LAJMEKALENDARI

Bota

Itali/ Kapen me 108 kg marijuanë dhe 6500 euro, italiani 52 vjeçar dhe kunati shqiptar

17:44 - 19.06.17 gsh.al

Karabinierët e Napolit kanë arrestuar për posedim dhe shpërndarje droge një 52-vjeçar Italian, i njohur për forcat e rendit dhe një 27 vjeçar shqiptar, banues në Pompei, kunat i italianit të arrestuar.

Në kontrollet e bëra në Sant’Antonio Abate, Santa Maria la Carita dhe Pompei, karabinierët kanë gjetur 108 kg marijuanë në 22 qese celofoni të fshehura në një garazh që ishte në disponim të të dyve. Gjithashtu janë gjetur 6500 euro cash në shtëpinë e shqiptarit.

Karabinierët e Stacionit të Sant’Antonio Abate dhe Lettere kanë arrestuar 52-vjeçarin Italian me iniciale D.V dhe 27-vjeçarin shqiptar me iniciale H.M për posedim dhe shitje lënde narkotike.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *