Publikuar : 21/04/2017

Blushi ironizon Ramën: Te gjithë kryeministrat bien nga shiu, ky bie nga çadra

Bej share
Tags

Deputeti Ben Blushi një nga zërat më opozitar ka reaguar sërish sot  lidhur me situatën politike në vend, por duke u ndalur kryesisht tek kryeministri Edi Rama, ndaj të cilit nuk i kursen akuzat lidhur me qeverisjen e tij.

Përmes një shkrimi të shkurtër, ai vë në lojë kreun e Qeverisë, duke treguar diferencën mes tij dhe kryeministrave të tjerë.

“SI PO IKËN EDI RAMA

Sa qesharak është Edi Rama. Gjithë Kryeministrat e botës bien nga shiu, ky bie nga çadra!”, shkruan me nota ironie kreu i LIBRA-s.

Një ditë më parë, ai u shpreh se çdo vendim duhet marrë pas zgjedhjeve duke parë cilësinë e tyre, kjo arrihet vetëm pasi secili të shkojë në zgjedhje për të luftuar për bindjet e veta.

Shkruaj nje koment

Kalo te paneli