Show-Bizz

E mbani mend Erën tek “Njerëz dhe Fate”, ja si duket sot

11:36 - 21.04.17 gsh.al

Seriali “Njerëz dhe Fate” një nga serialet më të suksesshëm në Shqipëri, me një kaste të mrekullueshëm aktorësh dhe kjo për vetë përmbajtjen që trajtonte, ku në fokus ishin ngjarjet e fenomeneve të viteve ’90 në një mënyrë të tillë sa edhe sot mbahen mend.

Një prej këtyre aktoreve mbetet edhe personazhi i Erës, i cili ishte një rol i spikatur i përshtatur mjaft bukur në moshën me problematike, mosha e adoleshencës dhe në fakt do të mbahet mend gjatë, pasi aktorja në këtë rol fitoi zemrat e shume shikuesve, që dhe e kane ndjekur edhe në të ardhmen, emri i të cilës është Enerjeta Jani. Por ku ndodhet ajo sot?

Menjëherë pas kësaj telenovele, karriera e saj u përqendrua më shumë në teatër ku dhe interpretoi vepra të ndryshme si “10 vjet martesë”, “Vdekja e një mbretëreshe”, “Me dyer të mbyllura”, ndër të tjera.

Si regjisore ajo ka sjellë disa vepra në skenën e Teatrit. “Era” është martuar me aktorin Genci Fuga dhe të dy janë prindër të dy fëmijëve.

Më poshtë mund të shihni disa foto, ku dallohet qartë ndryshimi i saj pas “Njerëz dhe Fate”.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *