Kryesore

“Peshkatari është peshku më i madh”, Rama, Ndokës: Hidhi në gjyq për drejtën e autorit!

11:33 - 13.10.17 gsh.al

 

Pas përfundimit të fjalës të kreut të PD-së, Lulzim Basha, ka rimarrë fjalën kryeministri Edi Rama. Ai ka bërë të ditur se priste që të fliste Nard Ndoka, por gjithsesi i ka kërkuar këtij të fundit që ta hidhte në gjyq Bashën për të drejtën autorit. Rama theksoi se e mbajti shënim fjalën e Bashës, i cili tha: “Peshkatari është peshku më i madh”. Kjo shprehje e thënë nga kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë replikës se tij ne Kuvend ka shërbyer qe Rama të nisë edhe njëherë ironinë e tij, duke futur ‘në sherr’ Bashën me Ndokën.

“Po marr fjalën të vë në vend nderin e një filozofi, Lulzim Basha tha ‘Peshkatari është peshku më i madh. Unë e ftoj Ndokën t’i zgjidhi me gjyq për të drejtën e autorit.

Bëri shumë herë pyetjen çfarë përgjegjësie të mbaj unë, çmund të mbajë kreu i PD nga humbja në humbje, s’ka ç’të mbajë, se Saliu është si është, është kush është përgjegjësinë kur humbi e mbajti.

Kurse Basha shtron pyetjen, dhe pyet parlamenti. Nuk jam unë që ta them se edhe po ta them nuk e kupton”.

Vijon…

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *