Kryesore

Debati për Kryeprokurorin e ri, ndërhyn ambasadori i SHBA: Kushtetuta dhe ligji për Prokurorinë janë të qarta

12:42 - 07.12.17 gsh.al

Ndërkohë që palët politike pozitë-opozitë janë në debat të madh për çështjen e zgjedhjes së kryeprokurorit të ri të vendit, vjen reagimi i prerë nga ambasadori i SHBA-së në vendin tonë, Donald Lu.Me një reagim zyrtar Lu thekson se ‘Ambasada e Shteteve të Bashkuara mbështet opinionin ligjor që OPDAT dhe EURALIUS I kanë dhënë Parlamentit’.

Deklaratë e Ambasadorit të SHBA Donald Lu

Kushtetuta dhe ligji për Prokurorinë janë të qarta. Ambasada e Shteteve të Bashkuara mbështet opinionin ligjor që OPDAT dhe EURALIUS I kanë dhënë Parlamentit. Ne nxisim Parlamentin të zbatojë ligjin.

Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

  1. Duket qarte se nderkombetaret jane te interesuar per ruajtjen e statu kuose dhe “stabilitet”politik ne vend dhe jane fare pak apo aspak te interesuar per cilesine e reformave.As mish e as peshk.E mira do ishte qe keta “mesues shkolle verore” te mos vazhdonin te ipnin leksione per “Bebe” po ti linin shqiptaret ne “budallallikun” e vet se ndoshta do ish me mire per te mesuar te Ecin Vete.Popull Muti, politikane po muti qe e bene kete vend ta tallin gjithe bota.Klloune e karagjoze.

    Përgjigju ↓