20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 14 Nëntor 1997 / Vlora, furtunë dhe tmerr

07:00 - 14.11.17 gsh.al

Gazeta e datës 14 nëntor 1997 vijon sërisht me ngjarjen e Otrantos. Moti i keq, shtyhet ceremonia

Vlora, furtunë dhe tmerr

Atmosferë e rëndë në Vlorë e Fier. Mijëra vetë presin me gjak të ngrirë.

Moti i keq shtyn zinë kombëtare. Varret mbeten të hapur.

Mbërrijnë në Rinas 17 arkivolet e parë. Avioni me 35 të tjerët detyrohet të kthehet në Brindizi.

Ceremonia shtyhet për një ditë.

 

 

• Kondi: Vendimi ishte marrëzi.

VEFA fiton në Kushtetuese.

 

• Avokati, ‘me Zanin janë arrestuar edhe njerëz të pafajshëm’.

 

• Në veri, rebelimi i lokalëve: Nuk do t’i japim çelësat.

 

• Laç, kontroll mbi ushqimet: Shpërndahen në pisllek.

 

• Berat/ Luftë korrupsionit.

Komisari: Krimi nën këmbët e mia.

 

• Shtypi në grevë: Të dielë në vendi pa gazeta.

Protesta shtyhet një ditë.

 

• Ndërtimet pa leje rrezik vdekjeje

 

• Sadami kërcënon sërish me luftë

 

• Flaken specialistët e huaj

 

• Fëmijët janë lënë të lirë të mërkurën.

Shtyhet gjyqi i pedofilit: Gjykata do ruajmë radhën.

Policët kërkojnë Azem Hajdarin.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *