LAJMEKALENDARI

Sport

Shorti i Ligës së Europës / Skënderbeu me fat, këtë radhë ka një kundërshtar të përballueshëm

13:26 - 14.07.17 gsh.al

Në Nion të Zvicrës po hidhet shorti i turit të tretë paraeliminator të Ligës së Europës. Skuadrat shqiptare si Skënderbeu dhe Shkëndija do të mësojnë kundërshtaret e mundshëm në turin e tretë, ndërsa ka edhe emra shumë të mëdhenj që fillojnë turneun në këtë pikë, si Milani, Olimpik Marseja, Atletik Bilbao apo Everton.

 

SHORTI

GRUPI 1

PSV Eindhoven – Osijek/Lucernë

Norrkoping / Trakai – Shkëndija Tetovë / HJK Helsinki

Krasnodar – Slovan Bratislava/Lingbi

Shturm Grac/Mlladost Podgorica – Fenerbahçe

Panathinaikos – Gabala/Jagiellonia

GRUPI 2

Shemrok Rovers/Mllada Boleslav – Kairat Almati / Skënderbeu

Austria Vjenë – Progres Niederkorn/AEL Limasol

Dinamo Zagreb – Vaduz/Od

Dinamo Bukuresht – Atletik Bilbao

Olimpik Donjeck – PAOK

 

Vazo e parë

Ferencvarosh/Midtjylland

Vazo e dytë

Arka Gdinia

GRUPI 3

Ostersunds / Gallatasaraj – Inter Baku / Fola Esh

Bordo – Nome Kalju / Videoton

Makabi Tel-Aviv / KR Reikjavík – Panionios / Gorica

Valeta / Utreht – Haugesund / Leh Poznan

CSU Krajova – Milan

 

Vazo 1

Hajduk Split / Levski Sofje

Vazo 2

Brondbi / VPS Vasa

GRUPI 4

Gent- Altah / Dinamo Brest

Astra Giurgiu / Zira – Oleksandrija

Everton – Ruzhomberok / Bran

Aberdin / Shiroki Brijeg – Apollon Limasol / Zaria Balti

Irtish Pavlodar / Crvena Zvezda -Sparta Pragë

 

Vazo 1

Marítimo

Vazo 2

Beitar Jeruzalem / Botev Plovdiv

GRUPI 5

Zenit – Trençín / Bnei Jehuda Tel-Aviv

Olimpik Marsejë – Ostende

Fraiburg – Valur Reiykjavík / Domzhale

Kork Siti / AEK Larnaka – Rabotniçki / Dinamo Minsk

Zheljeznicar / AIK – Braga

 

 

Vazo 1

Sion

Vazo 2

Liepaja / Suduva

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *