Politike

Blushi ironizon Ramën: Te gjithë kryeministrat bien nga shiu, ky bie nga çadra

12:37 - 21.04.17 gsh.al

Deputeti Ben Blushi një nga zërat më opozitar ka reaguar sërish sot  lidhur me situatën politike në vend, por duke u ndalur kryesisht tek kryeministri Edi Rama, ndaj të cilit nuk i kursen akuzat lidhur me qeverisjen e tij.

Përmes një shkrimi të shkurtër, ai vë në lojë kreun e Qeverisë, duke treguar diferencën mes tij dhe kryeministrave të tjerë.

“SI PO IKËN EDI RAMA

Sa qesharak është Edi Rama. Gjithë Kryeministrat e botës bien nga shiu, ky bie nga çadra!”, shkruan me nota ironie kreu i LIBRA-s.

Një ditë më parë, ai u shpreh se çdo vendim duhet marrë pas zgjedhjeve duke parë cilësinë e tyre, kjo arrihet vetëm pasi secili të shkojë në zgjedhje për të luftuar për bindjet e veta.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *