Kryesore

Emri/ Shpallet në kërkim nënprefekti i qarkut Tiranë, ja për çfarë akuzohet

15:48 - 14.11.17 gsh.al

Është shpallur në kërkim me vendim gjykate pas kërkesës së prokurorisë në vijim të hetimeve për mbi dokumentet në ZVRPP Kavajë, Fatos Kaja, ish-zyrtar i komunës Kryevidh, Kavajë (aktualisht, nënprefekt i qarkut Tiranë).

Në vijim të këtyre hetimeve, Prokuroria e Kavajës ka identifikuar zyrtarë dhe ish-zyrtarë, të cilët dyshohen si përgjegjës të drejtpërdrejtë për falsifikimin dhe shpërdorimin e detyrës në ndarjen e tokave.

“Aktualisht nuk janë zbatuar masat e sigurimit dhe janë shpallur në kërkim shtetasit: Seid Cikalleshi, Fatos Kaja dhe Enver Duqi”, thuhet ne njoftimin e Prokurorisë.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *