Kryesore

Edi Rama i tha ‘i rrjedhur’, Berisha i përgjigjet sot: Ngjan si një hale, në një copë mëndafshi

11:02 - 13.10.17 gsh.al

 

Pas përfundimit të fjalës së Lulzim Bashës, fjalën e ka marrë për procedurë ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i cili i është përgjigjur Edi Ramës, për sharjen e djeshme që i bëri atij.

Berisha u shpreh: “Zotëria dje shau pas shpine siç ka fytyrën dhe karakterin. Të shash nga karrigia e kryeministrit, nuk bën gjë tjetër veçse ngjet si një ‘hale në një copë mëndafshi’”.

Grupi parlamentar i PD-së kërkoi dje që Rama të përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi, për shkak të sharjeve ndaj ish-kryeministrit Berisha,  por kërkesa u rrëzua nga kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *