Aktualitet

Gjykata vendos rinisjen e ndërtimit të “Velierës”, Sazan Guri: Do ta çoj në Strazburg

14:56 - 13.02.18 Gazeta Shqiptare

Gjykata Administrative ka vendosur që punimet e projektit të “Veliera” në Durrës të rifillojnë, por duke u përjashtuar zona A.Ky projekt është debatuar gjatë nga forcat politike dhe shoqëria civile për shkak se gjatë gërmimit të punimeve janë zbuluar rrënoja të lashtësisë të cilat klasifikohen si monument kulture.

Kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, është akuzuar vazhdimisht nga PD, pasi sipas tyre “Veleria” bëhet për fitime personale.

Aktivisti i Shoqërisë Civile, Sazan Guri është shprehur i pakënaqur nga ky vendim duke u thënë se “kjo betejë do të vazhdojë në Strasburg”.

Ndërkohë që avokatja Mirela Jorgo është shprehur se “vendimin për ndërprerjen e punimeve do ta apelojmë”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *