Show-Bizz

E mbani mend Erën tek “Njerëz dhe Fate”, ja si duket sot

21.04.17 gsh.al

Seriali “Njerëz dhe Fate” një nga serialet më të suksesshëm në Shqipëri, me një kaste të mrekullueshëm aktorësh dhe kjo për vetë përmbajtjen që trajtonte, ku në fokus ishin ngjarjet e fenomeneve të viteve ’90 në një mënyrë të tillë sa edhe sot mbahen mend.

Një prej këtyre aktoreve mbetet edhe personazhi i Erës, i cili ishte një rol i spikatur i përshtatur mjaft bukur në moshën me problematike, mosha e adoleshencës dhe në fakt do të mbahet mend gjatë, pasi aktorja në këtë rol fitoi zemrat e shume shikuesve, që dhe e kane ndjekur edhe në të ardhmen, emri i të cilës është Enerjeta Jani. Por ku ndodhet ajo sot?

Menjëherë pas kësaj telenovele, karriera e saj u përqendrua më shumë në teatër ku dhe interpretoi vepra të ndryshme si “10 vjet martesë”, “Vdekja e një mbretëreshe”, “Me dyer të mbyllura”, ndër të tjera.

Si regjisore ajo ka sjellë disa vepra në skenën e Teatrit. “Era” është martuar me aktorin Genci Fuga dhe të dy janë prindër të dy fëmijëve.

Më poshtë mund të shihni disa foto, ku dallohet qartë ndryshimi i saj pas “Njerëz dhe Fate”.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *