne te gjitha shkallet gjygjsore per borxhe te mbartura.Por, vlera e ketij rimbursimi i eshte rikthyer shtetit,menjehere pas marrjes dieni zyrtarisht per vendimin e apelit. Pikerisht per rimbursimin e Calzaturoficio Adelchi,per te cilin ka leshuar vertetim te rreme Drejtori Rajonal,dhe vetem per kete,jane marre si te pandehur edhe Drejtori I DVAK-se Agron Ramadani dhe inspektoria e rimbursimeve.Shkak per prokurorine ka qene,mashtrimi i Drejtorit Rajonal per borxhet e subjektit,mospermbushja detyrimit ligjor per verifikim nga inspektoria e rimbursimit dhe nje shenim dore mbi praktiken e rimbursimit i Drejtorit te DVAK,ku thuhet se “Ky rimbursim eshte bere nen pergjegjesine e Drejtorit Rajonal,i cili na deklaroi qe ka marre miratimin e Drejtores se Kontrollit ne DPT dhe te Drejtores se Pergjitheshme”.Per rrethanat e vendosjes se ketij shenimi, para Gjykates do te pergjigjem une Agron Ramadani.
  3.Nuk eshte korrekte te thuhet qe une Drejtori i DVAK-se paskam kundershtuar rimbursimin e subjektit “Halaj” dhe kam vene ne dieni Drejtoren e Pergjitheshme te Tatimeve,“vetem per kete aresye” pse administratori i kompanise ishte i afermi i Drejtorit Rajonal.Jo,refuzimi i firmes nga une ish Drejtori i DVAK per kete rimbursim eshte kundershtu vetem pse ai ishte i paligjshem.
  Ne lidhje me paligjshmerine e tij,fillimisht kam vene ne dieni Drejtorin Rajonal qe ne maj te 2014-es dhe pasi nuk kam gjete mirekuptimin e tij,kam informuar zyrtarisht Drejtoren e Pergjitheshme te Tatimeve.
  4. “Gjatë hetimit të kësaj çështjeje, -thuhet se – Prokuroria e Shkodrës identifikoi edhe të paktën tri raste të tjera, në të cilat Drejtoria Rajonale e Shkodrës ka rimbursuar TVSH-në në kundërshtim me ligjin”
  Kjo nuk eshte korrekte,sepse te tre rastet per te cilat behet fjale,nuk jane identifikim nga Prokuroria,por jane pjese e kallzimit penal te bere nga Agron Ramadani ne ngarkim te Drejtroit Rajonal ,i cili kishte leshuar per gjithejcilin prej tyre vertetime mashtruese,dy prej te cilave jane zbuluar ne kohe si te tilla dhe penguar rimbursimi paligjshem nga Agron Ramadai,ndersa njeri prej tyre nuk eshte zbuluar nga ky i fundit) .
  5. Nuk eshte aspak korrekte pjesa ku thuhet “Në veprimet e tyre, ata kanë përfshirë edhe inspektoren tatimore Vahide Idrizi”.Nuk eshte korrekte ,sepse ne zbatim te UMF nr 17-te,dt 13.05.2018 i ndryshuar me UMF nr 6 dt 27.02.14,ka qene detyrim ekskluziv I inspektores verifikimi i borxheve ne system dhe I Drejtorit Rajonal per te leshuar vertetim per situaten e borxheve te subjektit.
  6.Ne lidhje me qendrimin e Drejtres se Pergjitheshme te Tatimeve ndaj shkeljeve dhe urdherave te paligjeshme per rimbursimin e “Halaj”,por dhe ndaj te tjerave pasuese,ne se prokuroria shprehet se nuk u provua biseda nepermjet telefonit ndermjet Drejtores se Pergjitheshme dhe Drejtorit te DVAK-se,duhej shtuar se Titullarja me e larte e Tatimeve ka qene e njoftuar zyrtarisht ne kohe reale per te gjitha ato dhe se me mosveprimet e saj ka pranuar ne heshtje ato dhe nuk ka marre asnje mase per parandalimin e tyre.
  Duke u ndjere akoma edhe me i perkushtuar ne sherbim te shoqerise sone te rrezikuar ne pergjithesi,ne pritje dhe ne rrespekt te verdiktit qe do japin edhe gjykatat me perfundimin e te gjitha shkalleve gjygjsore,i premtoj publikut se do te ofroj nepermjet medias te gjitha provat shkresore apo filmike,me te cilat do te kerkoj edhe gjykimin e tyre,ne lidhje me vendimarrjen e organeve te drejtesise dhe pergjegjesine reale te te gjithe subjekteve te perfshira ne kete “teater” absurd shqiptar.
  Agron Ramadani
  Shkoder 13.04.2017

 112. Kjoka thotë:

  Enada ka marre fund definitisht.

 113. dypdyp thotë:

  Ha ha ha, medemek ky do te udheheqe kombin per ne Evrope…aman ore na botoni nje foto te gjytyrymit me bythperpjete.

 114. Tironci thotë:

  Labo 100/00 Prozent te jap te drejt ,pse ne qe ikem me fishekun mas koke kujt i plasi or Molo ,qe ke qen klysh i Dulles dhe hipokrit or njeri i paskrupullt ,tani kur Sal loku i zhduku dosjet na tregon persekutimin apo trimerin ,burgu ne ate kohe donte byth molo .

 115. artan vlora thotë:

  Ç’çmerresh me një dështak si Agim Zeka. Ndërroi 100 parti këto 25 vite, e nuk u mor vesh çfarë zanati kishte se herë merrej me komitetin e sportit, herë dilte në krah të Sabri Godos, herë si përfaqësuesi i pronarëve, e shumë herë nuk dinte çfarë thoshte.

 116. artan vlora thotë:

  “Është sporti i enveristëve”-ka dashur të thotë Xhufi. Pra duhet të jesh bir sigurimsi, komunisti e persekutori që të bësh histori.
  Falëminderit Xhufi, por e dinim këtë.

 117. Ali Ukaj thotë:

  Eu Enver o Enver. Fort na kishe vyer né ditét e sodit, t’i zhdukim do baroja té kéqia. E lexova kété lajm dhe, ende s’mé besohet qé njé kyetar i njé shteti laik té shkojé té marré pjesé né njé ceremoni fetare. Nuk e di a e kupton Nishani qé kryetari i njé shteti nuk éshté veç individ, po éshté institucion. Né kété rast kryetari éshté pérfaqésues i njé institucioni té njé shteti laik.

 118. kasemi thotë:

  Patjeter Dashamir Shehu eshte nje nga te rrallet Politikane (Tipik tiranas)qe ka treguar pjekuri, ndershmeri e burreri ne keto 25 vjet.Model qe per fat te keq nuk u akopjuar nga i “perkedheluri” Topi.Te dy bashke do krijonin patjeter nje perfaqsim dinjitoz te banoreve te Tiranes.(Perjashtuar zonen operative, nomeklaturen e larte komuniste,kollovaret dhe ata qe zbriten nga p…se emes)

 119. Ky njeri eshte simboli i se keqes, i mosmirenjohjes, i pafytyres…

  Ishte i vetmi individ qe dilte jashte shtetit pa Dytesin nga pas,

  Ishte i Vetmi individ qe firmosi kontrat parash, ne emer te tij, per Filmin Gjenerali, kur askush tjeter nuk e bnete dot, pa qene zyrtar.

  Ishte i vetmi individ qe mbrohej direkt nga Enver Hoxha…

  Te cilin e shan sot e kesaj dite sikur te kete qene kunder Tij!

  Tani ska turp e deklaron se “te hyje ne burg ishte kote!”, por “te ikje per ne Paris, Familiarisht- askush tjeter, as Mehmet Shehu, nuk lejohej te dilte familiarisht jashte shtetit- ishte gjest kunder!

  Ky njeri qe e quante Gjergj Fishten shkrimtar shoven…
  Ky qe e mbrojti Enverin edhe pas vdekjes, ne Le Monde, por sot ngjiret te na bind neve,,,jo Neve jo, por ata te Nobelit!, se ka qene kunder Enverit!

 120. era thotë:

  eh i ndajne leket me juristat e nderrmarjeve prandaj humbin gjyqet

 121. Agimi thotë:

  Ti mund ti rruash trapin protestes….

 122. PANO HALLKO thotë:

  KETO ANALIZA DHE KETE EKSPERTIZE TE GATSHME, DUHET TE LEXOJE DHE ZBATOJE QEVERIA DHE PARLAMENTI. E JO TE MERRET ME…OREKSET E ÇADRËS!…

 123. Shqiptar thotë:

  Perderisa e ke denoncu ate qe te ka rrit !cfare mund te prese dikush nga ti .. (kto te folmet si filozof nuk te pijne uje me)..edhe me ato pseudonimet qe di ben presion ???..ja nje sigurims i mirefillte si e nxjerr koken

 124. beho thotë:

  z .Fatos

  Kushdo qe flet per ty ose bashkevuajtesit tane nuk ka asnje merite.Ato nuk i njohen kurre burgjet famekeqe te Enverit dhe metodat mizore te hetuesise se asaj kohe.Cdo i arrestuar ishte FAJTOR, dhe kjo nuk le aspak diskutime.Ceshtja eshte mos u merr me te vegjelit ,kur ke mundesi te besh me teper dhe e ardhmja ka vend per ty dhe te gjithe ne qe vuajtem diktaturen.NDERIME DHE RESPEKT

 125. Gallapi thotë:

  Pajtohem me opinionin e shprehur nga aktori Julian Deda!

 126. gezim thotë:

  hallall julian,je nder te vetmit ne Shqiperi qe e ngre zerin me force kunder pederasteve(keshtu me vjen me mbare t’i quaj).tani per tani, eshte tirana e mbushur plot, por fatkeqesisht shqiperia do mbushet per pak kohe se fara e keqe ne shqiperi ze menjehere.eshte pjellore shqiperia dhe po te mbetesh vetem ne kete lufte , e mori lumi shqiperine.

 127. Oshee e gazit thotë:

  Diplomacia flet ne gjuhe tjeter nga inxhinieria dhe nga biznesi e kjo dihet. Shpesh diplomacia merr persiper te leshoje edhe fjale pa baza sepse ka qellime te veta.
  Me vjen shume keq kur lexoj ish diplomate te suksesshem qe nuk marrin persiper te kerkojne informacion zyrtar por i referohen asaj qe i ofron google dhe google translate.
  Albgaz eshte operatoei i shperndarjes se gazit ne Shqiperi dhe per kete qellim eshte krijuar. Aktualisht zoterohet 100% nga shteti dhe nuk ka lidhje me TAP qe eshte nje kompani tjeter qe ler me teper nuk shet gaz. TAP eshte kompani transportuese gazi ndersa Albgaz do merret me rritjen dhe sistemimin e infrastrukture se brendshme te tregut.

 128. Altin thotë:

  O pika ne koke…u bete te gjithe analiste te cdo ceshtjeje…me keto mendje te mykura tere jeten do perpelitemi dhe sdo bejme perpara…po te ishte kompani Turke nuk do ti hyje fare kesaj pseudoanalize….

 129. Zani Burimi thotë:

  Nuk eshte fare etike kjo qe ka bere Kastriot Dervishi, madje per keto foto makabre duhet te penalizohet rende vete gazeta juaj, e nderuar Gazeta Shqiptare. Ndjej neveri per vepren monstruoze te autorit te shkrimit cmirezi, por dhe shfrytezimin me ligesi nga ish-drejtori i Muzeut qe ka vjedhur pa te drejte materiale prej fondit per shou ogurzi. Moderatori i faqes perseri mund te mos e shfaqe komentin tim, sic ka bere dje, por do t’i gjej anen qe ta publikoj ne ndonje medie tjeter.

 130. Genci thotë:

  “Gazeta Shqiptare” – jeni te vetmit ne llojin tuaj!
  Ajo eshte Zoja e Shkodres. Nuk e kisha pare asnjehere me vulen tuaj ne gjoks e qe mbulon gjysmen e fotos e te kesaj fotoje qe duhet te paraqiste afreskun e plote!!!!!
  Nuk e di ku jeni rritur? Ne pyllin e marrezise berishiane???

 131. Tomor Labi thotë:

  Bashkohem plotesisht me para shkruesin.Veper e nje maniaku dhe bashkepuntorve te gazetes serioze por profesionalisht te dobet, njerezizsht xero.

 132. ti u promovove duke u treguar mosmirenjohes, punoje shef sektori ne drejt. pergj dhe bashkepunoje me sajmir trafikantin.
  pastaju vleresove per kontributin tend partiak si drejtor i tiranes, pastaj per lidhjet tua me balilajt, habilajt etj. u emrove aty ku i duheshe shefit trafikant.
  ti je perlyer keq more djal dhe do habitesh edhe vete sa thell je futur.

 133. Basha si udheheqes i opozites,djal i edukuar ne perndim,me qendrimin qe mban ka humbur shume ai e vete PD.ja,por mund tre humbi edhe populli ahqiptare.se BE nuk mund te na ofroje me nje opozite te tille.

 134. Qazimmiraka thotë:

  Basha lideri i opozites me qendrimin qe mban nuk eshte ne pozicionin e duhur.Do demtohet e ardhmja e shqiperise,shume keq. PD.ja nuk eshte pastruar nga vetvetja,nuk eshte e besueshme,ate force politike e largoi populli me voten e tij per korrupsion te thelle ne gjithe ushat e jetes,ka po ata drejtues,nuk te jep shprrse.

 135. Alban thotë:

  O bash, o rrot karroce!
  Po e fundos PD! Ne futboll kush nuk paraqitet ne ndeshje merr humbjen ne tavoline, pavaresisht se ku zhvillohet ndeshja, ne fushen tate apo ate kundershtare!

  Sheshi i mejdanit jane zgjedhjet, cadra eshte per me u fsheh! Ne je burr dhe i del zot PD, dil ne zgjedhje. Nese jo therrit konferencen e jashtezzakonshme te PD dhe jep doreheqjen qe ti hapesh vendin nje kryetari te ri!

  Askush nuk ka te drejte te shkruaje nje histori turpi per Partine e enderrave studentore te Arben Brozit me shoke!

 136. Agimi thotë:

  Jane grindur per BANANE BRBRAZI per shokun Ditmir se i ka qejf BANANET

 137. fdskjksa thotë:

  Skenderbeu ishte ortodoks o sternipi leshit

 138. vang thotë:

  Tani z.Nishani eshte i kompletuar nga ”virtytet”presidenciale.Si su vjen turp.

 139. Pularia thotë:

  o agron me qe ke simpati per nanon, shko e ha nje dreke me te. Presidentllekun dhe te parin e shqiperise e ka provuar edhe nanoja edhe saloja dhe e çuan shqiperine ne buze te gremines keto 26 vjet. Por ti nuk i di hallet e popullit se u bere bisnesmen nga nanoja, minister i ps-se dhe tani na del si kokosh nga e majta ne te djathte sepse do te ruash pasurite e tua. Ah ky vetingu sa mire do jete sikur te realizohet. Sigurisht me ndihmen e euroatlantikeve, se po qe per ju e ata qe ju i mbeshtetni vetingu nuk behet ketu, ne kete vend. Pularia

 140. Val thotë:

  A mund Ta ritransmetoni TE tere emisionin me zemer TE hapur ne YouTube ose ketu ne Gazeta shqiptare Ju lutem?

 141. BATO thotë:

  Te godasesh femijet e Lenkes se ajo zanafillen e saj e ka nisur si puntore e thjeshte, tregon nivelin shume te ulet te artikullshkruesit.

 142. Bake kaqoli thotë:

  E kujt I plasi per datelindjet tuaja.

 143. Sorkadhja thotë:

  Saliu e ka mendjen tek tunelet, sepse e di qe i duhen ato per te shpetuar koken e tij, te familjes dhe te gruphajnat e tij.Une di qe kane kufi te gjitha ngjarjet, ndodhit dhe kur ato nuk e duan dhe nuk e pelqejne kufirin, atehere u diktohet. Ka kufi toleranca, ka kufi kompromisi, ka kufi durimi, ka kufi mosbindja ndaj ligjit, kushtetutes. Nese vazhdohet me mosbindje ndaj ligjeve dhe kushtetutes, por turret vetem drejt deshirave te paarritshme, por qe kerkohet te realizohen me patjeter, atehere nga deshirat e shumta dhe te jashteligjshme, kalohet ne EGOIZEM, pastaj tek UNI, pastaj behesh diktator. Prandaj eshte vendosur dhe kufiri per gjithçka. Mendoj qe te mos kalohen kufijt sepse ndeshkimi nga zemerimi popullor do te jete i ashper. Kjo nese ka shtet dhe demokraci. Prandaj Sali e Co kuptojeni se njihere i kalon miu mustaqet. Sorkadhja. 27 prill 17

 144. kasemi thotë:

  Z.Ambasador.Dihet mjeshtria e kufirit te Diplomacise.Ju me qellimin e mire e keni “kaluar”ate duke menduar se “Prijsat” shqiptare do te ndjeknin pa medyshje propozimet tuaja.Realisht kjo nuk ka ndodhur.Kjo situate ju ven “para pergjegjsise” duke ju detyruar te jeni i drejteperdrejte dhe i Paanshem.Pyetje e mire:Ne gjithe kete Sipermarrje Kriminale te Prodhimit e Trafikimit te Droges me permasa te frikshme ne Europe,Qeveria Shqiptare eshte Pergjegjse dhe eshte pjesmarrse ne kete aktivitet??Sido qe te jete pergjigjja e juaj (diplomatike apo e drejteperdrejte)minimalisht kjo Qeveri e ka humbur kreditin per te qene se paku e ndershme.Dhe nje qeveri jo garant i ligjit nuk ka se si te organizoje zgjedhje te lira.Gaboheni rende Ju e perfaqsuesit e BE-se kur neglizhoni e injoroni elektoratin jo Komunist te rreshtuar ne kampin e PD-se. Pamvarsisht se kush eshte ne krye te kesaj force qe per fatin e keq, si ne PD e PS nuk perfaqsojne personalisht ideollogjine e forces politike, Ju nuk duhet te lejoni shkatrrimin e PD-se.PD-ja me Sali e pa Sali eshte pa dyshim Forca e pare anti Komuniste ne Shqiperiii…

 145. kasemi thotë:

  Si nuk i vjen zorr Rames qe ndryshon tonet duke u bere si pule e lagur tani qe Maqedonia eshte perfshire ne kaos.Jep keshilla prej mesuesi kur per vete eshte nxenes i keq qe pas dorezimit te pushteteve ne paqe nga Nano-Berisha ndezi konfliktin midis opazites e pozites per jete a vdekje vetem per te justifikuar karakterin e tij ambicioz e hakmarres te etjes me pushtet duke shkelur te tjeret.Ku shkoi miqesia Serbe -Shqiptare kur miku i tij Vucic i tregon Lufte.Maqedonia merr shkas nga tavolinat fasade me faktorin shqiptar te organizuar pa pike nevoje nga Rama.Le ti therrase tani e ti “mesoje” ne Tirane.Greku po dihet. Dhe shalgjati Rama si kaposh e lider i Ballkanit dekllaron:Fale meje Ballkani eshte ne paqe si kurre ndonjehere.Puna eshte ta tregodh veten ne kohe lufte se ne kohe paqe gju me gju me popullin fshatar……

 146. Anita thotë:

  Besoj qe eshte me e drejte qe te mbyllen edhe kestet e fundit per VJM qe qe kane dale qe ne vitin 2009. Mbylli a e keture detyrimeve qe vine nga kompesimi I plote I pronareve te cpronesuar nga legalizimet., I hap rruge legalizimut Dhe paisjes me certifikata pronesie te Legalizuar.

 147. Arberie thotë:

  Pa u bere kompesimi 100 per 100 pronaret e cpronesuar nga legalizimi nuk ka perfundim te proces it. Mbylli detyrimet qe kane qe nga viti 2009. Dale per kompesimi
  Ka mbetur vetem pak per te perfunduar kete proces qe do te jete perfundim rare Dhe do te paise realisht me certifikat pronesie te Legalizuarit.

 148. drakula pan thotë:

  Ej, o popull e shikoni çpamje ka marre ky kreshniku i kenetave? Ai dhe ska me te tjere. Bravo, ngreji me lart duar, ngrej dhe veshet, por kujdes mendjen sepse ajo e shkrete eshte koker gruri dhe ja, fap e shkermoqet e pastaj ulen dmth varen duart, te ulet vetvetiu koka dhe te varren qurrat ose i lepin ato. Mos u tregoni te medhenj kur nuk jeni te tille. Nuk kane nevoje per porosite tua shqiptaret matane kufirit, sepse ju brenda kufirit shume hete keni nbere thirrjet qe bejne sot pseudomaqedonasit. çoç na u duke edhe ti, por dole me kallam bosh se kallami tjeter qe buzqesh edhe kur duhet te jete serioz, prandaj u ça çadra e tij, rrebeshet e shiut ju kane bere qull, ose po ju bejne tung.
  drakula pan

 149. sgorroviç thotë:

  Fevziu merr poza qe te le pershtypjen se ai i di te gjitha, dhe eshte nje mendimtar qe nuk e ka shoqin, me fal veç atij italianit kokeqethur apo rruar. More fevzi po ku ishte ti deri para disa oresh qe nuk le analize pa bere, nuk le mendime te vlefshme pa thene, nuk le hamendesime pa i shfaqur, por veç nje gje nuk e ke thene . Cilen: ate qe nuk ke thene asgje, nuk ke gjetur asgje me analizat e tua, si ti dhe shume analiste te tjere, gjoja analiste, sepse keni folur kot, siperhere. tung Zgorro zgorroviç

 150. Te faleminderit z. çako. Besoj se e kuptova çfare na qenka “bullizmi”, sepse i pershtatet plotesisht atyre qe kane ngritur nje çader ne bulevard. Si thua e kuptova mire bulizmin qe juu na e treguat teorikisht, sepse une mendoj se fizikisht bulizmi ne shoqerine tone jane “çadrallinjte”. Nese nuk e kam kuptuar, je i lutur te na e sqarosh edhe me thjeshte sepse helbete : gjinie pa shkolle jemi zoti hetues”. Fevziu i krekosur

 151. celsi thotë:

  President ai që shetiste bustin e Enverit në Poliçan, skandaloze !!!

 152. beth thotë:

  Artan,e kupton pse e beri Edi Rama 21 janarin? Edi donte ta bente Meten president dhe saliu nuk e kishte ne plan kete gje

 153. Josif Rrapi thotë:

  Je flori Moikom Zeqo, Jan te rrale burra si ty dhe do te deshiroja shume qe brezi i ri te pjelli intelektual si you.
  Te uroje gjithe te mirat dhe shendet te plote

 154. kasemi thotë:

  Njeri i shkences e i letrave nuk merr sens te merret me Polidhike.Humbje vlere e kohe bashke.Qosja i pa begendisur ne Kosove ka marre persiper si “Shqiptar i Madh” te fuse hundet ne Shqiperi.Kur nuk te pyesin ne shtepine tende zorr se ta varin torben komshijte.Shkurt.

 155. Titi thotë:

  Atehere parashikimi per Kavajen le vjen keq po do ta them se eshte vete Rama qe di ta cohe ne gjajderdhje.
  O popull kargohu nga ky krimibel lanhak dhe pervers

 156. Antitradhetari thotë:

  Ne radhe te pare me c’te drejte ky far llapaqeni perdor dokumentat e arkivit te shtetit vetem pse ka pas qasje si drejtor i ketij institucioni? Kush eshte terrorist o qelbesire,ai qe hoqi qafe nje ish tradhetar te kombit qe desh te shiste Shqiperine vetem per nje ciflik te tij? Avni Rusteme me shume se kurre i duhen shqiptarise sot.

 157. bob thotë:

  500 mije euro??? Ju shisni edhe grate per badjava.

 158. kasemi thotë:

  Znj.Doda me gjithe respektin per karizmen tende politike nje keshille.Personalitet politike shqiptare ne Maqedoni kane nevoje per mbeshtetje reale dhe kjo realizohet ne nje Shqiperi Demokratike e jo Enveriste sic eshte kthyer Shqiperia sot. Per fat te keq ne aleance me pushtetin e krimit eshte rreshtuar me gjoksin perpara dhe Partia e Cameve ku tani pjese e se ciles je dhe ti.Luftoni me te drejten e Zotit per Camerine dhe mjaft ne krah te Liderit te Ballkanit Rama se Llafet jane lehte te artikulohen po veshtire te kontrrollohen.Me shume pune e me pak “lider” per rajonin.Rregulloni punet ne kasollen tone dhe pastaj…Rrofte partia Came Komuniste me Mesilen “Balliste” Ha ha ha

 159. kasemi thotë:

  Si ka mundesi Parti ineksiztente pa pike aktiviteti mbush lista koti me Deputete.Spiun i jati spiun dhe Bamiri.Pregaditet te dale ne fushen bosh te opozites mbas shume vite perkrah Ram Enveristit.haram

 160. kasemi thotë:

  Hipokrit e keqpordorues i Llapes edhe sot Ramadani na paraqitet me nje brenge.Dhe brenga eshte:Ekipit te Ri, patjeter Enverist, (te shndruar sapo e vodhi Rama PS-ne)fatkeqsisht ka nje PD (Gabohesh mashtrues PD-ja nuk eshte Basha)anti Enveriste qe kurre nuk do shuhet megjith luften e bijve komuniste.Qurravitet Ducja se me demek i vinka keq per PD-ne.Mashtrim.Frika ta ka vjedhur gjumin.Nuk ka me keq.Gjithe cke gatuar per te tjeret vete do ta hash.

 161. Bashkim thotë:

  Qendrim burreror i padyshimte por mbas viteve 1990 ndofta Gumeni i lodhur ka pranuar ‘favore” nga ish persekutoret e tij dhe fatkeqesisht figura e tij eshte shfrytezuar pre tyre

 162. Bashkim thotë:

  Niveli i ketij Universiteti sic merret vesh nga paraqitja e sinqerte te vet Veliajt eshte qe prodhon “kacavida”per US.Me sa duket nje Kacavide e prodhuar ne US po te vishet me ca maskarallek mund te behet motor ne Albanistan
  Bravo “Heqim i (C)Nderuar”

 163. bexho thotë:

  Bexhetja e shkrete i qeka bo koka si shofer taksie,na jep edhe mend.

 164. Your Name... thotë:

  Pene brilante!

 165. Asd thotë:

  Hey bre. Holle e paske menduar. Une di nje tjeter; Gomarin po e shqyente ujku. Oh zot-mendonte gomari ne caster e fundit- beje qe e gjitha te jete enderr.

 166. PANO HALLKO thotë:

  … “Atëherë na ndanë, kurse tani nuk duan të na lenë që të bashkohemi”… Vetem nje intelektual i permasave te profesor Shabanit, mund te flase jashte dhembeve dhe me argumente kaq te qenesishme e te fuqishme njeherazi. Pastaj, nga kush te presim nje gje te tille? Nga nepunesit infantile te ketij shteti?!?

 167. Pse i vjen verdalle z. Nishani, thuaje troç qe ti je ne vartesi teresisht politike te Berisheve dhe lulusheve. Neser, nese i iken çmenduria lulit dhe do pranoje te votohet ne zgjedhehjet, ti do jesh i treti qe do vraposh tek kutia e votimit. Pretendimet qe nuk ke ke te votosh, tregojne se ti njeh vetem PD te tjerat nuk don tja dish, qe do te thote je jo pluralist, dhe e ke treguar dhe e tregon se edhe si president gjithmone ke qene perfaqesues i PD, sikunder edhe gjykatat, KLD-ja, prokuroria etj. Jane keto mentalitete qe ju keni, prandaj nuk ecen ky bend.
  Kaçi i mallkastres

 168. fery thotë:

  27 vite tranzicion te pafund ne shqiperi , 18 vite tranzicion te pafund ne kosove, shkaterrime , vjedhje , nepotizem, informalitet, stagnim ne zhvillimin ekonomik te dy vendeve, vareshmeri te dy vendeve nga importet e malleeave te konsumit te gjere…gjitha si pasoje e oligarkive papergjegjeshme politike te shqipërisë dhe kosoves te instaluara dhuneshem ne shqiperi e kosove dhe te cilat per keto vite edhe praktikishte deshmuan se jane aty dhe mbeshteten nga armiqte e shqiptareve per ta penguar misionin e shenjte te bashkimit te shqiptareve – bashkimin e shqipërisë me kosoven aq me reper kur per kete qeshtje te shenjre flete personi i cili as ne familjen e tij nuk i besojne, personi qe formoi nji parti politike ne kosove te cilen e emertoi me Levizje e Bashkuar Demokratike ( LBD ) pa kredibilitet politik sepse ne zgjedhje fitoi vetem 0.47 % ( as 1% ) te votave te elektoratit te kosoves
  E vetmja ” sukses ” qe arriti kjo klase politike ne shqiperi dhe kosove eshte diktatura e instaluar , monopolizimi i dy vendeve nga nji shtrese biznesesh te pista te mbeshtetura po nga kjo politike …!

 169. fery thotë:

  Duhet hapur rruge politikajve te ri shqiptar , kredibil dhe me integritet , te pakortuptuar dhe profesionist si ne Shqipri , ne Kosove ne Maqedoni dhe ne Luginen e Presheves dhe M. te Zi… BABADIMRAT qe na prune dhe na lane ne kete tranzicion te pafund , si ne Shqiperi , si ne Kosove e gjetiu , qe shkaku i tyre jemi be gazi i botes , duhet vete te largohen ne heshtje dhe nese ata refuzojne ta bjene kete ateher , populli duhet larguar ashtu si di ai ti largoje, ashtu si i ka larguar gjate historise se tije…!

 170. fery thotë:

  ….ose, partite politike ose thjeshte , oligarkite politike gjitheshqiptare te lidhura ngushte me biznese të pista sipas asaj , ti mua-une ty , ” gjeten shesh, me bo pershesh ” … sepse , ne jemi shendrue ne popull hazergjij…dikush tjeter me na veshe, e me na mbathe, me na ushqye, me na clirue nga zgjedha serbe kurse ne , ne vetem jemi ketu me dhene mendime ” të medha ” … jemi ketu vetem me shite mend..!
  Por , a dilet keshtu nga ky qorrsokak ku kane hy shqiptaret..?
  Sigurishte se jo…jo , sepse ne vete i ngritem keta politikaj qe sot na perfaqesojne dhe , per të dale nga ky rethe vicuoz se pari duhet nisur nga vehtja jone..
  kjo eshte rruga, rruge tjeter nuk ka..rruga eshte , të mesosh nga gabimet tua
  Po cili ishte gabimi…gabimi i madh ishte ne ffillim … nji grusht horash na mashtruan dhe tani po i vuajme pasojat e atij mashtrimi…besimi të madh qe patem ne ta
  “por, …nuke e pati fajin sepata qe e preu malin , fajin e patem ne , kure sepates ia vume bishtin ( voten) “

 171. Korab thotë:

  Kjo maj…lind gjen kohen jo vetem për gjimnastike ….

 172. Xhafer thotë:

  Mafia né shqiperi eshte nga koka eshte kjo aresyja qe nuk behet vetingu i pari salì berisha fatos nano ilir meta fatmir mediu lulzim basha Edi rama etj etj kur keto tè futen né burg ate here SHQIPERIA DO TÈ CLIROHET NJE HER E PERGHJITHMON

 173. fery thotë:

  Kur filloi shperberja e ish jugoslkavise dhe fillimisht u pavarsua (u shkeput njianeshem. ) Sllovenija , po ato dite të para të shtetit të ri slloven , erdhi urgjentisht nga Keshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara slloveni Janez Stanovnik i cili kishte kaluar plote 35 vite pune ne KB ne New York të SHBA .Z.Stanovnik ne Slloveni nuk ju dha asnji post sepse , ne kohen kur erdhi Stanovnik nga Amerika , Sllovenia i kishte zgjedhur gjitha irganet shtetrore të saje por , pavaresisht ketij fakti , z.Stanovnik ne Slloveni ishte personi nr.1 dhe asgje nuk ndodhte pa lejen dhe dijen e tij.
  Po cfare beri z.Stanovnik qe po e merituaka aq shume ti permendet emiri edhe pase 27 vitesh…?
  Ai mblodhi gjithe ekspertet e gjitha profileve ne tere hapsiren teritorija slloven, pa perjashtim të gjithe dhe , urdhroi qe ata ne grupe ose bashkarishte të perpilojne raporte per secilen firme sllovene, gjendjen aktuale, mendimin profesional per sanimin e ndonjeres nga ato firma ose edhe mendim profesional per falimentim… dhe , keshtu ndodhi , pase plote 4 vitesh grupi i eksperteve kishte gadi nji elaborat të perpikte per gjendje e gjitha firmave sllovene…
  Lexuesit i mbetet vete te beje krahasimin dhe vete te konstatoje se cfare beme ne shqiptaret ne Shqipëri e Kosove dhe , nuk u deshe ta benim , por edhe cfare nuke beme dhe u deshe ta benim…?
  Vetem pergjegjeja ne keto su pyetje z.Duka mund të na ndihmoje të identifikojme gabimet tona …!

 174. Asd thotë:

  Gjinushin e njohim dhe e dime qe eshte opportunist, legen komunist, por ky salileshi ishte perbindesh fare pa edukate.

 175. fery thotë:

  Japonia , deri ne finnd te viteve te 80- ta ishte importuesi me i madh i orizit nga Kina por , per nji moment ( si shahu strategjik i kryeministrit Raama ) ajo Japonia u shendrue nder vendet me te medha ne bote te eksportit te orizit
  Pyesim z.Kryeminister se a mundet Ai me shahun e tij te fameshem dhe strategjik ta shendroje Shqiperine e tije dhe tonem, nga nji vend importuese te produktive ushqimore nga Serbia , ne nji shtet eksportues si te grurit, misrit, miellit, ushqimit te kafeshve etj. dhe te ia kaloje Haponisr…????
  KAQ ishte pyetja..!

 176. fery thotë:

  Kurse mua , vite me pare , me ra ne sy , ne balinen e nji ndertese shumekateshe ne ” Plazhin e Durresit” , nji mbishkrim ne qirilice mbi nji rrote biciklete te vizatuar ne hyrje te nderteses, me fjalen serbe TCAK (RROTA) kurse ne Serbi ,njeriu askund s mund te gjene asnji firme me mbishkrime shqipe ose dic te shkruar me domethenhe te gjuhes shqipe…as ne firma ku pronaret jane shqiptar..Dhe , .kjo nuk tregon respekt per te huajin dhe gjuhes e tije por , kure behet fjsle per serbet dhe Serbine , tregon se ne shqiptareve ata na trajtojne si bageti…!

 177. fery thotë:

  ” kurir-i ” serb do te ishte me mire qe te shkoje buze Danubit , e me dylbi ti shikoj tanket kroate te prodhimit gjerman ” Leopard ” te stacionuara pergjate gjithe kufirit me Serbine …” Kurir ” -it ia bejme me dije se Lugina e Presheves eshte mbushe me autoblinda dhe ushtare serb per arsye te daljes se ushtrise kroate dhe formacioneve paraushtarake kroate jashte kazermave te tyre ..te stacionuara pergjate kufirit me serbine…po po ” Kurir “…nese ka ardhur koha qe kjo gjenerate serbe ti paguaj mizorit dhe krimet e gjitha qeverive dhe gjeneratave te mepareshme te serbise ateher , do ti paguaj … ti mose u merre me drogen e Edi Rames por , mundohu ta shpetosh by…tende…!

 178. fery thotë:

  Kame qene simpatizues i Znj.M.Bregu ne propozimin , zgjedhjen dhe emrimin e Saje Presidente e Shqipërisë por , fatekeqesisht s mu plotesua deshira…ndoshta , mandatin pase z.I Meta .. Ndoshta …!!!

 179. artur thotë:

  Kush eshte PPSH?

 180. Zani Burimi thotë:

  Ardit,
  Ti atje ne bashki nuk ben as per te fshire rruget dhe ti e di qe postin e ke marre nga marreveshja PS-LSI e 20013-es. Tani, pa PS-ne, do te marresh te rruemet e hamamit e jo me te dalesh force e pare. Pas 18 qershorit do te mbetesh pa pune.

 181. Sibora thotë:

  Per cilen rini e ka fjalen zonja ne fjale, per ata dhe ato qe ka blere veç me nji pale pushime gjate vitit?
  Nuk keni lene me rini ne Shqiperi ju dhe shpura juaj zonje, e keni detyruar te marre rruget e kurbetit te urrej vendin e vet sepse ju urren ju dhe zagaret e tjere si puna juaj.

 182. Beneta Shena thotë:

  Faleminderit Gazeta Shqiptare

 183. Epirotas thotë:

  Pyetini sot Shkodranet? as nuk duan te njohin historine reale te shkodres heroike, por i thurin elozhe turqve dhe sulltan pekmez.mehmetit te cilet shkatruan te gjitha veprat urbanistike ,si keshtjella pallatet e princerve- kishat efamshme qe ishin museume te historise millenare te popullit arberor.Vetun monumente islamike te erdoganit. Fatekeqesi me jetue me imazhin e pushtonjesit barbar e injorant.

 184. qofte thotë:

  fix e ke gjet . po pse budallej i di kavajsit ti more dopio koke .nuk jan palmat e thara pune per tu mburr po nje spital ,nje pallat kulture, 20 kv , landfilldi i ujrave , ujesjellesi i maskurise,prokuroria, gjykata, ,cdo cep i shtruar me asfalt, harruam ikjen e dritave,nqs don qe te vazhdoj me thuaj se u lodha ,po te duash te freskoj memorjen me ndyresirat qe na ke bere

 185. PANO HALLKO thotë:

  … “Për hir të së vërtetës duhet pranuar se Rusia ka pasur sukses në këtë drejtim dhe këtë e provon situata e paqëndrueshme politike në të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë.Nuk është rastësi që në disa shtete të rajonit fitoret elektorale po u buzëqeshin politikanëve të taborit pro rus…Është mirë të kujtohet edhe shteti, edhe lexuesi, se disa grupe diversioniste dhe terroriste të shërbimit sekret rus dhe serb, pjesëtarë në përpjekjen për grusht shteti në Mal të Zi gjatë zgjedhjeve në tetorin e vitit të kaluar, do të hynin në territorin malazez nga Shqipëria, çka tregon se ata kishin një mbështetje edhe në territorin shqiptar”.NJË SHKRIM-EKSTRAKT…

 186. drakula pan thotë:

  Prap ti more, nuk e merr vesh se je levozhge e b altosur: E keqja me e madhe tek njeriu eshte kur nuk e kupton se çvend ze ne shoqeri. Ti ishe ne maja te larta, por nga padija dhe arroganca po noton ne kenete, nese do te shpertosh noto qe te dalesh nga keneta. Dhe ju te mediave pse merreni me keta njeres qe kane rene nga “kali”. Ata dine te flasin vetem urrejtjet e tyre personale, por nuk mund te pritet ndonje projekt i mire, apo idera per zhvillimin e vendit. I lini te llomostisin neper kafenera, mos u a beni qejfin qe te na dalin ne televizore njehre koke rruar nji here koke lesh , sepse trute e tyre i kane pershesh si ushqim per derrat ne lluce. Drakula Pa,

 187. PANO HALLKO thotë:

  I dashur Beni! Ne kete vend, jane çmendur njesoj:Si burrat, edhe grate. E ç`rendesi ka se kush çmendet i pari ne nje çift? Rendesi ka qe ai patjeter çmend doemos edhe tjetrin. Sidoqofte, per fat te keq,do te vonoje shume, qe grate dhe femrat shqiptare ne pegjithesi, te (ri)fitojne te drejtat qe u dha dikur(jo dhe aq larg),Fjalimi Historik ne Plenumin e rrethit te Matit!… Per fat te keq, e perseris….

 188. Milan thotë:

  O sal o lyl,kur te shihni ndonje gomar si puna Juaj qe fluturon atehere do qeverisni

 189. timi thotë:

  lsi parti qe vjen nga kozmosi nga planeti x 257il nga galaxia skrapadibro dhe shef qe ketu ne earth ka plasur lufta midis dy tiranosaurve dhe po behet gati te shpetoje krijesat egjora njerezore nga shpata prej iridumus-platinus te princeshes monikenda krye-lendja dhe prijesi iarte potus ilirikus jep udhezimet nga blloku i argjende me fije kerpi.por ne kemi cadren mor te verberit e galaxise.

 190. what??? thotë:

  3.4 milion zgjedhës???? po në sensus 2011 sa popullsi kishim ne? urime jemi 7 fishuar brenda 6 viteve, lajmi Shqipëria po plaket

 191. Epirotas thotë:

  Autores Znj. Lucia Nardin: nuk gjej fjale te pershtatshme ,me falenderue per vepren titanike-humanitare e patriotike,qe vazhdoni me erudicion te papare !ne lemin e historise arberore e cila per fate te keq, eshte manipulue nga pseudo historian jo kompetent dhe nje pjese e tyre te subvencionuem nga qarqe te errta — arabo-turke.Ju pergezoj Zonje e nderueme qe keni hyre ne tempullin e ndritur te memories-Arberore.

 192. Igli Larashi thotë:

  Një këndvështrim shumë interesant i ofruar në mënyrë profesionale nga një veteran i industrisë së aviacionit dhe transportit civil shqiptar. Një zë që duhet lexohet, dëgjohet dhe të shpërndahet tek profesionistët e rinj.

 193. Adi thotë:

  Leka Bungon e kam njohur ne New York dhe them se zor se mund te gjesh nje pseudo intelektual pa vlera dhe njeri te degjeneruar kaq shume sa ky shqipfoles torollak dhe me mend ne koke.

 194. Zani Burimi thotë:

  Ky tipi, Kastriot Nyftaraj, qe na hiqet si kontravers dhe shpesh dhe si”profet”, ka nje biografi “te bukur” nga Abdi Baleta ne librin “Kundërshpifografi”, ku i behet nje radiografi butaforike, sa qe habitet hallku se si arrin te “montoje” shpifje nga me monstruozet. Ky monstra asnjehere ne “shkrimet” e tij nuk ka referenca, sepse u referohet vetem halunacioneve te truve te tij te semure.
  Edhe ata te hetuesise apo gjyqtaret do te çmeriten nga pergjigjet e tij per mizerio-artikullin e tij dhe do ta leshojne neper rruget e Tiranes si nje kafshe endemike.

 195. Janullatos thotë:

  Te lumte goje more burre. Nese e denojne, gjobisin Kastriotin, qeverria sshte kundra shqiperise dhe po punon per sllavizmin

 196. Riza mance thotë:

  Bravo Kac je me i madhi sot per sot

 197. Mimi thotë:

  Një dedikim i mrekullueshëm. Po shoh një parametër tjetër, kaq njerëzor tek ti. God bless you!

 198. Sorkadhja thotë:

  Pse paska mbaruar Tranzicioni? Cudi! Po ku kemi shkuar sepse populli e di qe vazhdon trazicioni sepse ky kalim eshte i lidhur me Saliun: Po qe qe ka ikur saliu, atehere besojme se ka ikur dhe trazicioni: sorkadhja

 199. Tartufi thotë:

  Me mire ne Gjirokaster i lire si birbili
  se sa ne Tirane pleh si Ismaili

 200. Your Name... thotë:

  Kastriot thjesht je Kocanke misri.je qelb i perzier me gjak te prishur.meshire per kete moster.

 201. Atros thotë:

  Shkrim koti,jemi i vetmi popull ne bote qe mohojme dhe perpiqemi me çdo menyre ti ulim figurat e vendit tone.Keshtu ndodhi me Driteroin qe sapo u largua nga kjo jete hienat ngriten koke por nuk ja arriten ta baltosin figuren e tij
  Kadare prap ne qender te vemendies……Nuk ka vend apo fshat me emrat qe ka perdorur Kadare more zotni sepse jane krijim artistik,jane imagjinate….kesaj i thone letersei ndryshe do ta quanim histori……….

 202. Pranoj analizën dhe admiroj analistin, por zgjidhjen nuk e shoh te magjistratët, pasi kanë borxhe dhe druaj se ato borxhe do të përpiqen t’ua shlyejnë kreditorëve të tyre me vota të paqena.

 203. erjon pajo thotë:

  Po neqoftese nuk I kam targat e mjetit Cfare behet???

 204. Petro COLLAKU thotë:

  Nje roman i mrekullueshem.E kam lexuar ne vitin 1957,blere tek nje bukinist ne Rrugen B.Curri,perballe ish- Muzeut te Luftes,lexohej fshehtas,quhej liber i verdhe dhe si i tille ishte i ndaluar.Libri kaloi dore me dore tek shoket e mi deri sa me humbi,nuk ma kthyen,me ka ngele peng qe nuk e kam ne bibloteken time. Me nostalgji,lexuesi Petro Collaku,Sarande.

 205. Përgëzime zoti Mustafa! Si gjithnjë, i saktë dhe objektiv ndryshe nga mjaft të tjerë të racës mercenare në gazetari që pozicionohen sipas interesit dhe përfitimit duke u bërë kështu pjesë aktive e gjithë kësaj tabloje tragjike dhe që të vret.

 206. po thotë:

  po akoma ske ikur apo pret qe ta besh si baba ne 97

 207. fery thotë:

  Serbija ka plane per gllaberitjen e Kosoves dhe Shqiperise dhe , sipas projekteve memorandumiane të shoveneve serb nga shekulli i kaluar dhe ketij shekulli ( Sanu 1 dhe Sanu 2 ) , ka plane edhe per shtrirjen e saje ne Shqiperi dhe daljen ne Detin Adriatik , i nderuar z.president Thaci
  Deri sa nuk mbaron ky projekt i madh i krijimit të Serbise se Madhe , Serbija nuk do të ndalet… me llafe e deklarata kundershtuese hiq se hiq bile , do ndodhe e kunderra , sa ma shume zyrtar të Kosoves dhe Shqipërisë do ti denojne dhe kundershtojne deklaratat hegjemoniste të zyrtareve serb, aq me shume atyre do tu shtohen apetitet per ti ashpersuar deklaratat e tyre idioteske sepse , ne projektet e paraardheseve të tyre serb pjese e rendesishme jane edhe provokimet nepermes shpifjeve e genjeshtrave por , edhe gjuajtja ne pika të dobeta të shqiptareve sikur jane ne vazhdimesi , ndarja e Kosoves sepse , eshte Kosova arsyeja qe e pengoi daljen e saje ne det…eshte Kosova ajo qe i mbeti Serbise asht ne fyt , e qe me kete fakt. Ajo nuk u pajtua dhe as mund të pajtohet kurre…!

 208. Jorida thotë:

  Eshte vertet turp.By bojaxhi,ka qene minister ne kohen e PD.tANI ME PATURPESINE ME TE MADHE KERKON TE BOJATISE RILINDJEN.TURP PER KETA NJERES

 209. Edi thotë:

  Mjaft plak matuf se na hape barkun. Ti do luft si ne 97. Ne ferr ke per te shkuar.

 210. kasemi thotë:

  E sa kollaj eshte te tallesh me ekranin para.P.S-ja eshte duke tallur vetveten me te thekurit e mbetur, katundaret Brace e Balla.Kacapirrrci Brace gufurret sikur te jete div e jo nje burrec qe kercen valle grash me burra ne Dyvjake.Ndersa kokdruni katunar prej katuneve te Librazhdit perfaqson Elbasanin , Ikonen e Arsimimit Shqiptar.Tani me thuaj eshte e lehte te shajsh….

 211. kasemi thotë:

  Pse habiteni.Ky stan kete bylmet ka.Gaz Demi Bisnes leshi president i Partizanit, maloku polic me kaptinen si tape shishje Bosi Gjici na behet Ndertues, prefekt i Kuksit, sociadhist i rilindjes se Rames.( Nuk gjendet nje njeri me shkolle ne kete parti)President i Klubit te Kuksit (Vetem e Kuksit jo).Dhe si per ti vene kapak dheputeti me shallin qe i takon ne toke,burri ivogel Brace Dekllaron: Gjici eshte i paster por fajin e ka Manaxheri….

 212. fery thotë:

  Kure të ulet Nikoliqi ,ne të kqyre mire të vendoset ne ate pozite qe koqet e Ramushit ti bien ne goje sepse vetem ateher do të jete serb i vertet…?

 213. fery thotë:

  Nese dorasi i kesaje vepere makabre ndaje gazetares Arbana Xgarre nuk gjendet ateher , njerzit do të vazhdojne të pyesin e pyesin , kushe e rrahu Arbanen , sikur qe po vazhdojne të pyesin se kushe e vrau Astrit Degarin e dorasi dhe shkaku i vdekjes se tij ende nuk po dihet…!

 214. Zharin thotë:

  Kush kujtoi se eshte ky Lul basha,po a e ka mare parasysh ndonjehere mendimin e shqiptareve ky cjap,? Po ska faj,shqiptareve veri barium ne krye dhe vijne vete nga pas.me vjen keq per vendin tim

 215. Agim thotë:

  Jet ne kuvend 4 vjet e cfare bere,protesta ndron cdo gje

 216. ISMAIL thotë:

  Tu be vone ty o xhozi, per ta “burra dhe gra”… Per kaq te verber i merr njerezit?

 217. USA thotë:

  Faleminderit qytetareve te Tiranes qe sju pergjigjren thirjes te Bashes e Berishes per pjasmarjen ne protesten e sotme. Edhe pse i paguan nga rrethet udhetimin dhe dreken aktivistet e PD, protesta ishte shum er me pak nga 18 SHkurti.
  Kjo deshmon se qytetaret duan stabilitet, qetesi, duan te behet rreforma ne drejtesi , vetigu dhe ligjet e tjera, duan te votojn me 18 Qershor, duan te degjojn zerin dhe deklaratat e SHBA, BE, bRUKSELIT, Qeveris GJermane dhe zonjes Merkel.
  Sot qytetaret e Tiranes dhe gjith SHqiperis, ne pergjithesi e bojkotuan pjesmarjen ne protest, preferuan plazhin e Durresit, parkun kombetar tek liqeni, prandaj dhe pjesmarja edhe pse erdhen nga rrethet me pages rrugen dh dreken, prap pjesmarja ishte tre her me pak nga 18 Qershorit. Qytetaret i treguan Bashes dhe Berishes, se jan me miqt tan nderkombetar, qe i kerkojn PD, te ler cadren dhe te fytet ne parlament, i kerkojn te shkoj ne zgjedhjet e 18 Qershorit, te miratjon Vettingun, te zgjedhin deputetet, qevrin dhe te vazhdojn rreformat dhe sa me shpejt te hapen negocjatat per pranimine SHqiperis ne familjen Evropjane.
  Suksese popullit ton ne zgjedhjet e 18 Qershorit.

 218. Leone thotë:

  Ti nuk jeton me boten e realitetit moj goc me vjen sh keq…

 219. fery thotë:

  Mose e ʻlashte Zoti Kosoven pa nji bollduzher amerikan si z.Hoyt Brian Yee , sikur dikur qe e ishte Richard Holbruk
  Ky mik i madh shqiptareve do ta zgjedhe edhe nyjen e demarkacionit e Kosoves me Malin e Zi , edhe do të ia krijoje Kosoves Ushtrine e saje…!!
  Zoti dhe Amerika

 220. Nga Fotot e Videot e 5 Dron_eve qe ishin mbi 2 ore mbi Bulevard, del se as 8-mije pjesemarres nuk kishte ne Proteste. Llogarite behen me nje program kompjuterik qe mat pjesemarresit per nje meter-katror dhe gjatesine ku rrine ata. “600-mijet e PD dhe Mediave tellalle te saj jane vetem ENDERR ne DIELL”. Teknologjia digitale sot te nxjerr bojen dhe ne nje meter-katror dhe jo me ne nje Bulevard disa-qindra metra.

 221. fery thotë:

  Komisioneri Haan i dele krah Ismail Kadarese pse ky e mori ne mbrojtje ambasadoren kroate te BE Romana Vllahutin , e cila ishte sekretare e ish presidentit kroat Ivo Josipoviq dhe e cila kishte ne Kroaci disa afera te renda korruptive , por edhe pse ish presidenti kroat Josipoviq kurre nuk i nderpreu lidhjet e tije ” muzikore ” me filarmonine serbe, dhe se , jo rastesishte ai e dha driten jeshile qe Romana Vlahutin te emrohet nga Brukseli si ambasadore e BE ne Shqiperi , Dhe kjo tani me dele vetevehtiu ne shesh , nepermes ish presidentit kroat I.Josipoviq , por me diktat te Beogradit …Mifraraj mire kishte vepruar…duhet gjithkund demaskuar keta horra dhe langoje te mirepaguar te Beogradit, si ne Shqiperi , si ne Bruksel…!

 222. Tomori thotë:

  Nje apel shokues per familjen. Na ishte nje here.. Tragjike

 223. PANO HALLKO thotë:

  … “Nëse Europa, për arsyet e saj, e ka minimizuar ndjeshmërinë për krimet dhe gjenezën politike radikale të udhëheqësve të sotëm serbë, kjo nuk u lejohet dhe nuk u falet aspak udhëheqësve të dy shteteve shqiptare ndonjë iluzion në këtë drejtim. Iluzionet janë për letërsinë, por jo për diplomacinë”.NE KETE SHKRIM KA SHUME FRAGMENTE QE MUND TA KISHIN VENDIN KETU. POR ZGJODHA KETE TE FUNDIT, JO THJESHT SE ESHTE I FUNDIT. POR SEPSE ESHTE PIKERISHT AJO QE DUHET BERE…

 224. 324 thotë:

  Bravo, ja vlen te shkruash per gjene me te bukur ne bote. Vetem me nje gje nuk jam dakord. Sistemi qe lam pas dhe qe kishte ne themel dhunen, e kishte prezent ate dhe ne familje. Ne ditet e sodit nuk eshte se eshte rritur dhuna, thjesht eshte bere me dukshme dhe me e raportushme, fale ndergjegjesimit te opinionit publik.

 225. fery thotë:

  Serbia gjithmone keshtu ka vepruar ndaje shqiptareve sepse ne shqiptaret i kemi dhene rast dhe hapesire qe shteti serb te na trajtoje ashtu sikur aktualisht po na trjajton dhe, gjate gjithe historise , qe nga koha kure serbet na kane ardhur afer ne fqinjesi , serbet gjithmone ne forma te ndryshme kane arritur te pervetsojne lideret shqiptar dhe kane ndikuar qe ata te marrin vendime konfirm interesave te ngushta serbe,ne te shumren e rasteve, me ndihmen e tyre kane artitur qelimet e tyre te uzurpimit dhe grabitjes se trojeve shqiptare qe edhe ka qene qellim i fundit i projekteve memorandumiane te intelektualeve serb , Akademise serbe , Kishes Ortodokse Serbe Dhe qarqeve shoveniste serbe.Dhe , nese shteti serb ka vepruar sipas logjikes. ” qellimi nuke e zgjedhe mjetin ” ateher , Serbia ia ja arritur qe pjeserisht te zgjerohet ne dem te teritoreve shqiptare edhe me ndihmen e disa udheheqeseve shqiptar te cilet qellimisht apo jo qlimisht , ne rethana te ndryshme historike, i mundesuan shtetit serb qe ta katerfishoje teritorin e saje kurse, ne shqiptaret nga 150.000 Km katror teritore qe kishim dikur , u tkurem ne rethe 40.000 Km katrore dhe pranuam te na ndajne ne 6 parcela, per te na sundzar dhe zaptuar me lehte…rezultati eshte ky qe eshte sot dhe , eshte gabim nese per kete gjendje ne cfare jemi ne shqiptaret , ti fajsojme serbet pa i gjete dhe identifikuar leshimet dhe gabimet tona , mendoje une.
  Por , kur nji individ ose nji popull gabon njiher edhe mund disi te kuptohet por , askush nuk mund te na kuptoje kure gabimi i njejte perseritet dy e me shume here gje qe , te ne shqiptaret eshte rast dhe kjo eshte shume shqetesuese…!

 226. fery thotë:

  Europa tradicionaliste ka qene ne anen e Serbise, jo pse Europa i urren shqiptaret por, pse Europa e ka verejtur se bajraktarizmi i demton ceshtjet shtetrore dhe, forma bajraktariste e udheheqjes se shtetit eshte shume e theksuar tek shqiptaret dhe nuk verehet te serbet…!

 227. Shqiptar ÇAM thotë:

  o RAME MBLIDHE MENDJEN E MOS U BE SI AI I MADHI I KORESE SE VERIUT.MJAFTE ME OFENDIME LANGARAQESH!

 228. fery thotë:

  Mjere ajo ” Shqiperi e Madhe ” e cila paska dale si teme diskutimi mese Presidenteve Putin dhe Vuciq ne Pekin të Kines ku , sipas gjitha gjasave eshte implikuar edhe ndonji kinez..!
  Shqiperia Nornale ,si e ka dhene Zoti dhe si ka qene , s mund ta krijojne ata qe bene q mose per ta zhduk ate nga faqja e dheut.
  Shqipërine e ka marre ne dore Amerika dhe as Vuciqi , as Putini s kane pune me Shqiperine …ne ti shkojme ata Serbine dhe Rusine e tyre dhe nuk ka nevoje të hargjojne energjit e tyre se koti, do të ishte me mire se , ashtu ashtu , si pyet kush…!

 229. PANO HALLKO thotë:

  KUR LEXON ANALIZAT E AKADEMIK ZEQOS, PERJETON NJE GJENDJE TE DYFISHTE SHPIRTERORE: 1-KRENOHESH QE E KEMI KETE BURRE TE MENÇUR-MBI GJITHE PARTITE; 2-NDJEN NJE PESHTIROSJE TE THELLE SHPIRTERORE, TEKSA SJELL NDERMEND “ANALISTET” QE SI KORBAT, KANE PUSHTUAR EKRANET, DHE….BEJNE “ANALIZA” PER ÇADREN, KUR SAPO E KANE NGRYSUR DITEN ATJE, BRENDA ÇADRES…

 230. drakula pan thotë:

  Ky Luani, emrin e ka te madh dhe eshte mbreti i pyllit, por ne fakt ngandonjehere emri edhe te ben te jesh ai qe nuk duhet te jesh. Morali qe kerkon te jape z. Luan se nuk u lejohet politikaneve te flasin keq per femrat, nuk qendron sepse pikesepari nga politikanet dite per dite ne parlament kemi mesuar shume fjale fyese si: qelbesirat, do te kap per zhelesh, ose ke ik per lesh etj. Respekti eshte dhunti, por ja qe politkanet tane nuk e kane ne fis kete dhunti. Nuk mbroj Edi Ramen, por kur nje kryeminister shkon per te kryer detyrat e tij, dhe perpara i dalin huligane apo dhe administrata e bashkise kerkon ta pengoje, sepse nuk eshte i sektit politik , besoj nuk qendron. Dhe z. Luan duhet ta kritikoje kete veprim, jo me sharje, as me fyerje siç bejne demokratet dhe disa te majte. Kaq sa per koment. Drakula Pan

 231. zaranika thotë:

  Nuk e di Luan Rama do e kritikoje zonjen Arbiola qe ka fyer zonjen Majlinda??? Vertet te vjen per te qeshur me keta politikane. hahahahah Zaranika Elbasan

 232. Dovlet Sikleti thotë:

  Eh, nuk ke ç’far ti besh, vitet ikin dhe ja na u plak edhe kryministri i pare i demokracise, pavaresisht se emrin “demokraci” e pervehtesuan disa qe ben kariere duke shkateruar Shqiperine. Vertet e shkaterruan, por nuk prish pune, sepse e shkaterruan vertet por ne emer te demokracise ama.!!!!
  Mire behet ta perkthejne z. Meksi, por jo duke bere permiresime me te reja, sepse ngaterohet dun’jaja, po te perziesh ato 500 vjet perpara me keto te sotmet. Apo e kam gabim? Dovleti

 233. kasemi thotë:

  O Taku i xhinseve te bllokut nuk na the gje.Sic duket as te gardhi i ambasades nuk te lejuan per te marre vesh cfare po ndodh.nuk ke me “arme’ te arsyes kur i deshperuar shprehesh:” zgjedhjet nuk kane rendesi per USA-t” e kote te merresh me spiunin e pare ne demokraci “zotin cimka”ha ha ha

 234. kasemi thotë:

  Te lumte Bravo.Lodhesh kot me Ismailin se letren e ka shkruar Eleni.Pasta rendesi ka Brukdheli per ata qe e pijne kafen ne Paris apo me Ramadanin.Tamam shkrimtar Oborri.

 235. Pablo thotë:

  Po edi paska kene tu u lute te kisha qe ti mushi menjen Lore Lekes qe ti japi noj leke prej lekeve qe ban me droge i biri ne Milano e tjetri me grabitje neper italine e veriut e nuk lutej per konsensus jo

 236. jo moj vajze,shkodranet nuk jane me qytetare se askush.jane te nderuar ashtu si te gjithe.kadare nuk mund te beje perdite shkrime se si politikanet tane shahen apo pse nga cadra perdite ka fjalime per zhdukje terheqje zvarre e.t.j.por eshte turp per ty qe barazon te njejtin rast,dhe turp per mua qe harxhoj kohen e shkruaj me ty.

 237. zaho thotë:

  Une or ti mik kam jetuar deri tani jo pak dhe nuk kam degjuar ndonjehere te vdesesh nga anestezia kur ajo eshte dhen brenda proçedurave mjekesore, sepse o prof prepara se te jepet anestezia behen nje sere kontrollesh e ana lizash per te pare se mun te reagoje organizmi i te semurin nen efektin e anestezise! Une vete kam bere dy operacione te lehta me anestezi totale dhe e ddi se ç’fare kontrllesh behen para anestezise! Ju nuk na thate asgje per kete!

 238. zaho thotë:

  Une nuk habitem; si kryehajdut e pleh i aleances qe eshte, kjo eshte normale

 239. zaho thotë:

  Si kyetar i vathes se maskarejve qe sehte, mua me duket normale!

 240. Zani Burimi thotë:

  Zoti Moikom,
  Nuk keni nevoje per modesti, sepse jeni shume i madh si Shkrimtar, historian, arkeolog, filozof, publicist… dhe politikan, edhe pse nuk ju deshen ne politike arrogantet qe nuk ju vijne Juve as te thembra e kembes!Njerezit me dy grame mend e shkolle, e dine fare mire kete.
  Aman, more akademiku yne, ma hoqe mendjen me analizen e sakte… deri afer fundit, por ore Moikomi yne ,vetem kete nuk duhet ta shkruaje:
  “Mungesa e opozitës do të ishte një fatkeqësi kombëtare dhe shoqërore. Prandaj në pikëpamje kushtetuese, unë do të mbetem përherë një mbrojtës i subjektivitetit dhe mbijetesës së çdo opozite.”
  Ju lutem, na sqaro, se jam ca ne dileme: A e shkruajte si “pune mode ” apo nuk e di mire se ikja e kesaj opozite do te ishte nje shperblese per durimin 25 vite te PD-se bashke me armikun ne krye, nje kriminel exstra, monster qe gjynah qe eshte nga Gegeria.

 241. Anila thotë:

  Ne radhe te pare ngushellime familjes se Blertes.Ajo qe une mundohem te kuptoj nga gjithe kjo eshte fakti qe vajza eshte futur ne sallen e operacionit ne oren 19.Pse?Menisku apo demtimi i ligamentit nuk konsiderohen urgjenca.

 242. drakula pan thotë:

  z. Llalla, je shume i informuar dhe mbi kete baze po jep kontribut te vlefshem per rishikimin e qendrimeve greko-shqiptare. Duke informuar per te vertetat, ju realizoni pavlefshmerine e shpifjeve, mashtrimeve, kamuflimeve te bera nga segmente te caktuara shteterore dhe organizatave nazifqshiste ne greqi dhe te shtriras ne forma te ndryshme edhe kendej kufirit. Ju falenderojme per informimet e bazuara dhe nese jeni ne dijeni do te donim te dinim nese ekziston nje organizate e tille e quajtur “ENVI”? Po e lexuat kete koment jeni i lutur te na informoni, sepse keshtu kemi degjuar. Drakula pan

 243. Tropojanja thotë:

  Ngushellimet e mija per humbjen e nje gjeniu te vogel.Per mendimin tim vdekja e Blertes nk ja lidhje me Hipertemin Malinje po nga mbidoza e anestezis.
  E zeme se vdiq nga ajo semundje gjenetike,po pse i mundua te vriste veten mjeku???

 244. Ardian thotë:

  si eshte e mundur qe te gjitha keto reforma qe u kryen per 4 vjet, te zhyten thelle ne balten e shpifjeve dhe te etheve te pushtetit dhe nga zMeta, bashkeqeverises me z.Rama, kur na trumbeton me te madhe se dorezon Presidencen, per hir te pjesmarrjes se opozites ne zgjedhje, ne te njejten kohe leshon dhe nderzen lukunine e çakejve dhe te hienave per te bertitur : Ilir Meta Kryeminister!!!!????, dhe se vetem LSI na bekerka shtet TURP!!!!!!!!!!!!!!!!!.

 245. Ardian thotë:

  jo zoteri, ne memorien tende te shkurter, dhe pse atehere ishe ne trupen e OSBE-ODHIR, ti bashke me ate miun e Berishës, e minuat komisionin bipartizan, ku partia socialiste, per hir te se vertetes, beri mjaft leshime, ashtu sikurse, ishte merite e Fatos Nanos dhe zgjedhja e Presidentit konsesual, ashtu siç e vertetove dhe vete ti, me pas qe u bere pjese e PD. Je mjaft i peshtire, kur permend fakte te tilla.

 246. fery thotë:

  Ata qe japin deklarata populiste pa i pyetur kush , humbjen e kane te sigurte sepse , votuesit dhe populli i kosoves , pase 18 vitesh dojne me shume qe ne vend te deklaratave popullisre , te shofin vepra konkrete…!

 247. SHBA thotë:

  Kokefortesia e Berishes dhe Bashes, per te sabotuar rreformen ne drejtesi, vettingun, demokracin dhe shtetin ligjor, ka nje emer dhe ai esht Sali Berisha.
  Egoizmi deshira per te mar pushtetin e humbur,me gjithfar pretendimesh, te cmedura, her per qeveri teknike, her per shtyrje te zgjedhjeve, per mospjesmarje ne zgjedhje, her per republiken e re, e mbi te gjitha refuzimi i perfaqesuseve me te lart te BE, SHBA, Brukselit, te derguarit te kancelares gjermane zpnje Merkel, ambasadoreve perendimor te akredituar ne vendin ton. deshmoi paturpersisht qellimet e liga, kokefortesin, dhe padrejtesin ne qendrmet antidemokratike, te PD, Sali Berishes, Lulezim Bashes
  U desh te vi dhmes sekretari per punet e jashteme te DASH, ZOTI Yee, qe keta dallaverexhinj te mbrpsht te pranonjn paketen e te derguarit te Kancelares Merkel.
  Pse duhej gjithe kjo cirje, e thirje ne cader, qe per pak coi ne destabilizimin e vendit, qe dote sillte pasoja te pallogariteshme per demokracin shtetin ligjor, ekonomin dhe mirqenjen e shqiptareve dhe afrimin e SHqiperis ne familjen evropjane.
  DHente zoti ta largojn nga politika qoftelargun Berisha qe mban peng PD, saelitet e saj, qe SHqiperia te prosperoi. Edhe ne shqiptaro amerikanet qe ndjekim me vemendje zhvillimet politke, ekonomike e shoqerore sduam
  te shohim komedi, sharje, fyerje, ulje e ngritje me vend e pa vend ne parlamentin e arcem, jo vetem pa S.Berishen, si personazh me i bezdisuri dhe provokator, sharlatan, qesharak e karagjos i cdo seance, por nga askush tjeter. Me Sali Berishen le te meret drejtesia dhe historia.

 248. adri thotë:

  Perfundimisht Shqiperia Iku per lesh. Nuk do as Amerika e as europa qe shqiperia te behet shtet i pavarur te gjithe duan te fusin hundet. Turp per edi ramen i la te gjithe ata qe e votuan ne balte sic la ata qe u vrane me 21 janar.

 249. Virion Graci thotë:

  Pershendetje! E lexova rastesisht kete bisede dhe listen e autoreve qe i kane ndryshuar faqen letersise shqipe pas viteve 90. Nese flitet per autore te pelqyer te personit qe po intervistohet, pranohen shijet e saj si shije te saj. Po te flasim per fakte historike-letrare, tabloja juaj eshte me mengesi te dukshme, qellimisht e tille, besoj. Une vete, Virion Graci, qe nga libri i pare ne vitin 1993 deri sot kam 8-9 romane te botuar, te njohur, te mirepritr nga lexuesit. Po shtoj ketu autore te “harruar”, mbase me te rendesishem se une, Ridvan Dibra, Agron Tufa… e mjaft te tjere qe cuditerisht harrohen ne panoramat tuaja “Zyrtare”. Duhet te kini me teper respekt per veten tuaj kur merrni persiper t’i jepni publikut te tilla ekspozera.

 250. Louise thotë:

  I am very sorry for your lost. Please accept my condolence.
  General anestetic does not have any life limits.
  Any child who is ready for an operation ii is ready for general anestetic. In UK general anestetic is applying from the age of 3 months…up to what age the doctors saying so.
  There are moments in life when we have to find peace by saying that we all are in
  God’s hand!!!
  In a big pains and sorrows the hardest thing to believe
  is that it meamt in that way..
  My thoughts and my prayers are with you.
  The little angel may Rest in Peace…

 251. Ortodoks thotë:

  Ndjej dhimbje për gjithë këta shpirtra që digjen e përvëlohen në puset e urrejtjes.
  Lutem të rreshtin një çast për të kuptuar se ç’kanë humbur!
  O Zot shëroje e mëshiroje popullin tim që po vuan së bashku me armiqtë e tij nga padija!

 252. Ardian thotë:

  Si veprohet ne raste kur te vete-quajturit ” administratore” jane vendosur nga investitori i cili nuk ka qene aspak korrekt me kontraktuesit ( banorete pallatit) dhe qe nuk ka ka nje kryesi asamble dhe as mbledhje te tilla nuk jane zhvilluar, a do te konsiderohet si administrator nje i tille?

 253. Stela thotë:

  Personalit i shquar

 254. Domi thotë:

  Po shyqyr o. ky tipi ka 25 vjet kshu

 255. lis dushku thotë:

  Kur te numuroje votat Ristani,
  Mbani veten e mos qani
  Mos kerceni si shejtani
  nga kangjellat,nga tavani

  Kur te hapen ca kutia
  te hyje grupi ciftelia
  mos ju zere lemeria
  S`ka c`u ben antaresia.

  Kur t`u vjedhin,kur t`u rrjepin
  kur t`u marrin bereqetin
  me vota ta mbushin thesin
  Se ju u tallet me shtetin.

 256. Luftulla Peza thotë:

  Ështënjë gjë shumë e bukur të organizohen festa të tilla, për nder të perëndive pellazge, që populli ynë sipas ardhës i tyre, i ruan në kujtesën e tij. Gëzuar Festën e Afërditës miq të Belshit dhe nga gjithë Shqipëria

 257. Tirana thotë:

  Valle mos i harruame thirrjet e ketyre maskarenjeve per Ilir Meten ,kur diskutohej ceshtja Dioshi? Ju lutem jepni kronikat se c’thoshte ky thuthuqi…… O maskarenj! O njerez te ndyre! O shpifaraqer! Po Ju jeni trupeshk para popullit…..

 258. Fieri thotë:

  ka vene ne zbatim shprehjen populore : ” Hodha lumin dhjefsha kalin!” Edhe Monika sa te mari votat,pa do e shikoni jo maj karroces,po ne maj te avionit duke shetitur. Kaq budallenj na marrin Valle?

 259. Fieri thotë:

  Ke te drejte ,moj moter! Edhe une, kur isha i ri ,dashurova nje vajze. Thura vargje,madje me te bukura se Esenini. I kendova kenge posht ballkonit sa mu zu zeri. Por c’e do1 Nje dite me shikoi me inat e me ofendoi me fjalet me te pista. Une kujtoja se ajo me dashuronte,por paskerka qene e kunderta. Edhe une tani ,ta mesosh ti,nuk le fjale pa i thene edhe me te pista se c’me thoshte ajo mua,mirepo njerezit tani qeshnin me mua se si ka mundesi qe i kendoja ,i shkruaja vargje e tani e urrej. Cili e ka fajin ? Ajo qe nuk shkroi asnje varg per mua,apo une qe mbusha nje kove me lot per ate? Si thua Ti moter, ili e ka fajin ?

 260. Mary Tereza thotë:

  Te vjen keq,
  i fyer ndjehesh,
  si vella, si shok a prind i tyre,
  kur shikon keto dacibao si prej Lenka Cukosh, qe shfaqin helmin e meshkujve kumandare te tyre, shefave te PS dhe LSI-se, gjer dje aleate.

  Nuk ndjej mire prek ketyre te perfolurave per corruption dhe passion te pacipe te pa Cmim per Pushtet,,,
  Asnje shenje brishtesie femerore dhe ftese per qetesi e dashuri asnje shenje dinjiteti e nderi ne keto ego damaresh burrash qe nenshkruajne me emra femrash…
  Ndjese per mekatin ndaj TYRE…

 261. “Kadareja është po ashtu kronikani më i madh i jetës nën stalinizmin…”

  Keshtu deklarohet me siper, thjesht paudhesisht, ne menyre te pasinqerte, me se paku, nese nuk behet dizinformacion qellimshem…
  Kadarene vazhdoni ta tjetersoni, sikur te mos e keni lexuar, sikur te keni lexuar vetem shkrimet de-heroizuese per te, sikur keni merak se shqiptaret do ta harrojne bashke me diktaturen, kur ai shkelqeu apo sikur tere sa shkruhen ne shqip lexohen kudo ne bote edhe prej atyre qe nuk dijne shqip, apo qe nuk e dine se Shqiperia ekziston fare…!

  Graci ka te drejte, por kjo nderhyrje e tij nuk e ka dot permasen e krijimtarise se tij.

  Te thuash qe Kadare eshte kronikani me i madh i jetes nen stalinizem” eshte krejt e kunderta e realiteteve, qe keto gocat e reja nuk paten “fat” ta jetonin! Por, duket se as kulturalisht nuk po arrijne dot ta lexojne.

  Vetem jete shqiptaresh e shqiperie reale, nuk ka ne vepren e Kadarese, kjo eshte dhimbja e tij e madhe, qe e vuan edhe sot e kesaj dite…

  Por ju nuk arrini dot ta vereni, e jo me ta ndjeni kete.

  Cmimet?! Jane kote Virion, jane aq kote sa askush nuk u gezohet dot prej atyre qe i kane marre!
  Jane aq kot, sa edhe pse jane krijuar disa cmime Kadare, dhe askush nuk i regjistron ne CV-t e tij…

  Kjo po, kjo eshte fyerje, per tere krijuesit. Edhe per Kadarene, natyrisht.

 262. kasemi thotë:

  Rezume.(Jo e Tak Ngjeles)Hajdutet, ministra e Krieministra Krijojne Klane me Bisnesmene Te Familjes se madhe PS per te Ruajtur dhe gezuar te “Qete”pasurite e popullit te vjedhur e Langaraq.Tirana e mire e zgjuar,mikpritese nuk perfaqsohet me Tiranas (Ajka e profesoratit te Inxhinjerise ne kohe te Enverit)por me katundar me opinga e hund derr te tipit Qefalia dhe tani me djalin e profesorit te Marksit a thua se jemi ne dinasti.Nuk ndodh Gjakundi te lesh bisleshin e ti futesh Polidhikes.Por tani e tutje veshtire te vidhet si me pare.Na tregon Farken e vjedhur e populluar nga krimi me ne krye Ramadanin qe ka hyre KOLLOVAR ne Tirane.Pune muti e kaq.

 263. Teuta thotë:

  Te lutem zoti Sali , Shkruaje numrin e telefonit ne faqen e fejzbukut,pasi edhe une dua te te marr ne telefon. Jo tek celulari po tek ai qe ke dake ne foto. Sepse me pelqen ai pseudonimi ” Qytetari dicidal” Si une dhe ti kemi patur nje tjeter pseudonim,p tani sepse nuk na paelqen e na pelqeka me shume ky i tanishmi. Si duket edhe pseudonimi duhet te jete demokrat si ti dhe une. Por mbi te gjitha edhe ju dukeni shume gazmor ne telefon ,kur folkerke me ate dicidalin qytetar…

 264. Aroxhena thotë:

  Nje nder kirurg me te mire qe ka shqiperia…ideali per ate post …esht nje njeri me vlera..tani shqiperia po merr drejtimin e duhur…

 265. Altin thotë:

  Ne periudhen 94-96 i bie qe te kryeje njekohesisht 3 universitete, te jete dhe pedagog dhe njekohesisht ne forcat speciale….. a ka mundesi????????? Cudira albaneze

 266. SB thotë:

  Ushtaraket mund te bejne 2-5 üniversitete njekohesisht Altın te jene ne sherbim dhe te japin meşin dhe mund te jene ne nje mision nese duan te dalin te mireformuar dhe te jene Ushtarake e pjese e mbrojtjes se nje vendi ne kuptimin e plote te fjales. Jo ish gagstera me akademi qe flene gjum e ushqehen qyl e punojne ne FS. Kshuqe Mos te te duket Cudi qe zoteria eshte nder I kombit.

 267. mashtrusi thotë:

  Pak ka shkrujt. Ka edhe me tepër. Ne e dinim qe ne 10 fjale 9 i kishte rrena, dhe ai prap na hidhte sirren e na rrente prap. Eshte kampiooooooooon

 268. pER MU DUKET QE NE SURRAT QE ESHTE KOKRRA E GOMARIT.

 269. drakula pan thotë:

  Dakort mor i nderuar avokat, por sikur u be lesh e li kjo pune. Sikur moren shume ata qe duhet te ishin neper gjyqe, more avokat: Nuk di por besoj se mbas zgjedhjeve do te vazhdohet me “lufte fjalesh dhe topa mediatike” apo do bejne paqe dhe ti mbyllin te gjitha demet qe na kane shkaktuar ata qe 90 dite nuk lane gje pa thene. Por nje gje eshte e qarte, une mendoj se ata e fituan betejen, sepse dihet lufta ka strategji dhe taktika, ata strategji kishin te merrnin kete qe moren, por per te arritur ketu ata luftuan per maksimalen, qe te merrnin sa me shume dhe e arriten. Bravo. Ne vazhdojme te rokanisim….. Respekte avokat Drakula Pan

 270. kasemi thotë:

  Pune e mire e z. Anastas i mire vleresuar vleresuar edhe ne Greqi.Aq pasion shkrin ne hulumtimin e tij letrar per Z. Kadare sa te duket se ben “Zbulime” e zgjidhje heroglifesh ne piramidat e Egjyptit.Kjo vec e zbeh vleren e letrave qe shumekush ka te drejte ta shohe vete.Kritika nuk eshte per te shtuar vleren por per ta Formalizuar ate.Nuk di sa i kenaqur ka ngelur Kadare me vlerat qe shpalos studiusi qe “tejkalojne” dhe vete ate.Nje gje eshte e vertete: Kurre nuk kane munguar ne Librari veprat e Kadarese.Perjashtuar profesionistet shkrimtare romanet e te madhit Kadare nuk laxohen dy here.Europa plake veshtire te manipulohet nga “dashakeqet shqiptare’ per dhenien e cmimit Nobel.Ndoshta ma ndihmen e Anastasit …….

 271. Jozi thotë:

  E cuditeshme! Ndersa eproret dhe politikanet e mburrin, vartesit e urrejne si nje njeri mashtrues, te pabese, servil, lekist, dhe te korruptuar.

 272. Ngelën duke thënë fitoi ky evhumbi ai
  Çbëninkështu mor ditëzinj. Lëreni ta zgjidhë elektorati si mendon ai, kur ju fusni hundët nuk bëni tjetër veçse krijoni rrëmuja boll mos flisni sa të.mbarojnë votimet dhe të dalin tabelat, pastaj vazhdoni hidhni romuze dhe topuze. Fevzoja hije

 273. Ferdi thotë:

  Ndoshta erdhi ora qe te besojme se do te behet dhe vendi Yne si cdo vend i emancipuar Europian,per te mos marre arratine inteligjenca kombetare,elita e merrituar,pjelle e popullit Shqiptar!hapte “Rrugen”dhe per qindra bije bija te tjere ,te cilet po japin kontributin e tyre te vyer ,ne shume vende te zhvilluara,per shkak te “moskualifikimit partiak”Shqiptar!Urrime dhe Suksese te Parit Minister Profesional,dhe i Merituar Shqiptar!

 274. Ferdi thotë:

  Per sa ndodhi ne fshatin Krane,eshte nje loje provokative e grupeve ultra-nacionaliste ,antishqiptare te cilat njekohesisht duan te minojne marredheniet vellazerore qe jane krijuar keto vite te tranzicionit politiko-ekonomik midis dy Shteteve dhe Popujve Tane!Por Minoriteti Grek ne vecanti ,nuk ka patur nevoje per “kasnece”te tille ne marredheniet tona dypaleshe ,te farketuara nder Shekuj,pa ju bindur as extremeve religjionare!Por elementet servile,qe per ndonje pagese simultante,apo privilegj privat,nuk kryejne detyren e tyre Kushtetuese,Ligjore Shteterore,por heshtin para veprimeve te tilla te qellimshme,duhet te behen objekt i Kontrollit Administrativ Shteteror dhe Shoqerise Civile ! Marrredhenieve Tona Dypaleshe ,nuk mundet tu vene “carqe “keta minj arrash”Historikisht kemi mbajtur njeri -Tjetrin ne momentet me te veshtira !Flamujte jane simbole Shtetesh e Kombesh,dhe ka Ligj e Rregulla ceremoniale per ngritjen e tyre,por askush nuk duhet te kaloje kompetencat,per te provokuar Krisje plotike dhe konflikte me prapaskena te errta irredentiste!

 275. xhasulo thotë:

  Oh,Shqiperi,Te “ashtuquajtur politikan” po te shkatrojne,mjer ky vatan se c’po me kto hajdut “POLITIKAN”

 276. Bashkim thotë:

  Sic shihet”… qi per
  dua”
  do te jete motoja e Rilindjes

 277. Anita thotë:

  Eshte mire te mbyll I kestet e vendimene qe kane dale qe ne vitin 2009,se vetem keshtu mund ti jepni te drejten e pronesese atyre qe Duan te legalizihen . Zbatoni kompesimi sipas Dates se VKM

 278. Besniku thotë:

  Urime zotit Leka, vertete ke kenaqesi kur lexon lajme te tilla. Na trashen koken politikanet dhe shktimtaret politikane dhe analiste politike.

 279. Vlersoj te parat shkolen “skenderbej” dhe shkollen e bashkuar, pastaj Juridik akademi e rendit dhe instituti fiskultures jane cudi por e madhe leji dy te perat dhe je njesh Fisnik.

 280. evelin thotë:

  Lubonja je vetem nje idiot. Ti jo opinionist por as sfshesazhi nuk vlen

 281. ARRABBIATA thotë:

  SONILA QATO, TE FIRMOSI TE TERE EMRAT E PRONAREVE TE ATYRE 2 VKM JO VETEM TE 68 PRONARE TE SHKRETE QE KAN MUNDUR TI PREMTOJNE ASAJ FELLIQESIRE 20%

 282. Bravo Ar Leka…
  pasi po behen ca vite lirie -sado te brishte, sado te vogel, sado te kercenuar nga patriarket -perkthyer nga aftesi te ndrymura qelive-, ngaqe dihet globalisht se…Freedom Works, Liria Punon, ja tek po vijne frytet e lirise dhe te njerezve/individeve qe s’guxojne dot ta gezojne kete liri thjesht per veten e tyre…
  Mezi pres ta lexoj kete proze elitare…

 283. Guri i Kamjes thotë:

  Me sa kemi mesuar, Enver Hoxha është përpjekut të afrohet me SHBA në vitin 1949, por përpjekjet e tij janë sabotuar nga grekët.Këtë fakt e ka bërë të njohur z. Paskal Milo. Në vitin 1968(gusht), E.Hoxha ka tentuar nëpërmjet ambasadës sonë në Turqi që SHBA të shprehen në të mirë të ruajtjes së sovranitetit të Shqipërisë, por kërkesa nuk u pranua. Në shtator 1968 u denoncua traktati i Varshavës. Përsëri asnjë sinjal afrimi nga perëndimi.E gjithë periuadha e “liberalizmit” ishte ideuar nga E.Hoxha.Duke pritur më ndonjë shenjë miqësore disa vjet iu kthye avazit të vjetër. Shpalli fajtorë të tjerët e urdhëroi ndëshkime të rënda ndaj “liberalëve” e “tradhëtarëve” të tjerë. Ne vitin 1977 në prag të prishjes me Kinën u përpoq të vendoste lidhje me SHBA me anë ta abasadës sonë në Argjentinë, por më kot. Më në fund erdhi shansi “SHTRAUS”, i cili mund të thuhet se u sabotua nga klasa politike shqiptare pas vdekjes së E.Hoxhës.

 284. fery thotë:

  Kurse Qeveria e Kosoves , Ministria e Kulturës , shkaku i mjeteve materijale , u pamundesoi edhe dy shqiptareve te tjere te Kosoves ta shkelin majen e Mont Everestit
  Shkuan vetm dy persona njera nga te cilat ishte vajza nga Peja , UTA IBRAHIMI….njisoj si Majlinda Kelmendi ne xhudo …BRVO UTA , BRAVO…Te lumte …!

 285. Minella Aleksi thotë:

  Përgëzime dhe respekte Z. Murati.
  Preokupimi juaj dhe vlerësimi për kontributin e Z. Bernard në problemin kosovar është një preokupim i ligjshëm shoqëror.
  Më vjen keq kur konstatoj se njerëz me titull profesor në Tiranë, frankofon që mburren se mbajnë leksione filozofie në universitete franceze qëndruan në heshtje në momentin e dhunimit të filozofit Levy në Beograd. Ky ishte momenti kur filozofët tanë të prononcoheshin me forcë në shtyp, në gazeta franceze aq më tepër në mbështetje të filozofit francez. Mirëpo për fat të keq heshtin ngaqë duket që nuk janë në atë lartësi arsyetimi social filozofik të denjë për tu konsideruar seriozisht, në këtë rast në ndonjë gazetë kryesore franceze. Bëjnë filozofi shqiptare në Tiranë e janë të papërfilshëm më tej Tirane.
  Respkte Z. Murati

 286. fery thotë:

  Ndoshta edhe nuk do te jene aq e rendesishme familjet e kryeministrave te ardheshem te Kosoves sa do te jete e rendesishme fakti se cfare lidhjesh direkte apo te terthorta secili prej tyre kane pase ose do te kene me Beogradin, dhe sa keta do te jene nen ndikimin e Beogradit…eshte shume e rendesishme se secili nga tre kryeministrat e ardheshem te Kosoves do te kane arritur te shkeputen nga mendesite titisto – enveriste sepse , per 17 vite ne kosove , pame se gjithe keta qe ishin kryeministra , vendin e udhehoqen me ate mendesi te Titos dhe Enverit respektivisht , me vjedhje , shkatrime , zhvatje, droge , nderhyrje ne drejtesi..etj etj..!

 287. feey thotë:

  Gjithesesi , Znj.Bregu ketu , sipas dhe herave tjera, sipas mendimin dhe shijes time eshte Njish, eshte pa konkurence dhe pa rivale …!

 288. A. Godili thotë:

  Akoma me Genc Rulin do vazhdoni ju …

 289. Nardi thotë:

  Nuk i rrihet pa bere lajm Rames,do te dallohet superlideri..

 290. Gorioi vllahu thotë:

  Është një person që bëhet sekser për të ofruar para që votuesit të votojnë PD-në
  Ky është një antar i partisë demokratike. Por znj. Qirici i del.përpara kkëtij lajmi që të mos akuzohet partia e saj ose e Lulit. Pd-ja filloibtë krikojë terren për të justifikuar humbjen. Xha Gorioi

 291. Bora thotë:

  “Nuk kam asgjë më shumë për të thënë sot, sesa fjalia e vetme që artikulova në Prokurori: “Nuk dëshiroj të deklaroj (asgjë), për sa kohë çmoj që: çdo shpenzim i kësaj energjie nuk do të prodhonte asnjë rezultat, kundrejt një misioni jashtë detyrimeve ligjore që vijon të ndërmarrë prokurorja e kësaj çështje, ndaj meje”.

  Dhe me poshte vazhdon:

  “Ndaj, mezi po pres ditën e gjykimit, kur drejtësia të thotë fjalën e vet.”

  Sa kontradiktor ky djale phuuuu…….

 292. Shqiptari thotë:

  Bota po shkon per lesh. nje shkrim qe apelon per paqe dhe luften kunder varferise. Mision i pamundur. Vetem Zoti na shpetofte

 293. Bona thotë:

  Nje analize e shkelqyer per situaten qe kalon bota. nuk e kuptoj pse eshte anashkaluar prezenca ne shqiperi e 5 mije muxhahedineve iranian, te cilet perbejne nje rrezik te shtuar per sigurine tone?

 294. Besa thotë:

  E keqja e ketij vendi eshte kjo me te shoqin e saj, keta jane te paret per vetingun.Njerez qe per interesa te tyre personale se sa per atdhetare te hane mune,te bejne gjemen.Larg prej tyre o popull,therritini mendjes boll boll boll me keta fytyra botoksi qe nderrojne maskat sa here qe jua keron rasti per te vjedhur. Boll, Boll Boll.

 295. fery thotë:

  Ne cdo variant LSI del fituese…cfare ka Amerika , ne te kete edhe Shqipëria … Amerika nji Monike , Shqiperia nji Monike dhe , pike…!

 296. topalli thotë:

  Mashtrime mediash! LISTA E SHKODRES: vetem dy persona te pasqyruar ne kete liste do jene ne ate perfundimtare

 297. Polici thotë:

  Rrofsh Profesor Besniku, ju si gjithmone na iluminoni. Po ribeje nje pytje: Po ata qe paguhen nga ne taksapaguesit pse heshtin?????
  Ne mburremi me punen dhe shkimet e tua. Suksese

 298. komi thotë:

  Shkrimi eshte shume i mire, megjithate Bona ka te drejte. rreziku me i madh i veprimeve terroriste ne Shqiperi jane muxhahedinet. Megjithate urime Profesor Besniku per kurajon dhe argumentat ne kete shkrim. Si gjithmone nje shpirt dhe mendim i shqetesuar dhe human.

 299. E nderuar Kryemadhi, mendimi juaj, per dergimin ne emigracion te shqiptareve nga qeveria juaj, them se eshte i pakuptomte: Aresyeja nese qeveria dergon ne emigracion me pune qytetaret e saj kur “miku “juaj Berisha i ka shkaterruar vendet e punes qe nga 1991-shi, mendoj se eshte merite. Jashte shtetit punetoret paguhen me shume dhe shikojne nje jete tjeter lloj nga ajo qe e keni servirur ju te LSI-se dhe te PD-se keto kaq shume vite. Urime asaj qeverie qe dergon me kontrata punetore ne vende te tjera, sigurisht urime edhe asaj qeveria qe di te pengoje dhe te flake tej ata liderrrr-shiper qe vetem kane luftuar per mbylljen e vendeve te punes bremda vendit. Mos vazhdoni fushata vetem per te erresuar punet e te tjereve por mundohuni te deklaroni planet tuaja te sakta per te ardhmen. tung. Dibra-Skraparlliu

 300. xhuli thotë:

  Qe ne Tatime mbahesh mend si nje ordiner dhe psikopat dhe vazhdon po me gjuhen tende vulgare te fyesh dhe te ofendosh ata qe nuk cojn uje ne mullirin tend
  Shiko ate familje o poshtersi se ti nuk ke tru per politikan pale kur thu do i hy avokatis
  Mjer ne ku jemi katandise
  Zot ndihmoje kete kokerr idjoti qe nuk di cfar flet nga inatet po pelcet

 301. Edisi thotë:

  Bravo ekspert

 302. Perse nuk perzgjidhen edhe kandidate nga sektori i artit dhe kultures?

 303. Artikullshkruesi, kushdo qoftë mendoj se duhet të jetë I kujdesshëm në deklarimetce tij. Si njëri dhe tjetri kanë.lindur në Shqipëri. I pari ka shfaqur hapur bveprimet e tij kunder shqipërise dhe ka përkrahur gjenovidin grek ndaj çamëve, ndërsa i dyti është shqiptar etnikisht por është i përfshirë edhe politikisht në parti shqiptare dhe nuk është kundër popullit grek, por si shqiptar kërkon të njihen të t dejtat e kpmunitetit çam në rajonin e çamërisë dhe të çamëve që i ka dhunuar fizikisht dhe moralisht kisha dhe shteti grek. I pari nuk duhej të idhte në.listën e demokratëve; ndërsa i dyti edhe.mundet të ishte në.listë por edhe mundet të mos ishte sepse nuk ka ndonjë.meritë të veçamtë për tu renditur tek figurat e mëmçura, të devotshme për atdheun. Kjo edhe për faktin se është një njeri i.përfolut, kur ka plot vlonjatë dhe vlonjate që janë shumë më.lart se të dy këta persona. Xinxifiqe Xinxifuqe

 304. loro thotë:

  Si more na kane hequr Nexhmijen e shkodres!
  Vendim shume i drejte pasi e ka bere balte
  dhe ne shkoder nuk e don njeri.

 305. Sorkadhja thotë:

  Interesant ky fjalimi i gjatë i Patozit. Të lë përshtypjen sikur jep amanetet e fundit. Patoz pse e more me kaq yrysh këtë punën e kandidatit për deputet? Mos vallë keni lindur për të qenë deputet gjithë jetën? Mos u mërzit shumë se nuk të kanë përjashtuar nga partia. A të kujtohet dikur që po të përjashtoheshe nga partia nuk kishte vend që të të qëndronin këmbët? Sot në saje të PD-së tënde që vodhi emrin “demokratike”puna ndryshon. Nuk dovtë internohesh as ti as familja si dikur, por duhet të ndreqësh pak sjelljen tënde. E kam fjalën duhet tu japësh të drejtë atyre që bëjnë vjedhje, vrasje,korrupsion, dinë të shpifin, të shajnë.me libër shtëpie etj.Ti nuk i honepse të gjitha këto, prandaj kalo në atë stan që dinë të ruajnë me dashuri e durim, dhimshuri e transparencë si floririn, bankat,guroret etj.Ti këto nuk arrite ti.luptodh prandaj bashkohuni të gjithë ju të departizuarit e Pd- se dhe krijoni grupin tuaj se kështu veprihet më atë vemd deribsa të jetë klani beridha-basha- familja. Ishte në vënd të ngushëllimit. Sorkadhja

 306. Sado që fillove ti lëpiheshe lulushit nuk fitove dot simpati. Mos u pezmato se do vijnë edhe për ty ditë.të.mira, por.mos të të gënjejë.mendja se do i keshë shpejt. Mos harro e kujt është Partia Demokratike, se sa të jetë lalagjoni ju asgjë nuk do fitoni. Ulu bëj ndonjë shkrim që të mbash gjallë shtëpinë botuese që gjoja si gjithë të tjerët kur bëhemi deputetë u a kalonigrave apo dikuj tjeter
  Më vjen keq por more.me vete edhe xhozin atë të “deklasuarën” e saliut tënd
  Suksese në jetë. Çapajevi rus

 307. donald trump thotë:

  Faleminderit Besnik, pas ketij shkrimit tend, dhe sidomos pas librit te dritan demiraj, terroristet te gjejne vend ku te futem.

 308. Opari thotë:

  O Guri po me mend e paskalit vjen e na flet ketu?

 309. Andoni thotë:

  I shkreti Besnik duket vete si personazh komedie.

 310. Z. Oketa, nuk e lexova te gjithe shkrimin tuaj, por dua te shpreh se ju keni lene pershtypje te mira ne kohen kur ishitne funksione shteterore. Realisht , po te jete per ju personalisht une do tua jepja voten time, vote e cila ka dhe mbeshtetje te gjere. E keqja e partise tusj eshte sepse keni dhe anetare, qofte dhe kryetare qe nuk kane mirekuptim te elektoratit, sepse jane njeres qe bluajne perbrenda mellefe, jane karieriste pavaresisht se nuk e meritojne. Prandaj mire keni bere qe nuk jane perfshire ne kandidate, por ju personalisht mundohuni te mos futeni ne koemnete duke share apo shpifur per partite e tjera, dua te te keshilloj qe te na krijosh nje linje te re partiake qe te jete larg ketyre dy partive dmth Partise demokratike dhe ish partise socialiste,. Mendoj se partia qe drejton z. Rama ka nje ndryshim ndaj asaj te nanos etj. demokrati i verete

 311. Silva Baltadori thotë:

  Kandidatura me e mire e PD!
  Ishte i nevojshem filri ne perzgjedhje!
  Orjola Pampuri eshte nje geua me integritet vlerash morale e profesionale..nje qytetare e denje me te cilen duhet te krenohemi e te besojme se zeru e perkushtimi i saj ne politike do jete me siguri nje ndihme konkrete per progres e per me mire.
  Jam e sigurte se ajo do jete gjithashtu suport per tere grate qe vlejne..nje pjese e te cilave po e lene ate vend pikerisht se antivlera ka ligjeruar e drejtuar deri me sot!
  Urime e suksese Orjola Pampuri

 312. luli thotë:

  Teta Nexhi xha Selmani si dhe vajza e Tyre Miri njerzit me te mrekullueshem

 313. Dashamir Gega thotë:

  I perkas PD nga viti 1991 dhe kurre nuk e kam braktisur per disa arsye qe nuk e shikoj te aresyshme ti them.
  Sinqerisht do isha me ate qe: Cilido deputet qe ka perfaqesuar PD ne dy mandate nuk duhet te kerkonte mandat te tret. Mund te kishte nje perjashtim per nje apo dy deputet te perndjekur. Une sinqerisht nuk mund ta kuptoj qe nje deputet i cila ka qene tre mandate te kerkoje nje mandat tjeter.

 314. Çapajevi rus thotë:

  More Preç fol drejt mos injoro të vërtetat. Ata që janë.lënë jashtë liste e.meritomin se 26 vjet nuk u pa hajri, por basha ka gabuar që nuk hoqi kryesorin nga.lista berishen , sigurisht ka gabuar edhe që të ka futur ty, pavaresisht lapsusit se duhej të ishe i paaarrrrriiiii. Karieristë të fëlliqur. Çapajev rus

 315. PANO HALLKO thotë:

  Si gjithnje, Analiza e Profesorit eshte kambane per politiken tone te jashtme, e per shtetin ne pergjithesi. Sepse si gjithnje, siç ka ndodhur ne shekuj, endrra ruse per te dale ne Mesdhe, vazhdon. Kane vdekur me qindra breza rusesh me kete enderr te parealizuar…

 316. Luli po “shet mend”, ishte ministër në dy ministri, provoi edhe “fronin” në Bashkësi të Tiranës, dhe u nda i “lagur”, me fjalë të tjera dështoi. Dështoi pse lakmoi gjatë gjithë kohës, dhe nuk është aspak e ndershme, që në krye të PD-së, të sillet sikur atë post t’ia kishte lënë trashëgim baba. Është përfolur, madje edhe me tone të rrepta, se Luli ka mbush xhepat me lekë të vjedhur.Është apo nuk është e vërtetë, hajnia e tij kishte pushtuar opinionin.Dhe, shih tash, sa është komod Luli, kryesisht “në krah” të Berishës.Është e vërtetë se PD meriton një “valim” të brendshëm për të “përcëlluar” të gjithë ata që shpërdoruan nderin, u bën amoral dhe varfëruan shtetin dhe popullin.Luli nuk mund të bëjë transformim, për shkak se duhet të fillojë nga vetja.Ai nuk e bën këtë, se është hipokrit dhe shumë i llastuar.Duhet një forcë e brendshme, shumë e ndershme, të kapë për krahu Lulin, me të tjerë, dhe t’u thotë “luks përjashta”, ose gjykata të kujdeset se ku do t’ua gjejë vendin nëpër burgje.Pa këtë nuk ka ecje përpara, as fitore në zgjedhje.

 317. Sorge thotë:

  Boll te ka met hatri mos u shtje ndryshe

 318. hi thotë:

  Kjo Helga tani eshte Ministre e Drejtesise apo Financave.. si hao fare syte kur firmos kjo ???

 319. jastka thotë:

  Sepse perzgjedhja u be pa minimumin e transparences. Sepse ish ministrat jane ndare ca te nenes e ca te njerkes. A nuk ish edhe Flamur Noka,Eduart Halimi, por edhe Basha etj ish ministra dhe n.q.se; keta nuk mbajne pergjegjesi per humbjen e thelle te PD-se. Po strategu i shkaterimit te PD-se Sali Berisha per c`merita u rikandidua, apo i duhet edhe pak kohe per te shkateruar plotesisht PD-ne?????!!!!!

 320. agim thotë:

  Ti munde te jesh dmokratikase,se demokrat do te thote diccka tjeter.
  PD ardhet ne pushtet dikur vone pas rithemelimit jo me keto plehra plake qe ka sot.
  Ti vete je nje kukukull me origjine komuniste por komunist te mire ishin prinderit tu,ti per karrike thjeshte konvergove ne demokratikase.
  Mire u be qe koha jote mori funde

 321. Xha sulua thotë:

  Nuk jam i fushës ku po shkruaj, por nuk më rrihet pa u treguar të gjithëve se jam shumë i dëshpëruar që gjuha e përdorur nga “vipat”, siç u pëlqen tu thuhet,është tepër vulgare bile tregon ose janë pa shkollë ose shkollat nuk janë në nivelin e duhur.
  Xha Sulua

 322. kasemi thotë:

  Shkrim pergjithsisht i sakte.Shqiperia,ky vend ku jeten e sundon “Politika”=Vjedhja vazhdon ti nenshtrohet vetem evolucionit qe sjell dimensioni Kohe.Ne nje gje gabohesh znj.Koti kur vazhdon te mendosh qe Emigrantet (25 vjet e me shume)jane elektorat politik.Ata jane shtresa me e pamvarur e me superiore e Kombit Shqiptar.Fatkeqesisht “Jane Emigrantet pa jemi Ne (polidhikanet”).Mund te besohej se Alienet do mesynin Token por qe te ishte Rama krieminister 25 vjet me pare kerkush nuk do besonte.Dhe me rradhe vijne te tjeret……Mos harroni Brezi i Pare i Emigranteve nuk e njohin mire Albanine, ata jane 20 deri 35 vjec ha ha ha.Nuk ka emigrante por te Larguar.Sa keq.

 323. Drakula Pan thotë:

  Shumë mirë si pd dhe lsi i ka ngrah karrocat me të rinj. Kjo ka të.mirat e saj. Ka shpejtësine, shkathtësitë,por vrulli i pafrenuar krijon probleme të ndërlikuara për moshën e tyre. Lsi thotë jemi.parti që do punëdojë të rinjtë, ju pdistst kërkoni deputete tecreja, shumë mirë po për të rriturit burra gra kush do i mbështesë? Apo ata do shkojnë për lesh. Mos flisni dokrra. Të rriturit dhe mbi 40 vjeçaret me sa duket do evgjejnë veten tek PS-ja. Hallall u qoftë se ajo parti do të përgjigjet për të gjithë njerëzit e këtij vendi prandaj do dalë e para. Ju të tjerët kontrolloni thëniet dhe bëni programe për gjithë njerezit dhe.mod i seleksiononi. Drakula pan

 324. Lida Teneqexhi thotë:

  Pershendetje!
  Shkrimi i shkruajtur ne Gazeta Shqiptare nga Ornela Manjani e vleresoj ne lidhje me infomacionet qe u jep Pronareve per ndryshimet e ligjeve qe behen her pas here.Ju falenderojme,por ne kete shkrim nuk po mar informacion ne lidhje me vendimet e vitit 1999 qe jane mare,personalisht per pronen qe disponojme,ne Korce.
  Toka eshte bujqesore prej rreth 7500 m2,per te cilen ka dale vendimi,dhe njotimi eshte bere duke cilesuar se shteti nuk ka mundesi financiare per kompesin.Per kete problem jemi djetuar ne ATP dhena jepet e njejta pergjigje.
  Ju lutem po pati mundesi nje informacion te thjeshte ne lidhje me keto lloj pronash,si duhet te veprojme ne zyrat e ATP per te mare kontakt me ate personel.
  Ju lutem dhe njehere informacionin e pres ne adresen e i-mail.

  Ju faleminderit.

 325. Xyz thotë:

  Lefter të uroj për qendrimim korrekt ndaj miqve dhe zgjedhësve të tu
  Deri tani askush nuk.ka.menduar se gjithë kjo çojë po bëhet bga Saliu. Ai po përpiqet që Lulin ta lahojë nga lryetarllëku, pasi derivtashti i fuhej. Tash Saliu po i jep kurajo budallait i cili nuk po kupton se ku është futur. Pas zgjedhjeve me humbjen e PD-së Luli hiqet dhe me që edhe Nishani e lë presidencen, Saliu do e propozojë për kryetar të PD luli çargohet , po e la vettingu, ëër hollandë dhe Saliu e dorëzon PD tek njeriu i tij.më i beduar se Luli
  Kjo.është loja. Rama vazhdon dhe kater vjet pastaj forcohet PD-ja
  Xyz

 326. saimir thotë:

  se eshte lolo partish e ke gjet ne pune, e ke heq, po prap do ta kthejne si hero

 327. saimir thotë:

  asnje ligj nuk ka vlere kur ka nje administrate te papergjegjshme politike (lesheliste).

 328. xheni thotë:

  Nese Basha ka mbetur ta mbroje dhe ti beje furce Fariu,sa te jete gjalle ky komb PD,nuk do fitoj me kto lloj mostrash.Demokrate jam ,por qe te me perfaqesoje ky lloj soji i peshtire neper media mua si force politike,do te thote se sa poshte ka rene morali i lidershipit. Degjojeni sovranin jo vetem per ti mare votat kur ju duhen, fariun lere ke dera te parkoje makinat.

 329. Leonora thotë:

  Popull mostrat qe e cuan kete vend kane dale hapur duke na ofruar shum begati,ku mbas tyre fshihen vrasje,shantazhe,nuk eshte paraqitja e kesaj zonje me botoks ne pamje e me botoks ne jeten e saj dhe te shoqit qe do jete dhe president i vendit ku bota ka pare me ze e me figure se si kerkoheshin mijra euro. Harron kjo zonje sepse keshtu dheka deklaruar se nuk ma ndjen dhe se nuk shikoj televizor se Çfar thone per mua.Populli zonje duhet te ngrihet te kerkoje referendum per qenien si president i tet shoqi,ai u zgjodh nga pazaret e te degjeneruarve ku kujtesen e popullit nuk mund ta fshihni,kasetat po,duke paguar aq sa prap qetesia nuk mund tjua jape ate fytyren tuaj si komediane neper media. Haku i popullit jua shperblefte.

 330. Ismail thotë:

  Shkenca ka bindur gjithe boten, perveç…korbave te zes te kishes greke…

 331. Kostandin thotë:

  I kerkohen shume prova Darvinit!!!!????….por nuk i kerkohet asnje prove atyre qe predikojne te kunderten ….A ka ndonje prove se zoti ekziston???!!…dhe e dyta Si ka mundesi qe ata qe jane me mashtrues dalin me ne krye….ku eshte zoti ketu ???qe njerzit e ndershem,njrzit e punes nuk kane kohe te ngrene koke per te thene te pakten ..Ulodha…..!!!!!!!!?

 332. Kostandin thotë:

  Z Ngjela….Kohet e fundit ne raste te vecanta kur vet kame qene pesimist kerkoja ndonje publikimin tende qe te merrja pak optimizem ,sidomos ne lidhje me reformen ne drejtesi….mendoj se ky eshte celesi i zgjidhjes….nese nje gje eshte e mire apo e keqe ,nese nje gje eshte e drejte apo e gabuar apo dikush eshte ajdut apo i ndershem…nuk duhet te jet eksluzivitet i politikes…Sigurisht ka edhe projeksionin politik ky faktore Berisha tashme eshte ne anen e kundert te tije …MENDOJ SE PERPARA REFORMES NE DREJTESI EDHE RAMA EDHE BERISHA SI INDIVID JANE PROBLEMI ME I VOGEL

 333. Astrit thotë:

  Ky artikull eshte mbushur me deklarata te paverteta qe shiten si fakte te pamohueshme. Nje nga keto marrezira eshte tregimi per materjen organike qe pasi u mbajt e mbyllur per dite te tera nuk u u re qe te kish krijuar jete! Jetes, nese do te krijohej prej materies organike do ti duheshin qindra milion vjet, jo disa dite.
  Per pretendimet se mutacionet gjenetike nuk i japin rruge krijimit te specieve te reja, kjo eshte injorance. Inversionet gjenetike (per te permendur nje nder qindra shembuj qe mund te sjell) jane te njohura qe cojne ne “specijimin”, dmth krijimin e specieve te reja. Po ashtu edhe izolimi i gjate gjeografik.
  Se fundi por edhe me injorantja “Asnjë nuk thotë se gjitarët rrjedhin nga dinozaurët. Kjo nuk është e mundur.” Gjitaret jo. Por shpendet jane TE GJITHE pasardhes te dinosaurve. Qe nga pula e shtepise deri tek shqiponja!
  Evolucioni nuk ka perse te jete detyrimisht akt hostil ndaj religjionit, sic e tregojne edhe enciklet e koheve te fundit te Vatikanit. Porse dikush qe merr mundimin te na shpjegoje ne te tjereve teorite e evolucionit, ben mire te hape librat dhe te mos flase marrezira te tilla.

 334. Xha sulua thotë:

  Besoj se ndjehesh i qetë se ja dhe përgjigjen Idrizit.
  z.Tahiri dhe Idrizi nuk arrini të kuptoni se këto sharje apo krahasime dhe kundër përgjigjet tuaja nik vlerësohen më shumë sesa ngatërresa kalamajsh të lagjeve. Çamëri është një dhimbje therëse, dhimbje e pashëruar sa të jetë jeta. Ata që u ra për pjesë ajo shëmtirë njerëzore, vdiqënn me moshkall në kraharor dhe zemër.Atyre nuk u arrit tu lehtësohej plaga që morën nga ortodoksia greke, e cila u shoqërua nga censura bolshevike e byroistëve shqiptarë.Ajo dhimbje trashëgihet ndër breza por në një formë më të lehtë dhe asnjëherë e shëruar. Kështu do jetë derisa të lindin burra shteti dhe shteti i shqiptarëve. Cic micet tuaja nuk kanë asnjë lidhje me “Dhimbjen çame”. Por ju cingriseni me njëri tjetrin
  Jo për “Dhimbjen” por për të siguruar një vend në kuvend. Ne ju urojmë të zini shumë vende të tilla por mos kujtoni se ju në ato vende përfaqësoni “Dhimbjen”. Jo zotëri, veprimet dhe kapërcimet tuaja nga nji në tjetrën fircë politike ju s hërbejnë juve dhe fa miljeve tuaja dhe unë ju uroj ashtu sivgjithë kandidatëve të tjerë, pavarësisht nga niveli patriotik. Mos mend oni se ne të “Dhimbjes”, nuk ju kuptojmë. A nuk ishe tiqë nga PDI-ja kalove tek PD-ja dhe pasta j tek PDIU-ja dhe më pas edhe sot ke PD-ja . Po ti ishe dhe je ashtu si dhe adashivyt Idrizi që hop nga PS-ja tek PD-pastajbhopbnga PD-ja prap tek PS-ja PDIU-ja e lështu me radhë. Janë lëvizjet tuaja personale, është e drejta juaj, por mos e përfshini “Dhimbjen” me orekset tuaja politike.Ju a kam spjeguar edhe herën tjetër që nuk keni punë me vllehtë e mesjetës sepse dikur edhe vllahu Rita bëri çmundi me çamët që banonin në Plazh e Shkozet të Durrësit.Ata paguhen dhe pagesa do shlyer. NUK DI NËSE KALEMXHINJTË tuaj i lexojnë komentet. Paçi fat që të hyni në sallën e të zgjedhurve nga partitë politike. Xha Sulua nga Vërsela

 335. vlonjati thotë:

  po kete kriminelin e ze vetingu

 336. kristian thotë:

  kulla e babelit

 337. nikua thotë:

  forc e 3 do dilni ju te LSI-s (me shume, jo), do dilni se u ka ndihmuar vet rama me berishen duke u dhen 1/2 e qeverrise, punesuat shume njeres tuajet dhe pa tjeter ata do tu votojne prape se nuk duan te humbin vendin e punes, por kjo rritje e juaja asht se u ndhmuan kaqolet(rama dhe berisha). Boll hengret, kini 20 vjet ne pushtet(her me njeren e her me tjetren), u bete si qeverri mbreterore.

 338. Sorkadhja thotë:

  Mos u mbani fort nga emrat që vendosni nëpër çadra apo nëpër fysha se emri shkruhet fshihet nuk është asgjë. Luli dhe të gjithë ju që me mënyra të ndryshme keni hyrë në ato vende duhet ta dini se vendosja se çfare do jetë një shtet republikë apo mbretëri ka proçedura të caktuara ligjore juridike ekonomike sociale ushtarake. Nëse ju sikoni se duhet bërë republikë e re dhe që duhet bërë sa më shpejt jo ashtu sivthoni ju apo Rama, por duhet bërë e plotë reforma në drejtësi duke penalizuar drejtuesit e shtetit e partive që kanë 27 vjet që.po krijojnë pengesa serioze dhe kanë/keni shjatërruar ekonominë e gjithçka në këtë vend. Të ndryshohet kjo, duheni dënuar, ju pastaj bëhet ndaç republikë e re ndaç e vjetër por me njerez të tjerë (jo të rinj siç thuhet). Kështu mos u krekis se ti na paske shpikur republikën e re. sorkadhja

 339. John thotë:

  Autori po thote se po te flase Berisha, PD fiton zgjedhjet?

 340. John thotë:

  Sa per te huajt, ndaje mendjen. Ose kuptoje se ata kane rolin e tyre ne politiken shqiptare, ose nuk kane asnje ndikim. Marrveshja Rama-Basha nuk u be se ia deshi qejfi Bashes, por se nderkombetaret e imponuan ate. Keshtu qe nuk mund te fajesosh Bashen edhe pse e mban keq me te huajt, edhe se pranoi marrveshjen e propozuar prej tyre. Kjo del si analize kote pastaj. Eshte o njera o tjetra.

 341. spartak thotë:

  Edhe unë, kam dy ditë , që edhe me një sponsorizim shumë simbolik e kam mbështetur fitoren e mundshme dhe qeverisjen e Kosovës nga VETVENDOSJA , mbasi programi i tanishëm i saj mu duk më racional e më serioz e i realizueshëm se qëndrimet dhe veprimet e pa argumentuara dhe arriviste të deri tashme . Mendoj se populli i Kosovës do fitojë më shumë edhe përsa i përket rritjes së nivelit të drejtësisë e demokracisë , por dhe uljes drastike të nivelit të korrupsionit shtetëror . Po ashtu mendoj se programi dhe veprimet konkrete të qeverisjes së VETVENDOSJES do përputhen e zhvillohen edhe më shumë se deri më sot me ato programe bashkëvepruese e zhvilluese të qeverisë së Shqipërisë . Fitore.

 342. Sorkadhja thotë:

  Mirë e ke ti.mor zotëri por fdalja jote në fushatën e partisë tregon se i trembesh rezultatit. Ti e di që me Vasilin nuk nxirret qimja nga qulli, peandaj ke përveshur mëngët. Megjithë shkrirjen e energjive të tua forca politike e jotja nuk merr më shumë se 10-12 deputetë. Nuk nëhet Shqipëria me sharje dhe denigrime ndaj njëri tjetrit, por bëhet me rivalitet politik të shprehura me programe zhvillimi
  Këtë e keni lënë.mbrapa krahhëve sepse e dini që ju dhe kryetaret e partive i kanë të sigurta vendet e punës. Besoj tju kthjelloj disi komenti të gjithëve . Sorkadhja

 343. bob thotë:

  Leng bio qenka.

 344. era thotë:

  Turp i botes, vetem ne Shqiperi vidhet i vdekuri nga polici..kjo tregon sa te varfer e ordiner jemi. Fukarallek maskarallek kane thene dikur.

 345. Xyz thotë:

  Ku ishit më parë ju të jorilindjes që keni 26 vjet që qeverisni? Pse nuk mlleftoseni me salen dhe nanon që i kanë bërë, m..in pompërdorxshprehjen tusj tepër të kulturuar
  Që problemi është ivdrejtë.por fol si njeri edhe pse ke inate personale me x y apo zetën.mos bjer nënnivele rrugaçësh sepse ke drejtuar institucione të nderuara. Kaq që të kuptosh se je jashtë.loje. Xyz

 346. asi thotë:

  Gabimi i Metes ishte qe ne fillim qe mori ne radhet e veta nje trafikant te qenieve njerezore,nje injorant,dhe nje biznesmen i kumarxhinjeve.kete fund te kene te gjitha ata palitikane qe vetem te tille nuk jane.Na vjen peshtire te shikojme fytyra nga me te poshtrat ne politike dhe parlament.

 347. asi thotë:

  E KUSH NA BEN MORAL,NJE COPE INJORAT QE TE GJITHE VLONJATET E DINE SE KUSH ESHTE.POPULLI I VLORES ESHTE I ZGJUAR VET DHE NUK ESHTE DELE QE TE BEJE SI THOTE CIMI,CIMI ESHTE SI TE GJITHE DEPUTETET E TJERE TE PS QE U PERJASHTUAN NGA PARLAMENTI.Mjaft me me keta mostra,hapini rruge intelektualve te vertet.Nga dija dhe intelektualet asnje komb nuk ka pare keq.Erdhi koha qe keta te zhveresohen dhe te dalin ne drite te diellit ashtu sic jane.(Po e pastoj ketu Pasi gazetaTEMA e MEROS eshte shume e kujdesshme dhe nuk lejon asnje koment qe nuk i vjen pershtat personave qe e mirepaguajne).TUNG

 348. demo thotë:

  Ndertoni Karuzele,rrotullame,pilikundese,shatervane,lojna me dy porta,pallati me shigjeyta,derrkuci Cufo,se per keto ka keq shqiperia.Edhe ato pak monumente qe shpetuan,i shkaterruat.Pilikundeset,as 2 vjet jete kane,sa te zgjasi pushteti piktorit.

 349. demo thotë:

  blushi ka 25 vjet ne PS,ka 200 vjet kulture qytetare.Ai qe zbriti nga avioni i linjes Paris-Tirane drejt e ne zyren e ministrit te kultures,quhet Edi Rama.Kurse ti zonje zbrite nga qafa Shtame drejt e ne njesine 5 ne Tirane.Ndryshe nga Blushi,ai qe te solli ty nga Burreli ne Tirane,ka bere nje pune me nam,bojatisi me shigjeta pallatet ne Tirane dhe i mbushi sheshet me beton an e mbane.Kurse ti zonje ja mbylle deren e shkolles nxenesve,u bere hatane.

 350. demo thotë:

  Qe Meta i ka ndejtur cekan mbi koke qeverise Rama,duke e shantazhuar me rrezim ne parlament,sa here qe shterngohej laku i vetingut,i largimit te drejtoreve te korruptuar te LSI,kjo eshte e vertetye.

 351. sokrat sokrati thotë:

  Rama ishte ne Pogradec na tha ca genjeshtra u permallua me Lasgushin e Mitrushin,a thua, bene nga nje sh….. ne breg te gjolit pastaj e Mori Nkua dhe iken ne Korce se atje kane vajtur edhe investimet dhe del ndonje gje,Pogradecin perse ta doje e votojne budallenjte te humburit.

 352. xyz thotë:

  Dhe thone se ti je president i zgjedhur i vendit???!!!!
  Ata qe nuk dine por e heqin veten se dine, nga lashtesia e popullit na vjen porosia: largohuni prej tyre….”?????
  xyz

 353. Zani Burimi thotë:

  Perparim,
  Shko ne Pesjake se mos te japin nja 10 vota, sepse ne Maqellare nuk do te marresh gje. Ke mbetur nje bulqizak qe as e merr me mend se cilet jane maqellarasit qe te japin uje ne bisht te luges. Shih ndonje hall tjeterkund, sepse vetiu je jashte Parlamentit. Keq na vjen, je njeri i mire, por ke hyre ne mengenen e ustallareve, lum djali!

 354. Beni thotë:

  Jane me qindra e mijera te tjere si ky qe kane paguar jashtzakonisht shume pa harxhuar as 10% te asaj vlere.
  Ti zhdukim hajdutet me vote.

 355. Emigranti thotë:

  Zoti Vasili, nese ka patur dhe ka hajdut ne te gjitha nivelet e pushtetit, dogana, drejtori ne qender dhe ne rrethe, ata jan pjestar te LSI. SHembullin e keq e ka dhen ish kryetari i LSI,Meta qe u pa dhe udegjua me ze e figur per nje koorupsjon prej 750 mije Erove, deri tek disa drejtor ne portin e Duresit, dogana, drejtoria aresimore ne Lushnje, a folur per trafikantin Balili, drejtorin e rrugeve te Sarandes, pa folur per ndalimet dhe arestimet e diteve te fundit ne Spitalin e Beratit, pushimet nga puna te disa zonjave qe spranuan te mernin tesren e LSI. Prandaj , mos bej enjegjellin, kur jini shejtaner me brire. Na thuaj me ke dote shkoni mbas dy javesh, qe disa antar te partis tuaj te vjedhin perseri.

 356. zaho rrena thotë:

  çfyhu,çfryhu o rruce!

 357. Xha Sulua thotë:

  Ndofta jam specie e veçante, kjo per shkakun se nuk arrij te kuptojper mire aspak politikanet tane, te cilet çdo dite e me shume bejne tamam si kalamj. Ne kete rast nuk e kuptoj se si edhe femijet duhet te kuptojne se Rama ka timon me apo pa ekonomi. çeshtja per mua sigurisht, eshte teoper e pakuptimte dhe e pa aresyetuar. Une nuk i aresyetoj por i kundershtoj me sa mundem me anen e komenteve, por po shoh se keta te ashtuquajtur politikane jane vertet me keq se kalamajte e rrugeve te fshatit, apo rrugicave te qyteteve. Une jam Xha Sulua. 12 qershor 2017

 358. PANO HALLKO thotë:

  Vetem nje njohes i mire si Profesor Murati, mund ta shikoje reagimin rus ne kaq kendveshtrime. Por ajo çfare do ishte mire te mesonim ne nga Mali i Zi, eshte se per te patur dinjitet, nuk luan rol madhesia e shtetit, siperfaqja gjeografike, apo numri i popullsise. Rendesi ka nese ngrehina qe quhet shtet, e ndan mendjen, te behet dhe te jete…SHTET!

 359. Drakula Pan thotë:

  A nuk e kuptoni se fushatën për zgjedhje e keni kthyer edhe këtë herë si një garë partish se cila mund të shajë, të shpifë më shumë dhe nuk po jepni asgjë për rrugët e zgjidhjes së problemeve aq të shumta që ka ky vend. Kacafytjet dhe përgjigjdhëniet që sajoni ndaj kundërshtarëve tregojnë se ju vetëm dini të merreni me cic-mice të kota sepse ju.mungon kapaciteti i dijeve politike, profsionale, etika dhe morali demokratik. Zhurmoni deri në kupë të qiellit për kanabisin, për korrupsionin, për kapjen e shtetit nga pushtetarët, gjykatësit, prokurorët, administra etj. Por nik na tregonimunfësitë reale të lësaj apo asaj fotce politike e cila mund të jetë totalisht në luftë resle dhe për çrrënjosjen e ketyre fenomeneve që na kanë shoqëruar për 27 vjet. Përkundrazi dërdëllisni kështu tha ky, jo ashtu tha ai.Dijeni se jeni tepër të paaftë për të drejtuar shtetin. Ju, politikanët jeni vetëm për tu mburrur, për të vjedhur, për të lejuar korrupsion në çdo fushë. Historia do tju tregojë si fatkeqësi kolere që për 27 vjet mashtroi dhe sëmuri popullin shqiptar. Të tillë do mbetem emrst dhe fytyrat tuaja.
  Drakula Pan

 360. Durim thotë:

  Cfare kuptimi ka: rruga mund te behej pa tunel por me bypass??? By pass do te thote nje unaze apo rruge lidhese. Se si do shkohej ne Peshkopi me bypass, vetem Rimoja mund ta dije

 361. toronto thotë:

  Perderisa je ne fushat elektorale nuk e ke mendjen tek puna prandaj ben mire ta ndash mendjen ose ne fushate ose ne pune.

 362. Vlora thotë:

  Po ti pse i bën thirrje Prokurorisë kur mund ta bësh kërkesën apo akuzën direkt? Na lodhët akoma kur jeni në listë pritje …

 363. dk thotë:

  Faleminderit per keto kujtime z. Koço.

 364. Sorkadhja thotë:

  E kam paralajmëruar edhe më pare politikën se presidenti i zgjedhur ka vendosur që të dekretojë vasilin për qeveri, do a po nuk do basha apo rama
  Kur ujkut i varen mëlçitë në qafë ai i shkreti nga halli do ti hajë. Prandaj të merren masa për anullimin e zgjedhjes se presidentit Meta duke kërkuar që presidenti të zgjidhet me konsensus,ashtu siç e do LSI-ja me qetësi, butësi, dashuri, konsensus dhe transparencë. Kalemçinjtë juridik partiak ti futen punës sa më parë për ligjëshmërinë e rizgjedhjes së presidentit
  Besoj se do lexohet komenti nga ata që u nevoitet. Sorkadhja

 365. Xyz thotë:

  Pp kërcënimet e tua akoma pa hypur ne fron si ti marrim? Me siguri kërcënimet e tua nuk janë për luftë që të emigrojnë shqiptarët por janë kërcënime me urtësi, qetësi? dashuri dhe….
  Xyz

 366. Gio Gio thotë:

  Arsyetim naiv apo i qellimte por aspak realist. Rivaliteti eshte me USA dhe jo frike nga Mali i si i cili sikurse Shqiperia po thuaj nuk kane asnje vlere praktike per NAT-n (teknologji dhe numur te pa perfillshme).
  Per Rusine rezeku vjen nga USA dhe nga disa antare te NATO-s qe i kane cuar forcat ushtarake, bazat dhe stervitjet ne kufi me Rusine duke provokuar konflikt boteror e te rezikshem.
  Zoti Murati ben shkrime e analiza me porosi si ne kohen e Partise se Punes … te pakten te kopjoje analistet amerikane qe jane profesore ne universitetet me te famshme… sigurisht qe nuk jane antiamerikane e as pro ruse por jane profesioniste objektive… fale me shendet dipllomacise bosh te zotit Murati

 367. Radi thotë:

  Lol,merrni Canin seriozisht?!
  Cani eshte pasqyre e shijeve shqiptare…

 368. Radi thotë:

  Ne shqiptaret kemi mbreterine absolute ne demokratike…

 369. FSHN thotë:

  Profesor Tarifa e ka kuptuar shume sakte ate qe edhe Prof. Sokol Abazi e ka shkruar ne komentin e tij ne fb e zotit Berisha. funksionon e njejta skeme si ne denoncimin qe ju be Shullazit nga zoti Berisha se ka kercenuar Konin e Kulen. Vete Koni thote se nuk e ka njohur personin qe e ka kercenuar dhe nuk denoncon ne prokurori. per te hequr qafe Shullazin perdoret Berisha. Ketu perdoret perseri Berisha per te hequr qafe Ndrecen dhe Prof. Arben Gjaten. Pune katunaresh malinj

 370. Xha Sulua i ri thotë:

  Po të drejtë ke aa shprehesh. Mos shkojmë më larg por në vitin 1997 si rrjedhojë e të çmendurve të.politikës e hëngri rnia.
  Gjithë.pjesa.nën rrugë tek varrezat e Sharrës u mbush me varre të datë lindjeve 67-72 .kështu le të shkojnë kalemxhinjtë e LSI-SË DHE TË PD-së ti lexojnë shkrimet e varreve pastaj besoj se do u mbushetm mendja që ta lënë rehat rininë të gëzojë të drejtat që natyra ja ja dhuruar asaj moshe.Me jalimin e “moshës rinore” ajo dobtë dijë vetë të zgjedhi rrugën e saj ëpartiako-politike. Drejtuesit e partivevtë sotme.mos të.përfitojnë nga adoleshenca e të rinjëve që të mos i joshin të përzihen
  aktivisht me pjesmarrje direkte në drejtim të posteve partiakece shtetërore sepse do.nfodhemi para lokërave si ato që tregohen për “Balenat”.
  Xha Sulua

 371. Enxhi thotë:

  Shkrim brilant.

 372. Fatmir Lohja thotë:

  Pse kerkohet nje ministri per bisnesin kerkesa eshe mese normale.Ndersa kerkesa e dyte,mininistrine,ne fjale, ta drejtoni ju, eshte mese absurde.Pse? Votimet behen, se kush do t’i emeroj ministrat .

 373. Mirënjohësi thotë:

  Falenderim i sinqertë për ju z. Trajner. E bëtë punën tuaj duke dhënë frytexqë futbolli dhe kombi shqiptar të njihen në botë dhev të nndwrihen e respektohen. Fusha në të cilën ju dhatë kontribut të vlerësuar është e para në renditjen e gjithë fusgave të veprimtarisë të çdo populli për të tërhequr vëmëndjen dhe për të fituar respekt që deri dje njohja e këtij vendi ishte shumë e pakët dhe me njollë në biografi. Kjo sepse rreth e qark kemi patur dhe kemi plot baltëhedhës. Z. DE BIAZI JU FALENDEROJ.PËRZËMËRSISHT. JU NA KENI RRITUR VLERAT SI KOMB SI ASKUSH TJETËR. LARGIMI SIBTRSJNER MENDOJ SE.NUK DUHET TË JETË KAQ I THJESHTË. JU MERITONI TË VLERËSOHENI JO VETM NGA FEDERATA POR DHE NGA SHTETI SHQIPTAR. RESPEKTE DGE JETË TË GËZUAR FAMILJARISHT. ARRIVEDERCI MICO DI ALBANEZI. MIRËNJOHËSI

 374. kasemi thotë:

  Vertet shkrim brilant.Te merresh me politike ne pergjithsi eshte njelloj si te behesh me Mut.Zakonisht dhe vecanerisht ne Shqiperi kete zanat e bejne te paaftet duke filluar nga koka Rama,Meta, Majkua Lulezimi, Veliaj, Spirrapali qe ne profesionin e tyre per 25 vjet si tha kush “puna mbare”.Ta futesh Rinine ne qorrsokakun e politikes eshte njelloj si ti heqesh atyre te ardmen.Mendoni si do jetonte me piktura Rama,si mund Majko te punonte inxhinjer apo Meta e Luli Veliaj magazinier.Ata nuk dine.Ata kane lindur te Udheheqin apo me mire thjesht te Vjedhin.Shikoni parlamentet e botes jane me koka te bardha jo me 15 vjecare..ha ha ha.

 375. Xyz thotë:

  Po pse lodhesh kaq shumë mor analist. Tivduhetbtëmkuptosh se blushet, sfidat, pr -ja, pds apo psd etj janë bishti i kavallit. Ato partireza janë.për të patur.”bukë” ju anal-istet për të marrë shpërnlimet se ndryshe nuk krni gjë që të shkrusni
  Të shkretet ju që bashkoheni në.mes të ditës me njerëz të.panjohur
  Kaloni orë të këndshme, pastaj kujtoheni që nuk i njihni. Sa keq më vjen për ju që bëheni pre e. Mosnjohjes!!! Xyz

 376. kasemi thotë:

  He me te lumte more Ilir.Trashe zerin perballe dy bythpambukeve qe u tallen me kete popull sideshen vete.

 377. Bashkim thotë:

  Ky scoop ne fakt eshte pjese e fytyres kriminale te Edi Rames dhe locos se tij ne Durres Dakos.Ata e liruan Lul Berishen per te realizuar agjenden e tyre kriminale gjate fushates zgjedhore dhe per te kryer dukshem krimin i veshen bluzen e Edit juventin duke sfiduar Ligjin ne menyren me publike
  ndodhi ajo qe pritej nga liirmi i krimineleve ne prag fushate por prisni s keni pare gje akoma

 378. Për mua nuk është aspak e rëndësishme sepse këto lloj fotosh dhe takimesh nuk janë të ndonjë rëndësiçe të veçantë, veç të japin informacion sesi gjendet rrugët pë të zgjidhur qesen e taksapaguesve tanë. Mos u lodhni se na mbushni mendjen me të tilla fake nwus. Do ishte lajm që presidenti ti bëmte ftesë ndonjë.politikani dhe të bashkëbisedonte.për problemet që ka ky vend të krjuara nga qeveritë gjatë 27 vitevedhe çadra e 18 shkurtit që për pak nuknu përsërit 1997. Votat nuk merren nga dhe.për amerikën por merrem dhe jepen për partonë që merr përsipër të bëjë shtet ligjor. Këto foto le ti mbajë në.muret e shtëpisë së tij kushdo që I pëlqen. Demokrati I vërtetë

 379. Mira thotë:

  Berisha e ka informacionin te sakte se kjo i firmos autorizimet , dhe i ben stafit sikur e mbeshtetet se ka hall ti dal ndonje gje per vete.

  Kjo lekiste e papare e ka fituar me “lodhje” ate vendin e punes

 380. Zani Burimi thotë:

  Z. Shpetim,
  Ndoshta je nder tre-kater analistet qe e shqyrtoni ne thelb problemin qe merrni ne shqyrtim dhe prandaj jeni gjithnje i qarte dhe objektiv. Sa per ate qe do t’ju quajne mbeshtetes i Rames me keto qe keni shkruar, as qe ia vlen te merremi Ju dhe une. Gjithsesi nga konteksti i shkrimit tuaj, del ne pah e famshmja deklarate e Berishes per “skenarin grek” qe ia pergatiti qeverisjes se Rilindjes. Per mua eshte i vertete qortimi per Ramen qe i pagoi borxhet e papaguara menjehere, sepse keshtu beri dy te keqija:1. Stopoi ose ngadalesoi zhvillimin e ndertimit dhe perfundimit te veprave; 2. I mesoi keq sipermarresit qe kishin punuar me frike nga Saliu dhe nuk e kishin hapur gojen dhe nuk u bene bashke t’ia pritnin atij arrogancen e diktatin brutal ne sjelljen ndaj bisnesmeneve, nje pjese e te cileve u bene te babezitur dhe duheshin ndeshkuar qe te mendoheshin mire, sepse, si i thone fjales, ” i penduari, i mesuari!”
  Pershendetje!

 381. kasemi thotë:

  Nazarko perpiqet ta marre ne mbrojtje Ramen si dikur ne rinine e hershme ne Lushnje pretendonte se Teoria e Ainjshtainit eshte e gabuar Ha ha ha.Me nje llogjike te “veten”aspak racionale perpiqet te justifikoje Defektin e Drejtorit te Komunales ,Edi Rama,ne politikat ekonomike.Marrja borxh per te shlyer borxhet e puneve te firmave ndertuse nuk rezultoi me clirim dhe investim por me korrupsion si kusht per ti marre.Ato pare kurre nuk u ivnestuan.Shpallja e industrise se ndertimit si sektor i gabuar nuk zgjati shume sa po iku Basha plasen lejet e ndertimit dhe filloi te vilet taksa per Partine.Aq “idiote” ishte strategjia ekonomike sa u trumbetuan, rruge, porte , aeroporte me deklarime hapje vende pune qe do i kish zili edhe Bota mbare.10 mije ne parkun industrial ne Durres (Ahmetaj) e 70 mije puntore ne Pordhin me te madh ndertuar ne Toke ne Karpenin e Kavajes (Ekonomi).Mbasi e pa qe deshtoi ne cdo inisiative bile edhe ate Qeveritare Kosovare hapi Portat e Droges.Te gjithe nuk mund te harrojne Talljet per mickonja qe rezultuan aviona.Nuk ke faj qe e krahason me Zogollin.Po te dy ishin Sharlatane e Hajdute.Te besoj e ke te veshtire qe te gjejsh suksese ne keto 4 vjet dhe nga halli i kthehesh kohes kur Rama ishte krietar qe e beri Tiranen pellembe e peme.Se perpara Tirana nuk kish peme e lule.Por dhe ti i zgjuari Nazarko ske ci ben katundar i zbritur ne Lushnje je.Po si nuk the nje fjale per Fejesen Rama-Berisha-Nano -Basha qe i la socialdhistet pa kundershtare e me flamurin roze te zhubrosur .Ha ha ha

 382. Xha sulua thotë:

  Respekte z. Historian, nuk e vë në dyshim manovrimin e dinakërisë shteterore greke
  Por me marreveshjen sikur nuk botohet për partitë e vogla, padi ato do votojnë mën siglën e PD- së.në rastin konkret. Më mirë duhetvthënë që ata poristen të votojnë për PD- në se ashtu fiton Dulja. Mimotiteti fuhet të voyojë ato parti që.jamë.më.listë dhe jo njeriun që është në lista të tjera. Shkurt qyqja vezët i shpie në fole të shpendeve te tjerë, prandaj quhen qyqe, siç janë dule, mediu etj.
  Sa për saktësi. Xha Sulua

 383. Lri thotë:

  Nje shkrim i persosur. Po ju ne rinine tuaj kujt i keni sherbyer? Kurse Ben Blushi do ngrinte pyetjen: Nje thes bosh a mund te qendroje ne kembe?

 384. Ore Meta, qe je mjjeshter i mashtrimit dhe koorupsjonit, kete e di i madh e i vogel, ne ter boten, pamaresisht se ta mbylli drejtesia e Sali Berishes.
  Me ze e figur te pam e degjuam, si ne pazarin e 700 mij Erove, ashtu dhe ne banketin dhe dreken qe shtrove njje dit para daljes ne gjuq per Sali Berishen dhe Lulezim Bashen.
  Mjer ata qe te besojn ty. GJat ketyre kater vjeteve thuajse gjith nenpunesit e LSI e en lesh e li detyren, duke u kethyer ne persona te kooruptuar, kudoqe kan qen ne dogana, tatime, arsim, drejtor e shefa te ndryshem ne pushtetin lokal, qe nga Balili miku tuaj i ngusht e deri deputeti dhe drejtori i javes se fundit ne qytetin e Beratit qe u arestuan per shkelje te ligjit. LESHELIN, e ke kethyer ne vend mashtrimesh e pazaresh te pista.
  Kalimi nga nje krah ne tjetrin tregon mungesen e karakterit tuaj. Per ket duhet qytetaret tu ndeshkojn dhe te mos bien viktime e premtimeve dhe mashtrimeve tuaja.
  Cudite se si te vuri PS dhe Edi Rama president i vendit kur te johin dhembe e dhemall, per dallaverxhi e pazarxhi. Megjithate si e ke nisur zor ta bitisish, nga perfaqesusi i unitetit te popullit, perdit ben propagand per te njgjallur urejtje, midis te majteve e te djathteve, shan, fyen, ben presjone nga me te dryshmit kunder kundrshtareve tuaj politik, jasht cdo etike, aq me teper kur je zgjedhur president i SHqipris, te pefaqesosh shqiptaret, jo LSI.
  Mos haroni , as ju e as jotshoqe, pa i thurur hymne e levdata nje pensjonisti qe ne shtypin e shkruar jan pasqyruaar mbi Beishen mbi 200 akuza penale e civile, sigrisht nderi qe ju beri indirekt me ndikimine tuj ndaj gjukates, per tu nxjer te pafajshem, u ben ti detyroheni deri ne vdekje.

 385. Alma Sinaj thotë:

  Po, ne sistem eshte fshire cdo gjobe per deklarim te vonuar deri ne daten 31.12.2016. Ky eshte nje super lehtesim per biznesin sepse shume prej atyre gjobave jane nga padituria apo neglizhenca dhe shume prej boizneseve nuk kane mundesi per ti paguar

 386. Arta R. thotë:

  Kjo falje e ketyre detyrimeve qe skishin per tu mbledhur ndonjehere ndihmon ne realizimin e nje buxheti me te sakte dhe me realist. E konsideroj shume pozitive miratimin e ketij ligji sepse ne thelb largon ate konceptin e ngarkimit te biznesit me gjoba te kota vetem per tu paraqitur si te ardhura qe priten te arketohen. Me mire nje zerim te atyre gjobave qe shpesh konsiderohen te padrejta nga biznesi per shkak te mosfunksionimit te sistemit dhe per pasoje e nuk paguhen. Falja e tyre sjell nje vleresim me te sakte te te ardhurave ne buxhet. Ato arketime qe priten te mblidhen tani jane reale

 387. Aida thotë:

  Likujdimi i ish te perndjekurve eshte gjeja me e mire qe beri qeveria Rama. Ministrja e re teknike ben shume mire qe po zbaton ate qe lane gati paraardhesit e saj

 388. Luli thotë:

  Per ata qe nuk e dine: – shkijet (serbet) edhe sot qojne lule te varri i Esat Toptanit!!!

 389. Zani Burimi thotë:

  Moj z. Flutura Açka,
  Jeni si pune shkrimtareje dhe shkruan pa pike pergjegjesie dhe me shtyn dhe mua ta vazhdoj ironine duke i shtuar Brimes suaj se cfare ishte me pare sheshi: Mos nuk ishte “kodra e B.leve” qe na e shpifi ky “demokrati” i madh Lulushi? Apo pjerdhni ne nje kungull ju qe keni marre shtetesi andej nga Europa dhe qe na shitni dhe profka si e ema e Zeqos ne maje te thanes.
  Turp te kini, ju tutharet kozmopolite, demek!

 390. Gazetarja thotë:

  Nik e kam parë këtë shesh qënju e wuani gungë. Por nëse sot flitet për këtë”gungë”, nuk e di se si është folur për lëtë para se të bëhej gungë. Nuk focsexsi është mbajtur qendrim ndaj prishjes së piramidës, ndaj rrethlloturimit te”zogu i zi”, ndaj stacionit të trenit që dikur zgjidhte probleme, kurse ka kohë që është i padukshëm, ndaj…dhe shumë gjërave të tjera ku ka folur dhe vendosur partia e periudhës së tranzicionit, dhe jo profesionisti arkitek apo inxhinjeri ndertues i urave mbikalimeve, rrugëve etk. Nuk e fi kjo zonjusha apo zonja është e profesionit arkitekte? Dhe a ka parë jashtë shtetit në vende të zhvilluara se di janë sheshet dhe parkimet nëntokësore. Nëse po le të .bëjë diferencat me këto veprat tona.
  Vetëm si intelektuale, nëse është e tillë, i lutemi mos të na përgjigjet me mllefe partish por me profesionalizëm.
  Gazetarja

 391. Horry thotë:

  I la dekoruar xeni..

 392. Perkthim i çuditshem. Shenimi flet per nje shqiptar te vetem trupmadh, keta flasin ne shumes.

 393. saimir thotë:

  Pa lekt tona nuk do kishte roi, po do te ishe puntore te paulin radovani

 394. Emigranti thotë:

  Si meta dhe kjo zedhesja e tij monika, duket se skan te ngopur me pushtetet qe kan haritur, duan akoma me shum.
  Turpi u mbulofte, qe duke qen bashkeqeverises, ne vend te reflektimiit dhe tetu kerkoni ndjes shqiptareve, kini kaluar ne sulm sikur te ishit ne opozit dhe me keq akoma.
  Cilin popull dote mobilizosh more drit shkurter pak kan hequr shqiptaret nga koha e diktatures dhe trazirat dhe konfliktet e Sali Berishes me popullin , por kerkon te tjera me te medha ti shkktoni ati populli.
  Paska gabuar shum PS dhe kryeministri Rama qe e propozoi dhe miratoi per president te shqiptareve nje mafoz ekaragjos qe nderon flamuret dhe partit vetem per interesa personale e familjare. Nese vazhdon me keto mend sdota gezoi ate post qe shpreh unitetin e popullit dhe jo te LESHELIS.

 395. Satanai thotë:

  Po pse poston foto dyshe moj zonjë? Nuk ke celular për të bërë selfie? Eh, kështu ndodh kur magjepsen të ronjtë. Satanai

 396. Bashkim thotë:

  Burrat e fillojne aksionin seksual nga kembet e grave.
  Grate e fillojne nga gjoksi i burrave
  Zakon i lashte

 397. Bashkim thotë:

  Burrat e fillojne aksionin seksualnga kembet e grave
  Grate e fillojne nga gjoksi i burrave
  Zakon i lashte

 398. Bashkim thotë:

  Se shpejti do te arrestohet Saje Qorri qe u ka dhene kushurijve te tij pa dokumenta qe te shmangte vjeljen e gjobes.

 399. Bashkim thotë:

  Se shpejti do te arrestohet Saje Qorri qe u shiti kushurijve te tij makinen pa dokumenta

 400. PANO HALLKO thotë:

  Te gjitha çeshtjet qe ngre Profesori, jane te drejta dhe ulëritëse. Jam nder deshmitaret okulare te vendeve te minuara, si edhe te njerezve te gjymytuar, per te cilet kam bere edhe shkrime.Ateherë, pra ne vitin 2002, pyesja veten:-Ku ka qene shteti yne kur minohej nga serbët territori shqiptar? Sepse minimi eshte proces qe kryhet diten me diell, nuk eshte nje bombe, qe e hodhe prej se largu. Madje, kur u ngrit “biznesi” serb, ne lulishten para Piramides, shkrova Editorialin me.titull “Shqiptarët, ne konsumatorët e minave të qofte-zuara”. Ateherë, shteti yne ishte inekzistent, pra në letra. Le te urojme te jetë tani. Por… te shohim, votojme njehere, e pastaj, bëjmë-ç’bëjmë!…

 401. Po ky qenka trutharë.more zotërinj
  Ç’farë kërkon ky pas gjithë atyre.mënxyrave që polli si ka mënd që do i falen? mbi të gjitha ç’farë ka dhënë të veçantë.për zonën dhe vendin? Këta kanë rrjedhur të gjithë. Po.ç’farë u bë kuvendi.more dritë shkurtet: o burra kush të hyjë! .
  maçoku i Përmetit

 402. sopiqoti thotë:

  Nuk i thone kot :”..BURRE E GRUA MISH E THUA..” Sic duket cifti Meta do ta qeverise Shqiperine me dore te hekurt.He me ju lumte,ndryshe nuk shkojme perpara.

 403. teri thotë:

  Ore po nje gje se kuptoj, I denuar me 7 vjet ne spac dhe kur del nga burgu ka akoma telefonin????

  • Tartufi thotë:

   Halil Lazija,,,, me prejardhje barbare i zbritur nga stanet
   e Laberise si biri i nje barbari stanar i vrare ne lufte i
   ritur pas nje nene te ndere nga barbari i Lazajve. I shkolluar dhe me detyre te shkruante per shtipjen dhe barbarine,Pas litarit qe i dhane barbarit tjeter Hito Cakos
   dhe ky u zvarit ne burgje dhe kampe te shtipjes,,, i braktisur nga nena nga motra me nene jo me baba,nga gruaja
   e tij dhe i braktisur dhe nga femijte e tij ne te tere kohen e burgut, Ky Halili pasi doli nga burgu i shtipjes se diktatures me ne krye pederastin Enver, i shkruan pederastit letren e tij te dale tani pas vdekjes se tij si
   nje dokument per te mesuar te gjithe,,,, qe nje i degjeneruar barbar sa do te vuaj ky do ti falet krye barbarit te degjeneruar deri ne vdekje. Komentusi eshte nje i burgosur i Spacit i atyre viteve,qe e ka takuar dhjetra here kete Halil Laze ate kohe.

 404. evelin thotë:

  Te paska mbet gati shume qe nuk je ne list vladimir. Kjo eshte fatkeqesia e PS, nje pjese e ane treve te saj vuan per karrike. Edi eshte nder i kombit, tani shko me saliun.

 405. tirana thotë:

  iku dhe ky per Meta lesh

 406. meri thotë:

  PO mos genje kaq shume, ti je futur ne burg 1966 dhe ke pare te varae shokun ne 1961 si ka mundesi kjo mos perputhje lajthitje jotja apo e intervistuesit?

 407. Julia thotë:

  Boll me keto deklarata. Mut njeri kak tjetri. Po ju te LSI jeni te llaftarshem. Keni fute ne pune jo vetem ato me lidhje familjare por edhe partiake. Keni emeruar drejtora et drejtoresha qe se kane haberin per pune. Degjoj ter lidhemi me LSI se ajo na gjen pune. Parti e felliqur prandaj pretendoni se jeni rritur ne numer. Nuk ecen Shqiperia keshtu dhe hiqeni se ju dhemb per te. Mendoni per vete se si te majmeni, i jepni lemoshe te tjereve per tu mbajtur aty ku ju jeni. Shame on you LSI……

 408. Ilia thotë:

  Po ato te LSI pse si rrendit? Apo ste vjen mire? Qe te hedhesh balte mbi te tjeret shiko pragun tend. E keni bere kete fushate te neveritshme me lufte te ashper kunder partive te tjera. E vertete eshte gare por jo ne kete menyre. ne fund te fundit tregoni kush jeni. S’keni nevoje per komente. Faktet flasin vete.me liken hajdutin qe beri muuuuu video me Dritan Priftin,por c’ti besh e mbuloi Berisha prandaj dhe ai ben be e rrufe per te e i thurr lavde se se dime cfare njeriu eshte. Nese i ul pike vetes ai dhe e shoqja qe na e ngren Berishen ne piedistal.

 409. Sorkadhja thotë:

  Heqja e shtetësisë është e drejtë e çdo shteti. Kjo nuk përbën asnjë lajm. Lajmi është se shteti grek zyrtarisht ka hyrë në punët e brendshme të shtetit Shqiptar. Konkretisht me sjelljen e disa argumenteve krejtësisht pa lidhje me atë shtet, siç është problemi i pronave, apo objektet fetare të cilat janë në territotin e shtetit shqiptar dhe ruhen e mbrohen sipas ligjeve shqiptare. Sa hipokritë tregohet ai shtet!Në sheshin “Skenderaj “u vunë gurë nga gjithë hapsirat ku banojnë shqiptarë dhe nga territoret etnike shqiptate, pa u bërë inaugurimi vrapoi zonja ambasadore e Greqisë me ca.letra.çarçafë për të.protestuar se gurët nga Çamëria përbëkan provokacion Kurse.për Himarën që nuk e lidh etnikisht asgjë me greqinë po i a hiqkan shtetësinë kryetarit bashkiak. Ja sa i zbaton rregullat demokratike ai shtet i kalbur ekonomikisht, politikidht dhe nga ana sociale. Ai shtet ndërhyn pa teklif në.kopetencat e shtetit tonë dhe na thotë se ne jemi nacionalistë të pa ndreqshëm. Nuk e di.por ministria e jashtëme duhet ti japë një përgjigje asaj greke, jo për heqjen e shtetësisë, por për argumentet të cilat janë e drejte e shtetit shqiptar
  Juve z. GORO mos u shqetësoni sepse realisht nuk ka për ç’farë tu shërbejë një dokument kur shteti disponues ështe shtet jo demokratik, por autokratik.
  Respekte për ju,familjen tuaj dhe vllezërit himarjotë që.nuk i janë nënështruar as armiqve shekullore dhe as këtyre të sotmëve. Sorkadhja

 410. Çapajevi rus thotë:

  Ne nuk çuditemi se nuk janë femomenevtë këtyre zgjedhjeve, me të tillë tipa, por ka dhe gazetarë apo analistë që nga padituria na e bëjnë mizën buall dhe buallin njeri. Eh ka plot turli për kazanat e politikës dhe të mediave.
  Çapajevi rus

 411. Tironsi thotë:

  O zot çfarë tmerri! Shikoni si shkruajnë!! Lëre si këmbët e pulës, por çfarë i bëjnë shqipes!!!

  PERMETE thote ajo, jo PERMET

  Ky tjetri shkruan Shqipëris, dhe jo Shqipërisë!!!

  Të qajmë a të qeshim?!!?

 412. Lili thotë:

  Turp per LSI -ne me Ramen ka bashkeqeverisur Petrit Ilir Hitleri

 413. adnan kondakci thotë:

  Ky toc ka qene sekretar ne MINISTRINE E RENDIT????????

 414. AL thotë:

  Kujt i thoni histori suksesi ju mer, ke doni me na shit per profesioniste, apo familjare te perkushtuar?!! Skeni turp qe promovoni personifikimin e poshtersise, intriges, paaftesise? A i dini bemat e kesaj monstre ju, apo qellimisht beni sikur si dini! Cilen pjese konsideroni histori suksesi? Falsifikimin e notave te diplomes ne Itali? Parate qe iu merrte studenteve per provimet? Apo korrupsionin qe ka bere kur ishte sekretare e pergjithshme ne Ministrine e Drejtesise. Te kishte vetting ne kohen e bemave te kesaj, ende dhe sot pas hekurave do ishte! Ia di nje brez i tere studentesh te viteve 90 “aftesite” profesionale kesaj femre, ashtu sic ia di edhe “moralin e larte” femeror! Turp i madh kur antivlerat shiten si vlera

 415. Vlonjati thotë:

  Z.Paskal e njoh shume mire dhe kam respekt.Nuk mare persiper te di numurin e antaresis te partise se tij por,di se amo eshte nje parti shume e vogel dhe si è tille nuk duhet te kete pretendime.Ai kerkon te kete deputete dhe vende te ndryshme neper ministrira.Gje e cila nuk i shkon.Kaq per PDS dhe “Kalin” sic i therrasim ne me perkedheli.

 416. Mtati thotë:

  Nese politika ka vuajtur kaq shume,shkak eshte bere Leshelia juaj.Deri me sot Ju keni ngrene ne cdo tepsi.

 417. Xha sulua thotë:

  Edhe me urtësi, dashuri, tolerancë dhe sidomos me konsensus nga njëra anë dhe nga ana tjetër me brutalitet si do armatosni popullin (ashtu si debulesa jote Saliu që ka shkatërruar disa herë shqipërine), apo LSI-JA nuk kërkon pushtetin por pushteti kërkon LSI-në, apo juve ju paskan kërkuar falje kursejuvejo askujt, apo partia juaj do na qenka forcë e parë dhe po nuk u bë e tillë, zotrote nuk do dekretosh as zgjedhjet dhe as qeverinë e tjera budallallëqe. Nuk di a i.mbani mend dhe a i arësyetoni këto bëma? Jo zotëri ju duhet të kënaqeni kaq , me vendin e tretë. Është dialektike ju kenimlindur nga e majta pra jeni bijë dhe sibevtillëmmund të nëheni nëmëmkurnnëna të vdesë
  Por PS-ja nuk vdes sepse është parti e shoqërisë civile.më afër popullit. Mos ushqeni për arritje që nuk i keni fuqitë.mendore dhe numerike, ndryshe rrezikoni zbritje shkallësh. Mos krijoni eufori sepse do zhgënjeheni dhe pastaj do ju ikë truri dhe do bëni marrëzira që do ju kushtojnë shumë. Kujdes me forcën!!!!
  Xha Sulua

 418. jetmiri thotë:

  Je nje plehre Ilir Meta,ku gjithe kohes ke qene autor i shantzheve,dhe jo pjese e montazheve,populli ta njeh mire sojin,sepse dhe aty ku Çfaqesh me ze e figure thua qe kane bere montazh,je i pa skrupullt,je i neveritur.Un kam vite qe nuk votoj se jam jashte vendit,por me vjen mire dhe keq,me vjen mire qe sapo vjen dita dites ligjet dhe nderkombetaret duhen te centrohem para deklaratave te nje presidenti koqe, me vjen keq qe voten time dhe familjareve te i ta ktheja ne gure te rende per te nxjerre nga politika vrastare vellazerore qe kerkoni ju o i pa fytyre.

 419. Qazim Sheku thotë:

  Lidhja perverse e shtypit dhe politikes. Dhe nuk besoj se ka Rama faj domosdoshmerisht… Ec e prit populli pastaj. Keto lloj gazetaresh nga fuqi e peste e kane kthyer shtypin ne kollone te peste.

Kalo te paneli