LAJMEKALENDARI

20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 19 maj 1997

07:00 - 19.05.17 gsh.al

 

Berisha nuk tërhiqet: Ligji nuk ndryshon

Turi po presidentit në Laç e Shijak. Optimizëm për fitoren e PD, akuza ndaj PS. Nuk do dekretoj kërkesat e disa partive. Tiranë: Nuk do firmos asnjë deklaratë të partive ligji ka kaluar dhe ai është shumë i mirë. Eshtë ky thelbi I deklaratën e Berishës vetëm pak orë pas dekretimit të ligjit të zgjedhjeve. Përgjigja e Presidentit ka mbërritur të dielën nga Laçi stacioni i parë nga i cili ka nisur turin e tij elektoral. Raporte të ngrira mes krerëve. Sherr te Balli: Selfo lë Keshillin. Ermenji: Nuk pata pika të kundërta me Selfon. Nënkryetari: Partinë e ngrita me thonj.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *